Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кино - филми на историческа тематика

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    Comment


      Nova Zembla (2011)



      imdb.com

      Хареса ми самата идея за правенето на филм за експедицията на Баренц, която е един от най-смелите мореплавателски опити за времето си. Действието е може би леко тегаво, може би има и излишни моменти, но въпреки това филмчето си струва.
      A strong toun Rodez hit is,
      The Castell is strong and fair I wis...


      блог за средновековна балканска история

      Comment


        Август.Восьмого



        Не се лъжете по робота. Филма си е 100% реален за малката война през август 2008. Има го в Замунда, сигурно и в любимите Ви тракери. Доста добре изпипано филмче. Препоръчвам.
        Analog man...

        Comment


          Black Robe (1991)



          imdb

          Много добър, дори шедьовър.
          A strong toun Rodez hit is,
          The Castell is strong and fair I wis...


          блог за средновековна балканска история

          Comment


            Има нов филм за Ямамото - http://www.imdb.com/title/tt1932695/

            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            Не знам къде може да се намери, аз го гледах по време на полет. Хареса ми като цяло.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Интересното е, че го има и вариант на същия филм от 1968 г.: Rengô kantai shirei chôkan: Yamamoto Isoroku (1968)
              С Тоширо Мифуне в ролята на Ямамото
              Но нито първия, нито втория го има примерно в Пиратския залив.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Стария филм го има на няколко места, ще го дръпна. Засега не намирам новия. Ще го гледам с удоволствие - Ямамото е сред любимите ми исторически персонажи.

                допълнение: Дръпнах го, за съжаление е версия с руски едногласов дублаж (малко е дразнещо и за съжаление не като отделна пътечка. Свиква се). Но качеството е общо взето добро. Филмът е стабилен, напомня в много отношение "Тора тора тора" и "Най-дългият японски ден". Мифуне е безупречен в ролята (не че съм се съмнявал, де). Хареса ми подхода към дребните детайли - да речем, във филма "Ямамото"(Мифуне) си имаше пет пръста на лявата ръка вместо само три, явно са сметнали, че това не е съществено и са прави (обикновено в историческите филми се случва да се отдели много внимание на такива детайли и да се пропусне нещо по-съществено).
                Last edited by gollum; 30-03-2012, 22:56.

                Comment


                  pkolev написа Виж мнение
                  Август.Восьмого
                  Добър екшън са снимали руснаците, евала. Бая джепане се изпука

                  Comment


                    малко само дразнят трансформърс елементите във ''Август.Восьмого'' ама нейсе.

                    Comment


                      За Nova Zembla (2011) - много е добро филмчето, особено панорамите на остров Нова Земля и ледовете. А за руския филм - какъв е тоя летящ робот? До там ли я докараха? Това предполагам е войната за Цхинвали?
                      Войната е лека за зрителите...

                      Comment


                        Робота е много на място, вписва се добре в сюжета.

                        Comment


                          @Vlad, хвърли едно око на фюлма. Няма да те ухапе
                          Analog man...

                          Comment



                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              pkolev написа Виж мнение
                              Август.Восьмого
                              За голям екран и с качествена аудио-система ще е много по-ефектен.
                              A strong toun Rodez hit is,
                              The Castell is strong and fair I wis...


                              блог за средновековна балканска история

                              Comment


                                Много бозав първия епизод, пак са пестили пари. Дано да се оправи нататък.

                                Comment

                                Working...
                                X