Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фантастиката на Федор Бондарчук, наречена "Сталинград"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Фантастиката на Федор Бондарчук, наречена "Сталинград"

    Някой гледа ли го този филм? Много се е омазал режисьора, типично по хамерикански го е направил. Още в началото с тези горящи камимадзета

    #2
    Още не съм, но Бондарчук е наследил от баща си само фамилното име.
    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

    Comment


      #3
      Сега го гледам. Руските солдати дори са с "кубинки". Да паднеш от смях направо. Типично в стил "холивудски Резун"

      Comment


        #4
        obo.babatogo, ако желаеш да напишеш негативна рецензия, може би е по-добре постовете да се преместят в "Лоши филми".
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          #5
          Тук само позитивни ли се приемат? Аз просто пиша за впечатлението си от филма. А и никъде не съм написал, че филма е лош

          Comment


            #6
            По всичко написано до момента личи, че филмът е лош, затова така предположих. А предложението ми е да не се отваря тема за всеки отделен филм, понеже вече има 4-5 създадени теми само за кино.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #7
              Е да не отваряме теми въобще а? Я господине-другарю виж сам колко теми стоят недокоснати от години, моята ти е проблем. Ами махни старите, този филм сега върви, може всеки да каже какво мисли...

              Comment


                #8
                А като изключим кубинките и други такива неща, какво не му харесваш, сподели (аз не съм го гледал, така че ще ми е интересно да чуя).
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Не, спокойно, разделът е за книги и филми, по-лесно е когато има отделна тема за всеки филм или книга. Нямаме недостиг на пространство.
                  Филмът още не съм го гледал, но четох мнение на Исаев и той твърдеше, че е общо взето добре. Но трейлъра ми направи лошо впечатление. Като го гледам, ще пиша.

                  Ще се радвам ако напишеш по-подробно мнението си за филма.

                  Comment


                    #10
                    Воланде, в спор с модератор няма да вляза Голъме, и аз затова се учудих - защо ми наскочиха всички Добре! Аз гледам филми на части - гледам и коментирам. Частите са по около 10 минути. Не можете да си представите какви неща се виждат. Филма катъо цяло е добър, но направен по "холивудски".

                    Comment


                      #11
                      На този раздел аз съм модератор и всичко е наред. Т.е. - пиши. Моето мнение е, че е по-добре да има отделна поименна тема за всеки филм или книга, отколкото да се мятат в обща.- Много по-лесно се открива, когато някой иска да разбере нещо. Темите за "добри", "лоши" и прочее филми са по-скоро а кратки мнения. Няма нищо лошо и в тях, но този подход е по-добър, според мен.

                      Comment


                        #12
                        Аз съм потребител и като такъв пиша.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          #13
                          Филма си е филм. В случая на моменти се виждат неща, които не са на място. "Кубинки", "часовници". Познато. Аз лично тоя филм го чаках от датата на излизането му. ВСВ ми е любимата тема, та затова. Представя и двете страни в една война, което ме подсеща, че тук във форума имаме тема за "човешката" страна на всяка война. Та филма поне според мен е добър, въпреки, че критикувам разни моменти от него
                          Голъме, извинявай, че те понижих, Воланде, извинявай, че не те разбрах

                          И лично мое питане - Паулус танкове "Тигър" има ли е?????
                          Last edited by obo.babatogo; 30-11-2013, 16:23.

                          Comment


                            #14
                            Тигри май има само в 1-2 батальона при опита за разблокиране, иначе в Сталинград ще да са били панцер 3 и 4.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #15
                              Не, в Сталинград няма "Тигри". Според информация от блоговете, във филма са използвани две Т-44 (така пишат поне), кино-танкове (т.е. използват ги често в киното), маскирани като нещо от типа на четворки, но така като ги гледам на снимките, големички са и мязат на нещо средно между "Тигър" и четворка. Но идеята е била да са четворки.


                              Мнението на Исаев.

                              Comment

                              Working...
                              X