Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Mitko написа Виж мнение
    А в малък клан това няма как да направиш, защото в момента в който започнеш да се караш на някого той ще се обиди и ще си тръгне. А желаещите да дойдат не са тълпи, и накрая остава сам. Затова и малките кланове са "приятелски", защото клан лидера не може да каже нищо на членовете. Ако искат го слушат, като не ги кефи отиват в друг клан.
    Добрия клан лидер на малък клан си е вожд на сиуксите и ако е добър психолог с добро ще накара хората да го слушат.
    Да се обидят и да си ходят.
    Кланове с претенции за топ позиции в глобалната карта на WoT нямат нужда от обидчиви госпожици.

    Както колегите казаха - в такива кланове няма демокрация и сиукси. Или слушат командира и побеждават в битките, или си търсят друг клан.

    М/у другото - случайно да пишеш във форума на AirsoftBulgaria? Стилът ти на писане ми е познат.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      Клановете с претенции, като и всички други кланове имат нужда от играчи. Когато играч отива в даден топ клан, той знае (малко или повече) какво и как да прави и най важното, знае че трябва да слуша командира. Тоест, той отива там доброволно и се подчинява доброволно. Иначе казано клан лидера не е генерал, а пръв сред равни, и дали хората ще му се подчиняват и уважават зависи не от положението му на клан лидер, а от личността му, постъпките и прочее.
      Това обстоятелство незабавно превръща всеки играч в свободен воин който слуша клан лидера, защото го смята за най силния и мъдър воин, а не защото е клан лидер. И (вожда) клан лидера трябва ежедневно да доказва на войните си своята храброст и мъдрост, защото иначе, те просто ще го напуснат.
      Не, не пиша в този форум, сега от теб разбирам, че съществува.

      Comment


        Здравейте. Относно клановите битки ние сме още новаци.(Клана е BGPZB).Не мога да разбера едно нещо , защо всички се бутат да правят ландинг в Европа (изключвам кланове които имат достатъчно танкове и опит да задържат това което спечелят , та и да го разширят) , а не се обединим малко в Африка.Според мен битките там са добро обучение и дават възможност за обиграване на отбори и придобиване на опит.Общо взето там се представяме добре , задържали сме се на картата няколко дена , но сами не става.Налага се да се обединяваме с какви ли не кланове (за сега добро впечатление ми направиха унгарците , имахме контакти с 3 клана и се оказаха много коректни), за да може да направим нещо повече.Ако някой иска да обединим усилия там да се свърже с мен или с някой от полевите , а когато има достатъчно танкове и опит ще се пробва и Европейската карта.
        Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

        Comment


          От това което знам аз, в европа дават 250 злато на ден за провинция, а в африка по 25. Това е причината всички да скачат на европа.

          Comment


            Mitko написа Виж мнение
            От това което знам аз, в европа дават 250 злато на ден за провинция, а в африка по 25. Това е причината всички да скачат на европа.
            Ох...

            Comment


              Както разбирам, идеята на Африка е да тренира младите кланове. Там май даже се играе и с тиър 8/9. Така съм чувал де, да ме поправят знаещите.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                Докато бях в епикс, няколко седмици ландвахме в африка. По онова време клановете там не бяха кой-знае колко по-слаби от европейските. Просто доходите там са много по-ниски (само две провинции са с доход над 100 злато дневно), а в европа типичния доход на нискодоходните провинции е 480, като има и такива с по над 4000 злато на ден. Като резултат в африка по онова време не се ползваха премиум муниции и консумативи. Сега мунициите се купуват за кредити така, че предполагам се ползват. Но не вярвам там да ходят само слаби кланове биещи се с девятки.

                Comment


                  Ами кланове с 8-9 тиер се срещат рядко и то на 1/32 или 1/16 финал (предимно втори или трети отбори на някой клан), след това са с пълен "setup" и прилични играчи, а иначе това ми е идеята кланове които нямат много топ танкове и опит да се комбинират и ще може да се постигне повече , а и да се обиграят.А относно златото е така , бедни африкански провинции , но пък и всеки трябва да си знае възможностите и да се пробва там където му е по силите , а не само да се лакоми за някоя бомбастична провинция с доход 2000 злато и нагоре (и не успявайки всеки път да стигне до нея , да си казва следващия път ще успея).То лошо няма в това , но пътя в израстването е един ,от долу на горе , другото е нещо което е мимолетно , днеска си я взел провинцията утре ти я взимат и пак те няма на картата.
                  Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

                  Comment


                    Въвеждането на премиум снаряди за кредити много промени клановите войни. А сега като въведат и премиум консумативи за кредити, ще стане още по-лесно на нови кланове да се качат на картата. Вече предимството на старите кланове ще е само в опита и броя незаключени танкове, а не в самите възможности на танковете. Помня какъв зор беше миналото лято, нормалните снаряди на ИС 7 рикушират като луди от почти всичко, което стреляш, а при битка със по-стар клан, теб всички те дупчат. Дори дохода на малка провинция в европа не беше достатъчен за пълна зарядка с премиум муниции, та даваха от клана злато за по 5 изстрела, когато се стигаше до такива битки, но тогава почти не се задържахме на картата, 2-3 дни на ландинг максимум така, че дори за по 5 изстрела рядко имаше злато. Повечето пъти сме си купували с лични средства.

                    Comment


                      Ето едно повторение от преди няколко вечери - след като по-рано същата вечер правихме ландинг в Европа, пуснахме един ландинг на карта, която познаваме за играчи, които са играли по-рядко с нас или не са взели участие в ранния ландинг. За това и не се учудвайте от присъствието на JT, просто бяхме решили да дадем шанс на всички да играят. Това беше най-трудната битка за вечерта и в нея имаше всичко от моя грешка при даване на задача, през неподчинение, до успешни и неуспешни самоинициативи.На никой обаче не е четено конско, никой на никой не се е карал, сърдил и т.н., просто смятаме, че не е редно!
                      В крайна сметка взехме ландинг провинцията след много безинтересен финал и битка за територия.


                      P.S. Заради новия гараж ще ви каже, че може да има проблеми c повторението, но си тръгва без проблем.
                      Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                      Comment


                        Европа е предпочитана заради две неща:
                        1) Карти
                        2) Противници

                        В Африка основните провинции са Ел калъф и Пясъчната река. Това са доста безинтересни и еднообразни карти за клановите войни.
                        Също така са много важни противниците. Ако се паднеш с много добър клан, който те натупа 15:0 ще научиш повече неща от победа срещу някой случайно хванат клан от Африка

                        Sharana

                        Comment


                          Безинтересни и еднообразни е доста субективно усещане.
                          Опитът, който имаме в Европа е на Мини и определено ставаха много интересни битки, главно заради сблъсъците на глутници медиуми на хълма.
                          Но и на ЕЛ халиф са ставали интересни и напрегнати битки - горе качената е типичен пример. Като разнообразие на тактики не съм видял Мините да превъзхождат с нещо ЕЛ халиф, но трябва да се отбележи, че хълма на Мини предразполага към еднообразни тактики.
                          За това, че в загуба с 15 на 0 има много повече мъдрост съм съгласен, но подобни уроци не са запазени само за Европа.
                          А и моето усещане е че нивото на играта в Африка в една битка не отстъпва значително от това в Европа, по-скоро разликата идва при продължително водене на битки.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            Ultramarine написа Виж мнение
                            Безинтересни и еднообразни е доста субективно усещане.
                            Опитът, който имаме в Европа е на Мини и определено ставаха много интересни битки, главно заради сблъсъците на глутници медиуми на хълма.
                            Но и на ЕЛ халиф са ставали интересни и напрегнати битки - горе качената е типичен пример. Като разнообразие на тактики не съм видял Мините да превъзхождат с нещо ЕЛ халиф, но трябва да се отбележи, че хълма на Мини предразполага към еднообразни тактики.
                            За това, че в загуба с 15 на 0 има много повече мъдрост съм съгласен, но подобни уроци не са запазени само за Европа.
                            А и моето усещане е че нивото на играта в Африка в една битка не отстъпва значително от това в Европа, по-скоро разликата идва при продължително водене на битки.
                            Koлкото и да ми е трудно,в случая,ще се наложи да подкрепя моя "политически" опонент Sharana.Има един дребен детайл,който не сте отбелязали до момента.Повечето водещи тимове имат съпортни "бек" отбори, използвани основно за чистене на ландинги.Водещите тимове си е чисто разхищение да се мотаят там,и ако не играеш за територия няма как да ги срещнеш.

                            Тези,които може да срещнеш ландвайки на Европа,действително не са много различни от държащите територии в Африка.Плътно до семифинал,може да попаднеш на всякакви случайници.Куриозното е,че повечето от тези "бек" тимове играят много стабилно и агресивно,в следствие на което,статичстически са добре поставени.Играейки срещу по-преодолими противници някои от тях бързо догонват алфа тимовете и понякога дори ги изпреварват.

                            Ако направят формула за кланова ефективност,отчитаща нивото на противника,такива куриози бързо ще изчезнат и реално ще се види ,кой кой е.
                            Към момента отбор играещ примерно 10 битки срещу топ 10 тимовете и спечелил 7 от тях получава по-ниска ефективност от отбор спечелил 10 от 10 срещу никому неизвестни случайници по ландинги.

                            Разбира се възможно е да съм в грешка,защото от известно време не следя активно наложените промени.

                            Comment


                              Шаране, това за картите и противниците е много субективно. Както се казва, свят широк хора всякакви, някой може пък да предпочитат едни и същи карти, или пък да не се чувстват уверени в силите си и поради това да търсят по слаби противници.

                              Comment


                                Mitko написа Виж мнение
                                Шаране, това за картите и противниците е много субективно. Както се казва, свят широк хора всякакви, някой може пък да предпочитат едни и същи карти, или пък да не се чувстват уверени в силите си и поради това да търсят по слаби противници.
                                Не става въпрос дали се чувстваме уверени или не и дали търсим по-слаби противници , конкретно ние играем на Африка поради недостиг на топ танкове , не че и там няма кланове с по 400-500 топ танка но има и достатъчно кланове с по-малко топ танкове , което не ги прави слаби , а по-удобни противници , а и както съм написал по-горе за мен всеки трябва да се съобразява с това което има , а не с това което му се иска.
                                Този, който не е готов да отдаде живота си , той не е достоен да го притежава.

                                Comment

                                Working...
                                X