Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Raste написа Виж мнение
    Бира, написах го - не знам дали прочете за помощта - формулирал съм го изключително точно.

    Към какво точно предлагаш да се интегрираме? Ако решим да направим БГ алианс - ще го направим, смятам, че нямаш съмнения, че можем. Говорили сме много пъти за това помежду си в клана. Не го правим защото една голяма организация се управлява много трудно. Колкото е по-голяма - толкова по трудно. Още повече когато е непослушна, пълна с идеалисти с въжделения за демокрация, равенство, претенции. Е, ние сме реалисти. На нас ни отнема много време да се оправим с нашия си клан.Отнема ни време да се оправим и с нашия алианс, който, забележи дори е склонен да СЛУША. За кого да го правим БГ алианса - за Нобалистик и Мутраген, които като не им отърва почват да псуват? Смяташ ли че си заслужава да си трошим нервите за това?

    Аз лично не смятам. И други хора не смятат. Затова събираме хора, които ако ни паснат и мислят по сходен начин с нас, играем заедно и се забавляваме. Това е нашия избор. И тъй като очевидно имаме някакви способности, които са ценни в играта се оказва, че това ядро от добри играчи е постоянно действащ магнит за други добри играчи, които искат да играят по нашия начин. Което за мен също е естествено.

    Преди почти две години ЕПИК кацна на Кърланд, като имаше 22 танка 10 тиър. Колкото имаше целия син алианс тогава. Какъв съпорт клан бе човек? На кого? Наистина не си запознат с историята ЕПИК никога не е бил съпорт клан, винаги във всеки алианс, в който сме били, сме били в позицията да сме равни с най-силните.
    ....
    Не можете да се примирите че има някаква общност извън вашата мислеща по друг начин по-сплотена от вас.Доколкото си спомням няколко поста по-нагоре вие заявявахте че сте единствения БГ клан в играта който има успех на Кланови войни.Сега няколко поста по-надолу вече цитирате битки с нас.Как така изведнъж се появихме и сме лошите хора които развалят идеалните ви идеи
    Last edited by 1951; 25-04-2013, 04:50. Причина: Обиди
    ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
    FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
    -Winston Churchill

    Comment


      Raste написа Виж мнение
      Бира, правете каквото искате и както искате. Преди няколко месеца се отделихте от ЕПИКС, защото решихте, че отредената ви роля на съпорт и обучителен клан не ви подхожда. И за да покажете, че сте сила отидохте във вражески алианс, където изпълнявате отново съпорт роля, не на последно място за да можете да се биете с нас. Естествено че ви потролихме, погръмнахме ви и по рандъмите, понеже ги можем и двете, детинско е, но пък и това е игра и ние сме си малко пораснали деца. Отговора бе, че част от вашите командири почнахте да ни псуват възможно най-брутално и заплашват по най-различни канали. Дойдохме и ви изтрихме от картата. Продължихте да ни псувате, но понеже ни писна, а си имаме и по-интересни неща ви тролим само отвреме навреме (като сега), когато някой попадне на ваши трол-постове случайно. Е, това е истината за това което се случи.
      Расте, ти май или не си разбрал какво стана, или се правиш на ударен. Нека ти обясня, понеже явно не са ти казали всичко. Хората от ЕПИКС се отделиха не защото не ни е харесвала ролята на съпорт клан, а защото ни беше казано в очите, че сме некъдърници и от нас нищо не става. Това лично аз го чух по ТС, така, че можеш да ми вярваш. Ето за това повечето хора от БГ_АД искаха да са противници на ЕПИК, понеже им беше показано едно много специално отношение.

      Comment


        nobalistic написа Виж мнение
        Не можете да се примирите че има някаква общност извън вашата мислеща по друг начин по-сплотена от вас.Доколкото си спомням няколко поста по-нагоре вие заявявахте че сте единствения БГ клан в играта който има успех на Кланови войни.Сега няколко поста по-надолу вече цитирате битки с нас.Как така изведнъж се появихме и сме лошите хора които развалят идеалните ви идеи
        Не знам изобщо Фиделис що е отделил толкова време за такива анализи. Всъщност знам - щото е по-свестен от мене и се надява да налее разум на тези от вас, които са склонни. Аз отдавна съм се отказал да давам акъл на когото и да било как да си живее живота.

        Иначе вашия алианс, от мисля последно 6 клана (може и да бъркам +-1) се борите от 2 месеца за 6-8 територии във Франция. Срещу ЕПИК със спорадична помощ от алианса ни. А от ваша страна с подкрепата на всички БИА и отвреме на време от някое камикадзе от синьолилавите и постоянните простотии по промяната на механиката от WG. Трудно ни беше с всичките постоянни двойни ковъри. Даже ни изтриха един-два пъти (не вие, разбира се), един път се и самоизтрихме, щото сме умни . Е, стабилизирахме останалите фронтове, приключихме с БИА, обърнахме още два клана от алианса ни срещу вас и за една седмица почти приключихме и с целия ви алианс. Резултата от всички битки между BG_AD и EPIC е всички битки на нула за нас. Какво повече говорим? Каква база за сравнение? За нас базата за сравнение са BIA и от вашия алианс може би OSC.

        Изобщо не ви отричаме сплотеността и всякакви други такива качествени характеристики. Просто се опитвате да префасонирате по изгоден за вас начин недостатъчни факти - защо показваш снимка от преди две седмици? Това е най големия ви успех - 6 територии - който продължи два дни. Показах ти снимката днес. Всеки може да вземе няколко територии. Сериозния проблем е тези територии да бъдат задържани. Ако не си го разбрал - значи играем различни игри. Вярно, че звучи добре за рекрутмънт цели, ама нека не точно пред нас, а? И когато не мине и това "не мине" е публично - става "сплетни", ми ОК щом така ти харесва наричай го както искаш.
        Last edited by 1951; 25-04-2013, 04:52. Причина: Заяждане
        Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
        Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
        ESL BG WoT Master League Admin

        Comment


          Angelmr написа Виж мнение
          Расте, ти май или не си разбрал какво стана, или се правиш на ударен. Нека ти обясня, понеже явно не са ти казали всичко. Хората от ЕПИКС се отделиха не защото не ни е харесвала ролята на съпорт клан, а защото ни беше казано в очите, че сме некъдърници и от нас нищо не става. Това лично аз го чух по ТС, така, че можеш да ми вярваш. Ето за това повечето хора от БГ_АД искаха да са противници на ЕПИК, понеже им беше показано едно много специално отношение.
          Ангеле, много добре знам. Нека не генерализираме. Аз на никого не съм казвал, че е некадърник. Дойде Спижо при вас в ТС и ви каза, особено грубо и в очите, че сте некадърници. Аз лично не го одобрявам това, но каквото станало, станало - характер, това е положението, деликатността не е от добрите му черти :Р . Това беше достатъчен повод да разпуснете клана - без да говорите с никой от другите лидери на ЕПИК от това време и да се опитате да постигнете някакво разрешение. Да накикате всички членове, дори тези които не искаха и нямаха идея какво става. Като преди това ви бяха дадени всички права да стопанисвате EPICS както си искате. Оттам почна цялото нещо. Нямам нищо против част от вас да мразите Спижи. Вероятно той също няма против, утре ще го питам (ако не забравя) и ще ви докладвам.

          След това като почнахте сами да искате да ви бъде казано, тоя път наистина от всеки от ЕПИК, до който стигнехте и беше склонен да ви пише - е няма как да си изкривим душата и да ви кажем, че доста хора в ЕПИК смятаме за доста слаби играчи повечето от вас, които са били в ЕПИК и са посъветвани да минат в ЕПИКС - все пак за да не се разделяме с тях. Това вече наистина не ви хареса и така продължиха нещата.

          ОК, показахте израстване, това също не ви се отрича от, мисля, никого от нас. Но реално в момента продължавате с тия контра-ЕПИК неща, щото това ви дава някаква цел, мотивира ви хората, пък и рекламата, която ви правим като обсъждаме с вас "победи" и политика ви дава имидж на втория (или третия) по сила и първия по многобройност БГ клан. Това малко почва да дразни и със сигурност не води до нищо. На мен специално не ми харесва, че новите хора при вас, които и идея си нямат кои са ЕПИК слушат ей тия неща от "старите", но пък каквото такова. Аз писах по-горе нашата политика каква е - клан от подбрани и много добри отборни играчи. Вие вярвате в многобройността, рекрутвате всеки българин, който намерите, ОК правете го. Едно време имаше една фамилия от кланове - PATON, май го бяха докарали до PATON11 - пожелавам ви искрено успех, дано някога има BG11AD, защото голямата общност ако успееш да я поддържаш приятелска винаги е хубаво нещо.
          Last edited by Raste; 25-04-2013, 02:49.
          Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
          Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
          ESL BG WoT Master League Admin

          Comment


            Е, стабилизирахме останалите фронтове, приключихме с БИА, обърнахме още два клана от алианса ни срещу вас и за една седмица почти приключихме и с целия ви алианс. Резултата от всички битки между BG_AD и EPIC е всички битки на нула за нас. Какво повече говорим? Каква база за сравнение?
            Расте виждам, че избиваш комплекси, за това ще ти кажа: Да силен клан сте. По-силен от нас във всеки случай. И какво от това? Какво искаш ти лично? Наистина не схващам защо в повечето ти постове по форумите се биеш в гърдите, колко велик клан е ЕПИК? Да имате силни играчи, имате и танкове. Но това което нямате е човешко отношение към хората. Или поне част от вас. Да напомням ли пак кой започна да псува по рандъмите и да стреля по съотборници? Така, че моите уважения към постиженията ви, но до там. И ако не разбираш къде бъркате, толкова по-зле за теб в личностен план. Познавам те от преди и не мислех че си такъв, какъвто се показваш сега.

            ПС. Човешко е да се греши. Човешко е и да се прощава. Но първо трябва да си признаеш грешката.

            Ангеле, много добре знам. Нека не генерализираме. Дойде Спижо и ви каза, че сте некадърници. Това беше достатъчен повод да разпуснете клана - без да говорите с никой от другите лидери на ЕПИК. Да накикате всички членове, дори тези които не искаха и нямаха идея какво става. Като преди това ви бяха дадени всички права да стопанисвате EPICS както си искате. Оттам почна цялото нещо. Нямам нищо против да мразите Спижи. Вероятно той също.
            До колкото знам само няколко човека са кикнати без тяхното специално съгласие. Аз съм един от тях. Но от всички тях само един единствен в последствие се оказа, че не е искал да напуска ЕПИКС. Така, че извини ме, но аргумента ти не струва особено.

            Ама като почнете сами да искате да ви бъде казано - е няма как да не отговорим, още повече, че наистина доста хора ви смятаме, не за некадърници, аз не обичам тази дума, но за доста слаби играчи.
            Това признавам си не го разбрах. Значи сме слаби играчи, рандомджии и тнт. И какво тогава правим според теб на картата? Бием се наравно с другите побеждаваме, губим и така нататък. И въпреки всичко това ти лично продължаваш да ни обиждаш??? Може да сме по-слаби от вашия първи отбор, това едва ли някой ще го отрече. Но хайде да си имаме уважението. В момента сме втория най-успешен Български клан на картата, като тази позиция не ни е подарена, като подклан на епик, а сме я извоювали самостоятелно.
            Last edited by Angelmr; 25-04-2013, 02:23.

            Comment


              Raste написа Виж мнение
              Не знам изобщо Фиделис що е отделил толкова време за такива анализи. Всъщност знам - щото е по-свестен от мене и се надява да налее разум на тези от вас, които са склонни. Аз отдавна съм се отказал да давам акъл на когото и да било как да си живее живота.

              Иначе вашия алианс, от мисля последно 6 клана (може и да бъркам +-1) се борите от 2 месеца за 6-8 територии във Франция. Срещу ЕПИК със спорадична помощ от алианса ни. А от ваша страна с подкрепата на всички БИА и отвреме на време от някое камикадзе от синьолилавите и постоянните простотии по промяната на механиката от WG. Трудно ни беше с всичките постоянни двойни ковъри. Даже ни изтриха един-два пъти (не вие, разбира се), един път се и самоизтрихме, щото сме умни . Е, стабилизирахме останалите фронтове, приключихме с БИА, обърнахме още два клана от алианса ни срещу вас и за една седмица почти приключихме и с целия ви алианс. Резултата от всички битки между BG_AD и EPIC е всички битки на нула за нас. Какво повече говорим? Каква база за сравнение? За нас базата за сравнение са BIA и от вашия алианс може би OSC.

              Изобщо не ви отричаме сплотеността и всякакви други такива качествени характеристики. Просто се опитвате да префасонирате по изгоден за вас начин недостатъчни факти - защо показваш снимка от преди две седмици? Това е най големия ви успех - 6 територии - който продължи два дни. Показах ти снимката днес. Всеки може да вземе няколко територии. Сериозния проблем е тези територии да бъдат задържани. Ако не си го разбрал - значи играем различни игри. Вярно, че звучи добре за рекрутмънт цели, ама нека не точно пред нас, а?
              А за клановите войни не ми се говори изобщо.
              Знам само че 6 месеца вече се бием с вашия алианс и едиствените срещу които нямаме победа сте вие,но това се дължи на напрегнатост от наша страна нищо повече.Няма клан пак повтарям от сивия алианс които да не е падал от нас поне 2 пъти някои и повече.Да не говорим за CSA и SV които ни бяха клиенти.Ще оставя темата положението на картата на Златния алианс в който сме отворена.След известно време ще я продължим.
              Last edited by 1951; 25-04-2013, 04:53. Причина: Обиди и заяждане
              ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
              FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
              -Winston Churchill

              Comment


                Angelmr написа Виж мнение
                Расте виждам, че избиваш комплекси, за това ще ти кажа: Да силен клан сте. По-силен от нас във всеки случай. И какво от това? Какво искаш ти лично? Наистина не схващам защо в повечето ти постове по форумите се биеш в гърдите, колко велик клан е ЕПИК? Да имате силни играчи, имате и танкове. Но това което нямате е човешко отношение към хората. Или поне част от вас. Да напомням ли пак кой започна да псува по рандъмите и да стреля по съотборници? Така, че моите уважения към постиженията ви, но до там. И ако не разбираш къде бъркате, толкова по-зле за теб в личностен план. Познавам те от преди и не мислех че си такъв, какъвто се показваш сега.

                ПС. Човешко е да се греши. Човешко е и да се прощава. Но първо трябва да си признаеш грешката.
                Ох Благодаря ти човек ти го каза най-точно.Аз явно не наметих думите днес.Написаното е точно.
                Мисля че причината Расте и трол къмпани пак да се активизират е масовия наплив на нови играчи в играта и то момчета които играят подобни игри от много време.Лично аз знам за 15 човека от моя град които може да се каже че са геймъри от поне 10на години,които са започнали да играят и набират яко сила.Премиуми премиум танкове купени вече.Това означава че до 3-4 месеца те са готови.Играта става много популярна в България и господата диктатори нямат интерес хората да имат избор за клан.Признавам им го много са хитри.
                ALL GREAT THINGS ARE SIMPLE ,AND MANY CAN BE EXPRESSED IN SINGLE WORDS:
                FREEDOM,JUSTICE,HONOR,DUTY,MERCY, HOPE.
                -Winston Churchill

                Comment


                  Eх, хора. Пак изострихте тона. Надявах се в тази тема да изтъкнем позициите си и да ги отстояваме с логика и аргументи. Надявах се когато се стигне до несъстоятелна позиция (включая моята, ако излезе такава), да благодарим на опонентите за приноса и коректно да си преразгледаме приоритетите. Верно идеализма ми е вроден.

                  Отново започна пишкомеренето и стана "Хубава работа, ама българска."

                  Има десетки малки БГ кланове и необвързани играчи търсещи мястото си.Четейки горното какво ще им покажем? С какво ще им бъдем полезни? Техния глас съвсем се изгуби.А имат своите амбиции,интереси и нужди.Хубав пример от самозвани лидери.

                  От тук насетне си тролствайте,аз грабвам пуканките.Ако няма да има полза,поне да е шоу.

                  Comment


                    Както казват у наше село enough is enough...
                    По-горните тиради ще ги чистя по-точково по-късно, но мисля, че е безсмислено темата да продължава, ако не е нищо по-различно от някаква сапунена опера, в която едни и същи герои стотина епизода се чудят кой е по-голяма жертва...!
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      1951 написа Виж мнение
                      Както казват у наше село enough is enough...
                      По-горните тиради ще ги чистя по-точково по-късно, но мисля, че е безсмислено темата да продължава, ако не е нищо по-различно от някаква сапунена опера, в която едни и същи герои стотина епизода се чудят кой е по-голяма жертва...!
                      Ако някой ме нарече публично лъжец, мисля че имам право да го опровергая публично. Като изтриеш това опровержение, излиза, че всъщност няма какво да отговоря. Дори да изтриеш поточково - семантиката на нещата ще се запази. Както и да е...
                      Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                      Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                      ESL BG WoT Master League Admin

                      Comment


                        Raste написа Виж мнение
                        Ако някой ме нарече публично лъжец, мисля че имам право да го опровергая публично. Като изтриеш това опровержение, излиза, че всъщност няма какво да отговоря. Дори да изтриеш поточково - семантиката на нещата ще се запази. Както и да е...
                        Има много фундаментална разлика между кръчмарско надвикване между двама души, които нямат какво конструктивно да кажат освен да обвиняват другия във всевъзможни грехове и нормална дискусия. Бих казал, че пак съм запазил доста повече, отколкото реално е за триене.
                        Препоръчвам да си изяснявате отношенията по други канали (ЛС, скайп, факсове, пощенски гълъби и прочие)
                        Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                        Comment


                          1951 написа Виж мнение
                          Както казват у наше село enough is enough...
                          По-горните тиради ще ги чистя по-точково по-късно, но мисля, че е безсмислено темата да продължава, ако не е нищо по-различно от някаква сапунена опера, в която едни и същи герои стотина епизода се чудят кой е по-голяма жертва...!
                          Има някои доста смислени коментари в темата, но предвид настоящата ситуация, беше неминуемо да се достигне до такова нещо. Какво ще кажеш темата да остане специализирана до клановите тактики и стратегии, а елементите от кланова политика да не се допускат в нея? Явно без ограничения не успяваме да поддържаме цивилизована дискусия. В смисъл да се коментират въпросите "какво" и "как", а не въпроса "защо".

                          Comment


                            ****

                            Angelmr написа Виж мнение
                            Има някои доста смислени коментари в темата, но предвид настоящата ситуация, беше неминуемо да се достигне до такова нещо. Какво ще кажеш темата да остане специализирана до клановите тактики и стратегии, а елементите от кланова политика да не се допускат в нея? Явно без ограничения не успяваме да поддържаме цивилизована дискусия. В смисъл да се коментират въпросите "какво" и "как", а не въпроса "защо".
                            Фундаментално не си прав. Това е все едно да кажеш - "темата да стане специализирана за войните между държавите и държавните тактики и стратегии". Темата просто е за разделяне, ако няма в момента тема "тактики и концепции за водене на отборен бой" - което всъщност е това което ти описваш. Клановите войни са си политическа игра между кланове и алианси от кланове за завземане на "територии". Имаш и един сайт, който ти дава елементарната гейм механика на това - която се научава за 3 часа и няма нищо кой знае какво в нея, а и освен това голяма част от нея се елиминира, защото не отразява реалната "игра". Темата според мен е необходима и точно в този формат и заглавие, защото е единствената засягаща метагейминга, който всъщност представляват клановите войни.

                            Елементарен пример са алиансите - въпреки че ги има от ден първи - все още в гейм механиката няма инструмент, с който можеш да създадеш такова нещо като алианс - затова клановете, които решат да го направят обявяват обединението си във форуми, обявяват си алианс лидерите и дипломатите във форум и просто се боядисват в един цвят на картата. Друг пример който мога да ти дам е с опожаряването на териториите - в момента водим преговори с всички врагове на алианса ни да не го правим, когато си превземаме граничните територии, което става доста често и от което печели единствено WG - това си е чисто надиграване на заложената гейм механика и естествено не е отразено и няма да бъде отразено в нея - но го има. И това всичко си е политика, която се върши по този начин - форуми, тс, съобщения... Метагейминг
                            Last edited by 1951; 25-04-2013, 23:36.
                            Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                            Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                            ESL BG WoT Master League Admin

                            Comment


                              Raste написа Виж мнение
                              Фундаментално не си прав. Това е все едно да кажеш - "темата да стане специализирана за войните между държавите и държавните тактики и стратегии". Темата просто е за разделяне, ако няма в момента тема "тактики и концепции за водене на отборен бой" - което всъщност е това което ти описваш. Клановите войни са си политическа игра между кланове и алианси от кланове за завземане на "територии". Имаш и един сайт, който ти дава елементарната гейм механика на това - която се научава за 3 часа и няма нищо кой знае какво в нея, а и освен това голяма част от нея се елиминира, защото не отразява реалната "игра". Темата според мен е необходима и точно в този формат и заглавие, защото е единствената засягаща метагейминга, който всъщност представляват клановите войни.
                              Всъщност ако си забелязал, фундаменталната философия на този форум е именно да се коментират тактики, стратегии и оръжия задълбочено, без да се засягат политическите теми от типа на кой е прав, или кой е по-добър. Аз лично не бих имал нищо против тази философия да се насочи и към коментарите за играта. За другите съфорумци не знам. Но за мен лично много по-интересно е да чета мнения от типа на първите 2/3 от мнението номер 135 на фиделис и бих бил доволен, ако ги няма заяжданията от последната 1/3.

                              Comment


                                Angelmr написа Виж мнение
                                Всъщност ако си забелязал, фундаменталната философия на този форум е именно да се коментират тактики, стратегии и оръжия задълбочено, без да се засягат политическите теми от типа на кой е прав, или кой е по-добър. Аз лично не бих имал нищо против тази философия да се насочи и към коментарите за играта. За другите съфорумци не знам. Но за мен лично много по-интересно е да чета мнения от типа на първите 2/3 от мнението номер 135 на фиделис и бих бил доволен, ако ги няма заяжданията от последната 1/3.
                                А аз никого не убеждавам в правота и кривота. Аз давам факти най-често под формата на линкове. Изводите оставям хората сами да си ги вадят. Това е голямата разлика, между нормален спор и празно приказване. За метагейминга казах - ако форума не засяга тази част на играта, ок, други хора определят правилата. Но това реално е ендгейма в тази игра.
                                Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
                                Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
                                ESL BG WoT Master League Admin

                                Comment

                                Working...
                                X