Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    А нашия клан нещо спря клановите битки, и даже ротни няма. В последно време само във взводове влизаме.

    Comment


      #62
      Аз ще дам една друга светлина на клановете. Много от новите играчи казват " искам в клан" . Ок, но защо ти е клан, да носиш едно лого на танка си, до името, да имаш чат къде да задаваш въпроси и да лафиш за играта(и не само), да имаш партньори за взвод, рота и най вече кланови битки. Аз лично напуснах клана си M_A_N , един добър и преуспяващ клан имащ и под клан за нови играчи , правеха са по 2 кланови на вечер, но моя кеф не е в такъв тип битки, + това и машината често ми прави номера и не желая да си провалям отбора. Има играчи запалени някой дори вманиачени , да за тях такъв тип игра ще е супер, някой да ти дава заповеди иди там прави това и да се чустваш като една пионка в гамбит. Мен заучените тактики не ме кефят никога а най хубавите неща които съм правил са били винаги зверска импровизация, може би и затова не ми харесва такъв тип отборни борби. Реших да драсна тези редове да се замислят новите играчи какво ги очаква, да не губят своето време а и времето на клановете решили да играят сериозно и професионално.

      Comment


        #63
        bigbeer написа Виж мнение
        Сподели ако не е проблем,как точно търсят и къде ? С двама колеги правим рекруитмънта на 4 клана и винаги са ни проблем свободните места.Всеки ден има по няколко молби от перспективни играчи за присъединяване към клановете,които и без това са пълни.Поне два пъти седмично правим чистка.Налага се да губим часове в обсъждане,развитието на всеки,и потенциалната полза за клана.Ровене из статистики,допитване до хората играли с този или онзи,разговор със самите играчи,ако в момента са на линия....уужаст.Накрая трябва да съобщя на човека,защо го кикваме и да го насоча на някъде.Някои го приемат тежко,размятат реплики на висок тон.....

        Все повече и повече губя удоволствие от играта и ми заприличва на РАБОТА.Ако имам коректна информация,кои кланове търсят хора и къде,бих могъл да им препращам играчи отговарящи на изискванията им,но не паснали при нас.

        Примерно,има добри играчи,нямащи възможност да са на линия когато правим кланови битки.Други,които по ред причини нямат възможност да си активират премиум и не успяват навреме с гринденето и обезпечаването на топ танкове за битка.Трети,които играят със прекъсвания независещи от тях.И още и още,все добри играчи и приятни за компания,но без шанс за реален принос към клановете.
        Сподели ако можеш за нивото на ангажираност при вас. Това което казваш е доста различно спрямо това, което ние практикуваме и ще ми е интересно да науча как се развиват нещата при вас - ако разбира се можеш да говориш за тези неща.

        От това, което казваш изглежда, че във вашият клан нивото на ангажираност е сериозно - щом се поставят цели като изгриндване на дадена машина.
        Вероятно това води със себе си и съответните резултати.

        Ние сформирахме нашия клан с идеята да се забавляваме и още в началото решихме да не се ангажираме толкова сериозно.
        Изпитваме остра нужда от машина Х в клана например и играчите го знаят, но ние не им налагаме да я гриндят непременно. Аз също не гриндя в тези линии активно, а си играя каквото ми се иска на момента.
        Единственото нещо, което се налага е - ако си на линия и има кланова да помогнеш. И въпреки, че предварително обявяваме кога има кланова никой не е задължен непременно да се яви.

        П.С. Вчера за пръв път пробвахме да атакуваме в Европа (о.Крит) и на 1/4 финала се срещнахме с BGA, които направо ни размазаха.Пролича си, че ние сме новобранци на тази карта(Mines), а те явно имат опит там. Направи ми впечатление обаче, че нивото на 1/8 и 1/16 финала не беше по-високо от това което показват клановете в Африка.
        Nobody has three balls but some people have two very good ones!

        Comment


          #64
          "Ниво на ангажираност." е силен термин за игра.Като цяло имаме структура,за момента от 4 клана,ползващи общ ТС и координиращи действията си.

          В BG_AD играят съобразно принципа защитаващ максимално интересите на алианса.Личния интерес на клана е на втори план,на играчите още по-назад.Което не пречи,този клан да даде текущия шампион на сървъра в индивидуалните елиминации със 10-ки.Там са хората със най-сериозен опит в играта,и тези показали амбиции към ангажиращи постижения.

          Във BG2AD са хора заявили желание да участват в кланови боеве и имащи необходимия ресурс за това,но не и достатъчно опит.Там се играят максимален брой кланови битки на вечер,като стигне ли се до битка за земя,тя се отказва.Така имаме шанс да правим петнайсетина боя на вечер,без да сме обвързани към територия,която да ни ограничава.Стремим се да играем срещу най-силните кланове и алианси.Ядем много бой,но изграждаме стегнат екип.

          Във BG3AD са хора стремящи се към модела предложен от горните два,но сега започващи развитието си.Тези със многото въпроси и никакъв опит.Играят основно ротни битки,гриндят си машини със сходни нива и правят по някоя инцидентна кланова със чисто опознавателна цел.Там даваме възможност и на хора показали тактически усет и ръководни качества да натрупат практика,да се изградят и докажат като лидери.Стремим се по скоро да ги насочваме,отколкото контролираме.Така пълноценно могат да изявят качествата си.

          Във BGTC са преимуществено опитни играчи желаещи по самостоятелни и необвързани действия.Там всеки следва свой път на развитие.Експериментират нетипични похвати.Групират се основно по взводове с цел съпортване на играч,гонещ постижение с някоя определена машина.Инцидентно правят по кланова в интерес на алианса,но без сериозна ангажираност за резултат.Понякога генерират свежа идея,която приложена във вече изградения шаблон на кланови боеве носи приоритета на изненадата.

          Обмисляхме и идеята за още един клан, групиращ хората гонещи ефективност само със ниски нива танкчета.Такива хора има много и някои са много добри играчи за нивото си.Жалко е да ги губим,но тези играчи няма със какво да подкрепят целите,които другите кланове си поставят.Затова отделянето на ресурс за създаване и ръководене на подобен клан не е приоритет.Още повече при наличието на десетки непопълнени БГ кланове, в които могат да се чувстват комфортно.

          Разбира се приоритетите на клановете се променят съобразно желанията на членовете им.Това прави миграцията от клан на клан по-ограничена и дава възможност при попълване на свободни места да даваме максимално коректно инфо на новите, желаещи да се включат.Така всеки кандидат,предварително знае на къде да се насочи и е максимално мотивиран да настигне бързо основното ядро на клана.

          Оказва се,че хората могат да се забавляват и да постигат успехи,дори без казармена дисциплина.Като предварително заявят амбициите си,и сами поемат ангажимент в преследването им,се получава доста успешно.Понякога има разминаване между идеите които са имали и реализирането им.Понякога и тона се изостря.Такива моменти успешно се тушират на клановите срещи,основно с помощта на сериозни количества алкохол.
          Last edited by bigbeer; 03-04-2013, 17:49.

          Comment


            #65
            bigbeer написа Виж мнение
            "Ниво на ангажираност." е силен термин за игра.Като цяло имаме структура,за момента от 4 клана,ползващи общ ТС и координиращи действията си.
            ... ммммм, ти сега да не би да правиш "евтина и захаросана реклама"

            Не знам дали някой писа какви бяха резултатите от ЕПИК академията, в крайна сметка с това започна тази тема и доста злобни приказки се изприказваха:

            1. От 24 човека, които взехме и бяха обучавани в академията, 35 дена след това 16 вкупом се преместиха в ЕПИК. Те дойдоха като една сплотена група, каквато и беше идеята.
            2. Тези хора има още какво да учат и си дават сметка за това. Въпреки това общите ни наблюдения са, а и те самите (надявам се) си дават сметка, че играта им е прогресирала изключително много.
            3. Преди 6 дена същите тези хора от академията направиха отбор за ESL 7x7. Още при първото си участие успяха да стигнат до второто място в турнира, като по пътя биха отбора на Коруин, който беше техния учител в академията Това са въпросните играчи "от залязващи кланове, проявили вял интерес". Как да не си доволен от такова нещо

            Понеже прочетох доста неверни неща тука относно отборната игра, за всички, които се чудят каква е "мисловната настройка", която е необходима за да играеш в голям отбор или пък им се играе отборно "неангажиращо" - имам идея за една инициатива, която е насочена към вас, която ще обсъдим с хората от нашия клан и ще я обявим тук и в хардуербг, когато я избистрим - подобно на академията.

            Raste от акаунта на фиделис (понеже нямам в този форум)
            Last edited by fidelis; 05-04-2013, 03:34.

            Comment


              #66
              fidelis написа Виж мнение
              ... ммммм, ти сега да не би да правиш "евтина и захаросана реклама"

              Не знам дали някой писа какви бяха резултатите от ЕПИК академията, в крайна сметка с това започна тази тема и доста злобни приказки се изприказваха:

              1. От 24 човека, които взехме и бяха обучавани в академията, 35 дена след това 16 вкупом се преместиха в ЕПИК. Те дойдоха като една сплотена група, каквато и беше идеята.
              2. Тези хора има още какво да учат и си дават сметка за това. Въпреки това общите ни наблюдения са, а и те самите (надявам се) си дават сметка, че играта им е прогресирала изключително много.
              3. Преди 6 дена същите тези хора от академията направиха отбор за ESL 7x7. Още при първото си участие успяха да стигнат до второто място в турнира, като по пътя биха отбора на Коруин, който беше техния учител в академията Това са въпросните играчи "от залязващи кланове, проявили вял интерес". Как да не си доволен от такова нещо

              Понеже прочетох доста неверни неща тука относно отборната игра, за всички, които се чудят каква е "мисловната настройка", която е необходима за да играеш в голям отбор или пък им се играе отборно "неангажиращо" - имам идея за една инициатива, която е насочена към вас, която ще обсъдим с хората от нашия клан и ще я обявим тук и в хардуербг, когато я избистрим - подобно на академията.

              Raste от акаунта на фиделис (понеже нямам в този форум)


              Здравей Raste.

              1/Относно "евтината и захаросана реклама". В поста предхождащ моя беше отправен конкретно насочен въпрос.
              Ultramarine написа Виж мнение
              Сподели ако можеш за нивото на ангажираност при вас. Това което казваш е доста различно спрямо това, което ние практикуваме и ще ми е интересно да науча как се развиват нещата при вас - ако разбира се можеш да говориш за тези неща.
              Целия пост е в тази насока,така,че за каква реклама говорим? Просто ценя събеседника си,и се стремя към изчерпателност.В края на поста не спестих и това,че не винаги всичко върви по мед и масълце.Грешките си ги признавам без бой.Не познавам клановата игра в детайли,достаъчни за да преуспявам в нея.Което не ми пречи да имам мнение и да го споделям,тук или в други гейм-секции.Дразни ме единствено,когато това мнение се тълкува превантивно и му се влагат идеи,каквито не съм имал ,споделяйки го.

              2/Под "залязващи кланове, проявили вял интерес" Имах съвсем друго предвид.Ако някой си направи труда да погледне таблицата на БГ клановете именно от форума на "хардуер" ще забележи,че някои от първо регистрираните кланове (включително този на ХВБГ) са прекратили активната си дейност и са останали само с един формален лидер,колкото да не се затрие името.Други са със сериозно намалена членска маса от преимуществено неактивни или слабоактивни акаунти.Видимо тези кланове нямат интерес от привличане на нови членове и гонене на каквито и да било амбиции,към настоящия момент.

              3/Колкото и да е трудно на определени хора да повярват,лично се радвам на успехите постигнати от школата на ЕПИК.Нека тези,които имат амбиции за себедоказване ги реализират с успех.Българин съм,а тези хора и клан,носят името на България,и са фактор в играта.Желая им бъдещи успехи,каквито вярвам ще реализират.

              Разграничавам се от този род амбиция не емоционално,а чисто доктринално.Просто в ЕПИК и сателити, се гонят постижения и реализират реални приходи под формата на злато,което е добре.Ние използваме играта,за да завързваме реални приятелства,и да и се насладим,независимо от възможностите на отделния геймър.Вие правите турнири и школи,ние купони и срещи.Всеки с приоритетите си.Не виждам нищо негативно или осъдително в различните цели и приоритети,стига да носят удовлетворение на изповядващите ги.
              Last edited by bigbeer; 05-04-2013, 09:44.

              Comment


                #67
                bigbeer написа Виж мнение
                Колкото и да е трудно на определени хора да повярват,лично се радвам на успехите постигнати от школата на ЕПИК.
                Ако човек си направи труда да прочете темата и постовете ти по нея МНОГО трудно би останал с такова впечатление

                Винаги ми е най-забавно когато хора, които никога не са били в ЕПИК почнат да ми обясняват какво е в ЕПИК и как ние едва ли не сме машини, вманиачени за победа, които играят играта за работа. И след това се окаже, че в тяхната организация има ЧЕТИРИ рекрутъра.

                Няма лошо - всеки е свободен да си прави каквото желае, но не разпространявайте неща, които не знаете в детайли, чули сте от втора-трета-пета ръка и никога не сте виждали лично - изпадате в опасност да разпространявате клевета или поне евтина пропаганда.

                Истината е, че ЕПИК е клан който цени времето на своите членове и се стреми да им предложи срещу това време нищо по-малко от най-високото ниво в тази игра. От там идват и сравнително високи изисквания за индивидуални качества, дисциплина, мотивация, дух, които отново сравнително малко хора са готови да покрият. И когато разберат, че не са в състояние да го правят, когато играта им се гледа под лупа (буквално - почти всеки риплей се гледа и се води доста подробна статистика) и се изисква от тях да положат усилия да отстранят грешките в нея, една част от тях минава на гроздето е кисело - в ЕПИК е казарма, ние "играем за удоволствие", "ти ли ще ми кажеш". Е, ние също играем преди всичко за удоволствие, ТС постоянно е пълен с ЕПИК и приятели, хората, които са близо географски редовно си пият бирата или си ходят на гости - тоест нормалните неща.

                Само че удоволствието никога не е пречело да се стремим постоянно да бъдем на върха А да бъдеш там и да се стремиш да останеш там винаги дразни много хора.

                Raste
                Last edited by fidelis; 05-04-2013, 10:27.

                Comment


                  #68
                  fidelis написа Виж мнение
                  Ако човек си направи труда да прочете темата и постовете ти по нея МНОГО трудно би останал с такова впечатление

                  Винаги ми е най-забавно когато хора, които никога не са били в ЕПИК почнат да ми обясняват какво е в ЕПИК и как ние едва ли не сме машини, вманиачени за победа, които играят играта за работа. И след това се окаже, че в тяхната организация има ЧЕТИРИ рекрутъра.

                  Няма лошо - всеки е свободен да си прави каквото желае, но не разпространявайте неща, които не знаете в детайли, чули сте от втора-трета-пета ръка и никога не сте виждали лично - изпадате в опасност да разпространявате клевета или поне евтина пропаганда.

                  Истината е, че ЕПИК е клан който цени времето на своите членове и се стреми да им предложи срещу това време нищо по-малко от най-високото ниво в тази игра. От там идват и сравнително високи изисквания за индивидуални качества, дисциплина, мотивация, дух, които отново сравнително малко хора са готови да покрият. И когато разберат, че не са в състояние да го правят, когато играта им се гледа под лупа (буквално - почти всеки риплей се гледа и се води доста подробна статистика) и се изисква от тях да положат усилия да отстранят грешките в нея, една част от тях минава на гроздето е кисело - в ЕПИК е казарма, ние "играем за удоволствие", "ти ли ще ми кажеш". Е, ние също играем преди всичко за удоволствие, ТС постоянно е пълен с ЕПИК и приятели, хората, които са близо географски редовно си пият бирата или си ходят на гости - тоест нормалните неща.

                  Само че удоволствието никога не е пречело да се стремим постоянно да бъдем на върха А да бъдеш там и да се стремиш да останеш там винаги дразни много хора.

                  Raste
                  Oтново търсим под вола теле.Това,че се радвам на успеха,постигнат от българи в една много популярна игра,не значи,че съм съпричастен към методите,довели до подобно постижение.Видимо ние имаме своите успехи вървейки по съвсем различен път.При това имате в състава си полупрофесионалисти и очаквано критериите са различни.

                  Във ЕПИК нямах честта да бъда поканен,но бях прилично дълго време във ЕПИКС и имам спомен от първа ръка как се работи там.Поддържам приятелски контакти със играчи на Епик и Брейв.Допадат ми като личности и понякога изпускат непредизвикана реплика.Стремя се да не ги провокирам,нито насърчавам в тази насока.Ценя приятелството им над,междуклановите търкания.Имаме и немалко бивши играчи на ЕПИК в редиците си,тези хора знаят какво говорят.Та имам макар и косвена информация,какво и как.Много забавен ми е примерно коригирания анонс на ЕПИК,който всеки може да види,кликвайки върху инфото за клана,в сайта на играта.

                  Относно четирите рекрутара,нормално е четири отделни клана със пълен състав да имат подобна нужда.Хора от редиците на самия клан,имащи най-точна представа за моментното му състояние.Както отбелязах по-горе,в момента наплива е голям и би било непрактично да не яхнем вълната.Това няма да трае вечно и е добре да се оползотвори пълноценно.Известно време бях единствения ангажиран със функцията за три от клановете и определено натоварването се отрази на удоволствието ми от играта.Направихме нужните промени да разпределим натоварването и ефекта е положителен.

                  Относно стоенето на върха,хайде моля стига грандоманщини.Играта има множество аспекти,като клановите битки са само един от тях.А напоследък ви отупват дори и там,кланове статистически много под вашия.Имате история с която можете да се гордеете и един доказано превъзходен тактик.Недейте лежа на стара слава,а градете върху тази основа.

                  Когато някой не може да понесе лека ирония то демонстрира или болезнени комплекси,или ограничен манталитет.Вярвам,че във вашия случай не е така,а причината е моето неразбиране. Не схващам нуждата от толкова яроста защита на позиция,защитена реално със показаното в самата игра.Очаквам с интерес следващия ви проект и ако видя в него слабо звено няма да го подмина.Надявам се коментар различен от възгласи браво и бурни овации да ви бъде от полза.
                  Last edited by bigbeer; 05-04-2013, 11:56.

                  Comment


                    #69
                    bigbeer написа Виж мнение
                    При това имате в състава си полупрофесионалисти и очаквано критериите са различни.
                    Това не го разбрах. Кои са тия, да се запозная с тях - може да си станем приятели - търся такива от доста време.

                    bigbeer написа Виж мнение
                    Във ЕПИК нямах честта да бъда поканен,но бях прилично дълго време във ЕПИКС и имам спомен от първа ръка как се работи там.
                    Да, не си бил поканен, защото не си покрил входните критерии. ЕПИКС се управляваше от МрМр, който е заедно с вас от самото начало и е от водачите на групата на "обидените". Ако не ти харесва какво е било в ЕПИКС - можеш да се обърнеш към него, той е човека на когото беше даден EПИКС да го управлява.


                    bigbeer написа Виж мнение
                    Относно стоенето на върха,хайде моля стига грандоманщини.Играта има множество аспекти,като клановите битки са само един от тях.А напоследък ви отупват дори и там,кланове статистически много под вашия.
                    Тук вече искрено се развеселих. Скромността никога не е била моя черта или черта на ЕПИК. Но също така и празните и неподплатени приказки. Та ако предположим, че един клан има три аспекта, които могат да се оценят - умения за водене на отборен бой на CW, политическо влияние/ стратегическа стойност, спорт във вид на ESL дай да видим къде сме ние по тях Нарочно не броя фън или пиене - щото там нещата са доста субективни и трудно измерими

                    1. Умения за водене на отборен бой на CW. WG с последния си погром върху CW изтриха вечната статистиката на картата, та за голямо ваше удоволствие вече не може да се види кой е на второ място по победи в сървъра Затова ще ти припомня три факта от последните 4 месеца. Та преди 4 месеца вашата "организация" много шумеше и приказваше глупости, как ЕПИК лежал на стара слава, как го пазели съюзниците му и т.н и т.н. Тъй като в този момент нашия алианс беше в двуседмична ваканция след първата в историята му загубена война, решихме да си спретнем едно забавление и ленднахме на най-близкия до вас лендинг, след което в продължение на една седмица ви гонихме по картата, без никакъв съпорт, насред целия ваш собствен алианс, всичките ви съюзници плюс BIA незаети с нищо друго в този момент и накрая ви изтрихме за да не приказвате много-много. Преди около два месеца пък след десетдневни боеве срещу 8 клана нас ни изтриха злощастно, Коруин рейджна и пусна за един ден 4 лендинга, в резултат от което трябваше да правим битки по 5-6 минути за да можем да търчим на следващата - резултата беше, че ленднахме на 3 от тези 4 лендинга и след това в продължение на 4 дена разхождахме едни 15 чипа без HQ из Франция - просто така за кеф и да дразним врага. В сървъра има не повече от 5 клана, които са правили нещо такова и могат да направят такова нещо в момента в който решат Вие винаги сте имали голямо желание да се мерите с нас - но по основния измерител - колко победи имате срещу EПИК - ми нито една нямате от всичките боеве по между ни
                    2. Политическо влияние/стратегическа стойност - от десетина дена чиповете на ЦЕЛИЯ сив алианс всяка вечер се местят от командирите на ЕПИК. Всичките около 1800 чипа. Сещаш ли се какво признание е за нашия клан и какво влияние имат в една военна игра хората, които дават нареждания къде да води битките си най-стария и с най-успешна история алианс в играта?
                    3. ESL (спорт) - тук ще внимавам какво говоря, защото ще ме обвинят после в пристрастност Но все пак всеки може сам да провери от 13-те български турнира, къде са отборите на ЕПИК, колко от тези 13 турнира се печелени от отбори на ЕПИК, колко от призовите тройки в тези турнири са на ЕПИК

                    Та, човек, анализирай тези неща и ми кажи къде според тебе се намираме в момента

                    А понеже от доста време ме дразниш с навика си да категоризираш нещата, да изопачаваш фактите и да ги замаскираш с високопарни прилагателни за да не се види същността им - нека видим и "шампиона" от вашите редици. Първо, голямо браво за спечеления турнир на ВарВарина! Всъщност той е един от всичко четиримата във вашата "организация", които ЕПИК би желал да привлече. Какво всъщност обаче е спечелил той? Ето това - World of Tanks Steel Series #2 - 1on1 American Steel Cup #2 - един от фън турнирите, които се организират всяка седмица. Това е абсолютно отворен за участие фън турнир с 10 тийр само американски танкове, в който са участвали 159 човека. На края на месеца всички победители в 5-е турнира участват в един общ турнир, който излъчва крайния победител в тази изцяло фън купа от Steel Series Това са всъщност фактите. Да видим как ти го представи - "текущия шампион на сървъра в индивидуалните елиминации със 10-ки" Брей брей брей

                    Comment


                      #70
                      ---

                      По последната точка ми е интересно,като основа за какъвто и да било анализ,кой точно администрира споменатия турнир,и в кой клан играе?
                      Нагоре много здраво ме порязаха и не бих искал да напиша нещо въз основа само на косвени или непълни данни.
                      Last edited by 1951; 05-04-2013, 20:27.

                      Comment


                        #71
                        Глас от публиката

                        fidelis написа Виж мнение
                        Да, не си бил поканен, защото не си покрил входните критерии.
                        Какви по-точно за тези критерии?

                        Comment


                          #72
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #73
                            -----

                            bigbeer написа Виж мнение
                            По последната точка ми е интересно,като основа за какъвто и да било анализ,кой точно администрира споменатия турнир,и в кой клан играе?
                            Нагоре много здраво ме порязаха и не бих искал да напиша нещо въз основа само на косвени или непълни данни.
                            О той администратора се знае От ЕПИК е. Даже съм аз самия. И даже 3 от тия 13 турнира моя отбор ги е печелил Намирисва ти на корупция, нали Ако някога ти се случи да играеш с нас - сам ще се убедиш дали има корупция или просто ще си изядеш боя на общо основание Та преди да си почнеш анализа да ти дам още един факт - за тия 13 турнира са искани всичко 4 пъти моя намеса за арбитраж в мач. Турнирите просто си вървят и накрая се излъчва победител. На последното 3х3 имаше 47 отбора участници, а на 7х7 - 17 - не е зле за малка България, нали?

                            Raste
                            Last edited by 1951; 05-04-2013, 20:26.

                            Comment


                              #74
                              Gaden Gogi написа Виж мнение
                              Глас от публиката


                              Какви по-точно за тези критерии?
                              2-3 десетки и желание бързо да се изкарат още.

                              Сравнително добра статистика по няколко показателя:
                              1. Среден брой убити на битка
                              2. Процент победи
                              3. С кои танкове играеш най-много - цени се опит с 10 тиър танкове
                              4. Със специфични танкове специфични награди - примерно стоманена стена за асаулт танковете, скаут и патрол дюти за съответните леки и средни танкове и т.н.
                              5. Среден демидж ако си артилерист
                              6. Имаш ли взводни награди - това показва че играеш поне във взводове
                              7. Среден процент попадения с определени танкове - за някои танкове това е добре за други зле, защото има танкове които няма как да имат твърде висок процент попадения ако се играят както трябва

                              ...и много много други.

                              След което идва изпитателния срок. Има значение и как се държи самия играч на интервюто - напълно е възможно едно добро интервю да доведе до това изобщо да не се гледа статистика или обратното - едно лошо интервю да елиминира всяка статистика . Има значение и как се държи в клана първите седмици и месеци. Как реагира на стрес в битките. Съвсем откровено си признавам, че понякога към определени хора има нарочно тормоз, тип казармен, за да се види реакцията или да се отпуснат и да им задебелее кожата за да играят спокойно в битките после. В главата ми е трамзи, мале колко много е навикван тоя човек на времето

                              С ЕПИКС случая пък е друг - като младши клан играчите могат да бъдат наблюдавани и тези, които покажат това което търсим да бъдат директно дърпани в ЕПИК, където после "изпитателния срок" е доста по лек.
                              Last edited by fidelis; 05-04-2013, 16:20.

                              Comment


                                #75
                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                Глас от публиката


                                Какви по-точно за тези критерии?
                                Не са за теб клановите войни
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X