Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Гаден Гоги,
    като свърши обучението, тогава ще се прецени дали да продължава тази академия, все пак Coruin изнася цялото бреме да обучава интензивно камара народ, и лично негово ще е решението.

    П.С. Към колегата, твърдящ "В един клан в който отборната игра е поставена на първо място, не индивидуалните качества на играчите ще определят кой да победи и кой не. Определящи ще са действията на командира.":

    Когато всеки ден си изправен пред битки с кланове, доказали се недвусмислено с качествена отборна игра (най-малкото чрез дългото си присъствие по картата), то тогава само тактиката не е достатъчна - и най-гениалния тактик не може да спечели и една битка, ако, примерно, отборът му не изстреля и един снаряд. А когато се стигне до битки, където и двата отбора имат отлични тактики за определената карта, то точно индивидуалните качества ще определят разликата между победата и поражението.

    Затова няма нищо странно, че най-добрите играчи са избирани да изнасят тежестта на тежките битки, което изобщо не означава, че останалите са "донори на акаунти" - има си абсолютни роти, има си, и то редовно, и по няколко едновременни битки.
    Който има желание да участва на кланови, има достатъчно възможности да го направи - аз, като един от играчите извън основния отбор, усещам сериозна липса на участие в кланови битки, единствено когато нямам отключен танк ниво 10. Винаги когато имам наличен танк, просто проверявам за едновременни битки и се появявам на линия веднага, щом излязат стаите. Резултатът от тези прости действия е участие в една от битките поне в две трети от случаите, което си е значителен брой битки.

    П.П.2 Реклама на Академията(само факти):
    Коруин е тактик, който многократно е предвиждал тактиката на противника във кланови битки, и то тактики на едни от най-добрите командири на сървъра.
    Отгоре на това, няма случай, когато каже: "Отиваш еди-къде си, заставаш еди-как си и ще имаш изстрел към еди-кой си противник", и ти да отидеш там, и въпреки пълната си увереност, че няма абсолютно никакъв начин да обстрелваш указания и напълно скрит враг, да не се окаже, че в един процеп покрай 5 стрехи и три оврага съществува място колкото за един прицелен изстрел по противника.
    Затова, освен за клановите битки на Епик, аз лично ще се постарая да присъствам и за максимална част от тренировките в тази академия.
    Kerls, wollt ihr ewig leben?

    Comment


      #17
      xopxe написа Виж мнение

      П.С. Към колегата, твърдящ "В един клан в който отборната игра е поставена на първо място, не индивидуалните качества на играчите ще определят кой да победи и кой не. Определящи ще са действията на командира.":

      Когато всеки ден си изправен пред битки с кланове, доказали се недвусмислено с качествена отборна игра (най-малкото чрез дългото си присъствие по картата), то тогава само тактиката не е достатъчна - и най-гениалния тактик не може да спечели и една битка, ако, примерно, отборът му не изстреля и един снаряд. А когато се стигне до битки, където и двата отбора имат отлични тактики за определената карта, то точно индивидуалните качества ще определят разликата между победата и поражението.
      Ако един командир просто опрееля първоначална тактика и разпределя танковете, той не е силен командир, той в най-добрия случай е среден. Отличния командир вижда неща, които индивидуалния играч в стремежа си да постигне конкретна цел би пропуснал. Отличния командир променя тактиката в движение и контролира разпределението на отбора, вместо да го отпусне в нещо като полуорганизиран рандъм. За това отличния командир може да спечели и с не толкова добри играчи, докато и най-добрия отбор командван от не толкова добъ командир задължително ще загуби ако се сблъска с отличен такъв командващ посредствени играчи, които изпълняват това което им се каже.


      Затова няма нищо странно, че най-добрите играчи са избирани да изнасят тежестта на тежките битки, което изобщо не означава, че останалите са "донори на акаунти" - има си абсолютни роти, има си, и то редовно, и по няколко едновременни битки.
      Който има желание да участва на кланови, има достатъчно възможности да го направи - аз, като един от играчите извън основния отбор, усещам сериозна липса на участие в кланови битки, единствено когато нямам отключен танк ниво 10. Винаги когато имам наличен танк, просто проверявам за едновременни битки и се появявам на линия веднага, щом излязат стаите. Резултатът от тези прости действия е участие в една от битките поне в две трети от случаите, което си е значителен брой битки.
      Аз в думите на фиделис че във второстепенните битки се пускат по двама трима, които не са във първия отбор разбирам именно че във второстепенните битки се допускат не повече от 2-3, които не са в първия отбор. Та мерси за поясненията, но кой от двамата казва истината?

      Comment


        #18
        Не намерих отделна тема за клановете и предполагам тук е общата тема за запитвания. Та въпросът ми е следния - Има ли смисъл от влизането в бг клан като се има предвид следните неща: Започнах да играя преди около 4-5 месеца и с времето се надявах игрите в рандом да станат по-интересни, по-организирани. Оказа се, че и на първо и на пето и на десето ниво в рандома играта е еднакво овчо-стадна и еднакво "нубо-камперска"; Често ми доскучава да играя сам едни и същи карти по почти един и същ начин и за да науча нещо ново да търся клипчета из нета или "напътствия" из форуми, а стихийния характер на рандома да не ми оставя възможност да се замислям за нови тактики и прийоми. От друга страна се дразня от нахакани малолетни всезнайковци и разбирачи, а разбирам че и тук български кланове са във вражда и се сипят обиди и препирни и т.н. Та по-различна ли е играта в общност като бг клан и може ли някой да ми препоръча някой по-пенсионерски и задружен такъв?
        У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
        Очередь возмущалась, но не расходилась.

        Comment


          #19
          Ако си член на клан може да се очаква, че ще участваш в Ротни и Кланови битки, съответно там нивото на организация е доста по-високо и няма нищо общо с това в рандом. От друга страна тази организация си има цена и това е, че ти се отнема правото на самоинициатива и свобода на действие (с някои изключения).Това е така, защото обикновено имаш командир, чиито нареждания се спазват без значение дали са правилни или грешни.Разбира се, ако стигнеш до определено ниво може ти да си командира, но колкото и да е голяма тръпката отбора да победи под твое командване, толкова е и натоварващо за самия теб и отнема част от удоволствието от играта.
          Понякога просто ми писва от кланови и ротни и ми се играе рандом, сам без да се съобразявам с отбор и ми е доста забавно.

          Колкото са дърпанията между българските кланове, толкова са и добрите отношения, в началото това ще е много далечна тема и няма да има ефект върху участието ти в клана.

          Имаш голям избор от кланове, като по-големите като EPIC и BRAVE са малко по-ангажиращи и изискват по-дисциплинирана игра, вероятно това води до по-чести успехи в кланови и по турнирите.

          По малките кланове нямат толкова дисциплинирана и подредена структура, но и по-трудно постигат успехи в битките.

          Аз съм член на BGPZB и сам един от най-младите от ядрото от редовни играчи - средната възраст на редовните играчи е някъде около 30-35г. Има хора на 18г. има и на 45г. Вероятно сред новите играчи има и деца .
          Ротни или кланови се играят всяка вечер, с леки изключения, участието по принцип е желателно, никой не сме задължили да участва задължително, но няколко пъти в седмицата участие на ротни се оформя като някакъв минимум.А при кланова е почти задължително, ако си на линия и можеш да помогнеш.

          Имай предвид, че в който и клан да се включиш е напълно задължително да имаш Team Speak, за да комуникираш с отбора по време на битка, липсата му принизява нещата до рандом.
          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

          Comment


            #20
            stasun написа Виж мнение
            Не намерих отделна тема за клановете и предполагам тук е общата тема за запитвания. Та въпросът ми е следния - Има ли смисъл от влизането в бг клан като се има предвид следните неща: Започнах да играя преди около 4-5 месеца и с времето се надявах игрите в рандом да станат по-интересни, по-организирани. Оказа се, че и на първо и на пето и на десето ниво в рандома играта е еднакво овчо-стадна и еднакво "нубо-камперска"; Често ми доскучава да играя сам едни и същи карти по почти един и същ начин и за да науча нещо ново да търся клипчета из нета или "напътствия" из форуми, а стихийния характер на рандома да не ми оставя възможност да се замислям за нови тактики и прийоми. От друга страна се дразня от нахакани малолетни всезнайковци и разбирачи, а разбирам че и тук български кланове са във вражда и се сипят обиди и препирни и т.н. Та по-различна ли е играта в общност като бг клан и може ли някой да ми препоръча някой по-пенсионерски и задружен такъв?
            Единствената причина да участваш в клан за мен са ротните и клановите битки. Е да и да има редовно с кой да участвша във взводове, обикновено има все някой с премиум да направи троен взвод. Не бих казал че играта в големи кланове е по-ангажираща, единствено по време на клановите битки има изискване ако си на линия да не играеш рандъми (пак остава време за някой и друг между битките ако си бърз) а да си в готовност да те включат в сетъпа за битката. В момента има три БЪлгарски клана които активно и успешно участват в клановите войни. ЕПИК са най-стария и най-силен клан с наистина сериозни изисквания за членство. Втория който се появява редовно на картата е най-новия BG_AD, като ръководството му е от хора които по някаква причина са отблъснати от епик и някои от тях имат лични вражди с някои от лидерите на епик. Успехите там са на приливи и отливи и изискванията за членство са поне един топ тиер танк. Третия клан който до скоро участваше само на ландинги е БРЕЙВ. Те са по-стари като клан и ако гледаш само статистиките са относително на едно ниво с БГ_АД, но до колкото чувам имат една идея по-добра стиковка на отбра за кланови (което не винаги е добре за новодошлия, защото по-рядко ще го пускат). Те от скоро се задържат на картата, не участват в голям съюз, но са в добри отношения с ЕПИК и дефакто са им неофициални съюзници. Други п-сериозни кланове са БГА, които се появяват също не много рядко на картата и слава, които имат желание да се завладеят балканите, но за момента им липсват възможности и съюзници (което е по-важно). Ако съм изпуснал някой, допълнете ме, но това са клановете биещи се в кланови войни до колкото се сещам в момента. Така че харесай си някой и пробвай. В някои кланове наистина има хлапетии, но в по-сериозните и играчите са по-сериозни, така че рядко ще видиш нахакан малолетен всезнайко. В клана в който съм макар да има 1-2 тинейджъри средната възраст е над 30 поне до колкото хората са споделяли.

            Comment


              #21
              Благодаря и на двама ви за отговорите и напътствията!
              У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
              Очередь возмущалась, но не расходилась.

              Comment


                #22
                Горе видях да се пише, че има сериозни изисквания за ЕПИК. Мога да ви го кажа със сигурност - единствените изисквания са да имаш танкове(поне 3-4 10 ниво, по-малко е просто несериозно предвиди интензивността на нашите битки) и желание да се учиш и да се развиваш. Ааа и да следваш заповедите на командирите и да не се обиждаш, когато ти викат после
                Такива тъпотии като ефективност, средни поражения с танка или среден опит никой не гледа. Както знаете сме номер 2 по изиграни битки и по брой победи в сървъра, а сме много назад по средна ефективност на играчите ни. Но това не ни пречи да сме много по-силни на глобалната карта от доста други прехвалени кланове.
                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                Comment


                  #23
                  Hartman написа Виж мнение
                  Горе видях да се пише, че има сериозни изисквания за ЕПИК. Мога да ви го кажа със сигурност - единствените изисквания са да имаш танкове(поне 3-4 10 ниво, по-малко е просто несериозно предвиди интензивността на нашите битки) и желание да се учиш и да се развиваш. Ааа и да следваш заповедите на командирите и да не се обиждаш, когато ти викат после
                  Такива тъпотии като ефективност, средни поражения с танка или среден опит никой не гледа. Както знаете сме номер 2 по изиграни битки и по брой победи в сървъра, а сме много назад по средна ефективност на играчите ни. Но това не ни пречи да сме много по-силни на глобалната карта от доста други прехвалени кланове.
                  Поздравления.Пълна реализация на социалистическо/комунистическия идеал за триумф на посредственоста.Хората толкова години се бъхтаха,а вие го изгриндихте за половин петилетка.Евалата.

                  Comment


                    #24
                    Хайде стига с тия междукланови сплетни.
                    Нито вие печелите нещо, нито форума!
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #25
                      Защо па сплетни? Когато някой обижда амбицията на хората да си погледнат статса,наричайки я "тъпотии",най мекия отговор който може да получи е от този тип.Призивите за садомазо,съвмести изживявания в псевдоказармен стил ги пропускам.(нямаше ли нещо в правилата относно вежливия тон и нещо за рекламите?) Уважавам правото на всеки да се забавлява според разбиранията си.Но ако просто замълча,то бих маркирал съпричастност.

                      Comment


                        #26
                        ?
                        Нещо не разбрах какъв е проблемът, ама както и да е.
                        Мога да ти покажа хора от нашия клан, които са с доста слаби статистики, отчайваща ефективност, но в клановите са прекрасни играчи, което е важното за клана.
                        С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                        Comment


                          #27
                          Hartman написа Виж мнение
                          ?
                          Нещо не разбрах какъв е проблемът, ама както и да е.
                          Мога да ти покажа хора от нашия клан, които са с доста слаби статистики, отчайваща ефективност, но в клановите са прекрасни играчи, което е важното за клана.
                          Което не ги прави прекрасни играчи по принцип.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #28
                            Нямам никакви съмнения относно точноста на написаното,благодаря.Просто си позволих малко ирония,заради мантрата на цитираните факти.Клана ЕПИК има множество постижения с които действително да се похвали,ако това е целта.Вместо това,еднотипни фрази се търкалят из форумите отново и отново.Просто исках да поразчупя досадата.Вероятно съм сгрешил и иронията е неуместния изказ в случая.Моля,нека не задълбаваме.

                            Comment


                              #29
                              bigbeer написа Виж мнение
                              Защо па сплетни? Когато някой обижда амбицията на хората да си погледнат статса,наричайки я "тъпотии",най мекия отговор който може да получи е от този тип.Призивите за садомазо,съвмести изживявания в псевдоказармен стил ги пропускам.(нямаше ли нещо в правилата относно вежливия тон и нещо за рекламите?) Уважавам правото на всеки да се забавлява според разбиранията си.Но ако просто замълча,то бих маркирал съпричастност.
                              +1!
                              http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                              Comment


                                #30
                                Imperial написа Виж мнение
                                Което не ги прави прекрасни играчи по принцип.
                                Факт, но е доказателство, че статистиката не е всичко. Както и да де, идеята беше, че нямаме някакви големи изисквания за новите играчи, както беше споменато по-горе.
                                С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                                Comment

                                Working...
                                X