Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    fidelis написа
    Ще обявим една отворена рота всяка вечер от 21:30 до 23:30. Ротата ще е 8 тиър, ще се води от някой от ЕПИК, в нея ще влязат 3-4 стари кучета от ЕПИК и приятели, останалите 8 места ще са за ентусиасти,
    Raste
    Това звучи много добре, отделно по моему Т8 е един от най приятните...след Т4.

    Comment


      #92
      ---

      btw-Gogi,да те чакаме ли в ТС?
      Last edited by 1951; 05-04-2013, 20:34.

      Comment


        #93
        fidelis написа
        Такава атмосфера, в която не можеш да спориш с никого, или още по лошо - можеш да спориш избирателно, ми е твърде стерилна, защото от спора се ражда истината и знанието.

        Raste
        Правиш ли разлика между спор, махленска караница, кръчмарско сбиване и дискусия?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #94
          Imperial написа Виж мнение
          Правиш ли разлика между спор, махленска караница, кръчмарско сбиване и дискусия?
          Тук сега ехидна забележка и провокация ли забелязвам?

          Клановите войни са си политика. А в политиката, както знаеш спора е доста по различен от академичния спор. Така че ако ще правите сериозно такава тема - кланови войни - бъдете готови за стил политически спор и тон. Или направо затрийте темата - защото тя никога няма да влезе в академичен тон, по определение.

          Raste

          Comment


            #95
            Не знам какво забелязваш, директен и прав въпрос си е. Ако ти приемаш личните закачки за нормална част от един спор, то определено БС не е мястото за каквито и да е спорове. За мен и останалите, които се опитваме да поддържаме нивото тук, такива неща са... безинтерсни и изморителни за пресяване.
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #96
              Imperial написа Виж мнение
              Не знам какво забелязваш, директен и прав въпрос си е. Ако ти приемаш личните закачки за нормална част от един спор, то определено БС не е мястото за каквито и да е спорове. За мен и останалите, които се опитваме да поддържаме нивото тук, такива неща са... безинтерсни и изморителни за пресяване.
              Втората част на поста ми, мисля, че ти отговаря точно на въпроса.

              Comment


                #97
                fidelis написа Виж мнение
                ---

                btw-Gogi,да те чакаме ли в ТС?
                Не, Т10 са ми скучни,

                Comment


                  #98
                  Не виждам някъде това съобщение за вечерните роти ЕПИК+приятели+ентусиасти! Изтрито мнение или аз съм сляп? Звучи ми много интересно и бих искал да го видя.
                  У Штирлица было два танка он на них катался по очереди.
                  Очередь возмущалась, но не расходилась.

                  Comment


                    #99
                    Абе не сте прави. Теоретично следва да има лидер, но реално това не е армия. Не е армия, защото в армията когато някой редник не изпълнява заповедите на командира може да бъде наказан по различни ефективни начини, включително и разстрел. А как тук клан или алианс лидера може да наказва? Отговора е почти никак. Клан лидера е нещо като вожда на сиуксите, когото индианците слушат само ако искат, доколкото искат и си си запазват правото във всеки един момент да вършат каквото искат. В този ред на мисли клан лидера следва да е харизматична личност, добър играч и организатор и най важното добър психолог на който му харесва да общува с хора.

                    Comment


                      Клан лидерът може да те накаже - например ще ти спре златото, ако кланът печели такова, или просто ще те изхвърли от клана.
                      А кланови битки с тактиката на сиуксите - всеки си прави каквото иска - не се печелят. Командирът заповядва, отборът изпълнява. Няма друг начин.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        Значи, истинска дисциплина може да има само ако клана печели много злато и го раздава, така че да има много хора които искат да постъпят там и клан лидера да може да си позволи да гони хора, без да се притеснява, че клана ще се изпразни. Иначе се получава "Абе я си гледай работата, ти ли ще ме учиш" и човека си тръгва.
                        А в казармата е съвсем по друго, 1 там не те питат както в клана искаш ли да постъпиш, 2 там те наказват (при това могат доста сурово) за всяка грешка, 3 от казармата не можеш просто да си тръгнеш или да изключиш компютъра.
                        Под дисциплина разбирам клан лидера да каже, прайм от толкова часа, днес имаме 2 тренировки, да извадиш до еди кога си еди кой си танк и прочее.

                        Comment


                          Mitko написа Виж мнение
                          Под дисциплина разбирам клан лидера да каже, прайм от толкова часа, днес имаме 2 тренировки, да извадиш до еди кога си еди кой си танк и прочее.
                          Момент, ти въобще имаш ли някакъв кланов опит или си говориш по принцип?

                          Понеже си е точно така в сериозните кланове.

                          И пропускаш елемента на пресяването, след като кандидатстваш в клан който не е плява, имаш някакъв изпитателен срок преди да те приемат като пълен член.

                          В крайна сметка не разбирам какво се опитваш да кажеш. Дисциплината е точно лидера казва - изпълняваш, ако не изпълняваш, в един момент те изключват от клана. Какво повече очакваш???
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            В момента съм парти лидер и зам клан лидер в клан Перфекшен, сървър астериос х5, линейдж. Бил съм в миналото в топови кланове.
                            При големите кланове имаше жестоки условия, защото само членството в такъв клан дава възможност за придобиване на най ценните итеми в играта. Ако си извън такъв клан, нямаш дори теоретична възможност да ги имаш. И наплива беше огромен. Поради това, клан лидера предявяваше много високи изисквания. Който не ги изпълнява-вън и взема други. Хората го мразят, но стоят, защото искат тези итеми (говоря за масата обикновенни членове, освен тях имаше и малка група елитни играчи).
                            А в малък клан това няма как да направиш, защото в момента в който започнеш да се караш на някого той ще се обиди и ще си тръгне. А желаещите да дойдат не са тълпи, и накрая остава сам. Затова и малките кланове са "приятелски", защото клан лидера не може да каже нищо на членовете. Ако искат го слушат, като не ги кефи отиват в друг клан.
                            Добрия клан лидер на малък клан си е вожд на сиуксите и ако е добър психолог с добро ще накара хората да го слушат.

                            Comment


                              Mitko написа Виж мнение
                              В момента съм парти лидер и зам клан лидер в клан Перфекшен, сървър астериос х5, линейдж. Бил съм в миналото в топови кланове.
                              При големите кланове имаше жестоки условия, защото само членството в такъв клан дава възможност за придобиване на най ценните итеми в играта. Ако си извън такъв клан, нямаш дори теоретична възможност да ги имаш. И наплива беше огромен. Поради това, клан лидера предявяваше много високи изисквания. Който не ги изпълнява-вън и взема други. Хората го мразят, но стоят, защото искат тези итеми (говоря за масата обикновенни членове, освен тях имаше и малка група елитни играчи).
                              А в малък клан това няма как да направиш, защото в момента в който започнеш да се караш на някого той ще се обиди и ще си тръгне. А желаещите да дойдат не са тълпи, и накрая остава сам. Затова и малките кланове са "приятелски", защото клан лидера не може да каже нищо на членовете. Ако искат го слушат, като не ги кефи отиват в друг клан.
                              Добрия клан лидер на малък клан си е вожд на сиуксите и ако е добър психолог с добро ще накара хората да го слушат.
                              Играех Lineage 2 откак е измислена, та до миналата година. Знам за какво говориш. Прав си абсолютно!
                              http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

                              Comment


                                Imperial написа Виж мнение
                                Момент, ти въобще имаш ли някакъв кланов опит или си говориш по принцип?

                                Понеже си е точно така в сериозните кланове.

                                И пропускаш елемента на пресяването, след като кандидатстваш в клан който не е плява, имаш някакъв изпитателен срок преди да те приемат като пълен член.

                                В крайна сметка не разбирам какво се опитваш да кажеш. Дисциплината е точно лидера казва - изпълняваш, ако не изпълняваш, в един момент те изключват от клана. Какво повече очакваш???

                                При нас не е съвсем така и пак имаме достатъчно успехи на картата. Принципно никой не може да те задължи да играеш, ако нямаш лично време да го правиш. Клана не е втора работа, за да се влиза по задължение. Дисциплината е безусловна на битки. Но извън битките, всеки сам много добре знае какво трябва да прави и не е нужно клан лидера да му казва да е онлайн по време на клановите (стига да може), или да изкара едикойси танк.

                                Comment

                                Working...
                                X