Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кланови войни

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    3-4 10-ки не са малко Предполагам, че задължително правите разбори и някакъв минимум тренировки, т.е. това е някакво задължително ниво на ангажираност.

    В по-малките кланове няма такова ниво на организация и обикновенно се държи на някакъв минимум изиграни битки и приличен процент победи, а понякога и това не се гледа, а просто се събира бройка играчи.
    Да не говорим, че сериозни разбори и тренировки почти липсват, а това значи, че изискванията за ангажираност почти липсват.
    Nobody has three balls but some people have two very good ones!

    Comment


      #32
      Тренировки преди битки не правим почти никога(в момента има една академия, в която участват разни играчи от разни кланове, но това не е нещо редовно), също както и дълги разбори. Излиза битката, натъманяваме танковете и се избира тактика. Толкоз. Единственото важно нещо е да се появяват хората от време на време за битки
      Само се вика след битката, ако нещата са станали зле, ако са добре - всичко е мирно и тихо
      3-4 10-ки не са нещо непосилно за обикновен играч. Аз в момента имам 13 при 16 к битки. Тоест с едни 5000 битки могат да се осигурят без проблеми(говорим за премиум). Освен това и това изискване не е толкова желязно, тъй като наскоро приехме играч с две 6-ци, който обаче има голямо желание и гринди яката. И най-важното - има желание и няма търпение да изкара 10-ка, за да влиза нормално по клановите.
      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

      Comment


        #33
        Hartman написа Виж мнение
        ........наскоро приехме играч с две 6-ци, който обаче има голямо желание и гринди яката. И най-важното - има желание и няма търпение да изкара 10-ка, за да влиза нормално по клановите.
        Не виждам голямото му желание да се реализира практически.За 25 дни в клана,Кoki-то е стъпил едва на първите битки със ИС-3 - ка,от изгриндена 6-тица в началото.Другата му линия на развитие за сега не върви.За приблизително същия период няколко ентусиасти при нас изгриндиха 103-ки,започвайки на практика от 1 ниво,тъй като преди това са движели други линии.Само стимулирах желанието им да играят взводове и роти със еднотипни машини и момците се грабнаха яко.Двама от тях вече имат в гаража 110Е5,а единия се е амбицирал да извади до към края на месеца втора десетка.Изнудвайки ме да правим кланови битки(игнорирайки ръмженето ми че не са готови),редовно напукваха по няколко противника от пълен сетъп 10-ки.От скоро започнаха инцидентни победи,като тенденцията е до към месец това да стане обичайно.Само им плача,колко избързват и как при взимане на първа земя ще останем без машини да я пазим ,максимум на третия ден.Гадните новобранци ме майтапят,за прекалената ми резервираност.Никой не слуша.Пълна анархия.Но има много позитивно настроение,непрекъснати наздравици,закачки и релакса е на ниво.Фразите "наздраве" в началото на битката и "без пленници" в края и,станаха култови.Придобиват притеснителния навик да прекъсват сигурен кап,за да гонят последните оцелели противници за доизбиване.Опитвам да говоря,как подобни изпълнения не са в наша полза.За съжаление,на отговора - " Да,ама кефи" ,няма какво да кажа.
        Last edited by bigbeer; 26-01-2013, 12:01.

        Comment


          #34
          Еми, браво... Айде, идвайте на картата, там е интересното.
          С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

          Comment


            #35
            Hartman написа Виж мнение
            Еми, браво... Айде, идвайте на картата, там е интересното.
            И аз с това ги плаша.Говоря,как след като се появим на картата ще се стигне до битки със по-сериозни отбори.Как ще губим земи поради натрупани грешки....на което ми се отговаря : - "..е кво па толкоз,те 15 и ние 15.Не е като да не са ни били до сега.Връщаме се и ги бием докато ги откажем" Лудница направо.

            Comment


              #36
              Мда, прав си, ама не са опитали и не знаят. Пък и ако нямате много танкове - нещата стават дебели. По ландингите е ОК, но после си се губят стабилно.
              С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

              Comment


                #37
                Ето и кланова тема.
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  Imperial написа Виж мнение
                  Ето и кланова тема.
                  Благодарско за което.Клановите битки и взаимоотношения са съществена част от играта и темичката си е нужна.

                  Comment


                    #39
                    bigbeer написа Виж мнение
                    Не виждам голямото му желание да се реализира практически.За 25 дни в клана,Кoki-то е стъпил едва на първите битки със ИС-3 - ка,от изгриндена 6-тица в началото.Другата му линия на развитие за сега не върви.За приблизително същия период няколко ентусиасти при нас изгриндиха 103-ки,започвайки на практика от 1 ниво,тъй като преди това са движели други линии.Само стимулирах желанието им да играят взводове и роти със еднотипни машини и момците се грабнаха яко.Двама от тях вече имат в гаража 110Е5,а единия се е амбицирал да извади до към края на месеца втора десетка.Изнудвайки ме да правим кланови битки(игнорирайки ръмженето ми че не са готови),редовно напукваха по няколко противника от пълен сетъп 10-ки.От скоро започнаха инцидентни победи,като тенденцията е до към месец това да стане обичайно.Само им плача,колко избързват и как при взимане на първа земя ще останем без машини да я пазим ,максимум на третия ден.Гадните новобранци ме майтапят,за прекалената ми резервираност.Никой не слуша.Пълна анархия.Но има много позитивно настроение,непрекъснати наздравици,закачки и релакса е на ниво.Фразите "наздраве" в началото на битката и "без пленници" в края и,станаха култови.Придобиват притеснителния навик да прекъсват сигурен кап,за да гонят последните оцелели противници за доизбиване.Опитвам да говоря,как подобни изпълнения не са в наша полза.За съжаление,на отговора - " Да,ама кефи" ,няма какво да кажа.
                    Звучи ужасно.

                    Аз съм (вече номинално, нямам време за кланови битки и кланова драма) член на клан, който е съставен предимно от бивши (и тук-там настоящи) военнни. Дисциплината е желязна. Когато командирът ти каже нещо, то се изпълнява. Разбира се всеки има право на коментари, протести и тн, обаче извън битката. Когато се прави разбор преди или след битка, само командирът говори докато изрично не попита за коментари. Докато играех, кланът беше доста силен в Африка (нубовската територия ) понеже нямаше достатъчно играчи и тежка техника за Европа. В началото тия битки бяха уникално преживяване понеже се провеждаха съвсем по военно му. Изхарчих огромни количества злато само за да изкарам Т10 максимално бързо (например като завърших Т32 прескочих целия Т34 директно до Т30). Само че нямаше начин всеки ден да отделям по 3 часа и лека полека участието ми намаля, а и се случиха разни кланови драми (каквито се случват във всички кланове), напуснаха доста играчи и прочее, сега вече трудно събират по един цял отбор на вечер - в зенита си кланът можеше да събере 2 цели боеспособни с по 2-3 резерви за всеки + цял второстепенен отбор.
                    Както и да е, от цялата история ще си останат спомените как се провеждат WoT битки в сериозно военен стил Все си мисля някоя вечер да отделя време да участвам в клановите битки просто да видя как са се променили нещата...
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #40
                      Така е, думата на командира в битката трябва да е закон. Иначе и ние в началото бяхме с Т30. Първите танкове 10-то ниво на клана бяхме 4 Т30-ки и влизахме в разни битки с кланове, които нямаха и една или имаха 1-2. Беше голяма забава :Д
                      С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                      Comment


                        #41
                        Голямата работа беше като единия успя да изкара Маус иначе всички имаха ИС-7 и тук-там Т30. Яко беше, ИС-7 беше универсалната машина, Т30 беше големия топор, Мауса беше "танка", Т-54 и тук-там Пършинг (след това - Патън) за скаут, просто и ясно. Сега вече е някаква мътилка.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Абе аз винаги съм смятал, че Т30 е доста по-мощен от ИС-7. Голямата тупалка не прощаваше, а и беше по-мобилен от руската машина. Иначе верно Маус-овете бяха голяма рядкост, която беше много ценна. Спомянм си първия път, когато кацнахме в Калининград и бяхме с цели 14 Т10 танка. Чудехме се дали да се изправим във война с алианс, който общо имаше 8(сегашните Ребелиън).
                          С пистолет и добра дума се постига много повече,отколкото само с добра дума

                          Comment


                            #43
                            Искам да отправя едно предложение, като го правя от името на клана - BGPZB.
                            От известно време се показваме на картата в Западна Африка, а към момента държим една провинция на която се прави ландинг (Boke) и една, която образно казано е вътрешна и подлежи на атака от другите кланове на картата (Guinea-Bissau). Имаме договорка с два от големите съседните кланове за ненападение.Идеята ни е да си партнираме с други български кланове в този район от картата така, че и те да влязат на картата от нашата ландинг провинция и заедно да напредваме в тази част на Западна Африка.
                            Знам, че тук има представители на няколко български клана, ако имате интерес да атакувате в тази част на картата пишете ми на лично, за да уточним нещата и да си помогнем взаимно.
                            Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                            Comment


                              #44
                              БГ клановете в момента имат твърди ангажименти със алиансите си.Част ландват на България,други в европа.Няма свободни чипове за нов ангажимент.Ако имате късмет и ситуацията се промени ще се усети

                              Comment


                                #45
                                А можеш ли да споделиш какви оформени съюзи има, къде главно се атакува и т.н.Питам, защото и ние искаме да правим ландинги в Европа, но ни лисват нужните машини и за това сме се спецялизирали на няколко карти, които се пускат в Западна Африка и атакуваме там, за да тренираме по някакъв начин и да трупаме опит.
                                Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                                Comment

                                Working...
                                X