Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Артилерията - за и против

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    bigbeer написа Виж мнение
    Не приемам термина дебалансиращо. Колкото и артита да има ,те са разпределени равно по отборите.Ако човек случайно е в битка с повече арти,и кара 13/90 примерно,то има чувството,че е попаднал в рая.Най обичам битки с по 4-5 арта в отбор и по платунче французи .Битката се изражда в лов на кокошки,но е толкова весело...Бързичко се намачкват безпомощните артита,а покрай тях и някой заблуден защитник.Едва тогава започва организиран лов на заседнали тук-там дестроери,после едно върътене около тежките...приказка.

    Без артитата ще имаме едно тежко ядро защитаваното от група медиуми и какво ще правим с глутницата франсета в такава битка? Без артитата,бързия и маневрен бой отива твърдо в кофата.
    В тая ситуация като съм с Е-100 или във взвод тиър 8, имам чувството, че съм в ада


    едит:

    Ето го прозрението!

    Многото артилерии пречат основно на играчите, предпочитащи тежки машини.
    Last edited by feersum; 22-11-2012, 09:45.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #17
      Вероятно си прав, предпочитания от мен стил е агресивна игра с подвижен тежък танк. Предпочитам тежко оръжие и мобилност за сметка на бронята и още повече предпочитам използването на гънките на терена за изненадваща атака. Е точно тук артилериите много ми пречат да правя обходни маневри в хълмиста местност и да си намеря накоя гънка или камъче, което да ми даде предимство в надстрелването с 4-5 противника едновременно (редовна ситуация, когато обхождаш). В градски карти става идеално, там артита не бият. Но ако ще правя някоя от любимите ми маневри на хълм, рискувам снаряд от артилерия в момента в който ме светнат. Случвало ми се е при добре подбрана позиция да подмамя няколко противника да ме атакуват мислейки че като съм сам съм лесна плячка, а след това само с помощта примерно на скрития зад мен разрушител да ги напукаме здраво. Но заемането на подходящите позиции е силно затруднено когато в района бият артилерии.


      bigbeer написа Виж мнение
      Без артитата ще имаме едно тежко ядро защитаваното от група медиуми и какво ще правим с глутницата франсета в такава битка? Без артитата,бързия и маневрен бой отива твърдо в кофата.
      В момента се колебая дали пак да не си купя 13 90 и да го играя само с подкалибрени. Предполагам че го пуска само в тиер 10 (рядко 9) биитки, а там 170мм бронебойност превръща танка в ексклузивен ловец на артилерии. А аз така и не успявам да свикна с този игрови стил.

      Comment


        #18
        Колкото и да си чешете езиците, нито ще махнат артилериите от играта, нито ще ограничат броя им повече от сегашното състояние
        А и не е нужно, когато има по 4-5 артилерии от отбор, при равни други условия, побеждава отборът с по-добри артилеристи, Counter Battery-то ми беше от любимите неща едно време, случвало ми се е да успея да засека някой при изстрел, да го отстрелям и половин секунда след това още два снаряда от нашия отбор да паднат на същото място, така че в подобни игри и на артилеристите никак не им е лесно.
        А и успех със справянето с два или повече кампиращи Т95 без артилерия
        <<..........>>

        Comment


          #19
          Deimos написа Виж мнение
          А и успех със справянето с два или повече кампиращи Т95 без артилерия
          В рандъмите това наистина е проблем, понеже повечето играчи ги е страх да не отнесат някой изстрел. И сега се намират кампиращи Т95 на безопасни за артилерията места, но като им налетят няколко танка едновременно и ги фланкнат, са лесна плячка. Обаче по законите на Мърфи, почти всеки път като видя Т95, независимо от всичките ми любими обходни маневри, той е с лице към мен...

          Comment


            #20
            Angelmr написа Виж мнение
            почти всеки път като видя Т95, независимо от всичките ми любими обходни маневри, той е с лице към мен...
            Или ако гледа към друг съотборник специално ще се обърне към тебе...случи ми се преди няколко дена на пясъчната река, вместо да си се занимава с ВК-то пред него тоя реши да се върти към мене, а аз кротко си преминавах от там

            Comment


              #21
              Може би сте забелязали, че днес играта дръпна един много малък ъпдейт.
              Това е защото се готви лека промяна в баланса. Няма да се допускат повече от пет артилерии в отбор. Промяната ще стане окончателна след бърз сървърен ъпдейт. За руснаците е утре, за нас след това.
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                #22
                То ако и 5 не са прекалено много здраве му кажи... Всичко над две е прекалено много.

                Comment


                  #23
                  1951 написа Виж мнение
                  Може би сте забелязали, че днес играта дръпна един много малък ъпдейт.
                  Това е защото се готви лека промяна в баланса. Няма да се допускат повече от пет артилерии в отбор. Промяната ще стане окончателна след бърз сървърен ъпдейт. За руснаците е утре, за нас след това.
                  Клекнаха най-накрая, хм?
                  "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                  Comment


                    #24
                    В руския форум разработчиците са разкрили план в три стъпки за справяне с артилерийския тормоз. Причината - практически за цялата история на WOT средно в бой имало 3,5 артилерии, но в последно време показателя бил скочил на 5. Това на по-ниските тиъри се усети леко, но в тиър 10 боевете си е имало битки с по 7 - 8 артита в отбор
                    Първата стъпка е ограничението за макс 5 артита на отбор. Това щяло да свали средния брой на артита на битка и да вдигне времето за изчакване за бой при топ артилериите, което естествено щяло да понамали ентусиазмът за игра с тях.
                    Втората стъпка е лек нърф за всички или почти всички артита в 8.3. Детайли за сега няма.
                    Третата стъпка ще е най-радикална и ще дойде в края на пролетта или началото на лятото. Артилерията ще се разгърне от тиър 2 до 10, което значи, че освен, че ще бъдат вкарани две нови артилерии за всяко технологично дърво ще има и тотална нова балансировка за всяка отделна артилерия. Според разработчиците само така ще се настроят нещата да са приемливи. Уточнявам, че новата тиър 10 артилерия ще е равна на тиър 8 сега.
                    Третата стъпка ще доведе до ново балансиране на скаутите, както вероятно и ограничаването им по количество във всеки бой.
                    Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                    Comment


                      #25
                      Чудя се, аз ли съм си развалил мерника и нищо не мога да ударя с артилерията, или с пача съвсем скапаха прицелването.
                      Последните няколко боя излизам на минус.. с артилерия. Та аз от нея се хранех преди :-)
                      Сънят е слаб заместител на кофеина!

                      Comment


                        #26
                        Една от основнитефункции на последния пач беше сериозен нърф на артилериите, които бяха дебалансирани преди. Сега постепенно играта влиза в релси.

                        Comment


                          #27
                          Освен по-малкото поражение имай предвид, че орязаха и дохода на артилериите, като целта беше не само да немогат да "хранят", но и да носят загуби.

                          Аз също мисля че баланса постепенно се оправя.
                          Nobody has three balls but some people have two very good ones!

                          Comment


                            #28
                            Не съм много съгласен!
                            Без това останаха малко карти, където артилерията може да работи качествено.
                            Повечето карти които се въртят са с много сгради или планински. Върви среляй като няма открит танк
                            Другото е, че във високите нива хората отдавна знаят как да се пазят от артита и трябва да предвиждаш следващият им ход, което с бавното зареждане и свеждане на артилерията никак не е лесно. И като ти скапят точността и снаряда пада около целта...
                            Ако сте забелязали, вече има по 1, максимум 2 артилерии в битка. Вече не ги играят и чувам, че масово ги продават
                            По добре беше да ограничат броя в битката, отколкото точността.
                            Но пък премиумна артилерия няма, а тя пречи на напомпените премиум танкове да играят. Парите не миришат! :-)
                            Сънят е слаб заместител на кофеина!

                            Comment


                              #29
                              ValBo написа Виж мнение
                              Не съм много съгласен!
                              Без това останаха малко карти, където артилерията може да работи качествено.
                              Повечето карти които се въртят са с много сгради или планински. Върви среляй като няма открит танк
                              Другото е, че във високите нива хората отдавна знаят как да се пазят от артита и трябва да предвиждаш следващият им ход, което с бавното зареждане и свеждане на артилерията никак не е лесно. И като ти скапят точността и снаряда пада около целта...
                              Ако сте забелязали, вече има по 1, максимум 2 артилерии в битка. Вече не ги играят и чувам, че масово ги продават
                              По добре беше да ограничат броя в битката, отколкото точността.
                              Някой (мисля Coruin) много вярно беше написал, че в 8.6 става ясно кой може да играе на артилерия и кой не, а факта че масово се продават арти подкрепя това твърдение.

                              Comment


                                #30
                                Според мен истината е, че нърфнаха артито заради нагибаторите. Помислете си само, пича има 100500 битки, топ танк, наточен с всичко, екипаж 5 умения, модове, чудесий, всяка битка взема по няколко фрага, бърз в пръстите, може да мисли ... и изведнъж от нищото го избухва артилерия, без да може да направи каквото и да е...обидно.
                                И от друга гледна точка, в реалния живот имаме 120 кг мъж, як като бик, шампион по карате, борба, и плуване, с 3 вишета по икономика, право и инжинерство, снайперист, кара танк, самолет, красавец и изведнъж... пада до него снаряд и го убива. По същия начин по който би убил който и да е идиот с 5 клас, 50 кг с мокри дрехи, който без да му обяснят как, няма да може да обърше и сопола.
                                Само дето играта не е реалния живот, и никой нагибатор не желае да умира просто така, от снаряд дошъл от нищото.
                                Майната му на реализма.

                                Comment

                                Working...
                                X