Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Команден бой

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    bruchpilot написа Виж мнение
    Доста хора го играят така, но ми се струва че има твърде много вождове /барабани/ и твърде малко индианци А и самичък АМХ 13-90 май работа не върши, според мен трябва да са поне двама. Друг въпрос е, че при нас установихме, че без силен противотанкист просто въобще не става. Ще го мислим...
    Иначе специално мен затворените карти много ме приесняват - там сме кръгли нули. На откритите почти нямаме загуба, но на градските направо нямаме победа. Ще трябва и за това да правим някакви рационализации.
    Доста хора играя така, защото така се печели...

    AMX единствената му работа е да свети и да ресетва захват евентуално.

    Comment


      #47
      ViktorKitov написа Виж мнение
      Доста хора играя така, защото така се печели...

      AMX единствената му работа е да свети и да ресетва захват евентуално.
      Хм, без да се заяждам, но ако само свети и разбива захват, не е ли загуба на годен ствол в друго направление? Те дори Т1 с рогатка стават за светене и в краен случай за светулка за еднократна употреба
      Разбира се при един командир и при един стил на игра печели един сетъп, при друг не, така че всичко зависи. Вече не веднъж играхме срещу такъв/подобен отбор и пак казвам, че въбоще не съм впечатлен. Освен това ние имаме предимството да се знаем добре и да играем в редовен състав, така че можем да поекспериментираме за да намерим "златната среда". А живот и здраве като я намерим то ще се чуе

      Comment


        #48
        без активен спотър не става. Когато сме без 13 90 почти винаги губехме. Т1 е простотия за засветяване на някое направление ако ръшват от там и нищо повече...
        при нас бяха добри и експериментите с 2 немски ТДта вместо барабани.

        Comment


          #49
          bruchpilot написа Виж мнение
          Хм, без да се заяждам, но ако само свети и разбива захват, не е ли загуба на годен ствол в друго направление? Те дори Т1 с рогатка стават за светене и в краен случай за светулка за еднократна употреба
          Разбира се при един командир и при един стил на игра печели един сетъп, при друг не, така че всичко зависи. Вече не веднъж играхме срещу такъв/подобен отбор и пак казвам, че въбоще не съм впечатлен. Освен това ние имаме предимството да се знаем добре и да играем в редовен състав, така че можем да поекспериментираме за да намерим "златната среда". А живот и здраве като я намерим то ще се чуе
          Незнам но трябва да пробваме комбинация от рода 4х8,1х7 и 1х3. В комбинацията трябва за мен да има 3 ТТ + едно солидно ПТ - САУ; 1 ТТ седмо ниво и 1 среден или ЛТ 3 то ниво ( може да се помисли и за арт ). При тежките танкове за мен т.е. за нас е задължителна Т 34 Другите два тежки ТТ трябва да са ИС 3 задължително но незнам кой от двата е по полезен КТ или КВ 4; 7 мото ниво трябва да е ИС или Китайския ИС 7 мо ниво; за 1х3 май трябва БТ 7 с просветльонка. Другия вариант някой панцер 3 то ниво. Тези светляци трябва да пуцат само със слато зада нанасят щета при самозащита.
          Въпросния тежък танк 7 мо ниво ще партнира на Т 34 при отбрана, а при атака ще пази фланговете на ТТ които са 8 мо ниво.
          Абе проба му е майката. Между другото може да си взема отново ИС -а но да видим Везира кво ще каже.

          Comment


            #50
            Sharana написа Виж мнение
            без активен спотър не става. Когато сме без 13 90 почти винаги губехме. Т1 е простотия за засветяване на някое направление ако ръшват от там и нищо повече...
            при нас бяха добри и експериментите с 2 немски ТДта вместо барабани.
            Става, става, съвсем добре си става Просто шило в торба не стои, доколкото ви знам кои играете

            Ние ползваме 2 сетъпа за тийм плей:

            50 100
            ИС3
            ИС3 <-> Фафла
            Fcm
            Fcm <-> 50 100 <-> Фафла(само една, две стават много и сетъпа не издържа ръшова атака срещу добър отбор) <-> ИС3(с трети ИС3 е по-тегаво)

            С този сетъп единствените проблеми идват срещу много тежки сетъпи играещи пасивно на градска карта. Примерно 2 КВ5 и други тежки на Химелсдорф и Руинберг на дълбока защита. Срещу нищо друго не сме имали проблеми. Пък и тия с които имахме проблем (всъщност само един път и не можах да измисля как да ги изровиме) бяха разни ЕКСНОМ и друга подобна паплач. Иначе с този сетъп бихме 4х1390 плюс 1 ис3 на ЦСА и ЕФЕ на степите - тръшкаха се че това им е първата загуба за деня. Като цяло с този сетъп успеваемостта е около 80% победи.

            50 100
            ИС3
            ИС3 <-> Фафла <-> Fcm
            13 90
            WZ 132

            Втория сетъп е по-"майсторски", т.е. необходими са ти много добри играчи с леки танкове и изобщо. Но пък е много весело и играеш на тотален контрол на картата. Успеваемостта е малко по-ниска, най-вече заради това, че не сме свикнали все още - около 70-75%.

            Това го казвам след 150 битки, 76% WR. От тези битки около 30 са мое соло участие със случайни отбори, когато не мога да събера хора от нашия.
            Last edited by Raste; 07-11-2013, 15:33.
            Raste @ Elite Epic Fail Clan [EPIC] EU
            Asekato @ Първа българска черноморска дивизия [1-Bul] RU
            ESL BG WoT Master League Admin

            Comment


              #51
              Sharana написа Виж мнение
              без активен спотър не става. Когато сме без 13 90 почти винаги губехме. Т1 е простотия за засветяване на някое направление ако ръшват от там и нищо повече...
              при нас бяха добри и експериментите с 2 немски ТДта вместо барабани.
              Аз нямах предвид въобще без активна светулка, а АМХ - а да си се ползва пълноценно като поддръжка и да се свети с нещо друго.
              За немците - наистина имахме няколко боя в които Ягдпанера 2 ни изпоти доста.
              Живот и здраве довечера може да пробваме как би работило на Неди буратиното /С-51/ с един БТ-7 например. Вече съм се запасил с достатъчно водка за сериозни боеве

              Comment


                #52
                bruchpilot написа Виж мнение
                Аз нямах предвид въобще без активна светулка, а АМХ - а да си се ползва пълноценно като поддръжка и да се свети с нещо друго.
                За немците - наистина имахме няколко боя в които Ягдпанера 2 ни изпоти доста.
                Живот и здраве довечера може да пробваме как би работило на Неди буратиното /С-51/ с един БТ-7 например. Вече съм се запасил с достатъчно водка за сериозни боеве
                е точно нищо друго не може да свети активно, а да навреш 13 90 да се надстрелва с другите тежки си е доста тъпо, по-добре още едно 50 100.
                а за немците имах предвид новите вафлени трактори.

                Comment


                  #53
                  bruchpilot написа Виж мнение
                  Аз нямах предвид въобще без активна светулка, а АМХ - а да си се ползва пълноценно като поддръжка и да се свети с нещо друго.
                  За немците - наистина имахме няколко боя в които Ягдпанера 2 ни изпоти доста.
                  Живот и здраве довечера може да пробваме как би работило на Неди буратиното /С-51/ с един БТ-7 например. Вече съм се запасил с достатъчно водка за сериозни боеве
                  AMX може да се ползва и като подръжка, това се подразбира. За чисто светене бих взел WZ-132.

                  Comment


                    #54
                    здравейте, снощи ударния отбор на двата български клана "ОХР" и "BGR" в състав моя милост - "ORKA" , "Fluffy Tanky", "nedi1", "kri4i", "Kobra" и Балчо снощи влязохме отново в бой, като командването на усиления взвод бе поета от мен поради липсата на Везира. Бойните машини бяха: Ягдпантера II, КВ 4 2 бр, Китаеца - 110 който замести ИС 3, А 44 и един светляк и М2 light. Битките ги започнахме ориентировъчно около 19,30 - 20,00 часа. Картите на които водехме бойните действия бяха: Утьос, Манастир, Рудник, Химелсдорф, Степ, Манастир и Руйнберг.
                    !./ Утьос: Потвърди се че основно боя се води горе на седловината, но се получи така, че имахме една битка, която се проведе долу на алеята;
                    2./ Степ: Стандартна тактика от страна на противника, като атакуваха от две страни, през скалите вдясно и дерето от ляво;
                    3./ Химелсдорф: Атакуват през банана или алеята + лъжлива атака през центъра или от замъка;
                    4./Руинберг: Атака през града, дъгата и зеленото.
                    5./ Рудник: Атака през пътя за самата мина - лъжлива с основна атака през селото и потдръжка от остров или водата;
                    6.Манастир: Блядките атакуват от всички страни
                    Като цяло за себе си установих, че нещо май съм пропуснал уроците по водене на бой в градски условия от бойни машини, но независимо от това като цяло допуснахме 5 загуби.
                    Благодаря на Флюфи че ми помогна воденето на бой град.

                    Comment


                      #55
                      tconiotconev написа Виж мнение
                      здравейте, снощи ударния отбор на двата български клана "ОХР" и "BGR" в състав моя милост - "ORKA" , "Fluffy Tanky", "nedi1", "kri4i", "Kobra" и Балчо снощи влязохме отново в бой, като командването на усиления взвод бе поета от мен поради липсата на Везира. Бойните машини бяха: Ягдпантера II, КВ 4 2 бр, Китаеца - 110 който замести ИС 3, А 44 и един светляк и М2 light. Битките ги започнахме ориентировъчно около 19,30 - 20,00 часа. Картите на които водехме бойните действия бяха: Утьос, Манастир, Рудник, Химелсдорф, Степ, Манастир и Руйнберг.
                      !./ Утьос: Потвърди се че основно боя се води горе на седловината, но се получи така, че имахме една битка, която се проведе долу на алеята;
                      2./ Степ: Стандартна тактика от страна на противника, като атакуваха от две страни, през скалите вдясно и дерето от ляво;

                      3./ Химелсдорф: Атакуват през банана или алеята + лъжлива атака през центъра или от замъка;
                      4./Руинберг: Атака през града, дъгата и зеленото.
                      5./ Рудник: Атака през пътя за самата мина - лъжлива с основна атака през селото и потдръжка от остров или водата;
                      6.Манастир: Блядките атакуват от всички страни
                      Като цяло за себе си установих, че нещо май съм пропуснал уроците по водене на бой в градски условия от бойни машини, но независимо от това като цяло допуснахме 5 загуби.
                      Благодаря на Флюфи че ми помогна воденето на бой град.
                      хора абе вие не играете ли команден бой при евро захарчетата.

                      Comment


                        #56
                        tconiotconev написа Виж мнение
                        хора абе вие не играете ли команден бой при евро захарчетата.
                        Не, страх ни е да не се намокрим и разтопим
                        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                        Comment


                          #57
                          Командния бой поне ние го ползваме, когато сме повече от взвод, но по малко от рота.

                          Comment

                          Working...
                          X