Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Команден бой

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    tconiotconev написа Виж мнение
    Между другото така и неразбрах защо като натисна бутон "Т" за маркиране на цел таки е неми сработва.
    Защото в предния пач промениха настройките на клавишите. Сега е F2 по подразбиране.
    "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

    Comment


      #32
      feersum написа Виж мнение
      Защото в предния пач промениха настройките на клавишите. Сега е F2 по подразбиране.
      Незнам, когато съм стрелял и в този момент оръдието презарежда става а когато имам снаряд не - луда работа , тази вечер ще видя.

      Comment


        #33
        tconiotconev написа Виж мнение
        Флуфи снощи онази карта с фара първия път така и не разбрах къде беше този пряк път за който говореше Митака - Везира, а се оказа нормалния път а това си беше пълна загуба на време.
        Между другото така и неразбрах защо като натисна бутон "Т" за маркиране на цел таки е неми сработва.
        Те гадовете два пъти снощи те изненадаха в гръб от там и ти пак не разбра от къде се минава Довечера ще влезем на тренировъчна да ти покажа. Но по- интересното е, че онзи "пряк" път през сградите на манастир така и не го намерих! Случайно да пазиш риплея на онази игра за да го пратим на администраторите?

        Comment


          #34
          bruchpilot написа Виж мнение
          Те гадовете два пъти снощи те изненадаха в гръб от там и ти пак не разбра от къде се минава Довечера ще влезем на тренировъчна да ти покажа. Но по- интересното е, че онзи "пряк" път през сградите на манастир така и не го намерих! Случайно да пазиш риплея на онази игра за да го пратим на администраторите?
          Аз пък ще ти покажа въпросния път на фантомите на Картата Манастир, защото там пък стрелях по едно ИСУ 152 т.е. там има два варианта за минаване:
          1 - ви вариант: влизаш в двора на манастира , спукаш се между колоните свиваш на ляво между къщите и излизаш в гръб на този който е на пътя;
          2 - ри вариант: още в началото на пътя свиваш в ляво между къщите и се скриваш там( това може да се изиграе и предварително ) след което угасваш и чакаш някой да се набие пред друг танк и хоп в гръб на противника.
          За мен и въпросната ИС 6 която първия път ме размаза и ти се чудеше от къде се намъкна използва първия вариант, но ти не се усети под въздействието на добрата алкохолна напитка - водка.
          Значи аз един път съм играл т.е. се възползвал от вариант 2 но нямах добра тодръжка и влязох в CQB с два танка, а моя кромуел замина бързо.
          Между другото на карта Утьос на въпросното место пряк път има ако се спускаш, но не и да се качваш, а Везирев се изказа неправилно т.е. от там може да се спуснеш бързо без да повредиш вериги, но не неможе да се качиш с никой танк. На правата с джобовете от дясно има пряк път за качване, но е рисковано защото неможе да сведеш оръдието надолу и да стреляш. Между другото на Утьос неможе да те цопнат на онзи ъгъл сам без потдръжка от заде т.е. да те пазят от заде и от горе. Там където бях трябва да се направи фалшива атака, която щеше да доведе до унищожаване на САУ - ПТ с последващо влизане в джоба, качване колкото и да е бавно по пряката и в гръб на противника. Това нещо много пъти го мислех, но него казвах. Незнам но не видяли че всички го играят стандартно, като боя се развива в седловината с последващо спускане през въпросната пряка.
          Когато се играе от другата страна ПТ -то трябва да застане не в средата или близко до базата а в ъгъла от където се вижда цялата пряка. От въпросното место може да се обстрелва и половината седловина, а докато я държиш на прицел с ПТ и един светляк дори и тежък танк, а с другите може да се направи или обход зад фара. По този начин може да се постигне винаги изненада и стрелба във фланг - борд или в тил - в кърмата.
          Отделно при положение че имаш Т 34 трябва да знаеш неговите възможности т.е. този който командва да може да оперира правилно с него, например:
          1./ всички знаят че има голям алфа демидж;
          2./ свежда много надолу оръдието;
          3./ много здрава купола челно и в тил;
          4./ много лесно се дупчи в шасито от пред;
          5./ трудно повратлив;
          6/ малко от хората знаят, че този танк е нито танк нито ПТ, но ако си изиграеш правилно ходовете е страшен. Казвам страшен защото може да изпълнява успешно ролята на танк в критичен момент, а в отбрана ролята на ПТ и по тази причина аз виги съм го слагал или определял като танк за потдръжка.
          Базирайки се на тези 6 точки този който командва трябда да каже къде ще го сложи т.е . разположи и каква роля трява да има тази машина в боя. Пример ти с твоя перш ходиш да светиш; Неди , Балчо, Кричи , Кобрата с ТТ някъде правят пробив като се потдържат взаимно или от ИСУ 152 , и по този начин се пазят, а аз с тази Т 34 ме слага някъде да пазя дадено направление, правя 3- 4 изстрела и до там. Трябваше да обърнеш внимание че там където имам подръжка нещата за врага стават лоши, а като демидж дори съм 1 - ви или втори. Оставите ли ме сам съм в средата или последен.

          Comment


            #35
            1-ви Вариант - Ако има някой в базата им (Особено ПТ-САУ) ще те разстрелят за нула време, или най-малкото ще те блокират зад къщите.

            2-ри Вариант - Това е по-добро като идея, но е подходящо по-скоро за случайни битки.

            Много често забелязвам, че играчите мислят твърде много. Реално на повечето карти има не повече от 3 ключови позиции или прехода. Например на Манастир/Абатство са три основни прехода и няколко позиции, като два от тях може да се игнорират в режим 7в7. Особено важи, ако в отоборът има по-пъргави танкове.

            Comment


              #36
              ViktorKitov написа Виж мнение
              1-ви Вариант - Ако има някой в базата им (Особено ПТ-САУ) ще те разстрелят за нула време, или най-малкото ще те блокират зад къщите.

              2-ри Вариант - Това е по-добро като идея, но е подходящо по-скоро за случайни битки.

              Много често забелязвам, че играчите мислят твърде много. Реално на повечето карти има не повече от 3 ключови позиции или прехода. Например на Манастир/Абатство са три основни прехода и няколко позиции, като два от тях може да се игнорират в режим 7в7. Особено важи, ако в отоборът има по-пъргави танкове.
              Викторе ти май не разбираш. Значи Флюфи застана на пътя от който се влиза в двора на манастира. Взе да свети. Малко след това на пътя цъфнаха два ТТ ИС 3 и ИС 6. Понеже имам много взводни игри с Флюфи и бях на близо реших да му помогна. Влязох на пътя и казах на Флюфи да тегли назад. Аз и да ми пази гърба. Аз показах кулата и натресох по един снаряд на ИС 3 и ИС 6. При всяко презареждане теглех танка си назад зада неполучавам попадения. Незнам защо но врагът реши да да влезе в двора на манастира. Понеже знам какво може машината реших да преследвам противника разчитайки че ще ме пазят от заде. Влязох в просеката и набих един тупаник на на един ИС който унищожих, но в този момент по мен стреля ИС 6, който се скри зад ИС - а. Дръпнах назад Т 34 за презареждане, а след това вкарах един тупаник в командирската кула на ИС 6. След Изстрела веднага ми налетя от горе ИС 3 с който влязох в престрелка. Онзи като видя зора взе че се намъкна в една пресечка след отбивката за двора на манастира, а аз отново повторих на Флюф да ми пази гърба докато учися ИС 3. Въпросния глупак един път ме дупна но до там, защото му влязох в клинч и започнах да го дупча в командирския люк. Точно в този момент през пътя на "Фантома" мина ИС 6 , който ми мина от заде и започна да ми стреля кърмата на танка. Първо ме запали , а след това ме унищожи. Между другото на базата ни бе ИСУ 152 но неможа да стреля по гадината. Там където се получи този CQB е едно малко дворче и възможноста за стрелба по противника е много минимална като време ако врага се движи.

              Comment


                #37
                Абе минала работа, стига сме я бистрили вече!
                По - добре да се концентрираме върху това как да си подобрим тактиката на някой карти - например тази с фара, не я помня как се казваше. Там редовно бием с триста зора, ако въобще бием. За градските карти и дума не отварям, там сме много зле! Трябва и да помислим дали не е по - добре да вкараме вместо Пършинга някакво седмо ниво и една светулка второ ниво. Като че ли се получаваше по - добре...

                Comment


                  #38
                  bruchpilot написа Виж мнение
                  Трябва и да помислим дали не е по - добре да вкараме вместо Пършинга някакво седмо ниво и една светулка второ ниво. ...

                  T29 който да се движи комплект с Т34, имат еднаква защита и могат да зипозлват терена еднакво а Т29 да покрива докато Т34 презарежда.

                  Comment


                    #39
                    Gaden Gogi написа Виж мнение
                    T29 който да се движи комплект с Т34, имат еднаква защита и могат да зипозлват терена еднакво а Т29 да покрива докато Т34 презарежда.
                    И аз мислех нещо от този род, но не знам дали имаме човек с Т29 за тази работа. Другото което ми хрумна е китайски ИС-2 на подкалибрени/кумулативни. Ако е среден може да е например Т20 или още по - добре КВ-13!
                    P.S. Някой пробвал ли е безумната идея за артилерия второ ниво?

                    Comment


                      #40
                      в организирана група Су-100У би трябвало да се представи много добре, машината е изключителан, но не може да се играе соло, или поне не да се използва пълният потенциал.А ако се вземе Су-100У вместо Т7 машина + още един различен от Т8 тогава скаута може да е Т4, а там има някой изключително злобни машинки, включая такива които с подкалибрени да дупнат дори Т8 машина, отделно такъв скаут спокойно ще изчисти чуждите съгледвачи, примерно Луч, алекто(знам че не е лек) Т-50 или китайски М5.
                      Всеки от тях може да дупне Т8 в бордовете а алекто и челно, говорим с подкалибрени.

                      Comment


                        #41
                        СУ-100У, както и Дебелия Макс наистина биха се справили добре, но в този случай ще трябва да се откажем от ИСУ - то, защото два противотанкиста мисля, че ще дойдат в повечко. Лухса и мен ме блазни, още повече, че го имам готов развит и знам какво може. Ще трябват обаче доста размествания за да го вкараме. Другия вариант за който си мисля, въпреки че не съм убеден до колко е жизнеспособен е Шърман с оптика и фугасница за светулка/поддръжка и артилерия 3-4 ниво. А и сериозно обмислям идеята да пробваме с артилерия второ ниво, май има 1-2 машини които може и да не са съвсем неизползваеми.

                        Comment


                          #42
                          bruchpilot написа Виж мнение
                          И аз мислех нещо от този род, но не знам дали имаме човек с Т29 за тази работа. Другото което ми хрумна е китайски ИС-2 на подкалибрени/кумулативни. Ако е среден може да е например Т20 или още по - добре КВ-13!
                          P.S. Някой пробвал ли е безумната идея за артилерия второ ниво?
                          Преди нърфът Бизон с кумулативни беше много вървежен, в момента са безполезни като цяло, не само малките.

                          Играйте си 4 осмици и 2 единички, това е оптималният вариант.

                          Примерно

                          1x AMX 13 90
                          2x ИС-3
                          2х АMX 50 100
                          2x T1 (20mm)

                          Другият вариант са Т32 вместо ИС-3, но те са по-тромави. Т69 също може да се вкара.

                          Естествено, ако победата не е толкова важна може да се играят и премиум танкове.

                          П.П. Т VI и T V танкове са само хабене на точки, просто разликата между нивата става огромна.

                          Comment


                            #43
                            Шърман, хм, и двата са повратливи , но бавни, пък и фугасницата не е каквото беше, един пропуск и луча примерно ще го изяде с парцалите...Но ако се ползва Джъмбо с фугасница и първат акупола той може да замени един тежък танк, Примерно Джъмбо и Су-100У като тим няма да са зле, но трябва двамата да потренират и в рандъм, защото шърмана ще трябва много активно да прикрива (включая буквално) СУ-то. Но според мен трябва да заложите на по-високо ниво скаут, Т2 може да даде фира твърде лесно и да се лишите от играч, докато Т4 може да издържи едно попадени, отделно оръдието му е полезно, отделно за него ще е лесно да изчисти чуждата светулка и след това да направи пробив по празно направление.

                            Comment


                              #44
                              bruchpilot написа Виж мнение
                              Абе минала работа, стига сме я бистрили вече!
                              По - добре да се концентрираме върху това как да си подобрим тактиката на някой карти - например тази с фара, не я помня как се казваше. Там редовно бием с триста зора, ако въобще бием. За градските карти и дума не отварям, там сме много зле! Трябва и да помислим дали не е по - добре да вкараме вместо Пършинга някакво седмо ниво и една светулка второ ниво. Като че ли се получаваше по - добре...
                              Снощи се прибрах уморен и срам несрам но в в 20,30 часа бях в леглото.
                              Значи картата с фара се казва Утьос.
                              Значи когато беше с онзи руснак със странната компановка нещата бяха май по супер от всякога и между другото Балчо когато играеш като светляк със Стюарта също беше много добре. Ще гледам днес писарлъка да го свърша бързо, но като знам колко е много ми става лошо и ако несъм каталясъл ще вляза вечерта. Предната вечер когато теб те нямаше играхме 4 танка 8 мо ниво и един 7 мо който бе ИС направо ги попиляхме дори и в градски бой.
                              П.П. На Химелсдорф най - ме притесняват релсите, а там оставиш ли двама е спорна работа. За мен най добре е да се изиграят тренировъчни боеве на проблемните карти с цел преосмисляне на тактиката и определяне на места за стрелба.

                              Comment


                                #45
                                ViktorKitov написа Виж мнение
                                Преди нърфът Бизон с кумулативни беше много вървежен, в момента са безполезни като цяло, не само малките.

                                Играйте си 4 осмици и 2 единички, това е оптималният вариант.

                                Примерно

                                1x AMX 13 90
                                2x ИС-3
                                2х АMX 50 100
                                2x T1 (20mm)

                                Другият вариант са Т32 вместо ИС-3, но те са по-тромави. Т69 също може да се вкара.

                                Естествено, ако победата не е толкова важна може да се играят и премиум танкове.

                                П.П. Т VI и T V танкове са само хабене на точки, просто разликата между нивата става огромна.
                                Доста хора го играят така, но ми се струва че има твърде много вождове /барабани/ и твърде малко индианци А и самичък АМХ 13-90 май работа не върши, според мен трябва да са поне двама. Друг въпрос е, че при нас установихме, че без силен противотанкист просто въобще не става. Ще го мислим...
                                Иначе специално мен затворените карти много ме приесняват - там сме кръгли нули. На откритите почти нямаме загуба, но на градските направо нямаме победа. Ще трябва и за това да правим някакви рационализации.

                                Comment

                                Working...
                                X