Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Команден бой

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    feersum написа Виж мнение
    Пробвай
    Аз все още съм на ниво експерименти, чак пробвах със Су-100 със 122мм оръдие и златни снаряди - противникът беше впечатлен
    Най-сигурно си е 5 броя Т8 и два малки танка за пълнеж, да не се губят точки. Практически всичко, което би вършило работа за турнирни битки.

    Ще пробвам Лошото е, че нямам опит от кланови и турнирни битки, а ротни имам само 2-3. Причината е, че имам органична нетърпимост в играта някой да ме командва или да ми дава акъл без да съм го поискал Стигат ми шефа и жената Та не знам какви машини се търсят по турнирите. Най-добър и доказан кръволок съм с дестройъри, ама май тях ги недолюбват в подобни мероприятия заради тромавостта им. Не знам.
    http://worldoftanks.eu/community/acc...lusBulgaricus/

    Comment


      #17
      feersum написа Виж мнение
      Машините, които съм пробвал в Команден бой:

      Tiger II - върши работа, но е тромав. Избираш си единия фланг и побеждаваш или загиваш там, няма шанс да идеш да покриеш другата страна.
      Indien-Panzer - скаут/снайпер. Но на негово място може да се сложи тежък танк, който да налива щети.
      Lowe - не е нещо блестящо, но при победа носи огромни пари.
      T-44 - като Индианеца, но с по-активна игра и без снайпериране. Може да се замени с тежък танк.
      IS-3 - отличен избор.
      Centurion Mk. I - още не мога да го наместя. Не носи на бой.
      Panther II - не носи на бой.
      T32 - отличен избор.
      Type 59 - като Т-44, но при победа носи страши пари.

      Су-152 - с фугасницата прави неприятни изненади. но издебнат ли го - край.
      Су-100 - играх със 122мм със злато. Екипажът е с BiA и камуфлаж, камуфлажна мрежа и камо боя. Прави невероятни щети, при това бързо, но видят ли го - ...
      Аз бих добавил и Пършинга - направо си е на мястото тук, а ако не е градска карта и може да се играе от купола въобще раздробявате другите безапелационно.
      Прави ми впечатление, че в тези боеве буквално не може без силен противотанкист - като видите зор, изтегляте врага пред него и край...

      Comment


        #18
        bruchpilot написа Виж мнение
        Аз бих добавил и Пършинга - направо си е на мястото тук, а ако не е градска карта и може да се играе от купола въобще раздробявате другите безапелационно.
        Прави ми впечатление, че в тези боеве буквално не може без силен противотанкист - като видите зор, изтегляте врага пред него и край...
        За съжаление нямам СП
        Наистина ще е полезен.

        Друго, което ми идва на акъл - всички френски барабанлии от 8 ниво обаче ще доминират... Ако не се лъжа, в ESL са забранени, а тук няма такива изисквания.
        "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

        Comment


          #19
          Аз имам предвид обикновения Пършинг. СП-то ми се струва бавен за тази работа и с твърде малък обзор, а и при положение, че можеш да вземеш направо тежък, който да върши същата работа по - добре е безсмислено.
          Наистина доста хора пробват с барабани, но поне снощи не видях да имат особен успех. Най - странното е, че отбори с по няколко Т69 бяха доста по - трудни от тези с по няколко АМХ 50-100 и АМХ 13-90.

          Comment


            #20
            bruchpilot написа Виж мнение
            Привет!
            Нашя "сетъп" от вчера беше едно ИСУ-152, един КВ-4, един ИС-3, един Т34 и един Пършинг. После сменихме Пършинга с А-44 за да можем да вкараме и една светулка второ ниво.
            Наистина снощи добре си поиграхме, отдавна не бях татъркал танковете с такъв кеф! Ако не бяхме направили сума глупости можеше да сме почти без загуба. Въпреки, че имаше някои изненади и доста странни изпълнения - например това за което tconiotconev спомена. Този ИС-6 как се промъкна там през сградите, така и не разбрах. За пръв път виждам такова чудо... Както и един АМХ 13-90, който ми вземаше по 250-300 на изстрел... Но както и да е, за тези "мистерозни" събития ще обвиня руската алкохолна напитка, която употребявах
            P.S. Наистина КВ-4 два пъти не проби танк първо ниво, само че не бяха рикошети а един път верига и два пъти въобще не го проби!
            Ох този ИС 6 малко да беше закъснял и ИС 3 на който му влязох в клинч с Т 34 щеше да даде фира, а след това и фантомната ИС 6 също. Между другото тази ИС 6 я цапардосах яко веднъж защото бе в двора на манастира, а се върнах назад заради въпросния ИС който ме запука от зад. Още немога да проумея как мина покрай тебе без да го видиш. Буквално докато се биех с ИС 3 постоянно гледах и мапса и го следях къде е. След като видях че ме заобикаля поисках помощ но наистина и ти остана учуден как мина пред теб без да го видиш.
            П.П. Феерсум незнам но един по предната вечер игра с Лъвче и ги размаза. Между другото пантера 2 наистина е голямо лайно. Кашонен танк до безобразие. Пантера 1 е супер но оръдието яко го порязаха.
            Бацил на кисело мляко, искаш да кажеш че ягд пантерата е бавна. Нещо си се объркал. от немските ПТ най бавен е Ягд тигъра и май Федята. Ягата е пъргава и много яко удря особенно с оръдието дето е 10 то ниво.

            Comment


              #21
              tconiotconev написа Виж мнение
              Ох този ИС 6 малко да беше закъснял и ИС 3 на който му влязох в клинч с Т 34 щеше да даде фира, а след това и фантомната ИС 6 също. Между другото тази ИС 6 я цапардосах яко веднъж защото бе в двора на манастира, а се върнах назад заради въпросния ИС който ме запука от зад. Още немога да проумея как мина покрай тебе без да го видиш. Буквално докато се биех с ИС 3 постоянно гледах и мапса и го следях къде е. След като видях че ме заобикаля поисках помощ но наистина и ти остана учуден как мина пред теб без да го видиш.
              П.П. Феерсум незнам но един по предната вечер игра с Лъвче и ги размаза. Между другото пантера 2 наистина е голямо лайно. Кашонен танк до безобразие. Пантера 1 е супер но оръдието яко го порязаха.
              Бацил на кисело мляко, искаш да кажеш че ягд пантерата е бавна. Нещо си се объркал. от немските ПТ най бавен е Ягд тигъра и май Федята. Ягата е пъргава и много яко удря особенно с оръдието дето е 10 то ниво.
              Аз през цялото време го виждах, само че така и не разбрах как /от къде/ мина през сградите за да ти излезе в гръб. В един момент стоеше зад стената а в следващия момент го виждам как цъфна измежду сградите.. Ако мога довечера ще пробвам да видя дали няма някакъв нов проход там, въпреки че не ми се вярва.

              Comment


                #22
                bruchpilot написа Виж мнение
                Аз имам предвид обикновения Пършинг. СП-то ми се струва бавен за тази работа и с твърде малък обзор, а и при положение, че можеш да вземеш направо тежък, който да върши същата работа по - добре е безсмислено.
                Наистина доста хора пробват с барабани, но поне снощи не видях да имат особен успех. Най - странното е, че отбори с по няколко Т69 бяха доста по - трудни от тези с по няколко АМХ 50-100 и АМХ 13-90.
                Флюфи тази вечер трябва да кажа на везира да пробваме СПерсик как ще се държи, знаеш че екипажа ми е звероидален, но май ще трябва да играя със злато заради ИС 3. Другия танк за тестване е Кралският ми Тигър който е също със супер екипаж, но е оборудван с рогатка и мрежа.
                Между другото тези Т 69 вярно че създадоха много поразии на картата Манастир.

                Comment


                  #23
                  tconiotconev написа Виж мнение
                  Флюфи тази вечер трябва да кажа на везира да пробваме СПерсик как ще се държи, знаеш че екипажа ми е звероидален, но май ще трябва да играя със злато заради ИС 3. Другия танк за тестване е Кралският ми Тигър който е също със супер екипаж, но е оборудван с рогатка и мрежа.
                  Между другото тези Т 69 вярно че създадоха много поразии на картата Манастир.
                  Може, но в този случай ще трябва да влезя с КВ-5, защото два средни може и да дойдат в повечко, а аз друг тежък нямам.
                  Въпреки че след снощи май даже и Везирев ще трябва да признае, че средните танкове определено имат свое място и свои задачи в командния и ротния бой

                  Comment


                    #24
                    Tвърде малък е състава за да им се отвори ниша на медиумките. Всичко възможно за средняците е възможно и за барабанлиите, а обратното е непостижимо. Печелившата схема в случая е 3 ТТ + 2 барабана + 2 Т1 за скаути. Ядрото тежки мачка по най-прякото направление. Ако срещнете фул сетъп - барабаните наливат зад бронята на тежките, като се редуват. Скаутите по фланговете за пасивно светене. Ако някой опита изненада от там си остават кашонирани и един от барабаните се връща, докато презарежда за евентуално декапване. Т69 не е особено удачен, липсва му динамика. Няма тактическо надлъгване, няма сложни изпълнения. Мощно, просто и ефективно.

                    Comment


                      #25
                      bigbeer написа Виж мнение
                      Tвърде малък е състава за да им се отвори ниша на медиумките. Всичко възможно за средняците е възможно и за барабанлиите, а обратното е непостижимо. Печелившата схема в случая е 3 ТТ + 2 барабана + 2 Т1 за скаути. Ядрото тежки мачка по най-прякото направление. Ако срещнете фул сетъп - барабаните наливат зад бронята на тежките, като се редуват. Скаутите по фланговете за пасивно светене. Ако някой опита изненада от там си остават кашонирани и един от барабаните се връща, докато презарежда за евентуално декапване. Т69 не е особено удачен, липсва му динамика. Няма тактическо надлъгване, няма сложни изпълнения. Мощно, просто и ефективно.
                      За сега масата играчи не са хванали тази идея, обаче.
                      Снощи се хванах с шестима момци от някакъв френски или белгийски клан - паднах се случайно при тях - и овършахме де що мърда. Момчетата играеха така: 1хТ32, 2хИС-3, 1хКТ и 1хT1 Cunningham за светене. Аз редувах ИС-3, Т32 и Т-44 - като последният се оказа доста ценен за светене и хващане на някоя позиция.
                      Например на Мините - аз с Т-44 и един от ИС-3 нямахме никакви проблеми да хващаме бързо хълма.

                      Но пък само два пъти се падахме срещу отбор, изцяло съставен от кланови играчи и имащи идея какво правят - една победа и една загуба.
                      Останалото време омитахме пода със всички.
                      На Прохоровка се паднахме срещу 2хФерди, 1хЯгдПантер2, 2хИСУ-152 и скаут - победа за нас, като единствената "жертва" бях аз, оцелях на 10%, отново с Т-44. Редовно имахме противници с 4-5 седмици и шестици за пълнеж.
                      Пробвахме и директно наливане по някоя линия - брутален як ръш - обикновено печелехме за три-четири минути.
                      "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                      Comment


                        #26
                        feersum написа Виж мнение
                        За сега масата играчи не са хванали тази идея, обаче.
                        Снощи се хванах с шестима момци от някакъв френски или белгийски клан - паднах се случайно при тях - и овършахме де що мърда. Момчетата играеха така: 1хТ32, 2хИС-3, 1хКТ и 1хT1 Cunningham за светене. Аз редувах ИС-3, Т32 и Т-44 - като последният се оказа доста ценен за светене и хващане на някоя позиция.
                        Например на Мините - аз с Т-44 и един от ИС-3 нямахме никакви проблеми да хващаме бързо хълма.

                        Но пък само два пъти се падахме срещу отбор, изцяло съставен от кланови играчи и имащи идея какво правят - една победа и една загуба.
                        Останалото време омитахме пода със всички.
                        На Прохоровка се паднахме срещу 2хФерди, 1хЯгдПантер2, 2хИСУ-152 и скаут - победа за нас, като единствената "жертва" бях аз, оцелях на 10%, отново с Т-44. Редовно имахме противници с 4-5 седмици и шестици за пълнеж.
                        Пробвахме и директно наливане по някоя линия - брутален як ръш - обикновено печелехме за три-четири минути.
                        Снощи отново бяхме на бойното поле но този път нещо противника бе по силен от нас но независимо от всичко имаше емоции. Малко обрах калая на клановия.
                        Установихме, че задължително трябва да има ПТ - САУ което да стреля бързо, точно, да нанася голям урон на противника и да е маневрено, като същото трябва да е с добра маскировка, обучен екипаж и да носи на удари. Въпроса тук е кое да бъде ИСУ 152 или Ягдпантера ²², като за сега при нас ИСУ 152 е сполучливия избор.
                        Между другото много неприятно е когато в противниковият отбор има само барабанлии. Гадините се движат по двойки и като хванат една цел я стапят за норматив.

                        Comment


                          #27
                          tconiotconev написа Виж мнение
                          Между другото много неприятно е когато в противниковият отбор има само барабанлии. Гадините се движат по двойки и като хванат една цел я стапят за норматив.
                          Много скоро това ще е масова практика според мен.
                          "Мы летим, ковыляя во мгле, Мы ползем на последнем крыле. Бак пробит, хвост горит и машина летит. На честном слове и на одном крыле..."

                          Comment


                            #28
                            feersum написа Виж мнение
                            Много скоро това ще е масова практика според мен.
                            Да ама снощи излекувахме един такъв отбор. Имали такива боклуци трябва да се играе внимателно и да има хора които да ги светят от далеко.

                            Comment


                              #29
                              tconiotconev написа Виж мнение
                              Снощи отново бяхме на бойното поле но този път нещо противника бе по силен от нас но независимо от всичко имаше емоции. Малко обрах калая на клановия.
                              Установихме, че задължително трябва да има ПТ - САУ което да стреля бързо, точно, да нанася голям урон на противника и да е маневрено, като същото трябва да е с добра маскировка, обучен екипаж и да носи на удари. Въпроса тук е кое да бъде ИСУ 152 или Ягдпантера ²², като за сега при нас ИСУ 152 е сполучливия избор.
                              Между другото много неприятно е когато в противниковият отбор има само барабанлии. Гадините се движат по двойки и като хванат една цел я стапят за норматив.
                              Наистина снощи доста не вървеше, но не беше изцяло по наша вина. Като излязоха по едно време едни АМХ 13-90 с волфрамово - титениева, керамично - полимерна броня, направо ни скъсаха В един бой срещу ИС-3 - ки даже май въобще не пробихме нито един, въпреки че дори ИСУ - то включи на подкалибрени
                              Иначе барабаните наистина са опасни, но не бих ги фаворизирал чак токлова. На откритите карти, май не се представят много добре. Но ще поживеем и ще видим как ще се развият нещата.

                              Comment


                                #30
                                bruchpilot написа Виж мнение
                                Наистина снощи доста не вървеше, но не беше изцяло по наша вина. Като излязоха по едно време едни АМХ 13-90 с волфрамово - титениева, керамично - полимерна броня, направо ни скъсаха В един бой срещу ИС-3 - ки даже май въобще не пробихме нито един, въпреки че дори ИСУ - то включи на подкалибрени
                                Иначе барабаните наистина са опасни, но не бих ги фаворизирал чак токлова. На откритите карти, май не се представят много добре. Но ще поживеем и ще видим как ще се развият нещата.
                                Флуфи снощи онази карта с фара първия път така и не разбрах къде беше този пряк път за който говореше Митака - Везира, а се оказа нормалния път а това си беше пълна загуба на време.
                                Между другото така и неразбрах защо като натисна бутон "Т" за маркиране на цел таки е неми сработва.

                                Comment

                                Working...
                                X