Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчети на посредника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ето отчета за средата на януари. Моля в следващия файл да указвате точно къде са дислоцирани частите ( в doc файла ако може - град, щат, страна; задачи и т. н.). Следващия ход е до края на януари.
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    Comment


      Сега съжалявам, че се хабих да правя такъв подреден ексел. Тотално безсмислена загуба на време.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Odzava написа Виж мнение
        Ето отчета за средата на януари. Моля в следващия файл да указвате точно къде са дислоцирани частите ( в doc файла ако може - град, щат, страна; задачи и т. н.). Следващия ход е до края на януари.
        А ще те затрудни ли ако си поискаме и карта?
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Никак даже, но децата ми затриха флумастрите Така, че картите - до 2 дни.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            Odzava написа Виж мнение
            Никак даже, но децата ми затриха флумастрите Така, че картите - до 2 дни.
            Впрочем имам няколко питания, ако трябва стратегическо разузнаване - кажи.
            Каква част от Алеутските острови контолираме все още?


            И две административни
            Има ли механизъм в правилата на играта, който да ми позволява да ускорявам корабостроителната програма и ремонтите, и да търся полезни изкопаеми, за да си диря нефт, там където го е имало и преди 1968 г.
            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

            Comment


              Има ли британски кораби пред Ню Йорк и на каква дистанция?

              Водещият знае ли, че Канада има една единствена железница през това време и крайно неразвита пътна мрежа, и контролът върху железницата е равнозначен на контрола върху Канада? Не искам неприятни изненади - като си пуснем плана и вземем/неутрализираме ключовите точки, после да не се окаже че канадците/британците магически си получават провизиите през горите и блатата.

              В игровата реалност, откъде се влиза и излиза за Ванкувър? Май точно пред оръдията на американските брегови батареи, но знам ли. В реалността е елементарно лесно да се затвори града и без да се завладява.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Sailor_Malan написа Виж мнение
                Впрочем имам няколко питания, ако трябва стратегическо разузнаване - кажи.
                Каква част от Алеутските острови контолираме все още?
                С изключение на Анкоридж, о. Кодиак и селищата около залива на Анкоридж си контролирате всичко на Алеутите. На о. Ату има стоварен десант, за който ви докладвах, но вие контролирате всичко без плажа по южната част на острова.

                Sailor_Malan написа Виж мнение
                И две административни
                Има ли механизъм в правилата на играта, който да ми позволява да ускорявам корабостроителната програма и ремонтите, и да търся полезни изкопаеми, за да си диря нефт, там където го е имало и преди 1968 г.
                На Аляска разработката и използването на залежите започва 30-те години. Просто ви го дадох по-рано. До 1968 г. нефтените полета на Аляска са доста разработени. Сега по въпросите:
                1. Аз също мислех по този въпрос. И мисля, че трябва да имате възможност да ускорявате строеж, ремонти и т. н. Според мен ако се заплати 50% от стойността допълнително (за добавки към заплатите, допълнително натоварване на производствените мощности и т. н.) мисля, че ще е нормално.
                2. Да, можете да провеждате геологично разузнаване на даден район. Имате в частта "Разузнаване" - Технологичен шпионаж. Ще го смятаме по графата - "Без контраразузнаване" . Това за самото геологично разузнаване. А за самата разработка - по правилата за иноватиката. (Годината на реална разработка - Текущата година)-15 от D20.
                Знам, че пак ще скочите, че така икономиката става виртуална, обаче вашето послезнание играе 99% роля във вземаните решения. Ако се играе на измислена карта със случайно разпределени ресурси второто би могло да отпадне, но сега държа на него.


                Imperial написа Виж мнение
                Има ли британски кораби пред Ню Йорк и на каква дистанция?
                [COLOR="Red"]Според разузнавателната авиация от Ню Йорк (макар да не сте дали заповед за разузнавателен полет то е очевадно, че такива ще има) на изток-североизток от Ню Норк на около 40 - 60 мили маневрира голяма група кораби. Според разузнавателния самолет тя наброява 6 ЛК, 4 ЛКР, 2 самолетоносача, 6-8 КРЛ и 4-6 ЕМ. Имало е опит самолетът да бъде прехванат от вражески изтребители, но е успял да се измъкне.

                Imperial написа Виж мнение
                Водещият знае ли, че Канада има една единствена железница през това време и крайно неразвита пътна мрежа, и контролът върху железницата е равнозначен на контрола върху Канада? Не искам неприятни изненади - като си пуснем плана и вземем/неутрализираме ключовите точки, после да не се окаже че канадците/британците магически си получават провизиите през горите и блатата.
                Водещият много добре го знае, поради определени причини. Мисля обаче, че британците не го знаят. А правилата за стратегическо обкръжаване си важат в пълна сила.

                Imperial написа Виж мнение
                В игровата реалност, откъде се влиза и излиза за Ванкувър? Май точно пред оръдията на американските брегови батареи, но знам ли. В реалността е елементарно лесно да се затвори града и без да се завладява.
                Възможностите за навигация в района на Ванкувър са същите както в текущата реалност. T. e. при желание от ваша страна британските кораби могат да плават под дулата на вашите оръдия.
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  Имаме няколко разузнавателни задачи, които след началото на войната се обезсмислят. Можем ли да ги променим?
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    До г-на посредника,
                    Понеже у тебе си калкулаторчето искам един проект за трансформация на есминците Тъкър в бърз, въоръжен щурмови транспорт(онова дето в реалността му викат APD). Искам да си запазят по едно от оръдията и противолодъчното въоръжение(обаче да остане само по половин допълнително зареждане за стелаж), да се лишат от торпедните апарати и да се сдобият 2 двуцевни 40 мм. оръдия и 4 лодки за по 20 човека.

                    И още един въпрос - правилата дават числености за пехотни и кавалерийски полкове. Мога ли да сформирам щурмови полк? Примерния му състав е да кажем от два разузнавателно-щурмови батальона(хора с въоръжени приимуществено с картечни пистолети и полуавтоматични карабини от типа на една хубавинка М41 Джаксън, повечко BAR - примерно 4 вместо стандартните 2 на взвод и по-добра инженерна подготовка от тая на обикновения пехотинец), парашутна рота и сапьорно-водолазен батальон, чиято работа да е в състава на първата вълна на десанта да разчиства противниковите съоръжения за противодесантна отбрана и да ликвидира огневи точки на брега(т.е. поне една от ротите е химическа и е въоръжена с огнепръскачки, а в останалите две си имат подготвени фабрично заряди с различен грамаж).
                    Ако няма как да сформирам такъв полк, то мога ли да сформирам само разузнавателно-щурмовия батальон

                    Така и така го няма посредника - да си допълня питанията, та да смята всичко накуп
                    искам още два проектаЕскортен есминец 2х127, 3х2х40 мм. 6х20 мм. 1х3х533 мм. въртящ се торпеден апарат 6 К gun(противолодъчна мортира мятаща обикновена нереактивна дълбочинна бомба встрани от кораба) 2 стелажа с по 20 дълбочинни бомби+ 1 допълнително зареждане за всеки стелаж - скорост 24 възела(турбоелектрически машини), радиус на действие 5000 морски мили при 10 възела

                    Fleet carrier
                    260 метра дължина, 30 ширина - скорост до 28 възела, 8х127, 40(10х4) 40 мм., 48х20 мм., авиокрило състоящо се от 90 машини разделени на 6 ескадрили
                    VT-1
                    VT-2
                    всяка от по 15 торпедоносец-бомбардировача от новите дето си ги поръчахме

                    VF-1
                    VF-2
                    всяка от по 15 изтребителя от новите машини(виж темата)


                    VB-1 и 2(2х15 пикиращи бомбардировачи)
                    *BAR - Browning Assault Rifle

                    A да и ако не е много нахално - искам да замоля за картите, включая Колумбия. Ако пак са ти затрили флумастрите, ще ти подаря едни
                    Last edited by Sailor_Malan; 04-12-2008, 22:58.
                    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                    Comment


                      Мъртвешка тишина цари тука.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        По моя вина е - в петък излезе един проект и съм го налегнал до утре да го свърша, затова още не съм предал икономическите промени и хода за армията
                        Kerls, wollt ihr ewig leben?

                        Comment


                          Флота си е готов, и колумбийски котел сме подготвили. Хорхе междувпрочем не е зле да помислим, когато бюджета и ситуацията го позволяват, да преформираме една кавалерийска дивизия в танкова или механизирана. В Колубия една механизирана дивизия щеше да ни дойде супер, а и в Канада би ти свършила работа
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Мисля, мисля, само че мисля да вадим нови танкови дивизии освен достата пехотни тази година, а и имам да смятам с линийка варианти за придвижване на армията из Северна Америка ( не е само колумбийския форнт - бойното поле) и драскам разни маньоври с цел да направим на Воланд и Даниц интересна играта .
                            А и нали искаш подводници на килограм, доста мъдрене си трябва за да огрея и това.
                            Знам, че е гадно да чакаш, но преди всичко трябва да изкарвам пари, така че сега работя под пара и най-рано утре ще слагам щабната шапка и ще задъвквам молива нивилирал погледа към екселите и калкулатора.
                            Kerls, wollt ihr ewig leben?

                            Comment


                              xopxe написа Виж мнение
                              Мисля, мисля, само че мисля да вадим нови танкови дивизии освен достата пехотни тази година, а и имам да смятам с линийка варианти за придвижване на армията из Северна Америка ( не е само колумбийския форнт - бойното поле) и драскам разни маньоври с цел да направим на Воланд и Даниц интересна играта .
                              А и нали искаш подводници на килограм, доста мъдрене си трябва за да огрея и това.
                              Знам, че е гадно да чакаш, но преди всичко трябва да изкарвам пари, така че сега работя под пара и най-рано утре ще слагам щабната шапка и ще задъвквам молива нивилирал погледа към екселите и калкулатора.
                              Не се притеснявай за никъде не бързам, пък и танковата дивизия беше само идея, то и за целта ни трябва нещо дето нямаме - приличен среден танк
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Mале, всичкия народ барабар с посредника явно отиде за гъби
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X