Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчети на посредника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    1.
    пишеш в хода, че искаш спешен национален заем и можеш да го получиш в рамкита на 10-20% от бюджета си
    За кой точно бюджет става дума? Щото ако е "всичко доходи" дето е 105млн, 10% са 10млн.


    2.

    10.8 Не по-рядко от веднъж на 5 години корабите трябва да преминат през основен ремонт. Той струва 15% от стойността на кораба продължава 1 месец на 60 хил. фунта.

    BB-32 Wyoming, стойност £5,980, 15.0% = £897, делено на 60 = 15 месеца. Т.е. година и три месеца за основен ремонт.

    Аз имам точно 5 дока, които стават за такава работа, и над 20 кораба със сходни размери.

    Може ли да попитам, без нужда от детайлен конкретен отговор, друг играч досега правил ли е основен ремонт на флота си и ако да как са успели да се справят?

    3.

    Добавих една малка табличка да ми смята разхода на т.п. Тя си дели на коефициентите според тонажа на корабите и си смята крайния разход. Така се получи обаче, че тя си смята дробите, но съм й задал да показва цели числа. Така на практика автоматично ако примерно заложа 3 кораба в диапазона 10-20КТ, харча 2т.п., но остатъка (щото реално се харчат 1.5тп) се ползва от дребосъците, т.е. това 0.5тп стига за половината на един диапазон, т.е. за 3 кораба между 5КТ и 1КТ.

    Съгласен ли си на такива сметки - ексела сам си ги прави, аз само гледам крайния резултат. Прикачам ти файла да видиш сам за какво става дума. Примерно направи броя на 1К-5К от 17 на 20 и ще видиш че разхода на т.п. не се променя, защото има екстра от диапазона 10-20КТ. Но ако направиш броя на 10-20КТ от 3 на 4 (т.е. няма екстра), тогава т.п. ще ти свършат веднага ако вдигнеш 1К-5К на 19 (т.е. 1 кораб над лимита от 3х6=18), въпреки че 3 не се е променило видимо на 4 (защото е 3.17, което се закръгля надолу).

    По-простичко казано, става ли 1т.п. да може да се ползва за примерно 2 5К-10К (където 1 тп = 4 кораба) плюс 3 1К-5К (където 1 тп = 6 кораба). Вероятно това си имал предвид поначало, но не е казано изрично, а и досега съм купувал само пълни квоти и не ми се е налагало да смятам на дребно. Разбира се, ако искам да купя само един кораб от най-малкия диапазон, пак ще си платя 1тп. Става въпрос само за случаи, в които не се харчи цяла квота тп и може да се допълни с част от по-малка квота.
    Last edited by Imperial; 22-10-2008, 06:01.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Imperial написа Виж мнение
      1.


      За кой точно бюджет става дума? Щото ако е "всичко доходи" дето е 105млн, 10% са 10млн.
      Мне - 10% от Доходи от данъци. В случая е 97 млн. Т, е. може да разчиташ на 9,7 млн заем. Всяка година трябва да връщаш 2 037 х. фун. Това ти е годишната вноска + 5% лихва.

      Imperial написа Виж мнение
      1.2.

      10.8 Не по-рядко от веднъж на 5 години корабите трябва да преминат през основен ремонт. Той струва 15% от стойността на кораба продължава 1 месец на 60 хил. фунта.

      BB-32 Wyoming, стойност £5,980, 15.0% = £897, делено на 60 = 15 месеца. Т.е. година и три месеца за основен ремонт.

      Аз имам точно 5 дока, които стават за такава работа, и над 20 кораба със сходни размери.

      Може ли да попитам, без нужда от детайлен конкретен отговор, друг играч досега правил ли е основен ремонт на флота си и ако да как са успели да се справят?
      Хм. Не досега никой не е правил. Наистина идва много. Не се бях замислил, че новите ви кораби ще са толкова скъпи. Ок - значи ще го смятаме върху 200 х. ф. Реално е по-сложно в зависимост от ремонтиращите се механизми, ама няма как да отчитаме сложността при ремонта на всеки отделен механизъм.

      Imperial написа Виж мнение
      3.

      Добавих една малка табличка да ми смята разхода на т.п. Тя си дели на коефициентите според тонажа на корабите и си смята крайния разход. Така се получи обаче, че тя си смята дробите, но съм й задал да показва цели числа. Така на практика автоматично ако примерно заложа 3 кораба в диапазона 10-20КТ, харча 2т.п., но остатъка (щото реално се харчат 1.5тп) се ползва от дребосъците, т.е. това 0.5тп стига за половината на един диапазон, т.е. за 3 кораба между 5КТ и 1КТ.

      Съгласен ли си на такива сметки - ексела сам си ги прави, аз само гледам крайния резултат. Прикачам ти файла да видиш сам за какво става дума. Примерно направи броя на 1К-5К от 17 на 20 и ще видиш че разхода на т.п. не се променя, защото има екстра от диапазона 10-20КТ. Но ако направиш броя на 10-20КТ от 3 на 4 (т.е. няма екстра), тогава т.п. ще ти свършат веднага ако вдигнеш 1К-5К на 19 (т.е. 1 кораб над лимита от 3х6=18), въпреки че 3 не се е променило видимо на 4 (защото е 3.17, което се закръгля надолу).

      По-простичко казано, става ли 1т.п. да може да се ползва за примерно 2 5К-10К (където 1 тп = 4 кораба) плюс 3 1К-5К (където 1 тп = 6 кораба). Вероятно това си имал предвид поначало, но не е казано изрично, а и досега съм купувал само пълни квоти и не ми се е налагало да смятам на дребно. Разбира се, ако искам да купя само един кораб от най-малкия диапазон, пак ще си платя 1тп. Става въпрос само за случаи, в които не се харчи цяла квота тп и може да се допълни с част от по-малка квота.

      Да - разбира се, че можете да го дете. Нямам против - стига да ми давате баланс в разхода на ТП.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        Има ли ограничение на макс. брой докове в една ВМБ?
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          Също така ще помоля посредника, за в бъдеще, да се замисли каква е целта на една игра и дали работата по правене на графици за ремонт на 400 корабчета се покриват от дефиницията на забавление.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Imperial написа Виж мнение
            Също така ще помоля посредника, за в бъдеще, да се замисли каква е целта на една игра и дали работата по правене на графици за ремонт на 400 корабчета се покриват от дефиницията на забавление.
            Няма ограничения в броят докове в една ВМБ.
            По въпроса със забавлението - ами аз не вярвах, че няма да изведете в резерв част от тези 400 кораба. А и планирането си беше част от играта. Но това са неща, които ще оправяме за в бъдеще.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              Добре, представи си че сме десети ход във война и имаме над 1000 малки корабчета?
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Imperial написа Виж мнение
                Добре, представи си че сме десети ход във война и имаме над 1000 малки корабчета?
                Tи не бързай с войната, щото като почнем да оборудваме бази на места като Ениветок и Улити, ще трябва да пръснем малко ТП и да нагърбим калкулатора на Одзи да ни сметне това


                Водолазните звънци за ремонт на боен кораб от ВСВ са си безкрайно ненаучна фантастика.

                Един технически въпрос имам към Одзава, в момента си фантазирам някакъв торпедоносец-бомбардировач, който няма реален аналог - каква година да пиша за влизане на реалния самолет в строя в калкулатора?
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Аз не бързам за никъде, просто мисля занапред как ще издържи игровата система на реалиите на една истинска световна война.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Sailor_Malan написа Виж мнение
                    Tи не бързай с войната, щото като почнем да оборудваме бази на места като Ениветок и Улити, ще трябва да пръснем малко ТП и да нагърбим калкулатора на Одзи да ни сметне това


                    Водолазните звънци за ремонт на боен кораб от ВСВ са си безкрайно ненаучна фантастика.

                    Един технически въпрос имам към Одзава, в момента си фантазирам някакъв торпедоносец-бомбардировач, който няма реален аналог - каква година да пиша за влизане на реалния самолет в строя в калкулатора?
                    При условие, че и сега се ползвт водолазни звънци, не виждам защо да не могат да се ползват през ВСВ. Но ако държиш, ще потърся инфо по въпроса, ако и да смятам това за губене на време. По въпроса с плаващите докове - смятайте си ги като неплаващи такива. Има си формулка.
                    Имперко, всичко, което е по-малко от канонерка се смята като "базови патрулни кораби" и си минава автоматично ремонта. Ако искате 1000 кораба по-тежки от канонерка - постройте си толкова докове - плаващи или не.
                    За системата - според мен ще издържи. Зависи от мен и вашата експедитивност. Например втора седмица чакам да ми пратите хода за Колумбия, а досега трябваше там да е декември 1924 г.
                    По въпроса за "нереалистичния торпедоносец" - колко точно нереалистичен ще е? Ако е стратосферен торпедобомбър - ОК, но предполагам, че останалите комбинации от агрегати все имат аналог в реалността. Ако не ще си смятате вероятността за всеки от агрегатите използвани в калкулатора + вероятността за всеки от тях, като за година вземате средноаритметичната от всяка от годините на конструиране на дадения агрегат.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Колумбия закъснява защото 1) албирео беше болен и все още не му се занимава, 2) аз всичкото си игрово време съм отделил на корабната програма (вкл. тия проклети ремонти) и това въобще не беше малко време тази седмица, 3) сега си правя моделчето на саут дакота и нямам намерение да правя нищо друго днес.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        ОК, аз не протестирам. Началото на следващия ход ще е след като уредим нещата тук и там. иначе става мазало. Освен това отново ще помоля и вас за малко по-подробно разположение на армията по градове. Побърках се при разузнаването да описвам по цели армии в един град.
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          По въпроса за "нереалистичния торпедоносец" - колко точно нереалистичен ще е?
                          Ами просто не отговаря на някакъв реален проект(не ползвам Авенджър или Виндикейтър за основа) - смуча си го от пръстите. Няма да е стратосферен бомбър - обикновен палубен торпедоносец, дето може да премъкне един тон на 250 мили и да се върне, има 3х12.7(2 в крилата и една отзад), един двигател и сгъваеми крила - толкоз

                          При условие, че и сега се ползвт водолазни звънци, не виждам защо да не могат да се ползват през ВСВ
                          И тогава се ползват. Ама за спешен ремонт на място докато довтасаш до плаващ док или до корабостроителница - не за цялостен ремонт на бойни повреди
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            Ами просто не отговаря на някакъв реален проект(не ползвам Авенджър или Виндикейтър за основа) - смуча си го от пръстите. Няма да е стратосферен бомбър - обикновен палубен торпедоносец, дето може да премъкне един тон на 250 мили и да се върне, има 3х12.7(2 в крилата и една отзад), един двигател и сгъваеми крила - толкоз
                            Ами значи ще смятаме първо с годината, когато са се появили тези двигатели, после кога е имало конструкция способна да носи 1 т. на 250 мили, после - комбинацията от 3х12,7 мм оръдия или повече. И накрая събираш всики години и ги делиш на броя години. И това е използваната година на проекта.

                            Sailor_Malan написа Виж мнение
                            И тогава се ползват. Ама за спешен ремонт на място докато довтасаш до плаващ док или до корабостроителница - не за цялостен ремонт на бойни повреди
                            Ами и аз съм ги дал като възможност за ремонт на линкори в района на Самоа. Не съм казал, че с тях ще си правите целите ремонти. Но нали трябваше да дефинираме цената и времето, за което става ремонта. Примерно - ако ви ударят 2 торпеда и вие не потънете, което е напълно възможно, и имате тежки наводнения (повреди от по 12 т. в два отсека и по 8 в съседните) - с помощтта на кесоните оправяте корпуся, отводнявате кораба до ниво (5-6 точки повреда на корпуса, 0 наводнения) и полека лека отпердашвате към сухите и плаващи докове. Ей така си представям аз нещата. И нищо ненаучно не виждам тук. Просто всичко така се е правело.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Благодарим за пояснението, щото по-горе пишеш нещо от сорта на "Бойни повреди се ремонтират в кесони", което съгласи се сам може да значи повечко неща от това дето току що си пояснил.
                              Притеснявам се само дето работата верно отиде към 1000 кораба и конкретно в случая към още един спецтранспорт предполагам
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Ама странно защо искате всички кораби постоянно в строя. Британия през 1925 г. например е имала само 50 есминеца. Останалото е било резерв и на скрап. Вярно, че са се водили от нуждата за икономии, но и САЩ довеждат техните 300 до 1/3 от това. Останалото стои в резерв докато Англия ги поиска.
                                Обаче ваша си работа. Да не кажете после, че аз съм ви накарал.
                                Моряко, като съм писал "бойните повреди" се ремонтират с кесони, то не значи, че ще почнеш да ремонтираш "Пенсилвания" насред река Потомак с кесон. А в Датч Харбор май докове нямате още. Ще се наложи да се справяте според това къде какво имате.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X