Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчети на посредника

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Одзи ти май пропусна изречението "представи си че сме вече 10ти ход във война и имаме 1000 активни кораба". Правя ти прогноза за едно ужасяващо бъдеще на базата на проблемите които виждам отсега.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Odzava написа Виж мнение
      Ама странно защо искате всички кораби постоянно в строя. Британия през 1925 г. например е имала само 50 есминеца. Останалото е било резерв и на скрап. Вярно, че са се водили от нуждата за икономии, но и САЩ довеждат техните 300 до 1/3 от това. Останалото стои в резерв докато Англия ги поиска.
      Обаче ваша си работа. Да не кажете после, че аз съм ви накарал.
      Моряко, като съм писал "бойните повреди" се ремонтират с кесони, то не значи, че ще почнеш да ремонтираш "Пенсилвания" насред река Потомак с кесон. А в Датч Харбор май докове нямате още. Ще се наложи да се справяте според това къде какво имате.
      Aми аз имах предвид война, когато всичките 1000 ще ми трябват в строя. За Дач Харбър имаме други планове и док там не ни трябва, а на Ениветок и Улити ще си закараме плаващ като му дойде времето, ма пък там съвсем ще стане много страшно, понеже дока дето планирам да поврънкам малко по-натам е на отделни секции и се сглобява на място
      Last edited by Sailor_Malan; 27-10-2008, 16:04.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Imperial написа Виж мнение
        Одзи ти май пропусна изречението "представи си че сме вече 10ти ход във война и имаме 1000 активни кораба". Правя ти прогноза за едно ужасяващо бъдеще на базата на проблемите които виждам отсега.
        Ами като планирате 1000 активни смятайте си и докове за тях. Освен това ако 1 есминец минава основен ремонт за 2 седмици (примерно), това означава, че 1 док за месец може да ремонтира 2 есминеца. Отделно няма да смятаме технлогичното време за снемане и поставяне на ремонт
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          За мен има огромна разлика дали 1 есминец ще яде 1 месец за ремонт или само 2 седмици. В единия случай ако имам примерно 500 есминеца ще ми трябват 500/12 = 42 дока, в другия - 24. При цена на малък док от 500К разликата от 24 дока струва 12 милиона, или два нови линкора.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            Нали го уточнихме - независимо от това дали ремонта ще трябва 1-2-3 седмици всичко това става в рамките на 1 ход. Не мога с по-малка "крачка". Разбира се вие ще можете да си ползвате корабите в рамките на хода, ако ремонта е заел по-малко от месец. Например 1 есминец иска 2 седмици ремонт, допускам, че няма да искате от следващия ден да го хвърлите в боя, но поне 10 дни за участие в операции ще има. Ето така си представям аз нещата.
            И още нещо - аз не мога да опиша всички събития и вероятности. Но това, което не е забранено или не противоречи на здравия смисъл е позволено.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              Imperial написа Виж мнение
              За мен има огромна разлика дали 1 есминец ще яде 1 месец за ремонт или само 2 седмици. В единия случай ако имам примерно 500 есминеца ще ми трябват 500/12 = 42 дока, в другия - 24. При цена на малък док от 500К разликата от 24 дока струва 12 милиона, или два нови линкора.
              A защо да не си ползваме и по-големите докове за малки кораби и да ремонтираме по два есминеца в един? Това поне е правено доста в реалността, особено на предните бази.
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Това не е лоша идея, ама не разбирам как точно работи. Примерно ако имам кораб 100х10м 2000т мога да сложа два в док с размери 100х20м 4000т? А ако имам 200х20м 8000т мога да сложа 4 кораба?
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  Imperial написа Виж мнение
                  Това не е лоша идея, ама не разбирам как точно работи. Примерно ако имам кораб 100х10м 2000т мога да сложа два в док с размери 100х20м 4000т? А ако имам 200х20м 8000т мога да сложа 4 кораба?
                  Eто виж как работи в атачмента. В реалния свят и двете работи за които питаш оказва се са....възможни. На сайта дето ти го пуснах вчера има и още снимки, включително на 4 средни десантни кораба напъхани в един док.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Може, нямам против. Само се съобразявайте с размерите - в смисъл двата есминеца да не са по-дълги от самия док. Или сумарната дължина да не е с повече от 30% от дължината на дока (Да кажем допуска се малко припокриване) Иначе явно ще са по-тесни, а сумарното водозиместване очевидно ще е значително по-малко.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      Като режем линкори гледам преди си ни дал само големите оръдия, средния калибър нали също си го получаваме?

                      Този път всички заповеди ще са в ексела, няма да пиша отделен док.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Получавате си и средната артилерия. Но защо няма да има .doc? Нали трябва да знам какво прави това, което си разместил в екселския
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          Каквото има да се пише го написвам в ексела. Погледни го, нали го прикачих докъдето е в момента.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Екстра е файлчето, обаче какво правят тия части, кораби, самолети не става ясно. Например - ТрансСиб май няма да се строи тази година И ще зарежете полседния участък от жп линията.
                            Така, че дай и някакво описание. Така и така ще позабавя малко отчета - имате време за писане.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Нали казах, че съм завършил само флотската част - а какво правят корабите си пише.

                              Останалите играчи предали ли са си ходовете?
                              Last edited by Imperial; 31-10-2008, 15:55.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Не.
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X