Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развитие на сухопътните сили

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    За рисунките ще използвам paint. Добре е Голъм да уточни общи знаци.
    Няколко дни ще отсъствам.
    Last edited by Kramer; 07-04-2012, 14:06.

    Comment


      Аз лично ползвам Фотошоп (професионално изкривяване ), още повече, че функциите му за анализ са доста удобни за изчисляване на разстояния и площ при зададено съотношение реални единици към пиксели (километри в нашия случай). За военните означения бих препоръчал програма, котя поддържа едновременно векторна и растерна графика - по-лесно е преместването и отбелязването, а пък отделните знаци могат да се оформят като символи с повтаряемо използване. Да речем - corel, illustrator и прочее (ако е за въпрос, дори програма като in-design може да свърши добра работа). Става и ms paint, разбира се. Въпросът е другаде.
      Аз няма да очаквам от вас графичен материал към заповедите и няма да го използвам. Заповедите се дават само в писмен вид (ще ви дам форма в excel), друго не е необходимо. Аз ще отбелязвам положението на фронта към началото на всяка фаза според наличната информация.
      Знаците ще са донякъде базирани на НАТО-символиката, но далеч не в пълния й обем, защото това не ни е необходимо. Ще се отбелязват изключително и само бригадите и само когато използваме оперативни групи - самите групи. Отделно ще отбелязваме щабовете на високо ниво (корпус) и самостоятелните артилерийски и ПВО групи. Когато подготвя символите, ще ви ги покажа. Така.

      Comment


        Ок, значи ни улесняваш живота откъм рисуване, мерси
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Тези дни ми е ужасно заето, но скоро ще се поосвободя и ще мога да си досвърша малко работа и да се заема с играта. Имам да намеря голъм на скайп, да помоля за малко обяснения и опростяване за парите, но със сегашният бюджет мога да предложа следното като сили горе-долу:

          7 тежки механизирани бригади - "наше все" - 40 танка и 2 батальона с по 25-30 БМП-3 и още толкова МТЛБ, 18 Гвоздики, 18 Тунджи, 3 Панцир, 18 Хризантема

          3 механизирани бригади - 3 батальона с БМП-23 и 1, останалото подобно без танковете и хризантемите

          6 леки бригади - 3 батальона с БТР-60 (по-скоро като превоз), повечко миномети, ПТУР, 18 тунджи/гвоздики, някакво леко ПВО от игли и 23мм на камион

          4 горски бригади - 3 батальона, леко въоръжение, 60мм миномет е най-тежкото

          4 морски бригади - по 3 батальона, каквото писа одзава

          8 дивизиона Град - по 18 машини

          9 дивизиона 155мм К9 - по 12 машини, артилерийски радар

          5 дивизиона тежък РЗСО - по 12 машини, може би Торнадо

          Прикачам една чернова отдолу, за груба илюстрация
          Attached Files
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Забележка - бригадите са всяка около 2000-2500 души, тоест по-големичък полк. Общо сухопътните сили ще са към 55 000 души всичко на всичко, плюс 8 000 от на одзава хората.

            Ще има и 3 инженерни батальона, 2 строителни, 3 минно-заградителни, 2 командоси към изброените отгоре неща.
            Last edited by Пилот; 15-04-2012, 22:12.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Малей, знаех си аз, че ще станат много дори и бригадите... Както и да е.
              За скайпа - ще трябва да почакаш вторника, когато съм на работа - вкъщи почти никога не го пускам. Или да питаш в темата за въпроси.

              Comment


                Аз утре и вторник и без това почти няма да съм на компа си в работното ти време, сигурно ще трябва да драсна някаква дълга депеша. Имам да оправя малко таблици и глупости, но мисля че горе-долу зная какво ще става със силите ни най-накрая. Колкото до броя бригади - ще помоля командирите ми да бъдат така добри да не ги цепят и да ги ползват заедно когато е възможно, все пак силите трябва да се концентрират и т.н. за по-висока ефективност. Иначе се падат средно по 6 бригади и 6-10 специализирани дивизиона на човек, като вторите могат да бъдат придавани най-често към бригадите. Тоест стига да няма морски десант ще сме с по 10 единици на човек активно шаващи напред-назад.
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Колеги, съдейки по мераците за крилати ракети на Конта, е добре да помислим как ще си организираме Панцирите, така че да пазят ключови обекти.
                  Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                  Comment


                    Не мисля, че ние имаме ключови обекти отвъд армейската организация - всичко останало не носи точки. Най-много мостовете евентуално и батареите С-300. Последните ще си имат щатно по Панцир.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Разпределение на силите засега, моля за съвети и мнения:
                      Крамер - 3 тежки, 2 лекопехотни, 2 Торнадо, 2 Град, 3 К9, строителен батальон, минно-заградителен батальон, инженерен батальон
                      Моряка - 3 тежки, 1 механизирана, 2 лекопехотни, 2 Торнадо, 3 Град, 4 К9, строителен батальон, минно-заградителен батальон, инженерен батальон
                      Амазон - 1 механизирана, 1 лекопехотна, 4 горски, 1 Торнадо, 2 Град, 2 К9, минно-заградителен батальон
                      Резерв на Генщаба - 1 тежка, 1 механизирана, 1 лекопехотна, 1 Град, 2 батальона командоси
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Материали:
                        Крамер - 50км мини заложени, 500км на склад, 40км фортификации, 120км полеви укрепления
                        Моряка - 50км мини заложени, 700км на склад, 50км фортификации, 200км полеви укрепления
                        Амазон - 20км мини заложени, 300км на склад, 25км фортификации, 100км полеви укрепления
                        Одзава - 300км на склад, 25км фортификации, 70км полеви укрепления

                        Подготвени позиции за артилерия ще дам утре, заедно с макетите.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          Само да попитам какво имаш предвид под "фортификации" и "полеви укрепления"? Това са двете нива на укрепленията, които съм дал ли?

                          Comment


                            Фортификациите - хубавите и здравите, вторите са от по-евтините.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Буксируема артилерия, в дивизионите на бригадите ли ще има? В резерва си добави и бригадата ОТР-21
                              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                              Comment


                                Въпроси за горската бригада:
                                Мога ли да използвам идеята на Голъм и да я наситя батальона с AGS-30 (това е развитието на AGS-17, но по-леко(16 кг.), по-скорострелно и с по-добра групираност). Ако отговора е да, как да ги включа в таблицата?
                                Може ли вместо 60 мм минохвъргачки да имам 82 мм? Разликата в тежеста а малка(10 кг) а като бойна стойност е доста голяма.
                                Никой не ми отговори, дали мога да разхвърлям СПГ-9 и ДШК по леките и тежките укрепени позиции и да ги зарежа там без разчет докато не реша да защитавам позицията/засадата?
                                Виждам в таблицата подробности на тактическо ниво като "брой снайперисти" и т.н. Нали уж тези неща нямаше да се отчитат? Поне Голъм така каза за тежките картечници.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X