Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хипотетична война между Турция и България през 2024 г. (военна игра)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мислих относно водната стратегия на някои от колегите. То май това е прах - по-скоро вода в очите. Ми естествения водоотток на големите язовири е в направление Гърция а пък и капацитета им не чак толкова голям, че да успеят да създадат потоп или приливна вълна. А пък залеете ли Гърция - не чакайте помощ.
    За осъдените на живот и смъртта е приключение!

    Comment


      За взривяване на язовирни стени - ще има малко наказание в политически точки. Конкретният ефект ще го изчислявам на око при всеки конкретен случай, но не чакайте много големи неща. ДА предупредя, че предпочитам по-конвенционалния подход .

      За турските сили - командоските бригади (както и други неща) ще бъдат включени, засега списъкът е много приблизителен.

      Сун Дзъ написа
      Ще може ли в играта всяка от страните да използва мобилизирани цивилни транспортни средства, без значение какви (само да са налични в момента) - от велосипед до самолет ?
      За Турция - не, просто не виждам смисъл (нямат нужда от подобно нещо). За България - да, стига да искате. Макар че ще е малко сложно, защото не знам откъде да намеря какво точно има за мобилизиране, а пък да предположа какво ще има след 12 години е още по-условно. Но да предположим, че нещо ще може да се мобилизира. Но за тази цел трябва време, т.е. средно 3-5 дни от началото на войната може да се разчита нещо да започне да се мобилизира, ако пътищата още са свободни можете да получавате нещо всеки ден (зависи къде и какво). Ще решавам при всеки случай отделно.

      Сун Дзъ написа
      Второ, ще е отчетено ли при мобилизацията на запасняците някакво време до влизането им в строя - например 3 дни ( време за получаване на призовките, път и т.н.)
      Ще имате някакво количество (ще го уточня) кадрови запасняци, но ще са сравнително малко. Други няма да имате освен ако не въведете отново наборна служба (тогава ще го сметна и ще напиша колко точно ще са). За да предваря възраженията - да, знам че можете да мобилизирате и бивши наборни военнослужещи. Въпросът е, че това ще са хора над 40-годишна възраст (а тези с реална военна подготовка - над 50), т.е. ценността им е минимална и като ниво на подготовка ще ги смятам като новобранци.
      Времето за мобилизация - 3-4 дни от началото на войната можете да получите първите призовани. "Получаването" ще е в големите градове (София, Пловдив, Варна, Бургас и още няколко) и оттам трябва да ги екипирате и придвижите докъдето ги искате.

      Сун Дзъ написа
      Трето, броят на формированията в началото на играта ще бъде ли константен, или ще може примерно след третият ден да се включат и мобилизираните ? И в какви граници.
      Нови формирования са възможни само ако изрично сте "отделили" кадрови офицери и подофицери за тях, както и екипировка, разбира се. Етапите за вкарване - 3-5 дни за мобилизация и събиране на персонала, 2-4 дни за организиране на подразделението (изрично ще трябва да се посочи къде ще е екипировката, т.е. къде ще се окомплектова) и ще имате готовото подразделение за използване. Т.е. средно 8-10 дена след началото на войната ще можете да придвижите новите части към фронта.
      Предупреждавам, че ефективността им ще е малка, в сравнение с кадровите, а бойният дух ще зависи от ситуацията.
      Така че основно е колко кадрови съединения ще създадете от наличния бюджет, плюс тези, които ще имате готови. Всякакви други в кадриран състав също трябва да се създадат от наличния бюджет.

      Специална обява: който има желание да се включи в играта, да ми пише на лично съобщение, като може да уточнява предпочитания за страна и роля - не гарантирам, че ще ги спазя, защото ще ми трябва равномерно разпределение по отбори (ако нямам такова на случаен принцип ще прехвърлям към незапълнените места - естествено, имате право да се откажете, ако това не ви допада). Капитаните на отборите вече са налични: Конт за турския отбор и Пилот за българския. Надявам се тези дни да са готови и специализираните форуми.

      Comment


        Искам да БЛАГОДАРЯ НА GOLLUM, ЗА труда който полага за нашето забавление!!!
        въпреки че сериозно възприемам играта, възприемам я като игра и се забавлявам от сърце. Понякога се и смея от сърце, не искам да обидя никого, ПРОСТЕТЕ, но са забавни много идеи за начините на водене на войната - явно не само аз се вживявам и забавлявам!
        Да се позабавляваме приятели но и да не тормозим модератора! A la guerre comme a la geurre!
        Сърдечни поздрави!
        За осъдените на живот и смъртта е приключение!

        Comment


          Ами аз лично не съм се интересувал за Бука ама взе, че ми хареса особено като се замислих, че десантните кораби са голяма, бавнодвижеща се радиоконтрастна цел. И май ще се откажем от ремонт на С-200.
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Предполагам, че е за тук. Като стана дума за картите по-рано, забравих тази доста ценна карта:
            Wikimapia is an online editable map - you can describe any place on Earth. Or just surf the map discovering tonns of already marked places.

            След като изберете държавата, можете да посочите категория "военен" и да разглеждате означените от потребителите военни обекти. Някои дори имат и снимки, като например радарите на връх Перелик. Някои други са изключително подробно описани, примерно поделението с С-200 край Костинброд (http://wikimapia.org/#lat=42.9045137...&z=15&l=11&m=b ), в което са означени дори и баните.

            Comment


              Sailor_Malan написа Виж мнение
              Ами аз лично не съм се интересувал за Бука ама взе, че ми хареса особено като се замислих, че десантните кораби са голяма, бавнодвижеща се радиоконтрастна цел. И май ще се откажем от ремонт на С-200.
              По скоро ще е опасен за десантните катери (така мисля аз). Прекалено е лека ракетата и с малка бойна част за да направи нещо на кораб с повече тонаж. БЧ на ракетата на "Бука" е предвидена да се пръска на много малки осколки - принцип на ПВО ракетите.

              Comment


                Десантните кораби са небронирани, така че също ще понесат някаква щета, но няма да е кой знае каква. При десантните катери е друг въпрос, макар че осколъчна бойна глава не може да ги потопи.

                Comment


                  По принцип съвременните бойни кораби не разчитат на броня, тъй че всякакъв експлозив около тях им се отразява зле - съвременната философия е да се предпази кораба с ползване на други средства които тежат по-малко, например електроника
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Така е, всяка по-сериозна бойна глава може да предизвика пожар със съответните последици (в нашият случай бойните кораби са сравнително малки като размери), но ще смятам потапяне като възможност само за боеприпаси, които могат да отворят пробойна на съответното място. осколъчните бойни глави ще нанасят разнообразни повреди, включително по антени и прочее (т.е. по способността за "прицелване" и "виждане").

                    Comment


                      Сераскерата обявява следните ваканции за командни кадри:
                      Командващ ВВС -
                      Командващ силите за специални операции
                      Командващ 1-и експедиционен Армейски корпус
                      Командващ 2-и експедиционен Армейски корпус
                      Гарантирано забавление , рахат , и самопочесване под армейския фес.
                      Сериозно приятели идвайте играта ПООООЧВААА! И се очертава да е добра!
                      Чакаме ви!
                      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                      Comment


                        Добавих Mirovk и Кухулин към турския отбор (сухопътни командири), че той може би по-трудно ще се запълни (и двамата искаха да участват без да уточняват за коя страна).

                        Comment


                          Едно време в Age of Strife водех Башибозука, тука се очертава да водя редовен аскер. Отивам да се запася с локуми

                          Comment


                            Гарантирано забавление , рахат , и самопочесване под армейския фес.
                            Сериозно приятели идвайте играта ПООООЧВААА! И се очертава да е добра!
                            Чакаме ви!
                            Ние предлагаме контраоферта включваща копаене с лопата, мръзнене по гори и паланки, диктаторско управление, огромно превъзходство на вразите, живот под обстрел от суша, въздух и вода, както и преравяне на джобовете на командирите за излишни стотинки които да се включат в бюджета
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              Хайде бе Кухулин, откога те чакам , идвай де!!!
                              Да заръчам едно -две маанета на армейския сборен оркестър и тава кадън-гьобе баклава за посрещането ти?!
                              За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                              Comment


                                Е може да предложим и хайдушки набези и всичкия локум, боза, кадаиф, халва и йени ракъ който успеете да си плените, ако разбира се се отчетете преди това у комитетската каса щот събираме пари за джепане или лично на Постоль Воевода. Воеводата приема и в зелени пари.
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X