Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хипотетична война между Турция и България през 2024 г. (военна игра)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Odzava написа Виж мнение
    Браво, адмирал-ефенди!!! Тези кораби не ги бях виждал към 30 години
    Много точно адмирале, че може и на повече от 30 години да са . Аз си "воювам" от ранно детсво

    Odzava написа Виж мнение
    ...Ама защо подводниците са на задна линия? Нещо много лукав ви е плана.
    Е това е задачата с повишена трудност. Да видим кой ще познае верния отговор:
    a) защото така съм ги подредил;
    б) защото са легнали на дрейф и така ги е разместило течението;
    в) защото имаме толкова много кораби, че няма място за маневри;
    г) защото ни пазят отзад, че се опасяваме някой по стар анадолски обичай да не ни изненада "изодзадзе"

    Comment


      Признавам, Лео стана на скрап, умря от смях!
      Извън нахъзването за играта, споделих с вас, приятели, любимият си смещен клип!
      Като почнете да ни унищожавате танковете по маришките поля и странджанско-сакарските баири, ще ми се налага да си го пускам всеки ден да си го гледам за повдигане на настроение.
      За осъдените на живот и смъртта е приключение!

      Comment


        Абе вие да не сте решили само с десанти да ни биете? Явно сте се уплашили от скрабта по долината на Марица. Ми то ще е нещо като долината на Фулда в Германия в плановете на Студената война.
        Last edited by Kramer; 31-03-2012, 19:44.

        Comment


          Аз предлагам задружно да направим десант и да овладеем примерно Бахамите. Други топли и слънчеви места също се приемат
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Kramer написа Виж мнение
            Абе вие да не сте решили само с десанти да ни биете? Явно сте се уплашили от скрабта по долината на Марица. Ми то ще е нещо като долината на Фулда в Германия в плановете на Студената война.
            Много си прав, разконспирира ни.
            Ние даже и сухопътна операция няма да правим, на границата ще оставим само граничарите с кучетата... Товарим трите корпуса на плажни дюшеци и по плажовете

            Comment


              Тъй-тъй, а ние влизаме в Одрин.

              Comment


                Kramer написа Виж мнение
                Абе вие да не сте решили само с десанти да ни биете? Явно сте се уплашили от скрабта по долината на Марица. Ми то ще е нещо като долината на Фулда в Германия в плановете на Студената война.
                Не сме се уплашили просто след първия ешалон бронетехника , втория ще трябва да е аеро-мобилен че да мине над камерите желязо , да не говорим че, след първата атака на нас понтон на Марица при Свиленград няма д ни трябва защото скрапа ще е направил микроязовир при Харманли...) мислим да постъпим като Ксеркс при Термопилитевсеки всеки един от нас ще пусне по един откос......и от Свиленград до Харманли ще ви бие градушка по каските цял ден....на уволнение да стреляме все ще уцелим накой )) ако ли не, тогава прилагаме добре изпитаната тактика "юруш.....търчете тамо са раите" а отзад тъпани, зюрли и гюзел голи балерини по пищиманчета да повдигат бойния дух. Пък ние с капудан пашата и серескера, ще си пием кайвето на ладно под дебелата сянка и ще гледаме сейра.
                Sub sole nihil novi est

                Comment


                  Аз предлагам задружно да направим десант и да овладеем примерно Бахамите. Други топли и слънчеви места също се приемат
                  Вай! Вай! паша Пилот ще взема да те наградя с орден за българотурска военна дружба " Чок чалъшкан" първа степен ! Много умно! Само корекция на идеята, на бахамите ще се сблъскаме със сащианците виж Кипър нищо не го пази и даже не е в НАТО. Една Гърция му е гарант и две англикански бази. Ние овладяхме 41 процента от острова, останалите са ваши, ако трябва ще помогнем , идвайте, ще си отворите коридор през Гърция и даже ще си увеличим съвместната граница а и ще имате излаз на Бяло море! България на две морета и със колония!
                  За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                  Comment


                    Напоследък, като "съветник" в турския отбор, все повече задълбавам из разните комшийски проекти. И така, съвсем извън играта, се чудя - даваме ли си изобщо сметка каква грандиозна военна машина се ражда югоизточно от нас. Къде сме ние и какво се случва по света. Хубаво строим магистрали, ама положението не е добро...

                    Comment


                      Много си прав, турската армия и в момента е грандиозна, а когато завършат проектите си вече няма да може да бъде спряна. Не дай си боже "Хипотетичната война" да се случи наистина. В състоянието в което е БА сега ... ние разполагаме само с пълзяща и летяща скрап от ерата на студената война ... на България и давам максимум два дни

                      Comment


                        Два дни май са много
                        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                        Неизвестен руски адмирал

                        Comment


                          Всъщност в реалността дори няма да разберем как ще ни превземат щото и една пушка няма да пукне, та военните им проекти(предназначени да плашат други, които много ги "обичат" примерно заради подкрепата за Грузия) едва ли има какво да ни впечатляват. Тука спокойно могат да затворят една или две банки и да пуснат кепенците на няколко предприятия и ефекта ще е повече от болезнено осезаем.
                          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                          Comment


                            Същите впечатления имам и аз. Отчетливо се забелязва да го наречем " Кемалисткият " период в ТА - наситена с оръжие и техника но подготвяна за отбрана. В последните 15-тина години започва нов период, нарекъл съм си го " Новоимперският " армията започват да я насищат със съвременни средства за интензивна отбрана и ударни средства. В последните 20 години Турция беше в период на икономически възход - това определено стимулира развитието на армията им. И като отчитам сближаването с Иран , дали Турция, един ден да се окаже с участие в разработката на ядрената програма на Иран , и да си има свое ядрено оръжие. / Примера със Пакистан и Саудитска Арабия/.
                            На се питам за какво им е на турците да воюват с нас?! За едната територия ?! Никакви ресурси - никаква промишленост - никаква заплаха!
                            За осъдените на живот и смъртта е приключение!

                            Comment


                              Kont написа Виж мнение
                              На се питам за какво им е на турците да воюват с нас?! За едната територия ?! Никакви ресурси - никаква промишленост - никаква заплаха!
                              Хм, ами предполагам, че в турските очи част от България си е изконно турска територия. По същия начин, както в българските очи Западните покрайнини са българска територия. Това е достатъчен повод за война, ако възникне подходяща вътрешна и външна ситуация.

                              В момента Турция има два внушителни противника - Гърция и Израел - и не и е до нас. За съжаление Гърция вече си замина, няма как да поддържа баланса. Миналата седмица слушах една доста притеснителна лекция на проф. Шломо Занд - според него Израел също си заминава лека-полека. Може да се окаже, че в близко бъдеще просто няма да има сдържащи фактори за Турция.

                              Comment


                                Кухулин написа Виж мнение
                                Хм, ами предполагам, че в турските очи част от България си е изконно турска територия. По същия начин, както в българските очи Западните покрайнини са българска територия. Това е достатъчен повод за война, ако възникне подходяща вътрешна и външна ситуация.

                                В момента Турция има два внушителни противника - Гърция и Израел - и не и е до нас. За съжаление Гърция вече си замина, няма как да поддържа баланса. Миналата седмица слушах една доста притеснителна лекция на проф. Шломо Занд - според него Израел също си заминава лека-полека. Може да се окаже, че в близко бъдеще просто няма да има сдържащи фактори за Турция.
                                Израел с неговите няколкостотин ядрени глави няма как да си отиде.
                                А Гърция е останала внушителния противник, е, как няма да е останала само тя, заради нашата олигофрения. Можехме и ние да сме освен тях, нда.

                                Comment

                                Working...
                                X