Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами не знам, ще помисля. Може да направим нещо по въпроса, примерно Гърция да се даде, обаче да може да предприема действия (премествания на части) от 9ти ход. Реално освен Гърция има още две съвсем независими държави, Швейцария и Албания, но те пък въобще нямат доход. Дания е сходен случай.
    Добре, нека се реши с гласуване от играчите, така ще е най-добре.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Супер, ако се получи ще се появи и "независим" гръцки вестник
      "Далеч съм от мисълта си"

      Comment


        Аз съм за, стига да не "изхабим" водещият.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Според мен не е особенно добро решение да се вкарват сега изненадващи фактори. Влизането на Гърция или друга малка страна в играта няма да промени особенно баланса на силите ако се присъедини към Германия и Швеция (Австрия вече не я броя), а само ще забави малко нещата. Ако пък не се присъедини към тях - прави този акт още по-безсмислен. Единственото което може да промени някак си хода на играта сега е смяната на полюса в Италия, но това ще е доста некоректно спрямо играчите от Шесторлният съюз. Особенно ако се направи от новият играч , а не старият крал.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            княз Крылов написа Виж мнение
            Шестролният съюз
            FIFY
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              Аз съм против. Достатъчно размествания станаха според мен, та и да се включва нова държава като активен играч.

              Comment


                И аз съм против включването на Гърция. Пък и тая държава скоро ще се прекръсти струва ми се. На Юнанистан.
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Загубите до края на ход 7:


                  Същото, но в лири:
                  Австро-Унгария: 1148 лири
                  Великобритания: 225 лири
                  Германия: 862 лири
                  Италия: 487 лири
                  Испания: 150 лири
                  Османска империя: 237 лири
                  Русия: 447 лири
                  Франция: 200 лири
                  Швеция: 250 лири
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    http://www.history-simulations.net/t...iplomacy4.html - качил съм информацията от ход 7.
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      С Русия играе Пилот.

                      Comment


                        jordani_vt написа Виж мнение
                        С Русия играе Пилот.
                        А, уф, да, това му е другия прякор, с който аз го знам и затова. Ще го оправя.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          До снощи бях получил 6 от 9 хода. Сега гледам, че са дошли още 2, остава 1.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            Ход 8:
                            Карта: http://www.history-simulations.net/t...ipl-game_8.png
                            Финанси за ход 9:
                            Австро-Унгария: 39 лири
                            Великобритания: 135 лири
                            Германия: 182 лири
                            Испания: 112 лири
                            Италия: 69 лири
                            Османската империя: 198 лири
                            Русия: 241 лири
                            Франция: 132 лири
                            Швеция: 152 лири

                            Сражения

                            Сражение в Горна Австрия
                            Атакуващи сили: 1ва австрийска армия (2ПК, 1КК), 11та немска армия (5КК), общо сила: 26
                            Отбраняващи се сили: 1ПК без щаб, 6та армия (4КК), общо сила: 7
                            Загуби и резултати: 1 руски ПК, 1 немски КК от 11та армия. 6та руска армия отстъпва в Моравия.

                            Сражение в Бохемия
                            Руски сили: 4та армия (4ПК, 1КК), атакуваща от Моравия, сила: 19
                            Немски сили: 9та армия (2ПК), отбраняващи се откъм Моравия; 1КК атакуващ от Бавария, 1ПК атакуващ от Позен, 1ПК от 1ва армия със заповед "подкрепа", сила: 19,5
                            Загуби и резултати: атаката е отбита, руснаците губят 1КК, немците 1ПК.

                            Сражение във Варшава
                            Немски сили: 8ма армия (5ПК), 3ПК от 1ва армия, със заповед "подкрепа", общо сила: 32
                            Руски сили: 2ра армия (5ПК), 2КК без щаб, 2ПК, идващи от Белорусия, общо сила: 37
                            Загуби и резултати: атаката е отбита, загубите са както следва:
                            немски: 1ПК от 8ма армия, 1ПК от 1ва армия
                            руски: 1ПК от 2ра армия, 1ПК от идващите от Белорусия

                            Сражение в Пиемонт
                            Насрещна атака.
                            Италиански сили: 5та армия (4ПК, 1КК), общо сила: 19
                            Френски сили: 1ПК, атакуващ от Марсилия, сила: 2
                            Загуби и резултати: провинцията остава италианска, а тъй като съотношението не е 1:10, загубите са 1ПК за французите и 1КК за италианците.

                            Сражение в Букурещ
                            Атакуващи сили и подкрепящи руски сили: 6ПК, 2КК сила: 15
                            Подкрепящи атаката османски сили: 5та армия (5ПК), сила: 20
                            Отбраняващи се откъм 3 от направленията румънски сили: 1ва армия (5ПК), 3ПК без щаб. На направленията на очакваните атаки (руските три провинции) остават 2ПК от 1ва армия (сила 12), към новата заплаха отиват 3ПК от 1ва армия (сила 9) и 3ПК без щаб (сила 4.5). Или сила общо: 25.5
                            Загуби и резултати: Букурещ остава в румънски ръце. Загубите са както следва:
                            румънски: 1ПК от 1ва армия, 1ПК без щаб.
                            руски: 1ПК
                            османски: 1ПК от 5та армия

                            Сражение в Естремадура
                            Испански сили: 1ва армия (4ПК, 1КК), 2ра армия (4ПК), 4та армия (5КК), 5та армия (5КК), сила: 65
                            Португалски сили: 1ва армия (5ПК), 2ПК, 2КК без щабове, сила: 30 (2 от направленията получават бонус отбрана, а 2 - не).
                            Загуби и резултати: Естремадура е превзета, португалският флот (4 броненосеца) и оцелелите единици преминават в испански ръце, а арсеналът е разрушен. Загубите са както следва:
                            Португалия: 2ПК, 1КК и щабът на 1ва армия
                            Испания: 1КК от 4та армия, 1ПК от 1ва армия и 1КК от 5та армия
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              Франко-Италийска война и френски дисантни флоти край Рим? хмн...
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment


                                Предлагам следващия ход да е до четвъртък-петък, понеже са празници и може не всеки да е на линия.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X