Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ясно. Някой явно не се е помръднал. Сега ако иска да си признава кой е ама или са англичаните, или са французите или пък шведите(надали са те, честно казано). Всеки случай довечера ще стане ясно.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Е, по обективни причини (липса на кинти) аз тоя ход почти не мърдах. Ма това какво общо има
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        Е, но e можело да се каже на съюзнитците, особено ако е за корабите в Балтика
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Докато още не е настъпила вечерта и времето за обработка, малко предварителен отчет за хода в подходяща форма:

          Островно настроение
          Малко почакай!
          Не удряй камабаната -
          Вишна цъфти.

          Галско видение
          Не съм самотен пътник.
          Планинска вишна
          в здрача хладен.

          Апенинска пролет
          Зелено, зелено -
          зелени стръкчета са се подали,
          а сняг белее по полето!

          Хабсбурски тревоги
          О, девойко, сееща ориз!
          Неокаляна остана
          само песента ти.

          Северна мъгла
          Кораби излизат от мъглата
          Корабите плуват към зората
          Защо ли всички са се скрили?

          Брандервурстско
          Планината Фуджи чезне
          във воала на дима.
          И този ден си има прелест.

          Атаманско
          На коня си сънувах тъжен сън.
          Събудих се - луна в далечината,
          над къщите се вие дим.

          Южно-броненосно
          В мъглата на разсъмване
          отеква камбанен звън.
          За послено ли ие тя?

          Рейнско лято
          Вратите са залостени.
          Навън е само
          зимната луна.

          Лузитанско очакване
          На върха на скалата -
          самотен
          гост на луната.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            messire Woland написа Виж мнение
            Южно-броненосно
            В мъглата на разсъмване
            отеква камбанен звън.
            За послено ли ие тя?
            Май "риболовният сезон" в Адриатика е приключил

            Comment


              Хабсбурски тревоги
              О, девойко, сееща ориз!
              Неокаляна остана
              само песента ти.
              А казаците и низамите явно са нагазили в оризищата
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                и какво все пак се случи след този ход

                Comment


                  Почакай, поне моято хипотеза е следната:

                  Воланд бавно рисува
                  карти и драми
                  в здрача хладен.
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    княз Крылов написа Виж мнение
                    Мастер и Маркарита? Хъмн, тъй като едва ли аз съм прецакал Диип, остава някой от Шесторния съюз да се е направил на луд или Швеция хи хи
                    Швеция не си предава съюзниците. Иначе ще стане като в онзи виц дето двама си говорят:

                    - Прибирам се снощи по нощите и гледам в една тъмна уличка шестима интоксикирани здравеняци бият някакъв младеж.
                    - И ти какво?
                    - Включих се и го счупихме от бой!
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Пилот написа Виж мнение
                      Почакай, поне моято хипотеза е следната:

                      Воланд бавно рисува
                      карти и драми
                      в здрача хладен.
                      Просълзих се.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        Какво ви е избило на хайкута, Япония не е игрова държава?

                        Ето и от мен:

                        Обхваната е Швеция от хлад.
                        От Север духа вятър студен.
                        А от Юг приижда Руската Зима.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          В една игра на Крилов се появи инвазия от извън картата към 5 ход,

                          за това ти не тъжи,
                          японци винаги ще се намерят,
                          когато вишните цъфтят.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            В една игра на Крилов се появи инвазия от извън картата към 5 ход,
                            Ъ?
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Това в хайкута ще е дълго,
                              тъй че преминаваме
                              на свободна форма.

                              В един феодален свят,
                              измежду три империи
                              и десетина феодала
                              царял мир и просперитет
                              с тук-там удар в гръб,
                              но като цяло мирно и
                              спокойно. Един играч,
                              отказал се първо,
                              реши да се върне.
                              И за да се раздвижи
                              играта по малко
                              империя Читайска
                              нападна заспалия
                              средновековен свят.

                              Вкратце - играта беше за феодален свят ала Европа с владетели и феодалите им. По някое време за по-интересно се появиха и чуждоземци, които бяха с други правила на движение и други победни точки (и идваха от извън картата). Имхо идеята беше много готина (макар и да го отнасяше империята в която бях и аз феодал) и щеше да е интересно какво ще се получи, но за съжаление играта спря твърде рано след това
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Карта: http://www.history-simulations.net/t...ipl-game_7.png

                                Финанси на държавите за ход 8:
                                Австро-Унгария: 32 лири
                                Великобритания: 121 лири
                                Германия: 183 лири
                                Испания: 115 лири
                                Италия: 68 лири
                                Османската империя: 178 лири
                                Русия: 258 лири
                                Франция: 140 лири
                                Швеция: 123 лири

                                Сражения:
                                Морско сражение в М44 (Балтика)
                                Насрещно движещи се флоти:
                                Френски флот (1ви флот, 5 броненосеца) и испански флот (2 броненосеца), движещи се по маршрут от М43, през М44 и М45 с крайна цел: М46
                                Немски флот (2 броненосеца), идващ от М45 с цел: Хановер, и шведски флот от 10 броненосеца прикриващ движението на армиите към немски пристанища и след това изтеглящ се в Калмар.
                                Фаза 1: френско-испански сили от 7 броненосеца срещу шведско-немски сили от 12 броненосеца, загуби: по 1 броненосец от всяка воюваща страна (общо 4).
                                Фаза 2: френско-испански сили от 5 броненосеца срещу шведско-немски сили от 10 броненосеца, загуби: 1 френски броненосец и 1 шведски броненосец.
                                Резултат: френско-испанският флот влиза в М44, немските и шведските кораби продължават към пристанищата си.

                                Морско сражение в М46 (северно Балтийско море)
                                Немски флот от 4 броненосеца, идващ от М45 (и имащ заповед след очистване на морето да се върне обратно в М45) срещу руски флот от два броненосеца, прикриващ връщане на руските транспорти в Хелзинки и имащ заповед след това да се прибере в Петербург.
                                Загуби: по 1 броненосец от страна, след това немските 3 се връщат в М45, руският - в Петербург.

                                Морско сражение в М12 (Адриатика)
                                Австрийски флот от 4 броненосеца, имащ заповед да се опита да пробие блокадата срещу съюзен флот от 9 броненосеца (5 италиански, 3 османски и 1 испански).
                                Фаза 1: четирите австрийски броненосеца правят опит да излязат, но не успяват (съотношение 1:2), загуби: 1 австрийски и 1 италиански броненосец.
                                Фаза 2: трите австрийски броненосеца осъществяват втора атака, пак безуспешна (съотношение 1:2), загуби: 1 австрийски и 1 италиански броненосец.
                                Фаза 3: двата австрийски броненосеца правят последен опит (съотношение 1:3), загуби: 1 австрийски броненосец и 1 османски броненосец.
                                Последният австрийски броненосец се връща в Каринтия.

                                Сражение в Намсос
                                Руски сили: 3 ПК без щаб, заповед "атака", сила: 6
                                Шведски сили: 1 ПК без щаб, атакуващ Нарвик, но заради тази атака, отбраняващ се без бонуси, сила: 1.5
                                Загуби и резултати: по 1 ПК от страна, Намсос е превзет от руските сили.

                                Сражение в Лулеа
                                Шведски сили: 4та армия, атакуваща от Кируна, сила: 16
                                Руски сили: 1 ПК без щаб, отбраняващ се от посока Кируна, сила: 3
                                Загуби и резултати: по 1 ПК от страна, Лулеа е превзета от шведските сили.

                                Сражение в Щирия
                                Насрещна атака.
                                Австрийски сили, атакуващи от Тирол: 2 КК без щаб, сила: 3
                                Руско-османски сили, атакуващи от Босна: 1 турски КК, 1 руски ПК, общо сила: 3.5
                                Загуби и резултати: 1 австрийски КК

                                Сражение в Каринтия
                                Османски сили атакуващи от Далмация (1ва армия (5ПК и вра армия (5ПК)), сила: 40
                                Австрийски сили: 5та армия (4 ПК) със заповед да атакува Щирия и съответно без бонус при отбраната от направленията на Венеция и Далмация, сила: 12
                                Загуби и резултати: всяка страна губи по 1 ПК, австрийските сили отстъпват в Тирол. Арсеналът в Каринтия е унищожен.
                                В заповедите на Италия имаше подкрепа от 2ра армия (2ПК), но затова няма средства.

                                Сражение в Тирол
                                Италиански сили, атакуващи от Венеция: 1ва армия (3ПК), 3та армия (2ПК), общо сила: 20
                                Австрийски сили: 1ва армия (4ПК), 3та армия, отстъпваща от Ломбардия (3ПК), общо сила: 33
                                Загуби и резултати: по 1 ПК от всяка страна., италианската атака е отбита.

                                Сражение в Ломбардия
                                Атакуващи коалиционни сили:
                                - Испански, от Пиемонт, 3та армия (5ПК);
                                - френско-италиански от Тоскана, 7ма френска армия (2ПК, 2КК, 1 италиански КК);
                                Подкрепящи:
                                - 5та италианска армия (4 ПК, 1 КК) от Тоскана;
                                - 4та армия (4ПК) от Емилия-Романя;
                                Общо сила: 72
                                Австрийски сили, напускащи провинцията: 2ра армия (3ПК) остава ангажирана в Ломбардия, 3та (3ПК) се изтегля в Тирол. Сила: 9
                                Загуби и резултати: австрийската втора армия е унищожена, след хвърляне на зар се падна да бъде унищожен италианският кавалерийски корпус, прикачен към 7ма френска армия.

                                Сражение в Силезия
                                Руски сили: 3та армия (3ПК), атакуваща от Западна Галиция, сила: 12
                                Немски сили, атакуващи Бохемия и имащи заповед да се преместят там: 9та армия (3ПК), общо сила: 9
                                Загуби и резултати: по 1 ПК от страна, немските сили отстъпват в Бохемия, руските влизат в Силезия. (Немските части отстъпват според заповед, не заради превъзходство).

                                Сражение в Горна Австрия
                                Австрийски сили: 1 ПК без щаб, отбраняващ се откъм Моравия, сила: 3
                                Руски сили, атакуващи от Моравия: 6та армия (5КК), 1 ПК без щаб, общо сила: 17
                                Загуби и резултати: 1 ПК (Австрия), 1 КК от 6та руска армия, провинцията е превзета.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X