Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Австрия остава в стар състав. Ако гнералът подаде в отставка, ще поема командването на армията самостоятелно (с методическа помощ от Диип)
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Tut mir leid, messire Danitz. Ще се мре на барикадите, явно.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        Няма бе. Най-много да ви заселим по Диарбекир, ако преди нас не ви заселят някъде по Колыма
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Tut mir leid, messire Danitz
          kein Problem
          Важното е, че ще се играе Всичко е въпрос на мотивация.

          Comment


            Чудесно, значи ходът е до сряда.

            Comment


              Е, още има хляб за разиграване. Не е като в "Дипломация 3", на която аз най-накрая намерих поне част от пресата и това-онова от ходовете.

              http://www.history-simulations.net/picts/italy-t3.png - тук например има картинка, отразяваща състоянието на Италия към края на трети ход. Или по-скоро - страната преди избухването на гражданската война там. В страната към оня момент имаше трима играчи струва ми се. Реално част от бунтовническите сили се спонсорираха отвън - от Англия, Швеция и Русия, може и да съм изпуснал някого.

              Част от пресата е тук:
              Morning Glory 1
              Morning Glory 2
              Morning Glory 3
              Консерватор
              Гласът на народа
              Новини и пак Новини
              Midnight Rambler 1
              Midnight Rambler 2
              Turkish Daily News

              Освен това като гледам - тогавашният брой корпуси е бил малко по-голям от сегашния, примерно една тамошна Италия (със средна по размер армия и също среден по размер флот) е имала 63 кораба (13 капитални, 18 крайцера от всички видове, 24 разрушителя и 8 подводници). А армията й е имала 3 щаба, 2 снабдителни звена (без тях на чужда територия - няма как), 40 пехотни корпуса и 8 кавалерийски корпуса.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                Аз съм готов да участвам, само не разбрах какви размествания ще има. И ако има, това ще изизсква повече време за дипломация следващите ходове.

                Comment


                  Доколкото разбирам нови играчи за Турция и Швеция и то след ход. Всичко си остава по старому - АУ се опитва да направи Италия от ботуш на обувка или даже на налъм
                  Last edited by Сун Дзъ; 15-04-2013, 19:35.

                  Comment


                    Швеция все още никой друг не я иска
                    "Далеч съм от мисълта си"

                    Comment


                      E добре де, като толкова ти пречи мога да се нагърбя и с нея )

                      Comment


                        Аз съм съгласен ако поема Франция.
                        "Далеч съм от мисълта си"

                        Comment


                          Е да ама ние не сдаваме имперския генерален щаб, така че Даниц си остава мосю.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Освен ако желае да се смени с мен.
                            "Далеч съм от мисълта си"

                            Comment


                              Не, това което предложих, предложих, сега съм си в Пале де Люксембур, ям си лучената супа и прелиствам "Норманските хроники"

                              Comment


                                Честно казано ако Швеция стане немски сателит ще е кофти за мен, защото стратегията ми до голяма степен разчита на техният неутралитет. Моля да стане ясно какво ще се случва в Швеция преди хода, за да зная какво да предавам.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X