Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Пък аз питах водещия как да стана руски генерал и той ми каза да си говоря с водещия играч, което и направих. Иначе беше порядъчно забавно да си измислям историйки от петербургското висше общество и организационния живот на петербургското общество на любителите на пица и спагети "Имени Джузеппе Гарибалди" Принципно съм за продължаване на играта, за това няма да разказвам още съвсем в подробности какво още мислех да свърша, но ако болшинството иска - прекратяваме.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Е, ок, мисля че след като Дийп е за, най-малкото можем да отиграем заради войната. Мисля че той е основният, чието мнение има значение в случая. Моята роля ще е странична до голяма степен (далече съм, а комуникациите са много разтеглени), така че по-скоро тежест ще имат Даниц и Пилот.

      Comment


        Играта си върви. Ясно е, че щом пита Воланд му е дошло малко отгоре - мога да го разбера.
        Аз имам съвсем сериозно предложение - мога ли да стана Австрия - в замяна давам съвсем непокътната Френска империя с отлични отбранителни линии и съюзи. Просто обичам каузите с неясен край. Не знам защо съм такъв. Другото е да се отметна от всички съюзи и да подам ръка на германския ми приятел.

        Просто нещата отидоха на "Дипломация". За много играчи има само картовата реалност. Това е чудесно и виждате, че и аз си играя така. Но винаги съм си падал повече по историческите отигравания. За мен, в игрите тук, на форума, е хубаво да има изрично изискване, играчите да пълнят форумите с исторически справки, данни, речи и прочие. Виждате, че скромно се опитвам да съчетая и двете - от една страна да спазвам само нуждите за завладяване и надмощие "по точки", от друга свободно си интепретирам, но старателно си представям Франция - картини, поезия, вестникарство.

        Comment


          Предлагам, щом продължавате, останете си със същите държави, Голума го изритвате от играта (така и така е далеч от основните бойни действия) да готви своята игра, че да почне малко след като приключите с клането в Берлин.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Ако искате, може и така - ще оставя Турция на Пилот - то и без друго сме съюзници и той знае какво се канех да правя (или друг ако реши да я вземе - може и Сейлъра, тъкмо ще получи "самостоятелен пост" ).

            Comment


              Ама много сте несериозни - тъкмо мислех да разбичкам установените съюзи в типично английски подмолен стил
              Иначе аз в играта няколко хода ще съм пасивен така или иначе, та не ми е проблем да си пускам ходчета и съм ок да продължим. Ако Воланд каже, че има смисъл де, ако ще е само да мачкаме Германия е излишно според мен.
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                А, не, аз си се справям, просто предвид развитието и въпросите около него ... та реших да попитам. Тази система, като натоварване и т.н. е възможна, което исках също да проверя.
                Сега за държавите: На Австрия според мен не й е останало много, но въпросът с Франция е по-належащ - ако някой иска да я води вместо Даниц, трябва да го може, защото ... така че, ако искаме някой играч да се смени с друг или нещо от сорта - разберете се и ми кажете, така че да съм наясно. И ако някой нов поеме някаква функция, вероятно ще му трябва време да се ориентира в държавата си.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Sir Gray написа Виж мнение
                  Ама много сте несериозни - тъкмо мислех да разбичкам установените съюзи в типично английски подмолен стил
                  Иначе аз в играта няколко хода ще съм пасивен така или иначе, та не ми е проблем да си пускам ходчета и съм ок да продължим. Ако Воланд каже, че има смисъл де, ако ще е само да мачкаме Германия е излишно според мен.
                  Ами ... за Германия и на мен ми е интересно - какво ще се получи. В смисъл - аз мога, разбира се, да ги симулирам бойните действия. Обаче реално да се случат си е нещо съвсем друго - всеки играч дава свой специфичен стил.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Смяна на ключови играчи не мисля че е правилно.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      тъкмо мислех да разбичкам установените съюзи в типично английски подмолен стил
                      Париж беше взел необходимите предпазни мерки, уверявам Ви, джентълмени.

                      Comment


                        Аз само предлагам, иначе не ми е никакъв проблем да си пускам ходовете - отнема ми по десетина минути да ги направя. Вестникът е по-ангажиращ като време, но ако ще караме само на чиста война...

                        Comment


                          По принцип около моят фронт може да се продължат боевете и те със сигурност ще са доста ожесточени, но каквото е положението в момента - Германия няма как да падне в идните 2-3 хода имхо само с мои и френски усилия. Съсредоточена е много добре и Берлин е твъърде далеч, освен ако не се разчита предимно на късмет. Би ми било интересно да видя как ще се маневрира и действа, тъй че съм съгласен да се продължи. Прогнозата ми е за стагнация в стил ПСВ поне докато не се появят италиански/турски сили на фронта (това хич няма да е скоро), особено ако Даниц не активизира неговият фронт.
                          Ако Сейлъра иска може да отиде в Турция срещу обещание на Голъм да напредва по следващата игра
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Ами за мен лично играта е приключила така или иначе, ако Даниц настоява нямам нищо против да сдам поста, макар че наистина не виждам голямо бъдеще там
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Да, сменям се веднага, не знам какво ще стане, разбира се - вземи Франция!
                              Обожавам маневрите по вътрешните линии.

                              N.B. Остава и Крилов да е съгласен, и Дийп да не ме окупира веднага ху,ху,ху, майтапи....

                              Comment


                                von Danitz написа Виж мнение
                                Да, сменям се веднага, не знам какво ще стане, разбира се - вземи Франция!
                                Обожавам маневрите по вътрешните линии.
                                А, не, предпочитам да изляза от играта всъщност, някой друг да поеме Франция.
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X