Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна игра "Дипломация IV"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аз в ролята на разпространител на всякаква информация от петербургското висше общество (и бивш агент провокатор на царската тайна полиция, а понастоящем член на Императорската Ставка бих искал играта да продължи щото сме наточили едни шашки инак смея да отбележа, че в играта съюза ни с Османската империя си се получи съвсем естествено. Само още една цел ми се ще да реализирам(дипломатическа, но с пряк военен ефект), че без нея малко ще се озорим, но нещата и така са приемливи
    Last edited by Sailor_Malan; 14-04-2013, 21:36.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Хубави би било обаче тука да уточним едни неща, защото Русия започва да става изгой на играта. И малко става неясно какво именно става там. От една страна официалният играч за Русия е Пилота и не са посочени други доколкото си спомням. С него водим определени преговори и стигаме договорки , които изведнъж се нарушават. Това е нормално, политически ход, дезинформация и т.н. Но изведнъж Пилот идва и казва - "сорри, аз исках да спазя уговорката ама другите руснаци казаха че трябва да те нападаме и аз бях малцинство." И сега тъй като съм свикнал да вярвам на Пилот, възниква въпроса - какво именно е ставало в Русия? Питам просто от любопитство (засега). И кои са тия другите дето направиха основният играч за Русия малцинство
      Last edited by Imperial; 14-04-2013, 22:35.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Цените определено ще се променят, но ще се промени и военната система, така че... 3-4 седмици след като тази игра свърши, ще има нова игра с проба на една идея по-сложна система (и малко по-натам времево, т.е. нещо а ла тридесетте години), но само с шест игрови държави (но пък задължително с отбори от играчи във всяка). Това защото мисля да направим една проба с непълна информация, сиреч fog of war (за това е жизненоважно държавите да са малко). Ще видим как ще потръгне и после може дори още малко усложняване пир следваща игра.

        Крылов, не знам кои са тези други руснаци узурпатори, аз само с Пилот съм говорил. Не ми изгледа шизофреничен тип . Но явно трябва да се радвам, че "тези другите" не са го запратили към Турция .

        Comment


          Ами има два варианта - или има тези "други" или Пилота ме лъже и то метаигрово, което вече говори определени неща за него не само като за играч ...
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Ок, бързо уточнение:
            1. При записването за играта Моряка пита в последния момент дали може да е към Русия и казах ок.
            2. Повечето неща като дипломация и военни маневри са обсъждани с него на един или друг етап. Атаката към Австро-Унгария първоначално нямах намерение да е тайна (към момента в който говорех с теб по скайп), но след това Голъм и Моряка настояха да е тайна давайки за пример Италия. Освен това аргумент беше, че това ще даде ход време преднина преди Германия да удари флангово АУ фронта. Оттук и споменах за множественото число.
            3. В дипломатическата тема моряка действаше предимно на собствена инициатива, макар и в мноого общи линии в рамките на външната ни политика (ако може да се каже, че имаше такава). Оттук и шизофреничността в действията до известна степен, макар че аз нямам кой знае колко против това и не съм опитвал целенасочено да го ограничавам какво пише.
            3.1 Защото до последния ход бях страшно зает в реалния живот покрай университета и съм пращал ходовете между другото, просто ми липсваше време за много дипломация и въобще говорене.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Сега, "другите" може да съм аз (в смисъл, "другите в съюза"), но това няма нищо общо с въпроса "кой управлява в Русия". Аз предложих да нападнем изненадващо, а не след предварително уведомление, щото вярвам в ефективността, а не в обноските (а имах и добро основание - Италия; да не говорим, че се връзваше и игрово ("дивите азиатци", визирайки моя милост)). Пилот беше склонен първо да обяви война или поне да пусне някакво "предупреждение". Но няма как да му наложа мнението си, а само аргументите си, решението си е на всеки. Може би това е имал предвид, а ти не си го разбрал, знам ли.

              ПП Оп, писали сме едновременно. Е, и аз не знаех за ролята на Моряка.

              Comment


                Мхм, информацията изяснена, изводите направени
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  В случая бях пуснал Моряка да си говори каквото иска, реално всичко негово от един момент нататъка беше на тема "ще подкрепим Италия". Предполагам е трябвало да се запише, че и той е към играта (за да няма неяснота, може би не е било явно, че и той е официално от Русия, макар и не императора).
                  „Аз, Драгомир, писах.
                  Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                  Модератор на раздел "Военна Авиация"

                  Comment


                    Е това беше достатъчно ясно. Въпроса беше да се изясни дали сме водили диплромацията с правилния човек, защото се създава впечатление за друго. Но след като всичко е изяснено, няма други въпроси (поне от моя страна)
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      Последно, играта ще продължи ли ?

                      Comment


                        И аз това питам
                        Е, смятам да чакам ходовете до сряда вечерта, то ще си покаже.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Бе я си казвайте по-добре. Кой е за продължаване на играта. Достатъчно е просто един пост със "за" или "против". Аз съм "против".

                          Comment


                            в моя случай отговора е очивиден, ако играта и продължи то явно без АУ
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Против. Като не бих роптал срещу продължаване.
                              "Далеч съм от мисълта си"

                              Comment


                                Аз вече казах че съм ЗА.

                                Comment

                                Working...
                                X