If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Хмммм, ами ще се наложи тогаз да прославя името на Британската Империя и в тази паралелна вселена... Един истински англичанин няма да се смути от дребната подробност, че самата Англия липсва
XV mile the sea brode is
From Turkey to the Ile of Rodez...
Както вече отбелязах, за да не се главоболя с измислянето на имена за държави и провинции (не че това не е сама по себе си забавна възможност ) ще използвам тези от текущата реалност, но това не бива да заблуждава никого, че ще има съответствие със силата или размерите на съответната държава в ТР. В момента подготвям картата и към момента ще присъстват (като имена) следните игрални държави:
Англия
Германия
Индия
Испания
Италия
Китай
Русия
Франция
Япония
Разбира се, ще присъстват и няколко неигрови държави, техните имена също ще са реални, но просто още не съм се сетил какви точно да бъдат.
Ами мисля да предоставя в началото на всеки играч избор каква точно да бъде държавата му като политическо и донякъде - като социално устройство.
Инак сега точно мисля какви да са разликите между основните типове и засега тоталитарните се заформят да са с най-голям контрол на играча върху държавата, но пък и най-много ще трябва да си играе същият този играч с нещата .
Гоги VI крал на Великобритания. Пита се в задачата пак ли ще има кабинети? или сам човек ще управлява държавата? А ако има кабинети може да се намери приложение за моят корабен конструктор...подготвил съм доста упростена версия, все пак морският министър (или както там се казва) нали трябва и той да си има занимавка, пък и от гледна точка на дипломацията ще е много интересно, ще има да се надлъгваме по разни конференции . Пък и нали това е една от идеите на играта да има повече дипломация. А смятам че ще бъде забавно и за странични наблюдатели.
И аз както повечето тука съм за опростени войни или общо взето втория модел.
Но ми се струва, че ще е по-интересно да не са съвсем еднакви държавите. И не знам точно как е протекла предната игра, но аз предлагам да има нещо като ООН, обаче и да върши нещо реално (не винаги война де).
Военният модел вече е завършен, така че няма смисъл от някакви конструктори. И мисля, че и без да се объсждат карлибри на оръдия и водоизместване има за какво да се води дипломация .
В настоящата игра няма да има екипи, т.е., всеки играч сам ще контролира нещата. Възможно е обаче да има и допълнителни играчи, които да контролират информационни агенции, едрия капитал, други политически партии или по-общо опозицията.
За дипломатическите структури и организации - те изцяло зависят от волята на играчите. Ако решите когато започне играта можете да си организирате Лига на нациите и сколко и каква власт ще разполага ще зависи изцяло от вас самите.
Не виждам какво толкова те притеснява това - в подобна стратегическа игра флотът (както и въобще въоръжените сили) имат преди всичко стратегическо значение. И съответно, каквито и да е чисто технически или тактически отлики нямат голямо значение и неизбежно трябва да бъдат разглеждани само на абстрактно ниво. Вкарването на реални кораби с релани оръдия с нищо не би подобрило игралния процес, а по-скоро би го затормозило. Още повече, че подобни абстрактни концепции са очевидни и ясни за всекиго, независимо дали е наясно с техническите детайли и понятийния апарат на ВМС. Въобще, този спор май го водихме неведнъж вече .
Comment