Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Анкета

    Кой модел да следва следващата игра:
    1. Основно военен модел. Икономиката е пределно опростена (1-2 ресурса*), няма социален модел, разузнаването касае само армиите. Военните единици са над 20. Военни ходове (2-3) след края на всеки стандартен ход. Контрола на играча е основно над военните действия. Над другите сфери ще има само номинален контрол.
    2. Основен социален модел. Политиката става една от основните черти на играта. Сраженията са схематични, максимален брой военни единици - 10. Разузнаването е част от политическата страна на играта. Икономиката е малко по-развита от 1.. Няма отделен ход за военните действия, контрола на играча е основно над социално-политическия модел. Над другите сфери има само номинален контрол.
    3. Основно икономически модел (т.е., икономическо съревнование). Социален модел - няма. Политически - съвсем опростен. Армията е като в 2.. Без детайлно разузнаване. Контрола на играча е основно над икономиката. Над другите сфери има само номинален контрол.

    Дипломацията и пряко свързаното с нея разузнаване ще е в зависимост от натовареността на играта с други елементи.
    Дори и при само тези изброени горе елементи, не знам дали ще може играта да се управлява - всички сме заети хора.

    ______________________________________
    * Под ресурси се имат предвид всички съставящи икономиката в играта. Т.е., при един това ще е само ИК; при пет - ИК, някаква форма на пари, желязо, петрол, въглища.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    май вторият вариант е по-балансиран, първият е абсурден и нереализуем (от личен опит съдя)

    Comment


      #3
      Според мен ако първоначалният замисъл на тази игра се допълни с някакъв не много сложен социален модел ще се получи най-добре. Така няма да се дава приоритет на един аспект от играта, за сметка на друг. Повече ресурси по-добре, но примерно всички - въглища, желязо, каучук и т.н. - могат да се обединят в "полезни изкопаеми" например. Ако се обърне внимание само на военния или икономическия модел, също няма да се получи интересно, защото нещата са взаймно свързани. При сегашната игра се получи добре, защото трябваше да се балансира влагането на средствата в икономиката и производството на военните части.

      А за дипломацията няма смисъл да говорим - тя ще си бъде неразделна част от играта.

      Това мисля аз.
      Dulce et decorum est pro patria mori

      ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
      СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
      НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
      СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

      Comment


        #4
        Аз съм за

        2
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #5
          Да и аз съм за 2.
          Ама мисля, че сега се получи ок, само ако може да се прибави малко социално нещо и ще е супер
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            #6
            май трябва да поясня - във вариант 1 не се предполага да се управялват отделни машини. Нито да се строят такива. Става дума по-скоро за следното:
            - разликите между единиците на отделните държави ще идват от разликите в доктриналното им разивите (над 75%) и частично от някакви начални настройки на държавите (до 25%)
            - акцента в него е на по-сложните и комплексни заповеди

            Относно модел 1: за съжаление и модела на "Империализма" беше малко по-сложен отколкото трябва. Така че той би могъл да стане, но с по-опростена икономика и дипломация+разузнаване. Дипломацията няма да може да е на това ниво също - там нещата ще са опростени в качествено отношение - няма как да се следват два модела едновременно.

            Дотук:
            Модел 1: 0
            Модел 2: 3
            Модел 3: 0

            Гаден Гоги : модел 2
            Крилов: модел 2
            сър Грей: модел 2
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              Както казах - предлагам се за ко-водещ по социална интеракция. Тоест горе долу да следя за логичността на действията на играчите във вътрешната политика и (субективно естествено, но от гледна точка на политолог) да определям влиянието на тези действия върху обществеността.
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #8
                ---

                Крылов, няма проблем, но това автоматично те изключва от редиците на играчите.
                Инак ако приемем разработения дотук социален модел ще трябва по-скоро да се следват определени правила, а не друго.

                Comment


                  #9
                  Естествено че няма да съм играч, но не мисля че ще скучая
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #10
                    Уф, доигра ми се пак от всичките тия приказки...
                    XV mile the sea brode is
                    From Turkey to the Ile of Rodez...

                    Comment


                      #11
                      Ами айде де.

                      Comment


                        #12
                        и на теб ли ти се играе?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #13
                          ами аде де Ако другите са готови , аз съм на линия
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #14
                            Imperial Friedrich написа
                            и на теб ли ти се играе?
                            Ще се бъзикаме а? Аз до колкото има спомен щях еднолично да си управлявам Русия, в голямата игра дето си остана само проект.

                            Comment


                              #15
                              С цел балансиране на играта, ако не се променят правилата драстично, настоявам Русия да бъде неигрова държава ...както и всички държави с над 10 начални провинции. Тъкмо ще е по-интересно и наистина ще има дипломация за запазване на независимост от големите братя готов съм да поема и дипломацията от страна на неигровите държави ...донякъде
                              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                              请您死在地狱般的阵痛
                              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                              きさまはしんでくださいませんか
                              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                              Comment

                              Working...
                              X