Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Форумна Игра номер 3 - Империализъм

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Струва ми се, че към момента във Франция няма военен. Може би и ЮАС се нуждае от такъв?
    Хайде, отговорете на човека - нуждаете ли се от военен?
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Ходове - обсъждане

      Аз съм съгласен на още един помощник във Франция. Ако и faso няма нищо против го назначаваме.
      - ПИСУК!

      Comment


        Воланд, ако искаш някой хубав (желателно слънчев) ден да сее видим пак и да обсъдим оптимизационен модел, както и евентуално да подготвим формуляри за ускоряване работата и избягване на елементарни грешки. Напълно съм съгласен, и горещо подкрепям идеята за индивидуален "икономически потенциал" на всяка отделна провинция, освен всичко друго това ще внесе и стратегически елемент при воденето на военни действия, защото ще има стремеж да се завладее/защити точно определена прояинция, т.е. ще има качествен а не само количествен фактор.

        Comment


          Може, за съжаление различната икономическа стойност на провинциите понякога води до грешки. Иначе, в първата игра провинциите бяха с различна стойност, обаче това не повлия по какъвто и да е начин на бойните действия. Това зависи и от играчите - дали ще водят войната според икономически цели или ще се стремят към някакви други - унищожаване на армията на противника или, както беше в игра едно - да се стремят да дезорганизират и деморализират противника.

          При всички положения обаче, има време, в което може спокойно да се обсъдят и пробват различни варианти. Текущата игра е едва в шестия си ход и според мен ще продължи още минимум толкова, освен ако не стане някоя голяма изненада.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Ami kogato mi pratiш документацията на швеция, и ако реша да я поема ще вис претна изненадка. Впрочем това че се сменят играчите принасе допълнителен колорит, защото това може да се разглежда като смяна на правителството при евентуални избори :!: :idea:

            Comment


              Е, когато планирах всеки ход от офанзивата на Турция срещу СССР в миналата игра аз гледах да удрям (когато беше възможно) именно по най-богатите му провинции. Така че в стратегическо отношение се водех именно от разликата в ИК на провинциите. Предполагам, че и други са постъпвали по сходен начин.

              А инак ако приемем социално-икономическия модел както се е формирал до момента нещата ще бъдат малко по-сложни, тъй като играчите ще трябва да манипулират няколко различни същности за да извлекат оптималното от икономиката на страната си (или да я организират според целите си). Като винаги изборът ще еалтернативен - нещо трябва да се изгуби за да се получи преднина другаде. Т.е., почти или съвсем няма да има възможност за "безплатна" икономическа оптимизация.
              Да не говорим, че част от същностите няма да са им изцяло познати, не и поначало.

              А в рамките на модела (дори на текущата игра, но още повече на следващата) е възможна смяната на правителството (ръководещия екип/играч) по време на игра, както и съществуването на играчи, заели опозиционна позиция.

              Comment


                Нямам нищо напротив.
                Един военен никога не е излишен
                Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                Page 97
                "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                Page 241
                "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                Page 262
                Ender's Game

                Comment


                  Gaden Gogi написа
                  Ami kogato mi pratiш документацията на швеция, и ако реша да я поема ще вис претна изненадка. Впрочем това че се сменят играчите принасе допълнителен колорит, защото това може да се разглежда като смяна на правителството при евентуални избори :!: :idea:
                  Всъщност, ти за кога искаш да се включиш, че нещо не ми стана ясно? Т.е., от коя дата?
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Другата седмица съм в отпуска и ще съм далеч от нета, значи на 22 съм активен, това какво значение има?? тогава май тъкмо ще почва 8 ход и новината на деня ще е че аз ще съм спечелил изборите.

                    Comment


                      :o ,аз съм постоянно на разположение.Мога да се включа винаги.Нямам претенции.Кажете една дата-ще съм на линия.Почти постоянно вися пред компютъра/ако не съм на училище/.Ще се включа когато ви е удобно на вас.
                      Горд съм,че съм българин!

                      Comment


                        ами все имат някакъв

                        za teb se suglasiha francusite, she te pusna sega v tehnia forum i ot tam natatuk se opraviaite
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Операция Джеймисън

                          Кой е лидер на Литва, Латвия и Естония Воланд или Империал ако вобще има такова разделение може да се напише някъде за всички неутрални държави към кой да се обръщаме
                          Ruhm und Ehre der Waffen SS

                          Comment


                            ъъ към мен?
                            или имаш предвид официалните имена на лидерите / външните министри?
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Може ли и аз да се включа в тази игра. Надявам се да не е много напреднала
                              Shut me down! Machines making machines! How perverse!

                              Comment


                                ами всъщност е и вече е доста късно за нови играчи

                                проверявай от време на време за следващите игри
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X