Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Балканските войни 1912-1913

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Аха, сигурно е вярно. Полежал Бисмарк петнадесет години в гроба /умрял е през 1898/, омръзнало му да лежи и излязъл през 1913 да си хортува с Исмаил Енвер паша


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      E айде сега, щом са го казали по телевизията, значи е вярно.

      :clown:
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        :lol: :lol: :lol: :p

        Егатти изложих се ,стареца ме изложи съштят старец казваше на Сйулейман паша на шипка ,Сйулейман велколепинят нападаше опълченцте жестоко,еех грешка проштете

        данеби да искал да каже ВЛХЕЛМ
        Last edited by ; 10-08-2006, 21:21. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

        Comment


          neHCuoHEpa написа
          Прочетох за битката при с. Криволак, но не разбрах много. Срещу каква армия се е биела нашата. Каква численост и т.н.
          В интернет нищо не намерих. Ако можем да синтезираме цялото действие на битката, така че да стане по достъпна за всички интересуващи се.

          п.п. прочетох също, че на същото място(с. Криволак) е имало битка между българската и английска, френска и сръбска армия. Имате ли информация и за нея?
          Битката при Криволак се отнася до ноември 1915, а не до Балканските войни.

          Comment


            Sturmpionier написа
            Битката при Криволак се отнася до ноември 1915, а не до Балканските войни.
            Зависи. Първата битка при Криволак е през втората Балканска война - юни 1913. Втората е вече от 1915.

            Comment


              Николай имаш ли данни за числеността и загубите на двете страни в първата битка при Криволак /през 1913 г./.

              Comment


                Търся някой от Свищов , по точно търся една книга "Действията на 33 пехотен свищовски полк през балканската война 1912-1913 г" за съжаление книгата излиза веднага след войната и сигурно я има само в архив , но всякакава информация ще ми бъде полезна.

                Comment


                  Дали тези написани зверства са истини ?
                  И дабяха все пак, на война като на война в никоя война едната страна нее невиновна за зверства
                  Според мен Истината винаги е някъде в средата
                  това важи в всики войни и във 1877-1878

                  Вижте какво написал французина PİERE LOTİ особенно в 116 ото заглавие най долу
                  Все пак и такива нешта трябва да се знаят

                  Last edited by miralayyunus; 24-12-2006, 16:42.
                  since 1453
                  from İstanbul

                  Comment


                    Офицерски звания в кавалерията през Балк.война

                    Предварително се извинявам, ако темата е вече разисквана във форума, но не ми работи търсачката, за да проверя.

                    Въпросът ми е следния: какви са били офицерските звания в кавалерията по време на Балканската война 1912-1913 г.? Прадядо ми (този от аватар-а) е бил офицер от кавалерията, но на гърба на въпросната снимка, която съм използувала за аватар и която е много повредена от времето, се чете нещо като " Ст.л-нт офицеръ (и после името му)". Старши лейтенант като че ли не е бил сред съществуващите офицерски чинове по онова време или греша?

                    Предварително благодаря за всякакви коментари и отговори.
                    Last edited by Тами; 05-02-2007, 17:52.

                    Comment


                      Да не е старши подофицер?

                      Comment


                        Май не е. Пак погледнах, изписано е " Ст. Л-нт. Офицеръ", като единствено "Л"-то и тирето след него могат да са под съмнение. Обаче снимката очевидно не е надписана лично от него, понеже почеркът е калиграфски и се чудя възможно ли е този, който е я е надписал, да е сгрешил нещо, примерно да е разместил думите?
                        Може ли да е бил примерно старши офицер с чин лейтенант? Много ми е неудобно да задавам въпроси, издаващи пълната ми некомпетентност по въпроса, но не знам кого да питам.
                        Last edited by Тами; 05-02-2007, 17:53.

                        Comment


                          Другият вариант е да е Лейбгвардейски офицер, но много се разминава

                          Comment


                            Von Danitz, кое се разминава? Униформата ли? Или това, че аз съм писала, че е бил кавалерист? Всъщност според родовата хроника е бил точно в някакъв конен гвардейски полк (детските ми спомени са точно за лейбгвардейски), но аз, нали съм си блондинка (не че това ме извинява), използувах във въпроса си по-общото понятие "кавалерия", предполагайки, че лейбгвардейците спадат към нея (понеже яздят коне - трогателна логика, нали?) и че офицерските чинове са същите. Сега сигурно разбираш защо някои хора са против това да има жени в армията...
                            Ако можеш да ми помогнеш с информация за чиновете или да ми посочиш някое четиво по въпроса, можеш да ми пишеш и на лични, ако прецениш за уместно.Предварително благодаря!

                            Comment


                              Блондинка...о, веднага помагам!


                              офицери
                              Генерал от кавалерията
                              Генерал-Лейтенант
                              Генерал-Майор
                              Полковник
                              Подполковник
                              Майор
                              Ротмистър (капитан)
                              Поручик
                              Подпоручик

                              Портупей юнкер и и фелдфебел от военното училище още не са офицери, но служат и ще станат, та какъв е?

                              Comment


                                Много благодаря! Сега вече съвсем не знам какъв е... Очевидно е офицер, но какъв точно... Ще взема да отида тия дни във Военния музей заедно със снимката, може пък аз да не разчитам добре надписа. Още веднъж хиляди благодарности!

                                Comment

                                Working...
                                X