Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Червената армия и военни престъпления в Германия!?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Червената армия и военни престъпления в Германия!?

    Ето на каква ужасяваща статия попаднах на скоро:http://www.guardian.co.uk/g2/story/0...707835,00.html

    Ето и някакви радтърсващи откъси:
    'They raped every German female from eight to 80'
    Several German women recorded how Soviet servicewomen watched and laughed when they were raped.
    "It was an army of rapists."
    "Our fellows were so sex-starved," a Soviet major told a British journalist at the time, "that they often raped old women of sixty, seventy or even eighty - much to these grandmothers' surprise, if not downright delight."
    Polish women also suffered. So did young Russian, Belorussian and Ukrainian women who had been sent back to Germany by the Wehrmacht for slave labour. "Liberated Soviet girls quite often complain that our soldiers rape them," he noted. "One girl said to me in tears: 'He was an old man, older than my father'."
    Nuns, young girls, old women, pregnant women and mothers who had just given birth were all raped without pity
    Estimates of rape victims from the city's two main hospitals ranged from 95,000 to 130,000. One doctor deduced that out of approximately 100,000 women raped in the city, some 10,000 died as a result, mostly from suicide. The death rate was thought to have been much higher among the 1.4 million estimated victims in East Prussia, Pomerania and Silesia. Altogether at least two million German women are thought to have been raped, and a substantial minority, if not a majority, appear to have suffered multiple rape.
    Чел съм и преди за безчинствата на съветските войски на територията на Германия, но според мен цифрите в статията са завишени доста.Чакам вашите мнения.

    #2
    Ами то не, че в статията се дават някакви особени цифри, предимно предположения. Има и някакви изчислени, които естествено не претендират за абсолютна точност.
    Иначе ако питаш дали е имало масови безакония и изнасилвания то аз лично се съмнявам, че някой още го оспорва. Даже си спомням реакцията на потребителите ни руснаци на подобна информация - точно така е и трябвало да бъде и даже леко са се оттървали само с това.
    Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

    Comment


      #3
      Доколкото знам, цифрата 100 000 изнасилени е горе-долу вярна що се отнася до населението на Берлин. В останалите части на Германия (а защо не и Чехословакия, Унгария, Прибалтийските републики) считам че изисляването е невъзможно. Така че нищо чудно предположенията да са вярни.

      ПП Абе странна работа. След войната вдовици в СССР колкото щеш, в някои селища са се падали до 7 жени на един мъж. За какво им е да изнасилват чужденки тогава
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #4
        Hans Delbruck написа
        Иначе ако питаш дали е имало масови безакония и изнасилвания то аз лично се съмнявам, че някой още го оспорва
        С това съм напълно съгласен и не се и съмнявам, че било така. Просто нещата в статията са представени изключително брутално.

        Comment


          #5
          Sturmpionier написа
          С това съм напълно съгласен и не се и съмнявам, че било така. Просто нещата в статията са представени изключително брутално.
          Ами войната, особенно тази, е брутално нещо. Като четем книги и гледаме филми рядко може да осъзнаем мащабите. Това става, когато човек прегледа малко цифри и статистики. Например само по време на Сталинградската битка 13 000 съветски войници и офицери са разстреляни за страхливост, дезертьорство, кражби и други подобни "провинения". Колкото една дивизия горе-долу.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            #6
            Не само руснаците правят такива дивотии.Я се сетете за Българската Армия в Югославия през 44-45-та?Че само тя ли?
            Война е все пак!
            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

            Comment


              #7
              Подобни неща се случват във всички армии. И не само през ВСВ.

              Абе странна работа. След войната вдовици в СССР колкото щеш, в някои селища са се падали до 7 жени на един мъж. За какво им е да изнасилват чужденки тогава
              Динаин, все пак тези жени са в тила, в родината. А войниците, естествено, не са там ами на чужда територия. А те (същото е и във Вермахта, особено към края) нямат никакви ограничения за срока активна служба, нито за честотата на отпуските у дома, което на практика означава, че за един съветски войник е добре ако за 1-2 години на фронта получи веднъж правото да се върне вкъщи. По-скоро кратък отдих от фронта е възможен най-вече след тежко раняване.

              Comment


                #8
                Parabellum написа
                Не само руснаците правят такива дивотии.Я се сетете за Българската Армия в Югославия през 44-45-та?
                Парабелум, разкажи малко за тези случаи моля.Всъщност знам, че Югославия смекчава до известна степен репарациите на Парижкия мирен договор, за това че в посочения от теб период БА се е погрижила и за изхранването на сръбското население. Виждал съм и снимки от посрещането на българските войски в Ниш, където сърбите държат плакати с надписи от рода на "Даживее братската българска армия" и т.н.т.Ето една подобна снимка:
                Attached Files

                Comment


                  #9
                  gollum написа
                  Динаин, все пак тези жени са в тила, в родината. А войниците, естествено, не са там ами на чужда територия. А те (същото е и във Вермахта, особено към края) нямат никакви ограничения за срока активна служба, нито за честотата на отпуските у дома, което на практика означава, че за един съветски войник е добре ако за 1-2 години на фронта получи веднъж правото да се върне вкъщи. По-скоро кратък отдих от фронта е възможен най-вече след тежко раняване.
                  Голъм, това ми е пределно ясно
                  Май си пропуснал емотикона в края на абзаца - шегувах се. Май и модератора го е пропуснал докато го е трил.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    #10
                    Е то е ясно, че трябва да се плаши света с дивите руснаци.

                    Comment


                      #11
                      Уважаемые господа болгары!
                      Правда, раньше говорили "братья", но, наверное, в этом мире многое изменилось, возможно, что наши дороги просто разошлись.Сойдутся ли они снова - я думаю, зависит и от наших правителей, и от нас.
                      Но к делу.
                      Тема, которая здесь затронута, интересна с точки зрения истории, и последнее время у нас в России стали стали появляться публикации, которые можно объединить по смыслу как "взгляды солдат на то, что происходило в те годы на их глазах". Сейчас они у меня не под рукой, но в ближайшее время постараюсь их как-то систематизировать предложить вашему вниманию.
                      Книга г-на Бивора принята в России (она издана) очень неоднозначно.
                      Вот один из откликов.


                      Прошу прощения, что пишу не по-болгарски.С тех пор, как в Москве закрыли магазин, торговавший болгарскими книгами, прошло много времени и неплохой учебник болгарского языка. Который мне очень помогает, когда приходится бывать в Болгарии. Но лучше все-таки хороший русский, чем плохой болгарский.
                      С уважением, bonfire

                      Comment


                        #12
                        Sturmpionier написа
                        Парабелум, разкажи малко за тези случаи моля.
                        За изнасилвания не знам, но убийства е имало немалко. Често се е случвало някои комунисти да се избиват заедно с целите им семейства и други мизерии са правили. Говори се, че и в Македония е имало ексцесии, но за тях не съм сигурен и е твърде възможно да са част от македонската пропаганда.

                        Comment


                          #13
                          Hussar написа
                          За изнасилвания не знам, но убийства е имало немалко. Често се е случвало някои комунисти да се избиват заедно с целите им семейства и други мизерии са правили. Говори се, че и в Македония е имало ексцесии, но за тях не съм сигурен и е твърде възможно да са част от македонската пропаганда.
                          Парабелум има в предвид Войната срещу Германия 1944-1945, а не действията на българските окупационни части в 1941- 1944

                          Comment


                            #14
                            Моля, въздържайте се от подобни елементарни постове. На тези форуми се опитваме да поддържаме някакво ниво на смисъл и изказ (с малки изключения отвреме на време, в Дзверова чест )
                            - модератор

                            ПП мЯсто, а не мЕсто

                            Comment


                              #15
                              Два от цитатите са от "Последната битка" на Корнелиус Райън, а не на Бивър(Бивор). За останалите не съм сигурен - много са кратки и не са в същия стил.
                              Изнасилванията и насилието над цивилното население от страна на СА не са единични случаи, а доста многобройни. Но да се твърди, че цялата армия е такава е нелепост. Аз си спомням, че четох някъде (не мисля, че беше "Последната битка") разказите на пострадали и свидетели за превземането на Берлин. Първоначално по време на боевете, най-общо казано бойните части са се отнасяли доста добре с цивилното население. Но след тях навлизат множество други подразделения, които са вършели доста престъпления. Стига се до там, че цивилните немци са търсили закрила при едни съветски подразделения от други съветски подразделения. Освен това цивилното немско население е подложено на насилие в доста големи размери от полските войски и новите полски местни власти. Предполагам, че този факт остава в сянката на престъпленията вършени от съветски войски. Колкото и странно да звучи, поне за мен, немското цивилно население е подложено на насилие и унижение от чехословашките власти. Има данни за масови убийства. Всичко приключва с края на войната. А цялата история прилича малко на ...Сребреница.

                              Comment

                              Working...
                              X