Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висло-Одерская операция советских войск.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Ааа, да, е Полша е в същото положение спрямо Белорус и Украйна.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #47
      Не случайно писах, че Рижския договор с сключен с РСФСР и Полша. Просто Белорусия като държавно формирование до този момент никога не е съществувало. Ако не ме лъже паметта БССР е образувана 1924 година, като РСФСР отстъпва част от територията си.
      Не знам за какъв чеп се намесва Беларус в този спор. Беларус де факто и де юре има не повече права от РСФСР.
      =========================
      Убийството на военнопленици е престъпление независимо от това коя държава ги извършва. Противното твърдение е словоблудство на ментално болни политици.

      Comment


        #48
        Matrosov - Даже мухи просто так не трахаются.
        Это она для твоих учителей не существовала. А для меня Белоруссия образовалась в январе 1919 года. Впрочем, для тебя это не интересно. Вс¸, что не устраивает тебя –ложь, провокация и выдумки. Тебе интересна только твоя правда…
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          #49
          И Ичкерия се образува в 1991 година. Но какво следва от това?
          Иначе си прав, че някакви хора са се събрали и са решили да правят БССР през 1919. А по късно РСФСР им предоставя територии за "окрупняване" Може би има някакви данни, че през 1919 БССР е била призната от други държави. Сподели с нас моля.

          Comment


            #50
            Если тебе не нравиться БССР, которое было признано УССР (по твоим словам УССР учавствовала при подписании РД, следовательно было легитимным), то есть ещ¸ БНР (Белорусская Народная Республика), которая не была другом РСФСР.
            Белорусская Народная Республика после провозглашения своей независимости 25 марта 1918 г. сконцентрировала дипломатическую деятельность на международном признании БНР, защите ее суверенных прав, борьбе за независимость и территориальную целостность Беларуси. Наиболее активно дипломатия БНР действовала в 1918—1925 гг. БНР де-юре была признана Украинской Народной Республикой, Финляндией, Эстонией, Латвией, Литвой, Чехословакией, поддерживала отношения де-факто с Германией, Советской Россией, Польшей, Болгарией, Турцией. В этих государствах работали белорусские дипломатические представительства и миссии. Делегации БНР участвовали в Парижской мирной (1919—1920) и Генуэзской (1922) конференциях, стремясь добиться международного признания и получения Беларусью послевоенных репараций.
            Рада и правительство БНР осуждали Брестский и Рижский мирные договоры, заключенные Советской Россией с Германией и Польшей, которые привели к разделу белорусских земель.
            Как не крути Матросов, а все твои потуги юридически обелить Поляков, на самом деле только тво¸ желание основанное на сложившемся сейчас "демократическом" взгляде на историю, это взгляд, который не имеет ничего общего с истиной.
            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

            Comment


              #51
              Эх, как я зав¸л Матросова, самому аж понравилось...
              Теперь, даже если он найдет документ, что БССР делегировало
              право РСФСР учавствовать от Белоруссии в Рижком договоре, то по словам Матросова БССР не признанная страна, как Ичкерия, следовательно Польша не имела право подписывать этот договор.
              А признанная, даже в Вашей стране Бел. Народная Республика была против РД. :tup:
              "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

              Comment


                #52
                Виталий,
                Дай да започнем отначало. Рижския договор е сключен между Полша и РСФСР и УССР. Една част от договора определя границите. С комисия е определена границата. СССР като съюз е правоприемник на РСФСР и УССР. Като правоприемник се задължава да спазва държавната граница на Полша, определена с Рижския договор. През 1939 година СССР нарушава държавната полска граница и след края на войната не я възстановява и анексира полски територии. След войната анексията е "узаконена" с незаконно полско правителство. Толкова.
                Колкото до Беларус и БНР ще е добре да знаем върху каква точно територия се е разпростирала. След като е била призната от толкова много страни, в какви граници е станало това? Ако БНР е имала териториални претенции към Полша защо не ги е договорила с Полша? Защо въобще не е преговаряла или нападала Полша?
                През 1939 година не войските на БНР нападат Полша, а РККА, която се явява орган на СССР (дори не на БССР).
                Опитай с нещо друго. По възможност да изместиш темата. Нямам намерение да променям твоята просъветска митология - тя е здраво скрита зад чугунената си черупка. Живей си с нея. Просто след теб внасям уточнения да не би да ти се върже някой. Радвам се, че засега никой не ти се връзва. Пък май има успех с митологията -признаваш, че поляците в Катин са разстреляни от съветската власт макар и с уточнението, че са ги разстреляли "защото са ги ненавиждали". И това е голям напредък.

                Comment


                  #53
                  Полша има право да подписва договори за границата си с всички съседни държави. Такъв се явява Рижския договор, с който се определя границата ако не се лъжа от Латвия до Румъния. Това, че РСФСР узурпира правата на някакви квази-държавни беларуски образования е проблем между тях и РСФСР, а не на Полша.
                  Така, че не само няма да търся документ за делегиране на права, а ще се посмея на "дружеските и равноправни" отношения между РСФСР и Беларус.

                  Comment


                    #54
                    Я то многое могу признать, но по видимому ты не способен признать, что существует иная точка зрения, которая отличается от твоей. И дело не в том, что я защищаю Советскую власть, власти приходят и уходят. Это ты, как Иван не помнящий родства
                    однозначно отметаешь прошлое, которое тебя не устраивает. Нравиться тебе сегодня
                    Запад – Живи с ним… Я не пытаюсь сломать твою дубовую позицию. Я просто не даю
                    марать прошлое моих предков разным продвинутым людям, которые видят в истории России, СССР, России только грязь.
                    А то, что позиция у тебя крепко чугунная, я уже понял, ты так и не признал, что Поляки убивали тысячами моих соотечественников попавших к ним в плен,что с нарушением всех прав Белорусов, Паны захватили их территорию как и Коммунисты. Такие люди как ты, с приходом новых правителей будут защищать любые, вновь указанные позиции. У меня тоже нет желания менять твою про западную позицию. Я же не знаю, вдруг тебя потом за это отблагодарят новые правители…
                    Last edited by виталий; 31-01-2005, 17:40.
                    "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                    Comment


                      #55
                      Убийството на военнопленици е престъпление независимо от това коя държава ги извършва. Противното твърдение е словоблудство на ментално болни политици.
                      ====
                      Това беше пуснато по-рано. а също можеш да прегледаш и други мои мнения по други теми.
                      ====
                      Опитай се поне веднъж да докажеш някаква теза. Не съм сигурен, че можеш. Единственото, на което си способен са лозунги от типа" Съветските джуджета - най-големите джуджета в света" или да оспорваш. Хайде докажи законността на анексията от 1939. Развий цялостна теза без да преписваш от 6-томника История великой отечественой войне Советского союза.
                      Едва ли си способен...

                      Comment


                        #56
                        Извени Матросов, я ещ¸ не узнал, что значит дума "джуджета "...

                        Ты наверное не понял, я не доказываю законность раздела Польши в 1939 году.
                        Я пытаюсь объяснить, что Польша захватила половину Белоруссии не законно. На мой взгляд когда два государства
                        мараются в одной луже грязи а потом некоторые защитники "западного мышления" пытаются объяснить, что грязь которая на Польше, это вовсе не грязь, а вот грязь на СССР - это ооооочень большая и гадкая грязь...
                        Это для меня неприемлимо. Конечно, я отдаю себе отчет, что я общаюсь с представителями не терпимо относящимся ко всему коммунистическому, социалистическому, Русскому... И понимаю, что со своим уставом в чужой монастырь не ходят. Однако, я уверен, что не все
                        люди на форуме,( особенно после прочтения материалов которыми я аргументировал свою позицию), остались так-же как ты уверены в безгрешность Польши по вопросу присоединения чужих земель и уничтожению моих предков. Я пытался тебе объяснить, что твоя однозначная позиция - мягко говоря не серь¸зна. Я например спокойно
                        нахожу в себе силы признать, что в Катыни уничтожили врагов Советской власти, а ты не хочешь признать уничтожение тысяч красноармейцев в Польском плену по одной причине
                        (как мне кажеться)- Красноармейцы для тебя не люди, а так, недоразумение... А поляки для тебя ЛЮДИ. Извени, но твоя позиция для меня не приемлема, люди с такой позицией убили двадцать миллионов моих земляков. К твоему сведению- Красноармейцы для меня люди, я от них совершенно не хочу отказываться. Если ты хочешь, то наплюй на своих дедов которые помогали "преступному" Сталинскому режиму. Подводи Юридическую базу под всенародное осуждение преспешников Москвы (как это делают в Прибалтике). А я вот, лично, отказываться от своей истории не хочу. А уж как ты считаешь мою историю правильной или не правильной - это тво¸ личное дело.
                        Много я уже слышал плохого про мою страну - и каких то ИНГРИЙЦЕВ в прибалтике мы обидели, и польская бабуся называет нас ruskimi svinjami,
                        и Болгарию мы освободили из-за проливов, и многое, многое другое. А вот я лично на Болгарию не в обиде. Ругают старое обычно или очень молодые люди (которым это свойственно везде) или обиженные по каким-то личным причинам люди (обычно в силу каких то комплексов). Остальные относятся ко всему терпимо. Если мою позицию ещ¸ можно
                        объяснить тем, что я Русский, то твою позицию (если ты не Поляк)я не понимаю. Она однозначно предвзятая.
                        Успеха.
                        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                        Comment


                          #57
                          Я прочети още веднъж какво съм писал. И недей да ми приписваш неща, които не съм казал.
                          Полша е установила своята източна граница с договор. Дали това е морално, справедливо, нечестно е въпрос на възгледи (или пък на политика).
                          Soviet dwarfs/midgets - biggest midgets in the world.

                          Comment


                            #58
                            О.К.
                            СТАЛИН-ТИРАН
                            СССР-ЗАХВАТИЛ ИСКОННО ПОЛЬСКИЕ ЗЕМЛИ НЕЗАКОННО.
                            В КАТЫНИ БЫЛИ ЗАМУЧЕНЫ МИРНЫЕ ПОЛЯКИ.
                            ПОЛЬША БЕЗВИННО ПОСТРАДАЛА ОТ ЦАРСКОЙ РОССИИ,СССР И СТРАДАЕТ ДО СИХ ПОР ПОТОМУ-ЧТО РОССИЯ НЕ ПРИЗНАЛА ЗА СОБОЙ ВИНЫ.
                            ПОЛЯКИ МУХИ НЕКОГДА НЕ ОБИДЕЛИ...
                            "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                            Comment


                              #59
                              Виталий, и за руснак си много ретро

                              Comment


                                #60
                                Стига сте му се нахвърляли на човека - все пак не забравяйте, че Полша участва в интервенцията и действията й в Белорусия и Украйна (от които после се стига до Полско-Съветската война (която да напомня, започва като отбранителна за РСФСР)) в никакъв случай не са "законни" във влагания тук смисъл. Наистина, същото важи и за събитията през 1939 г., но пък коя война собствено е "законна"? Тъй или инак, между руснаци и поляци има достатъчно неразрешими въпроси и като цяло, материал за различни гледни точки и всяка от тях си има и своята истина и основания.

                                Comment

                                Working...
                                X