Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снимки от стари немски и италиански списания Signal, Der Adler, Cronache della guerra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    сп. Kleine Kriegshefte ¹ 8. Бомби над Англия.
    1. Това са самолетите на противника. 2. Ударени индустриални обекти в Лондон. 3. Лондонското пристанище гори. 4. Зареждане с гориво.



    5. Завърнал се на летището с попадения. 6. Ескадрила от Хайнкели 111 в полет срещу Албиона. 7. Унищожен британски преграден балон. 8. Ударени складове на брега на Темза. Работа за английските огнеборци.



    9. Цели от военен характер на британския остров, обект на бомбардировките: военни пристанища, докове, въглищни центрове, цистерни, радиопредаватели и индустриални райони.

    Comment is free, but facts are sacred.

    Comment


      сп. Wiener Illustrierte от 18.09.1940 г. Пораженията вследствие на английските въздушни нападения над територията на Райха.
      1. Тази жена спасява имуществото си от разрушения дом. 2. Помощната служба и службата по сигурността оказват помощ. 3. Засегнати са и плочи в гробището.



      4. Поразени невоенни цели: а/ жилищна сграда; б/ болница в северна Германия; в/ църква.

      Comment is free, but facts are sacred.

      Comment


        сп. Wiener Illustrierte от 18.09.1940 г. Откриване в Шпортпалас на втората за войната Зимна помощ.

        Comment is free, but facts are sacred.

        Comment


          сп. Wiener Illustrierte от 25.09.1940 г. Дипломатически срещи в новата сграда на Райхсканцеларията. 1. Фон Рибентроп и външният министър на Испания Серано Сунер. 2. Хитлер и италианският колониален министър ген. Теруци.



          3. Х. Химлер връчва на командира на полка Лайбщандарте Зеп Дитрих новите полеви знаци на частта в квартирата в град Мец.

          Comment is free, but facts are sacred.

          Comment


            сп. Wiener Illustrierte от 25.09.1940 г. 1. Бомби по обекти с военно значение около Лондон и Темза: пристанища, индустриални обекти, докове и летища. 2. Бомбени удари по обекти с военно значение в Портсмут. 3. След завръщане от полет срещу противника. Бордовият картечар открива проникнал в машината шрапнел.



            Last edited by Panzerjaeger; 14-10-2014, 20:34.
            Comment is free, but facts are sacred.

            Comment


              сп. Wiener Illustrierte от 25.09.1940 г. Големият рейд на миночистачите (R-Boote) в Северно море. Klein, aber oho! (Малки, но ефективни!) - това е най-често срещаното определение за миночистачите. 1. Плаване в развълнувано море. В очакване на отминаване на бурята и започване на акцията по прочистване на сектора. 2. Прочистване на водите. За защита от противниковия взор миночистачите са покрити с камуфлаж.



              3. Миночистачите прочистват замърсения с мини сектор по целия фронт. 4. На кърмата стои моряк и следи уреда, който прихваща мините. 5. Среща с неутрален търговски кораб, който е предупреден да промени курса си поради опасността от навлизане в минно поле. 6. Отличилите се моряци се награждават с железен кръст от командира на флотата. 7. Моряшки хумор на борда на миночистача.

              Last edited by Panzerjaeger; 14-10-2014, 20:34.
              Comment is free, but facts are sacred.

              Comment


                сп. Wiener Illustrierte от 02.10.1940 г. 1. Майор Мьолдерс в разговор с фюрера. Мьолдерс получава дъбови листа към рицарския си кръст за 40 свалени противникови самолета. Най-резултатният летец-изтребител от легион „Кондор” в Испанската гражданска война е награден и с Испанския златен кръст с брилянти, Медала на кампанията и Военния медал от испанското правителство. За кратко време командваната от него изтребителна ескадрила постига 500 победи. 2. Външният министър фон Рибентроп на посещение при Мусолини за уреждането на последните условия преди сключването на Тристранния пакт. В присъствието на посланника на Италия в Берлин Дино Алфиери, външния министър граф Чано и посланнника на Райха в Рим фон Макензен.



                3. Удари на италианските ВВС по летището Хал Фар в Малта. 4. Катедралата „Сан Марко” във Венеция се обезопасява с пясъчни чували като защита от нальотите на R.A.F.

                Comment is free, but facts are sacred.

                Comment


                  сп. Wiener Illustrierte от 02.10.1940 г. Германската изтребителна авиация на Канала.
                  1. Изтребителни ята летят в акция покрай скалистия английски бряг.



                  2. Преди начало на полет. Запалване на моторите. След минути те ще изпълнят въздуха с гръмотевичната си песен. 3. След всеки полет мунициите на бордовите картечници се презареждат.



                  4. Наземният персонал, който носи отговорност за машините прекарва дните си на летището като на бивак.

                  Comment is free, but facts are sacred.

                  Comment


                    сп. Wiener Illustrierte от 02.10.1940 г. Пехотинците на атлантическия бряг.
                    1. Преди заминаване – потапяне в хладните солени води. 2. Коя песен остава да изпълним? - „Защо е толкова хубаво на Рейн”. 3. Ботушите не стоят в права редица на пясъчния бряг. Редицата трябва да се корегира според устава.



                    4. Тази година скелетата на плажните чадъри не са използвани от местните жители. Те се използват сега за окачване на платнените панталони и полевите ризи на войниците. 5. Снимки за спомен от атлантическия бряг. 6. Марш във водата! Нужда от охлаждане.



                    7. Морски въздух, весели спортни игри и на сбогуване – народна песен. От какво още се нуждаят кашиците? 8. Все още се чувства топлината на септемврийските дни на брега на Ламанш.

                    Comment is free, but facts are sacred.

                    Comment


                      сп. Wiener Illustrierte от 09.10.1940 г. Мъже с остър слух.
                      1. При интензивните бойни полети на германските ВВС срещу Англия немалко значение има и техническия персонал, който денонощно се грижи за поддръжката на машините. 2. Веднага след завръщането на машината от полет срещу противника, техниците проверяват щателно самолетните двигатели и техническата изправност на самолета. 3. Ревът на двигателя, израз на мощта на машината.




                      4. Ето, тук трябва да се завие винт, там да се смени проводник. Самолетният двигател е сложна материя и изисква постоянна поддръжка. Това е прецизната работа на наземния техн. персонал. 5. - Има повреда в двигателния лагер – казва главният техник след като прослушва около минута работата на машината. 6. Веднага се проверяват отделните модули на двигателите и се извършват необходимите ремонтни дейности.



                      7. Безупречната работа на двигателите е основна предпоставка за успешен полет срещу противника. За изправността отговаря техн. персонал. 8. След проверката и ремонта на двигателите бордовият механик се качва на борда и проверява отново тяхната работа.

                      Comment is free, but facts are sacred.

                      Comment


                        сп. Wiener Illustrierte от 09.10.1940 г. Акт от световноисторическо значение. Подписването на 27 септември в новата райхсканцелария на военен съюз между Германия, Италия и Япония. Създаване на военно-икономически блок от 250 000 000 души срещу Великобритания. 1. Граф Чано, фон Рибентроп и посланикът на Япония в Берлин – Курузу подписват пакта. 2, 3. След подписването на договора в присъствието на Хитлер страните правят изявления. 4. Сабуру Курузу приветства множеството при излизане от посолството.

                        Comment is free, but facts are sacred.

                        Comment


                          сп. Wiener Illustrierte от 16.10.1940 г. 1,2,3. Трета среща Фюрер – Дуче в Бренер. 4. В щаба си във Франция райхсм. Гьоринг слуша докладите на коммодорите си за акциите на германските ВВС над Англия.

                          Comment is free, but facts are sacred.

                          Comment


                            сп. Wiener Illustrierte от 16.10.1940 г. През очите на германските летци. 1. Въздушна снимка над Дувър; (1.) позиция на тежката зенитна артилерия; (2.) позиция на леките зенитни оръдия; (3.) позиция на бреговата артилерия; (4.) крайбрежен форт с казармени помещения; (5.) корабостроителница; (5.) пристанищни съоръжения. 2. Балоните, „очите на артилерията” помагат за възстановяване на прекъснатата телефонна връзка. 3. Въпреки силния британски зенитен огън тези машини са се завърнали на летищата си.



                            Comment is free, but facts are sacred.

                            Comment


                              сп. Wiener Illustrierte от 16.10.1940 г. С помощта на авиатора и режисьор Ханс Бертрам е сниман игралния филм „Бомбардировъчна ескадра Лютцов”. Филмът включва бойни действия в Полша, Франция и Англия.
                              1. От първите часове на Полската кампания Луфтвафе овладява полското въздушно пространство. Прелитащ полски изтребител край немски бомбардировач. 2. Минути по-късно полският смолет е свален.




                              3. Част от филма е заснет в полския град Вишков. По време на снимачната пауза танковете се връщат в изходно положение. 4. Ген. от ВВС Швайкхарт наблюдава през обектива на камерата. 5. Германски танкове в атака! Те срещат съпротивата на полската противотанкова артилерия. 6. Танкове в марш през горящия град Вишков.

                              Comment is free, but facts are sacred.

                              Comment


                                сп. Wiener Illustrierte от 23.10.1940 г. 1. След успешен полет срещу противника. Наземният персонал триумфирайки носи на рамене командира на бомбардировача. 2. Фюрерът награждава капитан Хелмут Вик с дъбови листа към Рицарския му кръст за 40 въздушни победи. 3. Италианският министър на търговията Рикарди на среща с райхсмин. на икономиката Функ.



                                4. Българският земеделски мин. Багрянов на среща с немския си колега Даре. 5. Парад във Варшава в чест на една година от края на Полската кампания. 6. Чърчил и Черната котка (долу в дясно) посещават руините в Лондон. Черната котка според англичаните е символ на разрушенията - резултат от въздушните бомбардировки.

                                Comment is free, but facts are sacred.

                                Comment

                                Working...
                                X