Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-способният германски командващ през войната?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Док Холидей написа
    Аз самият съм почитател на Бок, но умерен.
    Някой несведущ би си помислил, че става дума за рокзвезда (или съответния любим вид музика).
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #17
      А защо само сухоземни има тука? Добавете Редер, Дьониц и Лютиенс поне.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #18
        Или например Евалд Клайст. Много добър танков командир, може би значително по-добър от повечето (от Гудериан - със сигурност), но някак недооценен, може би защото не е попадал толкова във взора на германския "Олимп".
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Клайст и Гудериан имат противоположно мислене. Или харесваш единия или другия така , че предложението на Камерер ми се струва доста добро )))

          Те хората, които трябваше да гласуват за Хот и Бок вече зи изстреляха патроните. сега предвиждам вълна от повторни регистрации във форума и ново гласуване.

          Comment


            #20
            Един глас за Валтер Модел.
            They march in full battle dress
            With faces grim and pale
            Tattered banners and bloody flags
            Rusty spears and blades...

            Comment


              #21
              Хрушчов, Жуков, все тая, един дол дренки са. А и какво общо има Хрушчов не ми е ясно. То май и за Г.К. не беше.

              Иначе с новото име дадох един скромен глас за г-н полковият доктор.

              А с Гудериан проблема идва от митологизацията, той си има достойнства, но намесата на Лидъл-Харт го прави доста антипатичен.

              А Бок май не го тача много, твърде зле е със здравето човека.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                #22
                Ужасен малшанс с Бок. То е ясно кой ще обере гласовете, тази анкета ми е интересна от гледна точка на това кои са следващите места )))

                Comment


                  #23
                  Док знам че не му е мястото тук ,но почти съм приключил с онова на немски. Общои взето не се различава много от това, което ти написах А иначе освен Модел мога да пусна глас за Мантойфел, или Шьорнер,но не го виждам нещо.
                  They march in full battle dress
                  With faces grim and pale
                  Tattered banners and bloody flags
                  Rusty spears and blades...

                  Comment


                    #24
                    Гласувах за Ромел, но също така харесвам Мантойфел и Рундщед.
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      #25
                      ЕЕЕЕЕ колко човека са гласували за Манщайн Не е честно
                      They march in full battle dress
                      With faces grim and pale
                      Tattered banners and bloody flags
                      Rusty spears and blades...

                      Comment


                        #26
                        Можеше да се включат и Райхенау и Хьопнер - има доста кандидати за славата.

                        Comment


                          #27
                          Германия има към 20-30 фелдмаршала и гросадмирала взети заедно - дайте да ги турим всички заедно с около 50ината генерал-полковници и още няколкостотин генерала и обергрупенфюрера от СС и да сме готови. И за да е честно всеки има право да гласува по 50 пъти.

                          Comment


                            #28
                            Може и така. Аз никакво понятие си нямам от това кой е добър или лош пехотинец или танкист. Нямам как да го оценя. а за моряците мога поне да защитя тезата си.
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              #29
                              На едно място в една статия в сайта се споменава операция "Везерюбунг". Можем ли да сложим линк към твоя сайт, защото ако не се лъжа там има много добра статия по въпроса?

                              Comment


                                #30
                                Никакви грижи. За Операцията писах струва ми се 2 или 3 месеца на времето и трябва да си призная, че се бях изнервил и добре че я завърших. Слагайте си линка или направо копирайте статията. Ако искате може и схема да спетна. Сега нали съм на вълна карти на морски сражения. Ще преправя в смислен вид нещо подходящо.
                                Ето и линка Везерюбунг на "Вимпел"
                                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                                Неизвестен руски адмирал

                                Comment

                                Working...
                                X