Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кой е най-способният германски командващ през войната?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кой е най-способният германски командващ през войната?

    Анкетата се ограничава до десет предложения. Така че подбрах генерали и най-вече фелдмаршали, по:
    1. Победи и планирания на операции на самостоятелни военни театри
    2. Значимост на заеманите от тях постове
    3. Популярност сред любителите на военната история

    Има само един преставител на друг род войска освен сухопътните сили, но той има сухопътен принос, има трима генерал-оберсти, но пък приносът им към усилията на Вермахта е много по сериозен от на много фелдмаршали. Любопитно какво ще излезе! Лятна тема, не се впрягайте!
    127
    von Kleist, Ewald
    3.15%
    4
    Hoth, Hermann
    0%
    0
    Guderian, Heinz
    14.96%
    19
    Manstein, Erich von
    34.65%
    44
    Model, Walter
    6.30%
    8
    Bock, Fedor von
    0.79%
    1
    Hausser, Paul
    0%
    0
    Rommel, Erwin
    33.07%
    42
    Rundstedt, Gerd Von
    3.94%
    5
    Kesselring, Albert
    3.15%
    4
    Last edited by модератор; 04-08-2006, 15:14.

    #2
    добре

    Смятам, че Пустинната лисица е най добрият комадващ в армията на Германия пез ВСВ.Воювал е различни места с различен климат и релеф и е постигал забележителни победи.Но да не забравяме, че все пак той е просто шваба.Принадлежи към нация богата на различни таланти, с изключение на военни и политически такива.Хора на които всичко им е наред и от зад и отпред не могат да водят война - историята го е показала вече. :tdown

    Comment


      #3
      Какво подяволите прави Лакайтел в анкетата????
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Тука някаква уловка ли има или по случайност тоя Манщайн не е Erich? Щото аз бих гласувал за него от солидарност с Док, но така съм силно разколебан.

        Иначе анкетата е по на място от предходната. Все някакви обективни критерии могат да се открият.

        Що се отнася до резултатите, макар аз да не си падам по авантюристични бездарници в стил "Мюра", то несъмнено те ще са победителите от тази анкета. Просто хората твърде много се увличат по "екшън" изпълненията на "родените лидери"(те за това лидират, защото не знаят къде им е мястото и какво трябва да правят). В добавка добре познатите ни откривателски канали имат предпочитание (съвсем оправдано при това) към Африка и Франция, което е допълнителен фактор в полза на лудите глави.

        Та така де, ако се смени името ще ударя едно рамо на Холидей.

        А Лакайтел прави същото, което и Йодл, тоест не командва.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment


          #5
          Мене не ме обезпокоява особено, че първото му име е объркано, а и трябва все пак да популяризираме факта, че и Жуков е ял пердах в кариерата си

          Така, че - айде още едно рамо за Док
          (\_/)
          (°_°)
          (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

          Comment


            #6
            Аз съм нещо останал с впечатлението, че Йодл поне е компетентен що-годе и върши нещо.

            Пфу, имам поне три книги за ген. щаба, да взема да си ги прочета пак...
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              Imperial написа
              Аз съм нещо останал с впечатлението, че Йодл поне е компетентен що-годе и върши нещо.

              Пфу, имам поне три книги за ген. щаба, да взема да си ги прочета пак...
              Прав си, рисувал е планове за инвазия на Индия, за тях са го и обесили, така че наистина е по за тук. Не е нужно да четеш пак, само тропни с крак(виртуален, трябва да потърсим такъв емотикон) и ние ще :imprulz: .

              ...а и трябва все пак да популяризираме факта, че и Жуков е ял пердах в кариерата си
              Жуков, ха ха ха. Че какво общо има Манщайн с Жуков.

              Впрочем не се знае дали е Манщайн или Мелентин.
              Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

              Comment


                #8
                Упс...Хрушчов като че ли исках да кажа :o
                (\_/)
                (°_°)
                (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                Comment


                  #9
                  Ханс написа
                  Не е нужно да четеш пак, само тропни с крак(виртуален, трябва да потърсим такъв емотикон)
                  :sm271:

                  Кой не си познава смайлитата.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Как да гласувам като най добрия го няма - Теодор фон Бок.Не знам какъв е бил критерия при подбора и може ли да се сравнява командира да речем на една танкова група и командира на група армии.

                    Comment


                      #11
                      Федор фон Бок или теодор Бусе - избери си?
                      Обожавам Бок, но всъщност не е кой знае какво. Бусе е на лошото място в лошия момент.
                      Хорст фон Мелентин?
                      А Фридрих е по-жадния ми брат. По едно време мислех да гласувам за себе си и с ужас открих, че ме няма. даниц, ще последваш генерал фон Достлер май...

                      Comment


                        #12
                        Освен това - на мястото на Йодл - Хот
                        на мястото на Браухич - Хаусер

                        Разбирам, че Даниц се е опитал да даде малко възможности и от сухарите, но няма смисъл...

                        Къде е Мантойфел в цялата работа?
                        (Да не се окаже, че е нещо свързано с името му )))


                        Ханс, дълбока признателност от моя страна.

                        Comment


                          #13
                          разръчках малко анкетата
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Док Холидей сопред тебе Фон Бок не е нещо особено а през 41 за някакви си 4 /четири/ месеца същият на три пъти /Минск,Смоленск и Вязма/ успява да обкръжи и почти напълно да унищожи съветският Западен фронт като в същото това време част от войските му участват в битката при Киев където на Червената армия е нанесено съкрушително поражение.Представям си ако начело на групата армии "Център" беше някой гений какво щеше да стане......За успехите на Фон Бок във Полша,Франция и през 1942 г. предлагам Док да напишеш нещо сам.Приятелски съвет - прави разлика между реални успехи на бойното поле и раздухвани от пропагандата "неподими генерали" които стоят добре пред камерата и обектива.

                            Comment


                              #15
                              Благодаря ти за съвета, друже

                              Я вместо да ми даваш акъл ми кажи за колко време е ефективен Бок и довършва ли си задачата в СССР, щото нещо се съмнявам )))
                              Въобще не ми споменавай за Франция и Полша. Аз самият съм почитател на Бок, но умерен.

                              Comment

                              Working...
                              X