Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Метеоритната опасност

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    Доста 100 мегатонови удара ще му трябват, за да го отклонят ако се насочи към Земята
    Колко?

    Comment


      Ами така на око, ако диаметъра му е 20 километра, значи тежи към 10 милиона тона. Така че много
      Ако трябва да спекулирам поне 5-10 удара, за да му променят значително треакторията, или да го пръснат на парчета. Предполагам ще зависи от състава на метеорита.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        значи тежи към 10 милиона тона
        Абе на око ще да е повече...

        Иначе, всичко зависи от дистанцията, на която ще е цепенето. Един взрив би трябвало да го разцепи според мен, без да съм смятал.

        Comment


          4.1 x 4.5 km, тежи около 10 милиарда (10 билиона на американски)тона.



          thorn

          Средновековните църкви в България

          Comment


            Иначе, всичко зависи от дистанцията, на която ще е цепенето. Един взрив би трябвало да го разцепи според мен, без да съм смятал.
            Ами ако носителят може да изравни скорост с кометата, да навлезе в онази кухина отпред и да детонира...тогава и една ще е достатъчна.

            А за смятането на око взех данните от тази тема за метеорита от Челябинск. 15 метра диаметър и 7000 тона. Грубо 10 000 тона на 20м. 500 000 на километър. 10 милиона за 20 км. Явно съм сбъркал на порядъци защото не съм отчел, че това не е линейна зависимост. Голям срам
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Всъщност детонирането на заряд във вътрешността не би ли трябвало да преобразува по-голямата част от енергията на бомбата в реактивна тяга благодарение на изхвърлените фрагменти и газове? В такъв случай всичко зависи на каква дистанция и в каква посока се извърши взрива. И една бомба сигурно ще е достатъчна при ранно откриване.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                това парче скала е дълго някъде между 20 и 60 километра.
                Размерът на ядрото е около 3 х 5 км. Масата - 1 х 10 на степен 13 кг. Обаче измерването е направено от апарата "Розета" от около 100 км. разстояние и подлежи на корекция. През ноември тази година "Розета ще се сближи с кометата и спускаем апарат ще кацне на нея.
                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                Comment


                  При всички случаи разбиването на части няма да свърши работа - никой не знае тогава кое парче колко голямо ще е и къде ще удари. Напротив, ако се направи нещо като предложеното в пост #126 на Ангелмр, или въобще се намери начин да се даде някакво странично ускорение или тяга (идеи има, на практика обаче нищо не е направено), ефектът ще е много по-съществен. В космоса всичко е скорости, вектори и маса. Теоретично лазерен лъч от не прекалено далечно разстояние (да няма разсейка) може да даде такава тяга, особено ако се отнася за комета. Не е енергийно ефективно, но не е и невъзможно. Дори и малки промени, ако са навреме, могат да дадат голям ефект.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    messire Woland написа Виж мнение
                    Теоретично лазерен лъч от не прекалено далечно разстояние (да няма разсейка) може да даде такава тяга, особено ако се отнася за комета. Не е енергийно ефективно, но не е и невъзможно.
                    Къси са ни още ръчичките за такъв лазер. Вероятно поне 200-300 години ни делят от необходимата мощност, особено по Голъмовото летоброене

                    Comment


                      messire Woland написа Виж мнение
                      При всички случаи разбиването на части няма да свърши работа
                      Така е. Най-общо казано трябва да и се прикачи двигател. Ако всичко с "Розета" върви добре - а засега е така - то този експеримент, както и предишният с космическата сонда "Джото", която пресрещна Халеевата комета, показват, че това не е практически невъзможно. Обаче ранното откриване е решаващо, без да говорим, че остават още маса невъобразими трудности. Все пак "Розета" потегля преди 10 години и сега е на 480 милиона км. от Земята. Но си е голяма крачка в сравнение с "Джото", покрай снимачната апаратура на която Халеевата комета се мярна за някакви части от секундата.

                      Това е ядрото на кометата 67P / CG (Чурюмов-Герасименко) заснета от борда на "Розета" преди няколко дни. Тук кометата е на няколко десетки километра.

                      Click image for larger version

Name:	Rosetta_mission_selfie_at_16_km_R.jpg
Views:	1
Size:	229.1 КБ
ID:	546386
                      Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                      Comment

                      Working...
                      X