Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Метеоритната опасност

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Метеоритната опасност


    Само вчера аз дойде от Челябинск.
    И днес, метеорит падна там.
    Жалко е, че не го видях.

    Метеоритите са десетки.
    Снимка - някои от тях.
    Attached Files
    Last edited by Eguo; 15-02-2013, 07:52.
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    #2
    Може би Челябински метеорит - микроскопска част от предстоящата заплаха.
    В петък (днес 23:35 по московскому времени), в близост на Земята - 45 метра астероид.
    На разстояние от Земята - 27 хил. км.

    Сегодня ночью в непосредственной близости от Земли пролетит космический пришелец
    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

    Comment


      #3
      Уоу!
      Метеоритът...
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #4
        Eguo написа Виж мнение
        http://www.kp.ru/online/news/1367295/
        Само вчера аз дойде от Челябинск.
        И днес, метеорит падна там.
        Жалко е, че не го видях.

        Метеоритите са десетки.
        Снимка - някои от тях.
        По-интересно е дали вече над Челябинска област има озонова дупка и какви биха били евентуалните последствия за населението от това. http://www.gazeta.ru/social/news/201..._2756317.shtml
        Астрономы не исключают, что метеорит, взорвавшийся над Челябинской областью, является частью большого астероида 2012 DA14, который вечером в пятницу приблизится к Земле. Астрофизики говорят, что предугадать падение метеорита на Урал было очень трудно. А в результате взрыва над регионом образовалась озоновая дыра.

        Comment


          #5
          озонова дупка - не е ужасно.
          В Русия, Норвегия и Канада - е често срещана.
          Астероид с диаметър 50 м - повече по-интригуващо явление.
          Attached Files
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            #6
            В CNN пишеше за сторици сгради с изпочупени прозорци(от там и многото ранени). Предполагам това е от звуковата вълна, а не от частици неизгорели в атмосферата? Цяло щастие е че няма загинали!
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              #7
              Amazon написа Виж мнение
              В CNN пишеше за сторици сгради с изпочупени прозорци(от там и многото ранени). Предполагам това е от звуковата вълна, а не от частици неизгорели в атмосферата? Цяло щастие е че няма загинали!
              Май има 2 пострадали в реанимация, така че още не се знае със сигурност дали ще има загинали или не. И още нещо интересно по темата. http://lenta.ru/news/2013/02/15/windows/
              Last edited by ; 16-02-2013, 18:12.

              Comment


                #8
                Челябинск в руското народно творчество не е ли еквивалентен на родния Перник?
                Интересен паралел - Голямото пернишко земетресение и сега Големия челябински метеорит
                Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

                Comment


                  #9
                  То и аз гърмя, ама тия се оливат: Year of the Ox: Beijing Firework Extravaganza

                  Comment


                    #10
                    В случая с този метеорит, противоракетната отбрана не може ли да влезе в действие в такива ситуации?
                    Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                    Comment


                      #11
                      AggressiveRefrain написа Виж мнение
                      В случая с този метеорит, противоракетната отбрана не може ли да влезе в действие в такива ситуации?
                      Каква противоракетна отбрана в Челябинск Освен това срещу подобен обект трябва да се стреля или с ядрен боеприпас, или с пряко попадение (hit-to-kill). Първия вариант не е приемлив, а руснаците не разполагат с втората технология.

                      Comment


                        #12
                        Много ще му направи впечатление на 100-1000 тонен астероид hit-to-kill главичката която тежи 50 кг примерно

                        Прехватът на такова нещо трябва да стане далече от земята (тоест извън атмосферата) и единствено ядрена бомба от по-големичките би му направила впечатление (освен ако не знаеш за събитието от години по-рано и имаш начин да го преместиш бавно). Ако астероидът е голям (примерно като този изтребил динозаврите преди 65 милиона години) трябва да се улучи много далече от земята и с много мегатони. Основният проблем е, че просто може да не се засече - в момента май са открити под 1% от астероидите, чиито орбити пресичат земята. На никого не му се дават пари за това. Оттам и ако астероидът е със средни размери - просто ще си и улучи и толкова, никой няма разработена технология в настоящия момент. Ако бъде открит с предварение от 6-12 месеца, вече ще има възможност да се построи някаква сонда да го прехване.

                        Със сегашните средства за наблюдение само няколко души в САЩ и Русия най-много да са разбрали, че идва нещо в последните 30 секунди преди удара (балистичните радари гледат ограничено като височина, а американските инфрачервени спътници ще са го засекли едва като е навлизал в горните слоеве).
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          #13
                          Срещу 1000 тона астероид само нюкване, обаче днешния е има-няма 10 тона. При пряко попадение, вместо да се разпадне на три части, можеше да се разпадне на 30 и сигурно всичките щяха да изгорят в атмосферата. Друг е въпроса, че скоростта е малко висока - около 15 км/с - което силно снижава вероятността за попадение.

                          Comment


                            #14


                            НАСА мислят различно - днешният е бил 7000 тона и скорост 18 км/с
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment


                              #15
                              Абе какви седем хиляди тона, едното парче оставило кратер 6 метра
                              Не знам де, нека да изчакаме малко. "Measurements are still coming".

                              Comment

                              Working...
                              X