Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    T-72М написа Виж мнение
    "вернуться к мирной жизни решили более 450 боевиков-сирийцев и 250 разыскиваемых правительством граждан."
    http://www.gazeta.ru/social/news/201..._7665593.shtml
    За първоизточника говорех, не интерпретациите: http://sana.sy/en/?p=56553
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Любопитка:



      Твърди се, че това е Су-30 над Идлиб, въоръжен само с ракети въздух-въздух. Срещу какво?
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment




        Какво ръсят руснаците над Алепо?
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Динаин написа
          Какво ръсят руснаците над Алепо?
          Отдолу в коментарите към клипа няколко души твърдят, че е определен тип касетъчен боеприпас - РБК 500У с предположението, че конкретните суб-боперипаси са бетонобойни.

          Динаин написа
          Твърди се, че това е Су-30 над Идлиб, въоръжен само с ракети въздух-въздух. Срещу какво?
          Очевидно - въздушно прикритие. За всеки случай, предполагам.

          Кухулин написа
          Можеш ли да дадеш някакъв линк с подобно мнение на Кухулин?
          Не ми се рови в темата,н о ако държиш, ще потърся. Може и нещо да не съм те разбрал, но по едно време разговаряхме за решението на проблема с ИД и ти твърдеше, че щатското решение (удари само о въздуха със стратегическа цел "редуциране на възможностите им") е достатъчно решение. Аз не бях съгласен (и сега не съм), за това става въпрос. А иначе в други теми сме разговаряли не веднъж за ролята на авиацията и съм останал с впечатлението, че мнението ти по принцип е такова.

          Comment


            Самолетите са за респект, а и с/у някой изперкал турски пилот запалил махината и полетял към безсмъртието.
            Инак за ракетите над Алепо писаха че е Х-25 МЛ

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              по едно време разговаряхме за решението на проблема с ИД и ти твърдеше, че щатското решение (удари само о въздуха със стратегическа цел "редуциране на възможностите им") е достатъчно решение. Аз не бях съгласен (и сега не съм), за това става въпрос.
              Щатското решение е достатъчно решение на щатските проблеми с ИД, така е. Само че Щатите разполагат с внушителни наземни сили - иракската армия, кюрдите и ССА. Плюс още няколко фронта, на които се бие ИД и които не са под контрола на Щатите.

              Иначе, само с въздушна кампания ИД не може да се пречупи. Това не е Югославия.

              Comment


                Henry Sinclair написа
                В пристанището Тартус, което е под контрола на Военноморските сили на Русия, акостирал китайският самолетоносач „Ляонин-Си Ви-16“...
                ^^Това горното го видях в един по-голям новинарски сайт и се хванах за главата ... Добре че след няколко часа се усетиха и го махнаха, нищо че е неделя.

                Dinain написа Виж мнение
                Твърди се, че това е Су-30 над Идлиб, въоръжен само с ракети въздух-въздух. Срещу какво?
                Те си летят много често там, особено когато има повечко руски полети в района. Една двойка като гледам (по кадри от разни руски журналисти) е все или във въздуха или готова да литне. Демонстрация на присъствие най-вече и за избягване на "инциденти" с ударните им самолети. Четох някакви слухове за "съпроводен" от прихващащ радар турски F-16 патрулирал границата. Нищо чудно освен Панцира (на заден план зад бетонобъркачката) там някъде да са разгърнали С-300 (или дори 400). Като сложим корабите "на учение" до Сирия и изтребителите във въздуха то си е направо закрита зона.

                Comment


                  Е, в такъв случай, Кухулине, нямаме различия по този въпрос - аз съм се заблудил.

                  Comment


                    Sharana написа Виж мнение
                    ^^Това горното го видях в един по-голям новинарски сайт и се хванах за главата ... Добре че след няколко часа се усетиха и го махнаха, нищо че е неделя.



                    Те си летят много често там, особено когато има повечко руски полети в района. Една двойка като гледам (по кадри от разни руски журналисти) е все или във въздуха или готова да литне. Демонстрация на присъствие най-вече и за избягване на "инциденти" с ударните им самолети. Четох някакви слухове за "съпроводен" от прихващащ радар турски F-16 патрулирал границата. Нищо чудно освен Панцира (на заден план зад бетонобъркачката) там някъде да са разгърнали С-300 (или дори 400). Като сложим корабите "на учение" до Сирия и изтребителите във въздуха то си е направо закрита зона.

                    Зад бетонобъркачката има Панцир-С1.

                    С-300 нямат работа точно там, те са разгърнати другаде.

                    Comment


                      http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_510764 - Бойни вертолети на ВВС на Сирия са започнали да разпръскват листовки в южната част на провинция Хама.В листовките се призовават терористите да сложат оръжие и да се предадат,а мирните граждани да напускат населените пунктове в районите където предстои настъпление на армията.Явно САА планува офанзива в провинция Хама.

                      Comment


                        http://cs623821.vk.me/v623821569/48553/noVIycZ2A3A.jpg - Карта на военната обстановка в северната част на провинция Хомс от 4 октомври 2015 г.

                        Comment


                          Бивши военни спряха атака на „Ислямска държава” в Южна Сирия (ВИДЕО)



                          Атака на около 3000 терористи от „Ислямска държава” в южна Сирия е била спряна от бивши сирийски военни. Когато ислямистите се опитали да вземат със щурм град Транджа, на техния път застанали бивши военни, които скоро преминали на страната на Башар Асад. „Аз съм бившият главатар на бандата. Ето, всичка са тук. Сега воюваме на страната на сирийската армия”, коментира пред LifeNews бившият командир на бойци Недал Хамуд.

                          Според него той и подчинените му са минали на страната на армията, след като израелци привикали всички воюващи групировки на съвещание в граничното село Албайда.

                          „Аз казах тогава, че няма да продам родината си просто така и отказах да преминавам на страната на армията. След това много от другите банди ни нападнаха. Можехме да се скрием, но отидохме до пост на сирийската армия и се предадохме”, пояснява Недал Хамуд./БЛИЦ


                          Много военни групи вече са на страната на Асад, след като израелци свикали среща в погранично село

                          Comment


                            Често пъти след когато асадистите пуснат варел, след малко се връщат на същото място да пуснат още един.
                            #شاهد لحظة سقوط صاروخ على فريق الإسعاف في الدفاع المدني لمدينة #دوما أثناء قيامهم بواجهم الإنساني في إسعاف جرحى الغارات الجوية , مما أدى لإصابة 4 عناصر بجروح...


                            Същата тактика май започва да се използва и от руснаците:
                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

                            عصام سميح الصالح عضو في فريق الإنقاذ بالدفاع المدني أحد ضحايا الطائرات الروسية قتل بينما كان ينقذ المدنيين من الغارة الجوية الروسية الأولى ..Isam Sameeh Alsa...



                            Desperado написа Виж мнение
                            Това което се случва в Йемен е потресаващо. На никой обаче не му дреме, ни за жертвите (убити деца всеки ден, при това не фейкове), ни за разрушенията, ни за цивилните мишени. Но в света на геополитиката и интересите, двойните стандарти винаги са били част от играта. За това всички ще гледат под лупа руските удари и ще се правят на слепи за случващото се малко по на юг от Сирия.
                            Не си прав. Когато започнах темата за саудитската намеса в Йемен не пропуснах цивилните жертви още в началото, споменавал съм разрушаването на историческо архитектурно наследство и подробно сме дискутирали тази война.
                            Truth will save the world

                            Comment


                              Хайде все пак един доста по-реалистичен поглед към сирийските вертолети Ми-8 - http://www.kp.ru/daily/26441.7/3311982/

                              Comment




                                Материал за най - цитираната организация от медиите последните години -сирийска обсерватория за човешки права.

                                Comment

                                Working...
                                X