Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Унищожаването на бункера в Ракка



    И с пояснения:



    Унищожаване на база на терористи край Джиср-ас-Шугур от Су-24М

    Comment


      Същият този изродил се съвсем тероризъм, който днес единствено Русия бори успешно в региона.
      Много бързо наду фанфарите. След година ще видим доколко е успешно.
      С уважение контрол_alt.

      Comment


        Dinain написа Виж мнение
        Не знам кога сте смятали бройката работещи хеликоптери, но преди войната срещам данни, че Сирия е имала 120 Ми-8 и 30 "Газел". Мисля, че и те могат да носят варели. Може би и други модели. Естествено, нямам представа колко са останали в момента. Също така, не изключвам по сводките да вземат за варели и обикновенни бомби. Така или иначе, не виждам никаква причина статистиките да са невъзможни - грубо по около 1000 цивилни загиват месечно от бомбардировките на Асад.

        Разстоянията са показателни - примерно от летището на Алепо, Нейраб, хеликоптерът трябва да измине само няколко километра, за да хвърля по бунтовническите квартали. До Забадани са 50 км от летището на Дамаск. До Дума и Гута - само няколко километра. Теоретично няма никакъв проблем от летищата да излитат хеликоптери и да хвърлят варели в радиус 50км по 10 пъти на ден. За въпросната сводка с 50 варела в един ден - трябват ти само 5 хеликоптера работещи от Дамаск (и то ако носят по 1 варел само). Не че го правят всеки ден.
        Ти летяща Газела виждал ли си в Сирия от началото? Аз нито летяща нито нелетяща.Преди доста години франсетата спират подръжката.Бройката на руските вертоли доста намаля, отделно от бойни загуби, отделно невъзможност за поддръжка и оставени на вечната стоянка на обсадените летища.Та бройката е доста малка за такива както казахте масови бомбардировки.Отделно от изброените дейности на вертолите имаш и често "техническо обслужване".Чести откази - в предвид голямата натовареност.Няма как просто чисто математически да се ползват толкова често за бойни мисии!

        Comment


          Този път улучиха доста точно входа на пещерите ако е подобна географията като на предишните удари, отделно хич не се пестеше големината на експлозията:


          За хеликоптерите - само в Тафтаназ загубиха 20+, отделно имат свалени 20-30, един бог знае колко са повредените и канибализираните. Освен ако руснаците не са направили чудеса с резервните части едва ли САА има в наличност повече от 10-30 хеликоптера в момента. Между другото много рядко ползват Ми-25 по някаква причина.
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            T-72М написа Виж мнение
            Ти летяща Газела виждал ли си в Сирия от началото? Аз нито летяща нито нелетяща.Преди доста години франсетата спират подръжката.Бройката на руските вертоли доста намаля, отделно от бойни загуби, отделно невъзможност за поддръжка и оставени на вечната стоянка на обсадените летища.Та бройката е доста малка за такива както казахте масови бомбардировки.Отделно от изброените дейности на вертолите имаш и често "техническо обслужване".Чести откази - в предвид голямата натовареност.Няма как просто чисто математически да се ползват толкова често за бойни мисии!
            Някой знае ли за какво се използват "Газелите", по принцип Динайн трябва да знае най-вече. Освен 4-6 противотанкови ракети не могат да носят нищо и са уязвими от стрелбата дори на АК-47 , абсолютно не са пригодни за бой в градски или планински условия. Единственото им предназначение беше евентуално, но съмнително да спрат някоя танкова лавина залитнала откъм Голан. За друго нищо не стават.

            За хеликоптерите - само в Тафтаназ загубиха 20+, отделно имат свалени 20-30, един бог знае колко са повредените и канибализираните. Освен ако руснаците не са направили чудеса с резервните части едва ли САА има в наличност повече от 10-30 хеликоптера в момента. Между другото много рядко ползват Ми-25 по някаква причина.
            Ми-24 се използваха през 2013-4 за спецназ акции в тила на терористите. След загубата на Табка не се е чувало за никаква специална десантна операция. Или имат прекалено много загуби, както спомена или просто не могат да ги ползват в нощни и сложни климатични условия, а също така използването и загубата им са неприемливи.

            Джис Ар Шугур - https://www.youtube.com/watch?v=3d53AuCscDo

            Comment


              кало написа
              Всички се концентрираха върху руските бомбардировки, защото те са единственото, което проваля стратегията на САЩ - за всяване и поддържане на пълен хаос в целия регион.
              Викаш руските бомбардировки въобще не допринасят за хаоса. С останалата част от поста ти съм долу-горе съгласен.

              Comment


                monte christo написа
                Перекрестье на кадрах – не является целью для нанесения удара с бомбардировщика, это точка фокусирования камеры беспилотника, который ведет контроль за применением авиации
                Това е пределно ясно. Видеото за което говорим е, че втората бомба се друсва на сред полето където няма никаква инфраструктура. Първата е сравнително точна, втората пропуска. Курсора на дрона няма никаква вина за това.
                С уважение контрол_alt.

                Comment


                  Тезата на Миноборон беше, че там някъде - насред полето и под полето е имало склад.

                  Comment


                    monte christo написа Виж мнение
                    Тезата на Миноборон беше, че там някъде - насред полето и под полето е имало склад.
                    Къде е складът?



                    С уважение контрол_alt.

                    Comment


                      контрол_alt написа Виж мнение
                      Къде е складът?



                      6-7 стр по назад...

                      Desperado написа Виж мнение
                      Версия относно видеото на МО на РФ- отклонение и кофти мерник или точно в целта.

                      http://rusvesna.su/recent_opinions/1443673904

                      Просто друга гледна точка. Дали е така или им се иска да е така, не съм специалист да преценя.
                      Трол по списък.

                      Comment


                        Понеже нямам време да се занимавам с уж интелигентни хора, на които едно и също нещо е обяснявано 100тина пъти досега по най-различни начини, всеки пост, който по моя преценка съдържа обиди (ако ще и завоалирани), ще трия без оглед останалото му съдържание.
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          Desperado написа Виж мнение
                          6-7 стр по назад...

                          Однако, на самом деле, удары осуществлялись по подземным укреплениям. И то, что многие ошибочно принимают за попадание боеприпасов, или их осколков, или их кассетного БО по пустынным полям, является следами прямого попадания в подземный бункер, входы которого отмечены ж¸лтой линией.
                          Подземното укрепление строено от ГДР е на съвсем друго място и дронът, който е правил записа е друг. Виж:

                          С уважение контрол_alt.

                          Comment


                            Russia bombs non-ISIS Lataminah, claims it's ISIS, then bombs it again and calls it Raqqa, but SANA calls it Jisr

                            Truth will save the world

                            Comment


                              Става дума за едно и също място, просто камерата е фиксирани на три различни места... това което показваш на стоп кадър в началото е същото и като
                              Click image for larger version

Name:	1970448_8971885169823i4oyp.jpg
Views:	1
Size:	31.8 КБ
ID:	548408

                              Разгледай клипа от началото до края...
                              Трол по списък.

                              Comment


                                Започва същата тенденция като в Украинската тема, да се занимавате само с дезинформация и контрадезинформация, какво било на тая снимка, къде паднала оная бомба, да оборим вражеската плюнка с наша контраплюнка. Не искам да бъде затворена темата, когато на модераторите им писне да ви трият глупостите, а това ще стане съвсем скоро. И не, няма да имам нищо общо с това затваряне.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X