If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Годишнина
На 17 август 1896 г. Джордж Кармак открива злато в един от притоците на река Клондайк в Канада - “Рабит Крийк”, с което поставя началото на златната треска" (1897-1899).
И дава храна за творчеството на любимият ми писател - Джек Лондон.
This is my signature. There are many like it but this one is mine.
"... намерих ключа и отворих вратата. Там - царството на моите сънища и мечти - беше пусто, глухо... отидох до картинаната, изтрих я от прахта, исках да видя още веднъж следите на онова, което някога мислех възможно. Но можех ли да вярвам на очите си? ..."
Преди малко по новините на БТВ съобщиха, че Русия е провела успешно изпитание на най-мощната неядрена бомба. Някой ако знае нещо повече по въпроса да пише! Живо ме интересува.
Тротилов еквивалент повече от 44 тона! Е, на това му се вика авиобомба
Имай в предвид, че е около 8 пъти по мощна при еднакво количество на запалимо вещество спрямо тротил. Което значи, че такава бомба тежи "само" около 5 тона. В една от съседните теми Ам Гъл е пуснал много хубав и изчерпателен линк за възможностите на такъв тип бомби и за бойното им приложение във Виетнам.
This is my signature. There are many like it but this one is mine.
Само че има едно "но" в случая - този тип бомби превъзхождат ковенционалните само на относително равнинна местност (растителностат няма твърде голямо значение, макар че все пак има) и то при подходящи атомсферни условия, защото ефективността им зависи изцяло от това дали аерозолната смес ще се разпредели добре и ще формира голям облак. Нищо вакуумно няма в действието им. Освен това за разлика от конвенционалните бомби имат само един тип поразяващо действие. Не стават за разрушаване на укрепления или поразяване на защитени цели. Т.е. те са по-ефективни от ковенционалните само в сецифични условия, не са приложими навсякъде. И също така имат ефективност само над определена (доста голяма) маса на боеприпаса, т.е. не стават за снаряди, малокалибрени бомби и т.н.
Comment