Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резултати от местните избори

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    наистина, бродещият призрак на комунизма вече е доста неадекватна тема...а коя партия в България не е пълна с БИВШИ комунисти???
    иначе Хауптман, за пейзанството си прав :twisted: няма просто никакво обаяние Стоян Александров. човекът определено не е политик и макар че кметът не е необходимо да е политик, все пак :roll:
    Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
    каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
    каквито са мислите ти,такива са делата ти,
    каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

    Comment


      #17
      Наистина за кмета е необходимо да бъде мениджър...доколкото знам в това Софиянски е спец, ама какво от това?!
      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

      И други затворници
      нека четат пред вратите
      нашата памет остъклена
      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


      Comment


        #18
        Originally posted by "Sir_Gray"

        Moже да е отрицателен като подбуда, но положителен като действие. Така че все е по-добре от бездействието
        Това е малко като тотото - шансът да спечелиш е пренебрежително малък, но пък ако не пуснеш фиш е абсолютно нулев. И голямата разлика между пренебрежително малък и нулев е там, че все пак в единия случай се печели понякога.
        Този начин на разсъждение винаги ме е радвал. Ами нали като пускаш тото-фиш ти плащаш пари? Т.е., не е ли по-добре в този случай да си ги събираш или внасяш тези пари и после да си ги изтеглиш наведнъж - къде-къде по-сигурно е от тотото. А и има повече смисъл.

        Колкото до изборите, е аз гласувах за Софиянски и какво от това? Моят вот също беше отрицателен:
        мразя червените комунисти,
        но мразя сините още повече, защото именно те са по-вредни, тъй като предават идеята. Не е ли ясно че синият комунист Костов с нищо не е по-ралзичен от червения комунист Костов? Това в края на краищата е един и същи комунист, със всичките му вредни навици.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          избори ...

          Originally posted by "messire Woland"

          мразя червените комунисти,
          но мразя сините още повече, защото именно те са по-вредни, тъй като предават идеята.
          Така е. В СДС се намърдаха доста гадове и нещата не тръгнаха добре. Лидерите също правят грешки, постъпват прибързано. Нормално е, човешко е.

          Originally posted by "messire Woland"


          Не е ли ясно че синият комунист Костов с нищо не е по-ралзичен от червения комунист Костов? Това в края на краищата е един и същи комунист, със всичките му вредни навици.
          От къде знаеш, че Костов е комунист, бил той син или червен. Бих казал, че това е най-големият дъжавник, след Стефан Стамболов. Друг е въпросът, че върху него продължава да се излива помия от ВАЦ-овите вестници. Голяма част от простолюдието не разбира, че става дума за пропаганда и вярва на всичко безпрекословно. В българина се насади едно мнение, че СДС се е облагодетелствало много през 4-те години, когато е било на власт. Има и такива хора, но съмнявам се, че Иван Костов е между тях. Помисли си, че ако наистина е бръкнал в меда, тогава "пресата" би ударила тревога до небето за имотите на бившия премиер.

          Най-много се облагодетелства БСП по време на Жан Виденов. Спомни си за хипер инфлацията, фалирането на банките, завлечените пари от т.н. кредитни милионери, за нещастниците, подвели се да си вложат спестяванията за бърза печалба от големите обещавани лихви, което беше компенсирано от държавния бюджет, източването на капитали от държавата, фалитите на предприятията... Кризата за горива, храни... Заплатите и пенсиите от по няколко долара. Къса е паметта на народа.


          При управлението на Костов, България беше изправена на крака, стабилизира се икономически, бяха проведени реформи, които трябваше да станат преди доста години. За това не са виновни СДС, че са ги провели след '97г. Общестовото се наложи на този късен етап да плати тежка цена. Беше сложен край на групировките, "застрахователите".

          Действията на Иван Костов не са действия на един комунист. Наричането му червен или син комунист не граничат със здравия разум. Подобни думи ясно говорят за повърхностните разбирания на авторът им.
          scharfschutze ®
          _______________________________________
          Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

          Comment


            #20
            Re: избори ...

            Ееее, Воланде, добре де примера не беше най-удачния Но не можеш ме убеди, че в дадения случай(избори) бездействието е по-добро от каквото и да е действие, дори грешно.
            А иначе за това, че нашите политически отношения са пълна комедия няма спор. Факт е, че всяко правителство досега се оказа неспособно да управлява и замесено в скандали и корупция. Единствената разлика, според наблюденията на баща ми (експерт по водите в Министерство на земеделието и горите) е в това, че по време на Костов ръководните кадри са изпитвали поне някакъв интерес в работите на министерството и с течение на време са се понаучили горе-долу как се работи (за корупцията на Костов и обкръжение също ми е разказвал достатъчно), докато сегашните висши чиновници въобще не се и опитват да разберат как текат каналите на държавническото управление.
            За каквато и да е приемственост при смяната на кое да е правителство и дума не може да става.
            За някакъв адекватен подбор на чиновническите кадри също - всеки следващ прави коренни промени и настанява своите хора.
            Въобще трагедията е пълна. И не става въпрос за някакви неясни етични и идеологични въпроси, а за простата работа на низшите и средните чиновнически етажи - нещо, което просто трябва да се организира ефективно, всяка по-голяма компания се спрява ежедневно с това.
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #21
              само ще кажа да не си мислите че само при нас е така. такова нещо като "Българска му работа" няма. Говорил съм с много хора от източна европа и навсякъде е същото.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                Е, бездействието наистина не е най-добрия избор, но в момента не ми хрумват други задоволителни варианти (е сещам се за един два, ама както би казал Рамблер - много работа пък накрая пак излизаш крив ). А за останалото - Костов поне го следя отдавна - с нищо не е по-различен от останалите, а пък това, че го титуловате като "най-великият политик след Стамболов" е достатъчно показателно, само по себе си. Не смятам, че политическото пристрастие (което си е специфична форма на заблуда, откъдето и да го потгледнем) е достатъчно като аргумент, когато става въпрос за това кой ще ни управлява.
                А че Стоян Александров е абсолютен нещастник, не означава, че Софиянски трябва да ме кефи повече с фалшивата си усмивка. А след като изборът е между неразличими една от друга злини, то аз предпочитам въобще да не си правя труда да избирам. Да живей сивотата

                Comment


                  #23


                  Originally posted by "gollum"

                  Е, бездействието наистина не е най-добрия избор, но в момента не ми хрумват други задоволителни варианти (е сещам се за един два, ама както би казал Рамблер - много работа пък накрая пак излизаш крив ). А за останалото - Костов поне го следя отдавна - с нищо не е по-различен от останалите, а пък това, че го титуловате като "най-великият политик след Стамболов" е достатъчно показателно, само по себе си. Не смятам, че политическото пристрастие (което си е специфична форма на заблуда, откъдето и да го потгледнем) е достатъчно като аргумент, когато става въпрос за това кой ще ни управлява.
                  А че Стоян Александров е абсолютен нещастник, не означава, че Софиянски трябва да ме кефи повече с фалшивата си усмивка. А след като изборът е между неразличими една от друга злини, то аз предпочитам въобще да не си правя труда да избирам. Да живей сивотата
                  Щом следиш от близо Иван Костов, дай повече информация.

                  Победата в този момент над комунистите е повече от важна. Не се и съмнявам, че Софиянски ще победи.

                  От къде този песимизъм, Голъм? Защо си токова обезверен.
                  Даваш лош пример на четящите дискусията и ги обезверяваш още повече.
                  Трябва да се мисли позитивно. В противен случай неволята сама идва.
                  В този момент България има нужда от силни лидери, а не от ... Предполагам, че ти е ясно какво имам предвид.
                  scharfschutze ®
                  _______________________________________
                  Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                  Comment


                    #24
                    Re:

                    По - скоро от мислещи лидери, а не от силни. Силните лидери обикновено са известни с това, че прахосват силите си в избиване всички инакомислещи или се впускат в безмислени войни. Не ща да имам силен лидер. Искам да притежава поне малко мозък...
                    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                    Comment


                      #25
                      Ех, стига вече с тея призраци на комунизма - отдавна бродят, но недей ме плаши с тях, ако обичаш. Едно време и призрака на капитализма бродеше, но те по принцип това правят - привиденията. И на никой не му се накривява шапката от тях (освен ако си слабонервен (или чувствителен свръх мяра)). С призраци се борят СДС и затова все повече отмират като партия. Същото, до голяма степен важи и за БСП, макар те да отмират по други причини . И само недей да ме убеждаваш, че въпросният кандидат на БСП за кмет е комунист - ще се скъсам от смях. Или пък - че Софиянски е голям демократ.
                      Лошото е, че когато стане въпрос за политика, в България веднага се изваждат идологическите доводи, а всички забравят, че тук идеите се използват не по предназначение. Т.е., не за да се променя света според тях, а единствено за да се разделя - аз искам да се разгранича от еди-кой си и го наричам комунист (или пък - ако съм от другата страна - фашист/капиталист или каквото там използват в момента). Но ако трето незаинтересовано лице се загледа в нас, ще открие, че никой от двамата не е наясно какви са тия идеи и всъщност въобще не се ръководи от тях в действията си. Използват се само като байраци, под които да се сбират привърженици.
                      Така е в България, вероятно и другаде е същото. Но мен повече ме вълнува това тук и сега.
                      Колкото до Костов - не е чак толкова интересен - обикновен пресметлив технократ, израсъл до неосъществен диктатор и яростен идеен борец. Късички са му краката, че да достигне до Стамболов. Пък толкова много подобни политически фигури има. Ако политическата му кариера беше започнала в друго едно време, току виж да беше догепил до генерален секретар. И щеше да си е същия. Както във всяко управление и при него имаше положителни неща, може би дори повече, отколкото при други. Но просто не е това...

                      Comment


                        #26
                        ех, тези призраци...

                        Виждам, че се замеряте с термини - този бил или не бил комунист, онзи - демократ ,- та искам са попитам - какво, аджеба, разбирате под комунист , социалист и какво е това демократ. След като дадем определения на термините и уеднаквим понятията, тогава ще можем да разхвърляме политиците по категории и да определим кой какъв е.
                        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                        Comment


                          #27
                          Безсмислие ако питате мен....
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #28
                            а мен ако питате, това са твърде скорошни събития за да може да бъдат оценени трезво и обективно, затова аз се въздържам от каквото и да е мнение.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by "rambler"

                              Виждам, че се замеряте с термини - този бил или не бил комунист, онзи - демократ ,- та искам са попитам - какво, аджеба, разбирате под комунист , социалист и какво е това демократ. След като дадем определения на термините и уеднаквим понятията, тогава ще можем да разхвърляме политиците по категории и да определим кой какъв е.
                              Всеки трябва да знае какво е комунист и демократ.

                              Сега смело напред!
                              scharfschutze ®
                              _______________________________________
                              Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                              Comment


                                #30
                                Господ да пази България от СДС.
                                "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                                Wette

                                Comment

                                Working...
                                X