Съобщение

Collapse
No announcement yet.

$843 млрд. са разходите за оръжия в света за 2002г.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Май излиза, че опитен пожарникар, или полицай в по-богатите щати, взимат заплата колкото бригаден генерал в армията.
    Вс¸ равно находятся люди которых хлебом не корми, а только дай автомат, комбинезон, высокие ботинки...
    Дело не только в деньгах, дело в самооценке.

    Но ещ¸ раз не устаю восклицать - трата таких громадных денег на военные цели - это странное занятие... Если цель военных приготовлений - война с терроризмом . Этих террористов на всей земле и миллион человек не наберется, да за такие деньги этот миллион человек в христианство перейдет и будут колыбельные песенки петь.
    На самом деле, хоть Dinain и говорит, что абсолютна, 1000%-ова мега-сигурност е станал по-сигурно място от края на на Студената , но лично я чувствую себя в большей опасности чем во время студеной войны. Да и Америка на себе 11.09 испытала эту 1000% безопасность...
    "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

    Comment


      #32
      Виталий е решил да се шегува. Виталий не схваща че това със сигурността съм го написал на майтап, точно поради неизмеримостта на това понятие "сигурност". А за военните разходи е много смешно - дори и да приемем че враговете на американската армия са една шепа ислямисти, то веднага се сещам за една друга армия, която в един момент беше събрала към 100 000 танка и така и не намери срещу кого да ги използва :lol:
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        #33
        За съветската ли говориш.

        Comment


          #34
          Динайн, ще се присъединя към въпроса. Наистина ли е имало момент в който СССР е имал на въоръжение 100 000 оперативни танка, включая консервираните?!?

          Виталий - напълно съм съгласен. При професионалните военни и наемниците, заплащането много рядко е основен фактор. Френският чуждестранен легион е прекрасен пример за това.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            #35
            Аз така знам, през 70-те години. (въорЪжение)
            Уикипедията например казва че само произведените Т-54/55 са 86 - 100 000 броя.
            Т-62 - над 22 700 броя.
            Т-64 - около 6400 броя.
            Т-72 - над 25 000 броя.
            Т-80 - около 6000 броя.
            Last edited by Dinain; 06-06-2008, 02:29.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              #36
              Dinain написа
              Аз така знам, през 70-те години. (въорЪжение)
              Мерси - поправих го. А ти откъде го знеш това/не говоря за правописа/? Когато аз служих - 95 г. имаше много Т-34 чакащи за нарязване. За нищо не ставаха, но може би не са ги отписвали, докато не са нарязани? Кремиковци не ги искаше, защото съставките на бронята/силиций - демек пясък/ повишавали много температурата на топене на куполата. Седяха си с години. Може би в СССР е имало нещо такова но в по-голям мащаб. Но все пак, за да кажеш, че някой е имал 100 000 танка през 70-те, това значи 100 000 танка в движение/след еднодневно разконсервиране/, муниции за всички модели Т-34/КВ/ИС-1/ИС-2/Т-60/Т-54/Т-55/т-60/т-70 и кой знае колко още съм пропуснал, особено от леките. Ами не го вярвам това!

              П.П: Ревизирам си мнението. Мога да повярвам - защото има логика. Ако са можели да потдържат консервирани толкова танкове и са ги имали, защо не. Винаги е по-добре да изпратиш в атака 4 човека в танк, пък бил той ВСВ модел, отколкото са им сложиш каски и да им дадеш калашници.
              Last edited by Amazon; 06-06-2008, 03:14.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                #37
                Абе не съм казвал такова нещо. Достатъчно е да се водят на хартия някъде. Признавам си без бой, че съветските танкове в движение през 70-те не съм ги броял лично. Просто така бях чул/чел някъде навремето и съм го запомнил. Виж и производството все пак.
                ПП Иначе в IDF до скоро се пазеха (използваха) M3 half-track от ВСВ. Пенсионираха ги официално през 2003 г., ако не се лъжа. Джипове Уилис и до днес могат да се намерят, както и танкове М-48 и т.н. реликви.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #38
                  ОТ: Последните месеци са излезли са на мода Jeep от ВСВ/за нас това са вездесъщите залени уазки/. Невероятно ги правят! Всичко е ново рабира се - от двигателя през климатика та до окачването, но формата е едно към едно с джиповете от "Спасяването на редник Раян" и "Враг пред портата". Същият зелен цвят/по-лъскав разбира се/, платненият гюрук - абе супер са! Припомних си, как като дете ме качиха с едно такова до връх Марагидик - към 2000 метра надморска височина.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment

                  Working...
                  X