Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студената война - граници и хронология

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    По последни данни ЕС надминава САЩ с няколко процента в дяловете от световната търговия. Не знам дали това ви е известно???
    А Германия е много близо по стойности до Американците...
    Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

    Comment


      #32
      Originally posted by "rambler"

      американците поне го прилагат срещу вражеска държава / без да ги оправдавам/,
      а имало ли е смисъл да го правят в този етап на войната :evil: :evil: :evil:
      или това е било просто демонстрация на силата на ядрената бомба, която американците са яхнали...а руската атомна бомба не беше ли 1949 г., такъв спомен ме гони мен. при Карибската криза става въпрос за компромисно решение, тъй че и двете страни отстъпват, а не само американците...Хрушчов е не по-малко нерешителен от Кенеди и не извежда на практика нищо от започнатото до край.
      Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
      каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
      каквито са мислите ти,такива са делата ти,
      каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

      Comment


        #33
        Многократно сме го обсъждали, но атомните бомби над Япония не са военна необходимост, а по-скоро са на принципа - "щом сме хвърлили толкова пари да създадем това оръжие, безсмислено е ако не го използваме". Предполагам, че има и идея за демонстрация на сила.

        Comment


          #34
          А и донякъде - начин да се запази животът на много американци, които неминуемо биха загинали при десант срещу Япония.
          "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

          Comment


            #35
            Да, но това
            начин да се запази животът на много американци
            е по-скоро вътрешнополитическото оправдание на акцията и едва ли е сред реалните причини за осъществяване на атомните бомбардировки, нали?

            Comment


              #36
              Originally posted by "gollum"

              Да, но това
              начин да се запази животът на много американци
              е по-скоро вътрешнополитическото оправдание на акцията и едва ли е сред реалните причини за осъществяване на атомните бомбардировки, нали?
              ПРАВИЛНО! НЯМА ОПРАВДАНИЯ ЗА ПУСКАНЕТО НА АТОМНА БОМБА (освен ако не е в Париж... там вече има причини).

              Канцлер на хазната

              Comment


                #37
                да, разбира се, че е и начин за запазване живота на много американци, съгласен съм, но според мен друг основен ефект, който е бил търсен е да се покаже разрушителната сила на бомбата и как тя би могла да се използва срещу непослушните...той Кисинджър, даже много се сърди, че след това не са метнали няколко бомби срещу СССР преди да бъде нарушен ядрения монопол...направо не може да му го прости на Труман.... :twisted:
                Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                Comment

                Working...
                X