Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко данни за китайската армия

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Малко данни за китайската армия

    Малко данни за китайската армия:

    Численост на въоръжените сили: 2 255 000 души

    Сухопътни сили 1 500 000

    Танкове 85 800
    Бронирани машини 4500
    Артилерия 17 700
    Хеликоптери 375

    ВМС 255 000

    Подводници 58
    Ескадрени миноносци 27
    Фрегати 44
    Десантни кораби 76
    Бойни самолети 792
    Хеликоптери 78
    Морски пехотинци 10 000

    ВВС 400 000

    Бомбардировачи 222
    Изтребители и щурмови 2421
    Транспортни 296
    Тренировъчни 493
    Хеликоптери 90

    ПВО
    Ракети 1578
    Оръдия 16 000

    Балистични ракети
    Междуконтинентални 46
    Със среден обсег 35
    С малък обсег 725

    #2
    Танкове 85 800
    тая цифра малко ме съмнява, особено вързана с едва 4500 бронирани машини...

    Comment


      #3
      И за какъв чеп са им тези 85 000 танка /ако е вярна цифрата/????????????Да пазят границата с Монголия?А как са обособени в структурно отношение?Нещо не мога да си представя това колко танкови армии са или пък групи танкови армии - нещо невиждано в световната история.

      Comment


        #4
        Би тряБвало да е печетна грешка. Въпросът е дали добавеното е 8 или 5. По-скоро трябва правилното да е 5.

        Comment


          #5
          А защо да не са 85 К? никой не казва какви са точно Т-34-85 висящ от 20 години в парка също е танк на който му е любопитно да ходи тук: http://www.armyrecognition.com и да си зяпка

          Comment


            #6
            според други сведения танковете са 14 000.

            Comment


              #7
              Не знам, то е ясно, че сигурно в КНА си пазят и доста стари машинки, а май имат и множество леки танкове, обаче все пак 85 000 ми се виждат твърде много. Не толкова на фона на количеството бронетранспортьори (все пак при толкова пехота е ясно, че повечето се вози на камиони или пък си ходят пеш), колкото въобще ми се виждат много.

              Comment


                #8
                Танкострах в Монголия ли надушвам?

                Comment


                  #9
                  chinese army, china military information, people's liberation army, china army information, chinese arm forces, people's liberation army,PLA,chinese army, china national defense, chinese navy, chinese air force

                  Comment


                    #10
                    А какво ще кажете за съотношението на подводния спрямо надводния флот? Доста мижави подводни сили, нали?
                    Данните са от в-к „Труд” от 05. 03. т.г, ако не се лъжа, и е ясно, че ще да има неточности, но отде ли може да се намерят данни по-близки до реалността?
                    На мен тия данни като цяло ми се виждат занижени, по субективна преценка, изключая танковете.
                    А междуконтиненталните им ракети? Само 46?
                    Нереално някак...

                    Comment


                      #11
                      Хич даже не е нереално, обективно погледнат Китай са си страна от третия свят (айде 2,5 от мен да мине) а всички кинти които сега се наливат са чужди, технологиите също (основно заради евтината работна ръка и това че няма никакви рестрикции за използваните технологии) а никой западен инвеститор ням ада си даде парите за грохналите китайски подводници или смехотворните им МБР-и. пък руснаците няма да им ги продадат

                      Comment


                        #12
                        Танки: – ок. 9 500 ед., из них: 8250 средние и основные боевые танки: 450 "Тип 85-II", 400 "Тип 80-I и -II", 300 "Тип 79" и "Тип 69", ок. 6000 "Тип 59-I/-II", а также до 400 Т-54 и 700 Т-34-85; л¸гкие плавающие танки – до 1300 ед. "Тип–63".


                        К вопросу о Российско-Китайской войне.
                        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                        Comment


                          #13
                          http://www.globalsecurity.org/milita...ina/index.html

                          Подробно, но едва ли верно

                          Comment


                            #14
                            von Danitz написа
                            Танкострах в Монголия ли надушвам?

                            Макар че - едва ли. Почти е нереално, предвид огромните монголски пространства, вярно, равнинни, но да се изминат с танкове ... разхода на моторесурс ще е чудовищен, а от друга страна Монглия практически няма армия така или инак. Честно казано не мога да си представя къде биха могли да бъдат използвани китайските танкове предвид терена, съседите и евентуалните им бойни полета. Авиация - да, пехота - да, но много танкове ... не знам.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #15
                              освен това на огромните празни пространства по-добри мишени от настъпващите танкове - трудно се намират...

                              Comment

                              Working...
                              X