Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts


    Първите кадри малко ме съмнява да са от Крим.
    Това слънчево време? Ми-28...
    Омбрето отначало снимащо по къс ръкав....
    Зелените дървета
    Доста подобни манипулации ще шъкат из нета!

    Comment


      Мисля че каквито и да е аншлуси не са възможни. Още по-дълбока автономия, граничеща с независимост обаче е нещо реално за Крим.
      Да видим кога Путин ще покаже че го разбира това, че да позатихне малко цялата истерия.
      Четох нещо интересно от някакъв френски анализатор във в. Сега, но не знам доколко е преувеличено. А то е че имало много сериозна емиграция от Украйна към Русия. Близо 10% от населението за последните две деситилетия. Някой знае ли доколко това е вярно?
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Россия созывает сегодня совет безопасности ООН

        Для Амазон.
        Последние 5-7 лет население России растет на несколько сот тысяч
        человек в год. В основном за счет Украины. Зарплаты в России и пенсии гораздо выше.
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          T-72М написа Виж мнение
          Първите кадри малко ме съмнява да са от Крим.
          Това слънчево време? Ми-28...
          Омбрето отначало снимащо по къс ръкав....
          Зелените дървета
          Доста подобни манипулации ще шъкат из нета!

          а малко Това са кадри, които се появиха в нета преди две години - мисля, че някое от ученията Запад (или ЮГ) 2012, например.

          Comment


            кало написа Виж мнение
            САЩ във Виетнам; САЩ в Гренада; СССР в Афганистан; НАТО в Югославия; НАТО в Сърбия; САЩ в Ирак; САЩ в Афганистан; ВУ на САЩ срещу части на Пакистан, Судан, Йемен; Израел в Ливан, Сирия, Ирак, Египет; Русия срещу Грузия; НАТО срещу Либия, - все подобни, но много по-зловещи примери, донесли милиони убити и ранени, и два пъти по толкова бежанци. Какво толкова необяснимо има тук?

            ПП, разбира се в случая с Русия срещу Грузия става дума за отбрана, а не за нападение.
            Това е ясно, но в изброените от теб събития нападателите са заклемявани като "агресори" от "цялата прогрeсивна световна общественост", начело със СССР, а след това - Русия.

            Нещо двойни стандарти забелязвам.

            А и повечето от изборените от теб примери датират от времето на Студената война, което си е ясен показател накъде отива светът през 21-ви век: грубата сила решава вместо дипломацията и икономическите лостове.
            По този път тръгнаха САЩ и до момента нищо съществено не са спечелили - само главоболия и колосални дългове. Но това е друга тема.

            Comment


              хоп-троп

              Авиабаза ВВС Украины в Бельбеке присягнула народу Крыма
              03.03.2014 - 18:40
              Тва е доста стара партенка. Тя тази база вече я превземаха няколко пъти и преминаваше на страната на Крим още толкова.
              Не е трудно да се сетим, че ако това беше истина, щеше да има видео, журналисти и прочее, както в случаите с Беркут и Березовски.

              И нещо интересно:

              Более 20 частей украинских военных отказались выполнять приказы Киева
              Това също. Няма как да се изпълняват заповеди, които ги няма. Основното оплакване на украинските военни по телевизионните репортажи и социалните мрежи е, че няма ясни заповеди от министерството какво да се прави. Валят само назначения на командващи и заплахи за съд при измяна.
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                Напротив. Освен в Гренада, в кои от изброените страни има граждани на САЩ, или определящи се като американци? А в Гренада поводът са няколко десетки "студенти".
                Колкото до двойните стандарти - такива има с пълна сила - особено сред най-много раздаващите оценки и присъди.
                Но това е спор, който не е плодотворен, затова предлагам да го прекратим.

                По темата
                С оглед на:
                1. Русия спешна среща на СС на ООН в един и половина наше време
                2. Путин е провел важни разговори с Лукашенко и Назърбаев (Белорус и Казахстан, основни и близки партньори, вкл. в стратегическата система за ПВО)
                3. С обичайната показуха завърши активната фаза на т.нар. внезапна проверка на Централния и Западния военни окръзи.

                Смятам, че можем да очакваме някакво развитие на нещата в Крим тази нощ.

                Разбира се, може и да се лъжа.

                Comment


                  картаген написа Виж мнение
                  На теория звучи добре, проблемът е, че на практика нещо не се получава "хем, приятелски, хем независими". Путин им предложи 15 млрд приятелска помощ, а те взеха че палиха гуми в центъра на Киев. Като падна неговия човек Янукович, без много чудене "силният руснак" окупира Крим. А сега както четем - вече трети регион искал независимост от Украйна /доколкото може да се вярва на тези заявления/.
                  Хм, на заемът откога му викат "приятелска помощ"? Сериозно, нали не мислиш, че "приятелство" има нещо общо с това. Путин и Янукович се разбраха на закрити врати и народът просто беше информиран за сделката. Отказът от евроинтеграция беше част от нея. И тогава избухнаха протестите, ако си забравил.

                  Относно "независимостта на регионите" май бъркаш непризнаването на сегашното правителство в Киев с желание за отделяне от Украйна. Такова желание има само малцинство и цифрите на Durutti го потвърждават (и дори те ми се струват повляни от скорошните събития).
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    кало написа Виж мнение
                    Напротив. Освен в Гренада, в кои от изброените страни има граждани на САЩ, или определящи се като американци? А в Гренада поводът са няколко десетки "студенти".
                    Колкото до двойните стандарти - такива има с пълна сила - особено сред най-много раздаващите оценки и присъди.
                    Но това е спор, който не е плодотворен, затова предлагам да го прекратим.

                    По темата
                    С оглед на:
                    1. Русия спешна среща на СС на ООН в един и половина наше време
                    2. Путин е провел важни разговори с Лукашенко и Назърбаев (Белорус и Казахстан, основни и близки партньори, вкл. в стратегическата система за ПВО)

                    Смятам, че можем да очакваме някакво развитие на нещата в Крим тази нощ.

                    Разбира се, може и да се лъжа.
                    Кало тук си мисля че важно какви цели си е поставила всяка от страните.Де факто Крим е извън контрола на Киев.
                    Какво иска да постигне Русия?Всъщност колко военни части в Крим са под контрола на "Крим" и колко на Киев?
                    Мисля че Русия ще иска Крим да е като положението на Южна Осетия преди 2008-ма и присъствие на руски части там с мандат на Миротворци!

                    Comment


                      Dinain написа Виж мнение
                      Хм, на заемът откога му викат "приятелска помощ"? Сериозно, нали не мислиш, че "приятелство" има нещо общо с това. Путин и Янукович се разбраха на закрити врати и народът просто беше информиран за сделката. Отказът от евроинтеграция беше част от нея. И тогава избухнаха протестите, ако си забравил.

                      Относно "независимостта на регионите" май бъркаш непризнаването на сегашното правителство в Киев с желание за отделяне от Украйна. Такова желание има само малцинство и цифрите на Durutti го потвърждават (и дори те ми се струват повляни от скорошните събития).
                      По въпроса за "приятелската помощ" - казаното е с доза ирония. Но, дай, да бъдем докрай честни: Путин предложи на Украйна изгодна финансова сделка в близко бъдеще, срещу частичен отказ от независимост в перспектива. Реално това щеше да е глътка въздух за колабиралата украинска икономика и валута. Това беше обвързано и с изгоден договор за газта. Друг е въпросът каква щеше да е цената относно бъдещето.
                      Това на фона на нищото, предложено от ЕС и САЩ. Говорим за ноември 2013 година. Сега Украйна ще бъде с далеч по-влошени социално-икономически показатели. Това е и част от причините хората в индсутриалните региони да се страхуват от демонстративно скъсване с Москва. А перспективата - "условия, диктувани от МВФ", не е никак розова.

                      По втория въпрос нищо не бъркам. Разсъждавам просто върху това, което е пуснато като инфо и анализи от други потребители по темата. Категоричното определяне кой е мнозинство и малцинство не е въпрос, който ние можем да решим. Ние просто оБсъждаме различни статии и дописки по темата. Ако си прочел написаното от мен внимателно, ще видиш, че никъде не вземам категорична позиция в една или друга посока. Просто защото не съм ангажиран с пристрастие към едната или другата страна в конфликта.
                      Last edited by zmaj; 03-03-2014, 21:46.

                      Comment


                        dibo написа Виж мнение
                        Това също. Няма как да се изпълняват заповеди, които ги няма. Основното оплакване на украинските военни по телевизионните репортажи и социалните мрежи е, че няма ясни заповеди от министерството какво да се прави. Валят само назначения на командващи и заплахи за съд при измяна.
                        Това като на оправдание от страна на овенните ми мяза.При наличие на желание
                        всичко се постига.
                        Пазят се от провокации според мен, и искат всичко да утихне.До преди 20 г в Една армия и в една страна са живели.Проблемите са ясни и на тях.

                        Comment


                          http://vk.com/video226573180_1685544...703425a507ad1e - Руски бойни вертолети над Керченският пролив.

                          Comment


                            Dinain написа Виж мнение
                            Путин и Янукович се разбраха на закрити врати и народът просто беше информиран за сделката. Отказът от евроинтеграция беше част от нея.
                            Относно това можем само да спекулираме. Янукович принципно доста ясно и аргументирано обясни защо не може да подпише онзи документ и защо иска да продължат преговорите по него. Но ако приемем че си прав и путин е купил отказа на Украина от евроинтеграцията, то кой е виновен за това? Украина обективно има нужда от пари, ЕС не е готов да ги даде, МВФ също, какво и остава на Украина?Иначе никакво приятелство няма в политиката - всичко е въпрос на интереси, тук няма две мнения по въпроса.
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              Но, дай, да бъдем докрай честни: Путин предложи на Украйна изгодна финансова сделка в близко бъдеще, срещу частичен отказ от независимост в перспектива.
                              Не знам какво точно е предложил, не съм присъствал на срещата. Съмнявам се че и ти знаеш. Това, което съобщи Янукович на украинците бяха две неща: 1) Спираме процедурата за интеграция в ЕС и окончателно се отказваме да подписваме търговско споразумение с ЕС. 2) Теглим 15 млрд. евро заем от Русия и подписваме договор за по-евтин газ. Духът на сделката е доста очевиден - обръщаме курса към Русия.
                              Дали това е изгодна сделка или не от икономическа гледна точка (и за кого), не мога да знам - не съм запознат с подробностите.

                              Реално това щеше да е глътка въздух за колабиралата украинска икономика и валута.
                              Или глътка въздух, или нова доза за един наркоман.

                              Сега Украйна ще бъде с далч по-влошени социално-икономически показатели. Това е и част от причините хората в индсутриалните региони да се страхуват от демонстративно скъсване с Москва.
                              Така е, страхуват се, защото са предимно заети в примитивни, морално-остарели индустрии, които произвеждат нискокачествен продукт с основен пазар Русия. И ако го загубят, ще загубят и работата си. Производствата им не отговарят на евро-стандартите и ще са нужни големи инвестиции, за да се модернизират до нужните нива. Нужно е цялостно преструктуриране на икономиката на Украйна, отдавна. Или не - това всъщност е изборът.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                княз Крылов написа Виж мнение
                                Относно това можем само да спекулираме. Янукович принципно доста ясно и аргументирано обясни защо не може да подпише онзи документ и защо иска да продължат преговорите по него. Но ако приемем че си прав и путин е купил отказа на Украина от евроинтеграцията, то кой е виновен за това? Украина обективно има нужда от пари, ЕС не е готов да ги даде, МВФ също, какво и остава на Украина?Иначе никакво приятелство няма в политиката - всичко е въпрос на интереси, тук няма две мнения по въпроса.
                                Далеч не съм убеден, че ЕС и МВФ не са готови да дадат пари. Може би при по-неизгодни условия от руския заем, но чак да отказват - не. Делегация на МВФ ще посети Украйна тази седмица, между другото, търсят се по спешност едни $15 млрд. - http://www.marketwatch.com/story/ukr...imf-2014-03-03

                                Не искам да влизам в темата кой е виновен. Аз разбирам много добре дилемите на един ръководител, когато "народът" иска едно, а "ръководителят" няма как да му го даде.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X