Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    картаген написа Виж мнение
    То реално какво ли могат да направят. За всеки трезвомислещ е ясно, че Русия ще смачка украинската армия в пряк сблъсък. Виж, ако руските колони се насочат към Киев или друг голям град от вътрешността със значително украинско население, може от отчаяние да има прояви на партиотизъм. Изходът от цялата работа е ясен, въпросът е в цената.
    За Путин не е все едно дали ще загинат единици или хиляди руски военннослужещи и цивилно население.

    А иначе в Украйна очевидно има едни 20-50 хиляди наборни ентусиасти, останалите са "пас".

    Какво ще рече със значително украинско население? Да използваме точни термини за да не възникват недоразбирания. Украинското население и сбор от лица живеещи на територия та на Украина, от тях около 95% са украински граждани - хора притежаващи украински паспорт (по зконите на Украина доколкото знам гражданинът не може да има двойно гражданство. Тук колкото и да ми е неприятно да призная имаме руски пропагандни похвати в подмяната на рускоговорящи и украиноговорящи граждани на Украина със термини "украинци и руснаци". Защото иначе Русия няма особенно много руски граждани които да защитава в Крим, огромната част от "руснаците" там са граждани на Украина. В този конкретен случай мисля че Руските войски вече поеха по неправилна траектория, ако естествено е вярна това че те са вече влезли в Украина въпреки отсътствие на официални пдтвърждения за това. Ако руската армия влезе на територията на Украина това може да се оправдае само с ангажиментите й по договора за атомното разоръжаване - да пази суверенетета, бузопасността и цялостта на Украина - в случая това може да се изразява единствено в коопериране с Украинските военни сили за преодоляването на безпрядките и възстановяването на конституционен ред или поне на условията в които той може да бъде възстановен. По никакви международни и вътрешни свои закони руската армия в момента няма право да разоръжава или блокира предвижването на украинската армия Всеки сблъсък с украинската армия ще бъде точката в който присътствието на руските войски ще се превърне в инвазия, а се надявам това на никого не му се иска ...
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    Comment


      Steelman написа Виж мнение
      http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/03/3/7017290/
      Един законопроект.
      За тови законопроект се говореше отдавна. Канеха се да го внасят от плячовската партия "Справедлива Русия" (още известна като партия на хората с говорни дефекти). Не мисля че ще бъде приет насериозно , камо ли въобще приет. Той Миронов все се опитва да бъде по-путин и от Путин.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        Очевидно руското военно присъствие в Украйна има други цели. И не е само блъф. Иначе не мога да си обясня наглостта - не просто да нахлуеш на чужда територия , но и да започнеш да разоръжаваш чужди въоръжени сили.

        Под "украинец" разбирам украиноезичен, поне такова разделение се появи по западите сайтове с разни жълти, сини и червени области на картата. Иначе кой за какъв се смята там - не знам. Ясно е, че е пълна каша.

        Comment


          картаген написа Виж мнение
          То реално какво ли могат да направят. За всеки трезвомислещ е ясно, че Русия ще смачка украинската армия в пряк сблъсък. Виж, ако руските колони се насочат към Киев или друг голям град от вътрешността със значително украинско население, може от отчаяние да има прояви на партиотизъм. Изходът от цялата работа е ясен, въпросът е в цената.
          За Путин не е все едно дали ще загинат единици или хиляди руски военннослужещи и цивилно население.

          А иначе в Украйна очевидно има едни 20-50 хиляди наборни ентусиасти, останалите са "пас".

          Не съм много съгласен. И СФРЮ през 1999г ВВС-то им беше една прашинка в сравнение с НАТО-вската армада но плизо 70 дена оказваха съпротива( никой да не ме упреква за "симпатии" към Сръбите, пример давам просто)!

          Comment


            Ако са почнали действиетлно да разоръжават - напомням още веднъж, официални данни за въввеждането на руски войски засега нямаме. Имаме сумати снимки на военни без опознавателни знаци и свидетелства основно на заинтерисовани страни. Нито заявленията на западни лидери нито на самата Русия говорят за наличие на руски войски на територията на Украина (извън рамкиту на договора за базите) като факт. Отново напомням че сме в епицзентъра на информационна война където нищо не е таква каквото изглежда ... което естествено не изключва наистина да има руски войски и те да разоръжават украинскте.
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              Много бързаш. Че за такъв тип символична съпротива , и украинците я оказват: днес е имало съпровождане на руски изтребители от украински Су-27.
              Паралелите с Югославия са доста условни, да не кажем, неуместни.

              Comment


                княз Крылов написа Виж мнение
                Ако са почнали действиетлно да разоръжават - напомням още веднъж, официални данни за въввеждането на руски войски засега нямаме. Имаме сумати снимки на военни без опознавателни знаци и свидетелства основно на заинтерисовани страни. Нито заявленията на западни лидери нито на самата Русия говорят за наличие на руски войски на територията на Украина (извън рамкиту на договора за базите) като факт. Отново напомням че сме в епицзентъра на информационна война където нищо не е таква каквото изглежда ... което естествено не изключва наистина да има руски войски и те да разоръжават украинскте.
                По принцип съм съгласен с теб. Но чак държавата на Оруел в глобален мащаб относно украинската криза - не ми се вярва. Колкото и да се преиначава и гримира ситуацията, няма как да се скрие всичко в ерата на глобалните електронни медии. Все нещо излиза наяве.
                По-скоро манипулацията е в сферата на тълкуванието на събитията. А не във фактите.

                Comment


                  По думите на украинските власти. Друго нещо ще е ако имаме подтвърждение за това от трети източник. Не забравяй че властите в Киев имат изгода от "Руска инвазия" защото се надяват по този начин да предизвикат по-силнареакция на други страни в своя полза. От тук следва че едва ли има смисъл да им се вярва повече отклкото на руските медии и власти. Което отново не значи че те обезателно лъжат - въпроса е че не знаем кой лъже и кой казва истината и в кой точно момент.
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    картаген написа
                    Под "украинец" разбирам украиноезичен, поне такова разделение се появи по западите сайтове с разни жълти, сини и червени области на картата. Иначе кой за какъв се смята там - не знам. Ясно е, че е пълна каша.
                    Каша е, вярно е. Познавам "украино говорящи", които използват основно руски в разговори, но не се имат за руснаци. Няма да се обидят ако ги наречеш руснаци, но те самите никога не се наричат така. Обичат си руските ценностни и руското културно наследство, но не обичат особено Русия. И т.н. и т.н. - вариации много.

                    Лошото е че досега нямаме(поне аз не съм срещал), ясно и недвусмислено заявление от Путин, какво мисли да прави с Крим. Както и ясни гаранции за запазване целостта на Украйна, пък дори и във федеративен вариант. Аз очаквах такова нещо днес, но май ще остана разочарован.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      картаген написа Виж мнение
                      По принцип съм съгласен с теб. Но чак държавата на Оруел в глобален мащаб относно украинската криза - не ми се вярва. Колкото и да се преиначава и гримира ситуацията, няма как да се скрие всичко в ерата на глобалните електронни медии. Все нещо излиза наяве.
                      По-скоро манипулацията е в сферата на тълкуванието на събитията. А не във фактите.
                      Ами азд имам голямо доверие в съвремената шпионска техника и особенно в военното разузнаване на развитите страни 0 щом дасега например САЩ не е подтвърдило факта на наличие на руски войски в Украина и игнорира дори виковете на Киев "Нападнаха ни!" , и вместо това се прави че имаме налице само разрешение от Съвета за евентуално навлизане ..... то явно има причини за това. Дали защото фактически още не са навлезли, или просто си играят на формализми с нажедждата да решат въпроса мирно - също няма как да знаем на нашето ниво на информация.
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        княз Крылов написа Виж мнение
                        По думите на украинските власти. Друго нещо ще е ако имаме подтвърждение за това от трети източник. Не забравяй че властите в Киев имат изгода от "Руска инвазия" защото се надяват по този начин да предизвикат по-силнареакция на други страни в своя полза. От тук следва че едва ли има смисъл да им се вярва повече отклкото на руските медии и власти. Което отново не значи че те обезателно лъжат - въпроса е че не знаем кой лъже и кой казва истината и в кой точно момент.
                        Има качени сума ти клипове в ю тюб. Има кореспонденции на западни медии. Масирано военно присъствие по улиците на чужда държава - това не е игла да я скриеш.
                        Друг въпрос е тълкуването. Първоначалната руска теза беше, че защитават живота и сигурността на населението в Крим. Не знам обаче това по какъв начин се свързва с блокадата на украински военни бази и опити за разоръжаването им.
                        Както и да е. Ще поживеем, ще видим, дето се казва.

                        Comment


                          картаген написа Виж мнение
                          И не е само блъф. Иначе не мога да си обясня наглостта - не просто да нахлуеш на чужда територия , но и да започнеш да разоръжаваш чужди въоръжени сили.
                          Пипат меко, дипломатично така да кажа. Разоръжават Крим (да няма кой да налага "официална" власт) - някоя част минават на страната на Крим, другите пишат рапорти за уволнение и по живо по здраво. Още малко и цялата (останала) силова структура ще са лоялни на сегашните власти в Крим и като пуснат международна инспекция - ми руски войници няма, имаме само дружинки за самоотбрана и местни силови структури. Онези без знаците нямаме идея кои бяха

                          Колкото до украинците е въпрос на гледна точка. Имаме си украинци, които са там от поколения и са си баш украинци. Имаме жители на Русия, които преди разпада са попаднали в Украйна (разпределение, по работа, след брак или по друга причина), но всичките им роднини са в Русия и те се смятат за руснаци. Обаче след разпада на СССР започват да ги питат какво искат. Голяма част (включително мои познати) тъй като в момента са работели там са решили да поискат украински паспорт. Всички граждани на СССР, които са били в България например след разпада бяха привикани в посолството и ги питаха какъв паспорт искат - какъвто кажат, такъв и дават. И всички искаха според това къде им бяха родителите в общи линии (и доста от тях в момента съжаляват, че не са си извадили руски, но не са и очаквали да станат такива неща).

                          Comment


                            Амазон написа
                            Лошото е че досега нямаме(поне аз не съм срещал), ясно и недвусмислено заявление от Путин, какво мисли да прави с Крим. Както и ясни гаранции за запазване целостта на Украйна, пък дори и във федеративен вариант. Аз очаквах такова нещо днес, но май ще остана разочарован.
                            Според мен не е мислил толкова напред, просто реагира на ситуацията. Да се отцепи Крим (точно от Перекоп бяха кадрите на окопаващи се войници), да се разоръжат украинските части там, пък после според събитията - да се преговаря с новото правителство за бъдещето на Украйна, но вече с пистолет в ръката.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Полша прехвърля бронирани подразделения към границата с Украйна
                              Има и клип, но от него нищо не може да се потвърди, дори дали са полски.

                              Comment


                                картаген написа Виж мнение
                                Първоначалната руска теза беше, че защитават живота и сигурността на населението в Крим. Не знам обаче това по какъв начин се свързва с блокадата на украински военни бази и опити за разоръжаването им.
                                Че то това е единственото смислено от военна гледна точка което могат да направят. Да не допускат хора с оръжие(каквито и да са) да се разхождат из Крим(освен техните хора разбира се). Това е единственият начин да се избегне кръвопролитие.
                                Иначе украинските морски пехотинци в Крим могат да получат едни заповеди от Киев, пък да вземат да ги изпълнят и да се сбият с Беркут и/или отрядите за самоотбрана. Тия неща често стават спонтанно.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X