Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ако историята е истинска, то най-вероятно са били участници в по-голям конвой - за охрана на пратка бронетехника за опълчението, например. Заблудили са се, което е нормално, обстреляни са, и без ответен огън, са се предали.
    Много е вероятно да са имали заповед да не откриват стрелба, а и не е ясно в каква комплектация са пътували - ако е бойна, то несъмнено трябва да са имали куп боеприпаси, ПТРК, РПГ-та и прочее - а май не е било така. Според "източника" от руското МО са изпълнявали патрулна функция. Поне единият от тях буквално чете (гледайки някого встрани от камерата, вероятно с текст) показанията си.


    Иначе, ситуацията около обкръжените групировки става все по-тежка:



    Новости по котлам
    "17-58, Сообщение от штаба ополчения.
    "До семи тысяч украинских военных мы окружили в трех котлах. В настоящее время нам удалось загнать противника в три котла. Один под Иловайском, другой - в районе Лутугино и третий - в районе Степановки и Амвросиевки. В общей сложности там до 7 тысяч человек из батальонов "Днепр", "Донбасс", "Шахтерск", "Херсон" и других.
    ...
    Многие бегут, в том числе в Россию, многие просто сдаться хотят. Им дан срок до вечера, потом мы начнем массированные атаки. Те, кто попадет в плен, будут содержаться в условиях, соответствующих международным стандартам содержания военнопленных. Что с ними делать дальше, решим позже."

    Comment


      ValBo написа Виж мнение
      На десантчиците им се имплантира GPS в главата. И като ги пуснеш на непозната територия се ориентират по него...
      Сефте ще е някой да се омотае на непозната територия
      Аз например, заедно с няколко ... абе хора дето знаят да четат карти, с целият си акъл се завряхме, в пълно бойно снаряжение, в гръцката застава.
      Хубаво козе сирене имаха гърците, както и добро чувство за хумор.

      Та на граница без клюн, без гранична бразда, не е сложно да се объркаш и да продължиш по погрешният черен път.

      Ти сега ми кажи, как 10 човека са се оказали атакуваща колона. Как диверсантите са тръгнали насред полето, барабар с документите си. И къде са снимките на унищожената колона?
      Ако съм казал, че 10 човека са атакуваща колона, да ти кажа. Ама не съм. Идеше реч за обяснението на руското МО, че 10 десантчици без тежко въоръжение, офицери и техника (види се, и карти на местността), се оказали "по грешка" на 20 км в украинска територия.

      Обстоятелствата по задържането, по украински данни, ги има горе - били са част от по-голяма група.

      ПП Мястото е с. Зеркальний (Dzerkal'ne) - 22 км от границата по права линия.
      Last edited by Dinain; 26-08-2014, 18:06. Причина: допълнение
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Набутваш ме в дълги разсъждения при почти пълна липса на данни.
        Но при доказаното "качество" на украинската официална информация, отново става въпрос за за преразказ на българския филм "Кит"

        Извинявам се офтопика, но щом модератора може...
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          Френски доброволци в Новорусия.

          Comment


            ValBo написа Виж мнение
            Набутваш ме в дълги разсъждения при почти пълна липса на данни.
            Чудесно! Щом са разсъждения, а не поредната порция заяждане, аз съм доволен.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Според ИТАР-ТАСС: http://itar-tass.com/mezhdunarodnaya-panorama/1400180
              sigpic

              Comment


                Започвам да си мисля, че идеята е била да доставят техниката, а не да се бият...
                "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                И. В. Сталин

                Comment


                  piston написа Виж мнение
                  Започвам да си мисля, че идеята е била да доставят техниката, а не да се бият...
                  Именно.

                  Иначе, попаднал в засада камион с опълченци от батальона Кальмиус - всички са загинали (7 или 8 души) - 18+ 18+ 18+!!!!!!!

                  В воскресение утром бойцы батальона "Шахтерск" вместе с взводом бойцов спец батальона милиции «Днепр-1″ и при поддержке бронетехники 51 механизированной бригады, под руководством Руслана Онищенко, провели диверсионную операцию вблизи поселка Еленовка, который расположен в 20 км от Донецка, об этом у себя на странице в Facebook сообщил советник министра МВД Антон Геращенко. Целью операции было


                  Боевете около Иловайск, интересно - за първи път 2Б16 Нона-К




                  Колона на ЛНР, Свердловск:




                  Украински лагер след артилерийски нальот от страна на опълчението, 18+ 18+ 18+!!!!




                  И за ситуацията -

                  "Ситуация Новороссии
                  @EgoRZemtsoV
                  Окруженным в котлах дан срок до вечера, чтобы сдаться, если этого не произойд¸т начнутся массированные обстрелы артиллерией.
                  #Новоазовск Четыре украинских пограничника попали в плен к ополчению ДНР
                  Наши готовы к грандиозному танковому сражению под Луганском. Со стороны ополчения собрано 400 единиц бронетехники. Укропы имеют больше 260."

                  И още за французите в ДНР:

                  Спецкоры «КП» Александр Коц и Дмитрий Стешин нашли в рядах сопротивления граждан Франции, приехавших бороться против американского империализма [фото, видео, обновляется]
                  Last edited by кало; 26-08-2014, 21:37.

                  Comment


                    Ополченцы ДНР взяли под контроль райцентр Старобешево
                    26 августа 2014, 20:39

                    Бойцы ополчения Донецкой народной республики отбили ключевой районный центр к юго-востоку от Донецка – населенный пункт Старобешево, сообщили в штабе армии ДНР.

                    «Захвачено четыре самоходных артиллерийских установки МСТА-С и склад с большим количеством боеприпасов. Уничтожено 12 боевых бронированных машин (БМП и БТР). Потери противника в живой силе составили 19 человек и более 40 раненых», – уточнили в штабе, передает ИТАР-ТАСС.
                    Подтверждения этой информации из других источников пока не поступало.

                    Ранее премьер и главнокомандующий вооруженными силами ДНР Александр Захарченко заявил, что бойцы ополчения Донецкой народной республики в ходе контрнаступления окружили четыре бригады вооруженных сил Украины, а также штаб армейского корпуса.

                    Кроме того, стало известно, что бойцы ополчения Донецкой народной республики взяли в плен четверых украинских пограничников, один из которых имеет звание майора.

                    С середины апреля киевские власти проводят на Востоке Украины «спецоперацию» для подавления протестного движения в Донбассе. Силовики активно используют тяжелую артиллерию и боевую авиацию. Сообщается о многочисленных жертвах среди мирного населения и разрушениях жилых домов и объектов инфраструктуры.

                    Comment


                      Между другото - само да спомена, че границата между РФ и Украйна все още не е демаркирана - тоест +/- къде се намира с висока точност може да се спори. При липса на маркировка и през нощта в степ (равно като тепсия) заблуждаването е лесно. Демонстрира се от екипажа на едно украинско БМП-2, което се беше заблудило и влязло в Русия преди няколко месеца. Единственото което ги беше спряло е, че руските граничари ги бяха засекли. Тъй че на непознат степен терен през нощта не е прецедент някой да се загуби в този конфликт (дали са имали GPS не е известно, но и по принцип телефоните се държат изключени освен ако не искаш да ти ръсят артилерия отгоре, специализиран GPS откъм военното оборудване - идея си нямам).
                      Поне за мен няма смисъл да пращаш войски да доставят военна техника с инструкции да не стрелят, какво пречи самите опълченци да дойдат до границата и да си ги вземат? Иначе явно не са били на бойна мисия и са се предали без съпротива като са били засечени, тъй че не виждам някаква тежка конспирация.

                      Колкото до това дали РФ реално снабдява бунтовниците - вече го казах, по груби сметки има предадени около 100-тина машини към настоящия момент. Само че това не е задължително свързано с точно тези пленени десантчици, каналите са други доколкото разбирам и през Изварино основно.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Според някои сведения е убит инструктор на украинската армия - http://cs614919.vk.me/v614919923/1a5d0/uri6ZL2Np2E.jpg

                        СЕГОДНЯ ПОГИБ ОДИН ИЗ САМЫХ ЦЕННЫХ И САМЫХ ОПЫТНЫХ ИНСТРУКТОРОВ БАНДЕРОВСКОЙ ХУНТЫ
                        Сегодня, 26 августа, под Мариуполем погиб полковник ГУР МО Украины, сотрудник P1G-TAC®, ГРТ "Кузьмич" - Вячеслав Галва, позывной "Кузьмич".
                        Галва в рамках обмена опытом между разведструктурами Украины и США прошел специальные программы подготовки в "Контртерроризм тренинг групп","Интернейшнл трейнинг инк." и ФБР США. В центре "Коммандо" во Франции (автономные действия в тылу противника) "Кузьмич" имеет статус командира группы разминирования 2-го уровня.

                        В. Глава - инструктор-парамедик, прошел спецкурс снайперов в городских условиях в Великобритании, входил в состав контингента в Сьерра-Леоне и т.д.
                        Още една статия за него - http://www.segodnia.ru/news/146027
                        В Донецке поставили к столбу позора наводчицу украинских карателей - http://rusvesna.su/news/1409057649

                        Националната гвардия на Украйна напуска, меко казано Мариопул - http://www.youtube.com/watch?feature...&v=3JgRVQGES-s на камиони Зил, Краз, Камаз и Урал са натоварени различни ББМ (бронирани бойни машини) - БМД-1, БМП-2 и др.
                        Last edited by ETH BEHTI; 26-08-2014, 21:41.

                        Comment


                          Украински войници се жалват за некомпетентността и некадърността на командването на 30 -Омбр - http://www.youtube.com/watch?feature...&v=-HwCgJiIn5w

                          Comment


                            Пилот написа Виж мнение
                            Поне за мен няма смисъл да пращаш войски да доставят военна техника с инструкции да не стрелят, какво пречи самите опълченци да дойдат до границата и да си ги вземат? Иначе явно не са били на бойна мисия и са се предали без съпротива като са били засечени, тъй че не виждам някаква тежка конспирация.

                            Колкото до това дали РФ реално снабдява бунтовниците - вече го казах, по груби сметки има предадени около 100-тина машини към настоящия момент. Само че това не е задължително свързано с точно тези пленени десантчици, каналите са други доколкото разбирам и през Изварино основно.
                            кало написа Виж мнение
                            Наши готовы к грандиозному танковому сражению под Луганском. Со стороны ополчения собрано 400 единиц бронетехники. Укропы имеют больше 260."
                            по груби сметки само за ЛНР 300 единици и поне 400 екипажа.
                            Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                            Comment


                              Изоставен и напълно здрав бивш украински БТР-80

                              Кръвожаден сепаратист

                              Comment


                                tonev написа Виж мнение
                                по груби сметки само за ЛНР 300 единици и поне 400 екипажа.
                                Аз не бих вярвал на анонимни постове в нета - както вече обясних - ей тук - http://lostarmour.info/spoils/ има какво е документирано на камера. 100-150 единици, от тях танкове 1/3 някъде.
                                „Аз, Драгомир, писах.
                                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                                Comment

                                Working...
                                X