If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Абе стройте кой каквото иска-за колкото време стане. Цепелина-към 1943 г. А авиогруп за него :1087: ? Като състав на флотовете и заложени кораби предлагам да вземем справочниците на Вундервафе-то. Икономическите показатели ще ги спретнем. Освен това за всеки заек си има морков-като искат немците авианосни сражения-ОК, но да си подготвят екипажи.
Иначе аз мога да постна състава на флотовете-до ескортен миноносец (фрегата). Като начална дата вземама 01.01.1939 г. А за страните Британия, Франция, Германия, Италия. САЩ и Япония ще реши посредника кога да се включат. Тяхното участие във войната, особено през 1939 г. не е съвсем сигурно. Осонено за жълтите.
Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Взет флот от 36-та ще промени много реалността. Ако аз съм от старната на Британия и Мюнхен няма да имаш с коритата си 36-та годиан. Щети диктувам мира още 1937-ма. Ето състава на флотовете за 1939 г.
А на какви принципи ще залегне отиграването?
Сещам се за три варианта: 1. количествено противопоставяне, точкови разлики на корбите, например: линеен - 10 т.,тежък 7 т., лек 4 т., някакви спец. бонуси за подводници и самолетоносачи 2.качествено противопоставяне, типологично и индивидуално разделяне с конструктор, индивидуални битки и характеристики: скорост, броня, въоръжение, дължина, ширина, силова установка, далечина на действие, амортизация и морално остаряване 3. капацитетен принцип: противопоставяне на икономическите възможности и броя на елингите, отиграване на икономическа блокада, конвои срещу подводници, рейдери срещу контраблокада...
Смятам 2+3 за реално възможно. Ето ви корабите на страните с техните характеристики. Подредени са в следния ред: водоизместване, скорост, далечина на плаване, въоръжение, брониране (борд, палуба, артилерия, рубка), размери, авиогрупа
При разработката на възстановката ще са необходими и следните параметри:
1. Икономически потенциал на страните/електроенергия, стомана, специална продукция, работна ръка, да спрем до тук/
2. Възможности за производство на тонове водоизместване, от тях какъв процент за военни кораби
3. Транспорт - наземния, нужда от внос
4. Политическа обстановка
5. Метеорология
По моя модел, Англия беш в нужда да внася определено количество от четири вида ресурси, под определено ниво, ако не е създала резерви, загива. Уязвимостта на Германия пък идваше от заложеното, че ако Англия удоволетворява нуждите си, нараства ударния и капацитет да бие /с авиация, което няма да се отиграва/ по индустрията на райха. Това не е точно морска стратегия, приемате ли такава постановка, повече икономическа?
А, и офтопик, да се похваля, снощи си купих "Командир на подводница" , интересното на тази книга е, че неин автор е..........Гюнтер Прин :tup:
Не включвайте Норвегия що се касае до горивото. По онова време технологии за вадене на нефт от континенталния шелф няма, нито пък платформи в Северно море. Значимостта на Норвегия по-скоро са удобните бази за тормозене на Шотландия
Смех! :p U 505 предала се на самолет.
Поствай правилата и ще ги доипипаме точка по точка. А после ще емна Кригсмаринето.
Предлагам всеки отбор да е от 3 човека:
1. Глава на държавата-осъществява политическите и дипломатически контакти и планира (доколкото може0 икономиката.
2. Командващ флота-планира и провежда флотските операции с корабите и подчинените му ВВС
3. Комансващ СВ-аналогично за армията.
Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment