Аз на Чони шапка му свалям за труда и старанието, но пише лековато с фактологически грешки и има сбъркани снимки. Иначе ТТ данните за самите проекти на всички видове подводници са верни. Онагледени са също така с много таблици и самата книга ми служи за справочник! Та книгата си заслужава!!!
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Подводници(Unterwasserboot)
Collapse
X
-
Вижте какво намерих! Рисунки на командири на подводници правени от Волганг Вилрих:
Kapitänleutnant Engelbert Endrass
Oberleutnant Forster of U-654.
Kapitänleutnant Fritz Frauenheim of U-101.
Oberleutnant Otto Ites of U-94.
Oberleutnant Siegfried Koitschka of U-616.
Korvettenkapitän Georg Lassen of U-160
Kapitänleutnant Günther Prien of U-47.
Kapitänleutnant Joachim Schepke of U-100.
Kapitänleutnant Otto Schuhart of U-29.
Kapitänleutnant Herbert Schultze of U-48.
Oblt. (Ing.) Johann-Friedrich Wessels of U-47.
This is Wolfgang Willrich, a self-made artist that worked during the war for the OKH, German High Command. He was born on 31 March, 1897 and died on 18 Oct, 1948. He drew all the illustrations in this gallery. Many of his famous portraits were printed as posters or postcards.
Rolling, turning, diving
Rolling, turning, diving, going in again
Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live, Aces high.
Comment
-
von Danitz написаАз говоря да не се спира с ентусиазма! А кой какво харесва си е негова лична работа!
Аз със сигурност ще продължавам да давам информацията за подводниците и за другите неща които обещах, защото не всеки може да търси в сайтове на различни езици някаква информация (пък и може да не знае чужди езици) или пък да си намери книгите на Чонев (аз до колкото знам трудно се намират). Пък и само на един човек да успея да помогна с тази информация за мене това ще е много добре, защото явно има някакъв интерес към писаното. Пък и нарочно пиша на по-малки порции, че някои да не го домързи да чете пък и така е по-сладкоКъде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.
Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.
Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.
Comment
-
Почти винаги ще слагам легендата преди да почна да пиша за историята на подводниците, защото така и на вас и на мене ще е по-удобно.
Легенда - КЗ - капитан цур зее (капитан I ранг), ФК - фрегатен капитан (капитан II ранг), КК - корветен капитан (капитан III ранг), КЛ - капитан-лейтенант, ОЛ - оберлейтенант цур зее (старши лейтенант), ЛЗ - лейтенант цур зее (лейтенант).
С първата група съкращения са обозначени причините за извеждане на подводниците от строя - У - унищожена от (НК-надводни кораби, П-подводница, М-мина, БА-базова авиация, ПА-палубна авиация, НП-загинала по неизвестни причини), Х-потопена от екипажа си, К-капитулирала (завладяна), ИС-извадена от строя (доведена до негодност от БА в базата си), ПС-потънала след сблъскване.
Съкращенията от втората група проследяват по-нататъшната съдба на подводницата - ПТ-потопена, ИВ-извадена, Н-нарязана, ПР-предадена на (Канада, Германия, Испания, Великобритания, Япония, Норвегия, Франция, Русия или САЩ). Със съкращението ДВ - друга възможност (или).
Последователността на представянето е следната - първо пиша номера на подводницата; после кой тип е; в строя от кога е; последния командир и на края нейната съдба.
U-21 II B 06.08.36 OЛ Волфганг Шварцкопф ИС (05.08.44), Н
U-22 II B 20.08.36 КЛ Карл-Хайнрих Еаниш У, М (25.04.40)
U-23 II B 14.09.36 ОЛ Рудолф Аренд Х (10.09.44)
U-24 II B 10.10.36 ОЛ Дитър Лензман У, БА (20.08.44), ИВ и ПТ
U-25 I A 06.04.36 KK Хайнц Бедун У, М (03.08.40)
U-26 I A 11.05.36 КК Хайнц Шерингер У, НК и БА (01.07.40)
U-27 VII A 12.08.36 KK Йоханес Франц У, НК (20/22.09.39)
U-28 VII A 12.09.36 ОЛ Дитрех Заше ИС, Х (04.07.44)
U-29 VII A 16.11.36 OЛ Улрих Филип и Х (05.05.45), ИВ и Н
граф цу Арко-Цинеберг
U-30 VII A 08.10.36 ОЛ Лудвиг Фабрициус Х (05.05.45), ИВ и Н
Забележка - Подводницата U-29 е ръководена от Улрих Филип и граф цу Арко-Цинеберг да не си помислите че съм объркал нещоLast edited by Shelenberg; 17-06-2005, 20:15.Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.
Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.
Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.
Comment
-
Подводната, както и крайцерската война са обречени на неуспех ако Главните сили (ветроходни ленейни кораби, броненосци, дредноути, линкори-бързоходни и не толкова, самолетоносачи) не освободят морето от противника. Опитът от Наполеоновите войни, Руско-Японската, Първата и Втора световни pokazwa, `e ne]ata stot taka.Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
По тази тема, знаете, има две мнения, това което наричате "опит от войните" е на етап, когато подводниците не са главни сили на флота, а крайцерската тактика (каперска, пиратска) не преследва решителни задачи. Подводниците, повтарям се за 100 път, за което се извинявам, са качествено нов тип оръжие, нововъведение като тактика, стратегия и задачи. Решителното сражение или господството тук не играе роля, не и задължителна.
Германците 45-та нямаха шанс за втора атака, дали това е от неумело използване на подводния флот, не мога да съдя. Дали технически бяха дали отговор на предизвикателството на авиационен контрол над моретата също. Факт е обаче, че се е работило и в двете насоки.
Морските доктрини от предишните епохи наистина залагат на "сражението " и "господството" , но подводният флот, а такъв самостоятелно като задачи, а не като структура, е пробвала само една страна, налага други правила.
Не се правя на интересен, това си е мое мнение, но съгласувано и повлиано от основните изследователи на концепциите на Дьониц и на самия него, както и на по-късните американски и руски стратегически разработки, и мисля че съм последователен при отстояването му. Което не значи, че с удоволствие няма да изслушам теориите на Mahan и на мен любимата ми The Influence of Sea Power за пореден път.
а доказателства, малко наистина се опитах да събера на
Last edited by von Danitz; 17-06-2005, 18:31.
Comment
-
De Ruyeter написаНемските подводници са или мощно нещо, както и подводни им флот, но е било по-добре да имат и малко повече надводни кораби - есминци, крайцериКъде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.
Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.
Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.
Comment
-
Правотата на Мехен е доказана от практиката. Ако искате и ние можем да я проверим. С една малка игрица на ниво ВСВ. При следните параметри:
1. Фиксирани производствени възможноси (реални за всяка страна)
2. Възможност всеки сам да си решава за какво ще ползва произведения тонаж
3. Задачи като във ВСВ- За Германия-да победи, За Англия-да оцелее до 44-45 г.
4. Флот съизмерим с действителните в началото на конфлликта
5. Геополитическа и историческа реалност съвпадащи в макромащаб.
Даниз, ако при това положение на нещата ме победиш, ти обещавам да си затрия Мехен от компа и да не го погледна повече :tup:Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
Неизвестен руски адмирал
Comment
-
Odzava написаПодводната, както и крайцерската война са обречени на неуспех ако Главните сили (ветроходни ленейни кораби, броненосци, дредноути, линкори-бързоходни и не толкова, самолетоносачи) не освободят морето от противника. Опитът от Наполеоновите войни, Руско-Японската, Първата и Втора световни pokazwa, `e ne]ata stot taka.
И както подразбирам ти се гласиш да командваш RN?
Като стана на въпрос, върти ми се из главата да си спретнем форумна игра като за битките използуваме съществуващиигри, за морски и сухопътно битки,а аз ако се напна и съм в настроение може да скалъпе икономически модел.
Нареждам да се обмисли иначе ще има прекарване под кила и 9-тоопашата котка.
Comment
-
хе, хе, за съм , дори имам вариант на игра, само, че беше без надводни сражения. Имате предвид ролева възстановка, предполгам.
1. Фиксирани производствени възможноси (реални за всяка страна)
2. Възможност всеки сам да си решава за какво ще ползва произведения тонаж
3. Задачи като във ВСВ- За Германия-да победи, За Англия-да оцелее до 44-45 г.
4. Флот съизмерим с действителните в началото на конфлликта
5. Геополитическа и историческа реалност съвпадащи в макромащаб
Comment
-
Аз съм съгласен също да се включа в играта, но трябва много детайлно да се посочи числеността на флотовете, евентуално финансовите средства, с които е разполагала всяка държава в навемчерието на ВСВ - Великобритания, Германия, Япония, Италия, Франция, както и тези, които е заделила за флота.Също така трябва да уточним ще се придържаме ли към историческите морски доктрини на всяка държава - например Германия рейдерска тактика, подводна война или както всеки играч сметне за добре в рамките на отпуснатите му пари.Аз мога да поискам примеррно да си строя самолетоносачи "Цепелин".П.В.
Comment
Comment