Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DREAM TEAM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами аз съм проверил, и дори знам колко щедри са били от конгреса по отношение на военните разходи, друг въпроса е че ти явно правиш своите разчети по военно временни мерки, а това няма нищо общо с мирновреммените. Друг въпрос че президента Рузвелт е бил противник на гигантоманските изцепки на своите адмирали.
    А това за разликите в бюджета не си го измислям аз: ти планираш разни доста скъпи съдове, като притова разчиташ да имаш и численно превъзходство, това говори най-малкото на бюджет в порядъци по-голям, а аз неколкократно ти посочих "при равни други условия"

    Comment


      Gaden Gogi написа
      Ами аз съм проверил, и дори знам колко щедри са били от конгреса по отношение на военните разходи, друг въпроса е че ти явно правиш своите разчети по военно временни мерки, а това няма нищо общо с мирновреммените. Друг въпрос че президента Рузвелт е бил противник на гигантоманските изцепки на своите адмирали.
      А това за разликите в бюджета не си го измислям аз: ти планираш разни доста скъпи съдове, като притова разчиташ да имаш и численно превъзходство, това говори най-малкото на бюджет в порядъци по-голям, а аз неколкократно ти посочих "при равни други условия"
      Kaто смятам да водя война(иначе защо по дяволите би ми била всичката плаваща, хвърчаща и пълзяща железария:sm186: ) явно ще гледам да планирам големи и мощни кораби и самолети и в максимално възможните количества, така че да ми осигурят превъзходство(за предпочитане смазващо такова, винаги когато това е възможно). Виж от Аляските бих се отказал защото те струват почти колкото една Айова при несравнимо по-малка ценност, вместо тях щях да успея да вкарам и ВВ-65 Илинойс в строя. А иначе нямаше да залагам Мидуей така както е проектиран. Щях да му разкарам планираните 203мм. оръдия за сметка на още авиационен бензин, патрони, бомби и ракети за да му вдигна автономността
      Can't talk! Got to Shoot!

      Comment


        Нещо си в грешка, ама голяма. Мидуей никога не еимал 203мм оръдия. +това т продължаваш да си говориш за военновременна ситуация и безгранични бюджети, а при това положение: чакаш да почне войната и тога почваш да се подготвяш за нея, би се гътнал мнооого преди кой да е от корабите ти да е готов,по простата причина че за 3 години дори седнодръвка ще пресека кой да е океан.
        Естественно пак пропускаш наличието на международни договори.

        Comment


          Щатите именно защото не са смятали да водят война я нямат въпросната железария, имат танкове от ПСВ и няколко експериментални, като всичките се събират на една снимака, тогава там царят изолационистки настоения, ако все пак държиш на този си бюджет би било първо да го обосновеш, т.е. като как изолационисткият парламент ще отпусне кинти, безда пропускаш че лафът иде от началото-средата на 30-те, когато е и великата депресия.
          Last edited by Gaden Gogi; 30-12-2004, 13:42.

          Comment


            Gaden Gogi написа
            Нещо си в грешка, ама голяма. Мидуей никога не еимал 203мм оръдия. +това т продължаваш да си говориш за военновременна ситуация и безгранични бюджети, а при това положение: чакаш да почне войната и тога почваш да се подготвяш за нея, би се гътнал мнооого преди кой да е от корабите ти да е готов,по простата причина че за 3 години дори седнодръвка ще пресека кой да е океан.
            Естественно пак пропускаш наличието на международни договори.
            Грешка де объркал съм калибъра. Щях да му сваля част от осемнадесетте 127мм - примерно щях да го оставя с 10. Ти пък продължаваш да пропускаш че НЯМА ефективен механизъм за налагане на договорите. И не говоря за военновременни бюджети, основната част от всички големи лодки е заложена и/или пусната в периода 1938-1940, когато ако не ме лъже паметта САЩ все още формално с никого не воюват. Горе няколко пъти се морих да пиша за един Митчел и потапянето на Осфисланд и внимателен анализ на тия опити, ама кой да чете? Ти си знаеш договорите и глобалната мизерия(от която света излиза точно щото се готви за глобална тупаница)
            А и я виж в учебника по Стопанска история кога свършва Депресията, само ще ти кажа че НЕ Е в средата на трийсетте. ПО-РАНО Е!
            Last edited by Thunderchief; 30-12-2004, 14:34.
            Can't talk! Got to Shoot!

            Comment


              Нито един от корабите дето ги мечтаеш не е заложен и/или влезнал в строя в посоченият от тебе период. Знам кога е депресията, а до кога се чувстват нейните последици.

              Comment


                Впрочем може да прочетеш какво пише в първият пост, и защо е предложено.
                За договорите: май историята друго сочи: малко или много са се спазвали.

                Comment


                  Gaden Gogi написа
                  Нито един от корабите дето ги мечтаеш не е заложен и/или влезнал в строя в посоченият от тебе период. Знам кога е депресията, а до кога се чувстват нейните последици.
                  Aз не мисля да коментирам повече мисля само да дам няколко дати.
                  BB-61 Iowa
                  Laid down by New York Naval Ship Yard, June 27, 1940

                  ВВ-62 New Jersey
                  Laid down by Philadelphia Naval Ship Yard, September 16, 1940

                  BB-57 South Dacota
                  Laid down by New York, Shipbuilding, Camden NJ., July 5 1939

                  BB-55 North Carolina
                  Laid down by New York Navy Yard, October 27, 1937.
                  Launched June 13, 1940.

                  BB-56 Washington
                  Laid down by Philadelphia Naval Ship Yard, June 14, 1938.
                  Launched June 1, 1940.

                  Все "мечтани" от мене(абе за други работи си мечтая ако трябва да съм честен) линкори с 406 мм. оръдия до последния заложени и/или пуснати в споменатия от мене период. Ако не вярваш провери си сам на www.navsource.org. Повече коментари нямам. Подозрително занапомняш на.....един познат.
                  Can't talk! Got to Shoot!

                  Comment


                    Ами от товите постове ти си мечтаеш за Айови, е сам виждаш че те са заложени в края на '40, Монтана изобщо не е заложена, Аляска, Мидуей Дес моинт също са "късна реколта"
                    А предните с 406 мм са със съмнителни бойни качества (както и самата Айова аматам оръдията и прекомерното водизместване оправят малко нещата).
                    Та обърни пак внимание на първият пост.

                    Comment


                      Gaden Gogi написа
                      Ами от товите постове ти си мечтаеш за Айови, е сам виждаш че те са заложени в края на '40
                      Демек пак попадат в периода, а от кога юни се води края на годината да питам аз (сега вече се заяждам:sm113: ) Понеже стана дума за използване на 16" оръдие за зенитка - в тая роля се проявява "съмнителната" според тебе Саут Дакота
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        септември се води край на годината, но дори да почнеш тогава да си строиш флота японците вместо да спрат при Мидуей щяха да стигнат под Златната порта. Относно използуването на главен калибър по зенитки, това целенасочено го правят само Японците, при това "по-скоро ефектно отколкото ефективно" (думи на американски пилот) другото са отчаяни опити, иначе и Бисмарк е стрелял по етажерките от 380мм. Тирпиц също.
                        Та ще благоволиш ли да прочетеш първият пост? а послед ако толкова държиш да збозиш темата да обясниш как с флот на хартия ще спечелиш войната.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа
                          септември се води край на годината, но дори да почнеш тогава да си строиш флота японците вместо да спрат при Мидуей щяха да стигнат под Златната порта. Относно използуването на главен калибър по зенитки, това целенасочено го правят само Японците, при това "по-скоро ефектно отколкото ефективно" (думи на американски пилот) другото са отчаяни опити, иначе и Бисмарк е стрелял по етажерките от 380мм. Тирпиц също.
                          Та ще благоволиш ли да прочетеш първият пост? а послед ако толкова държиш да збозиш темата да обясниш как с флот на хартия ще спечелиш войната.
                          Понеже умра да "збозя темата"(тя нали се казва Dream Team е ето го моя) и мразя да чета(както ма разкри многократно споменавания познат), ще ми се да напомня че тоя флот не е останал на хартия ами реално са го построили(с незначителни разлики във водоизместването) - до последната лодка кажи речи и ако не е свършила войната са щели да ги пуснат всичките. До къде са го докарали другите не знам, обаче Саут Дакота е свалила два торпедоносеца, е не точно с оръдията. Натресли са се във водните стълбове от залпа на кула С и това им е подействало малко като шмиргел на тиква. Верно това е единствения случай в който се е пробвала(пазейки един от есминците от охранението си натресен преди това от камикадзе)
                          Can't talk! Got to Shoot!

                          Comment


                            Добре, разбрах, ти си искаш американският флот, само дето твоята мечта няма как да бъде построена преди началото на войната, а ако си нямаш друго (което друго е въпросният дриим тиим по идеята на темата) японците доста бързо ще стигнат до споменатите вече "Златни порти". А мичтаното от тебе няма ка да бъде построенео по простата причина че нито има пари за него нито международните спогодби го позволяват, още по-малко пък парламентът ти ще разреши.

                            Comment


                              Самите японци (не кой да е, а най-кадърния командващ сред тях Исохору Ямамото) са били на ясно че никога няма да стигнат до Голдън гейт със или без голям американски флот в началото на войната. Голдън гейт е на майната си. Нефта е на майната си в обратна посока, получават се ненормално дълги снабдителни линии, а някъде там по средата е Пърл Харбър в който са се поселили едни чичковци носещи прякори като "Ужасния", "Бика" и подобни и умиращи да натворят куп злини на японците, както и криптоаналитични гении като Джо Рошфор помагащи на първите да творят злини на японците. Понеже явно не си запознат с това как по един въпрос, какъвто и да той се взима решение в Конгреса искам да ти кажа, че това дали Конгреса ще ми разреши или не, не стои като въпрос. Въпроса е дали ще успея да си намеря достатъчно силни лобисти за да го прокарам през Конгреса, а и ако съм президент си имам един скрит "коз" - дясната ми ръка - вицепрезидента е и председател на Сената, от който реално зависят решенията в областта на отбраната и външната политика. После на моя страна щяха да са такива хора като тогавашния военноморски министър Франк Нокс, адмирал Ърнест Кинг и други подобни и въпроса с Конгреса се свежда до една добре проведена кампания. С нея шансовете ми за грант от 1-2 милиарда долара за флота, което по цени от 1937-1941 г. е страховито голяма сума са много реални. Преди да ми кажеш че и това са измислици премислици мога да ти кажа че още според Удро Уилсън "американското правителство е доведено дете на лобистките интереси"(превода е свободен)
                              А що се касае до мечтаното от мене(флота бих го реализирал ако по някаква историческа случайност бях президент на САЩ) ами за друго си мечтая(такява едно къдравка и кестенява....salsera)
                              Can't talk! Got to Shoot!

                              Comment


                                Интересно защо ли не е станало, пък и аз като чета историята нещо хич не сее е бил разщедрил конгреса, независимо от скритите или открити козове. Относно това кое и колко е далече, ако е нямало флот да пречи японците са си имале достатъчно танкери СПЕЦИАЛНА постройка с които са можели да си осигурят прехода, както и нефтени запаси за 18 месеца (трябва да проверя точната цифра). в "Гангут" (някой си брой) има голяма статия точно за японските танкери и запасите от петрол.
                                Относно криптографските гении: без желязо единственното което ще могат да направят е да продават клюкини от първа ръка за радиостанциите.
                                Ако искаш отвори си специална тема да обсъждаме вероятните американски съдбини с тебе като президент. В началото на тази тема бех написал нещо, бъди така добър и си направи труда да го прочетеш.
                                А къдрокосите ти мечти едва ли им е мястото точно тук да ги обсъждаме.

                                Comment

                                Working...
                                X