Съобщение

Collapse
No announcement yet.

DREAM TEAM

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Абе тъндъре ти за Вашинктонски договор не си ли чел???? + това зенитките на Есекс пречат много, на практика е невъзможно да се изпълняват полети и да се стреля от тях, освен това заемат много място. А Есексите всички са с еднакъв корпус, разликата в дължината е за сметка на надводната част на корпуса в носа, при това те са с по-къса палуба, а и на Есекс е много трудна да се направи бронирана полетна палуба по проста причина че тя на влиза в структурата на корпуса а е надстройка, т.е. за да се направи бронева ще отиде много маса за подпори.

    Comment


      #77
      Gaden Gogi написа
      Абе тъндъре ти за Вашинктонски договор не си ли чел???? + това зенитките на Есекс пречат много, на практика е невъзможно да се изпълняват полети и да се стреля от тях, освен това заемат много място. А Есексите всички са с еднакъв корпус, разликата в дължината е за сметка на надводната част на корпуса в носа, при това те са с по-къса палуба, а и на Есекс е много трудна да се направи бронирана полетна палуба по проста причина че тя на влиза в структурата на корпуса а е надстройка, т.е. за да се направи бронева ще отиде много маса за подпори.
      Ми не съм чел, аз по принцип не чета:mhehe::1087: . А според мен ако някой е можел(или по-скоро трябва да се каже "е искал да прозре") мааалко да прозре зад опитите на Митчел е щяло да му стане ясно че бъдещата война(а по онова време е ясно че такава ще има и Тихоокеанския театър ще е сред основните) ще изисква точно такива кораби и е щял да се замисли за тях още след опитите на Митчел, те и без друго нямаше да видят бял свят преди "Голямата Депресия", когато се съмнявам на мякой да му е пукало за договора. И да ме прощаваш ама като се почне стрелбата от големокалибрената зенитна артилерия, палубата трябва да е разчистена защото всякакви полети изпълнявани в тоя момент могат да станат само допълнителна занимавка за пожарникарите, а ако ти трябва да си приемеш спешно някои самолети можеш да разчиташ за малко на малокалибреното ПВО, на корабите от охранението и на въздушния патрул. А ако артисаш само с малокалибрено ПВО си безпомощен срещу някой който е решил да се буфне със самолета си право в тебе. Такъв не стига да го подпалиш. Трябва да го взривиш преди да те е уцелил, за целта трябва 127 мм.
      Забележката за палубата се приема.
      Дай да видим твоя проект
      Can't talk! Got to Shoot!

      Comment


        #78
        Нещо, което може би си струва да бъде добавено - доколкото си спомням, всъщност към началото на ВСВ почти навсякъде висшето ВМС командване все още разглежда артиелрийските главни кораби като основно свое ударно средство, а самолетоносачите - като спомагателно. Може би струва да се обсъди защо е така и доколо е така в действителност (аз карам по памет в това си твърдение, та може и да греша).
        А за зенитната артилерия - дали не е по-добре да се разчита и на ПВО-разрушители/крайцери, които да рещават този проблем? А от самолетоносача основно да се използва част от изтребителната му група като КВП (или както там се нарича). А инак за разрушаването на палубен бомбардировач предполагам би било достатъчни и едно или две попадения от зенитно оръдие с калибър 50-60 мм (или може би дори 40 мм) - предполагам, че предпочитанията към по-голям калибър са по-скоро заради далекобойността, т.е., възможност да се използва за поставяне на бараж на определено разстояние и височина от кораба - един вид зонална защита.

        Comment


          #79
          Без никакво съмнение част от изстребителите ще са си въздушен патрул. По принцип това за крайцерите и разрушителите е така. Винаги има опасност обаче някой да оцелее от техния огън(пример за това са да кажем двете японски атаки на Йоркаунт при Мидуей) и тогава е желателно всеки да може да се погрижи сам за себе си. Разрушаването на палубен бомбардировач с 50-60мм. оръдие е малко трудничко, първо защото трябва да нацелиш баш него(докато близък разрив на 127мм. с радиовзривател си върши същата работа) и второ защото подобно оръдие ще трябва да е едноцевка и няма да създава достатъчно плътна завеса в "сектора" за който отговаря. Не на последно място 60 мм. оръдие означава че снабдителните кораби трябва да мъкнат и такива зенитни муниции освен стандартните 20 мм./40мм. /127мм., които те така и така мъкнат за линкорите и крайцерите от съединението, което не е без значение при война водеща се на огромни разстояния като тази в Пасифика
          Can't talk! Got to Shoot!

          Comment


            #80
            Тъндъра е в грешка, има 76мм двуцевни, британците разработват дву и трицевни 57 мм, при това пропускаш възмошността въпросният междинен калибър да замести един от съществуващите. Относно стремежът към големи калибри, той е породен от появяването на камикадзе, тогава основна цел става не само да се бутне самолетър, а да бъде спрян на всяла цена преди да стигне до корабът, за това 20 мм са напълно безполезни, а дори 40мм трябват 4-5 попадения, което е трудно.
            Относно самолетоносач без зенитки: кръгче с кръстче, демек мишена, просто охранението не стои плътно до кораба, не е възможно целият патрул да е във въздуха (остава още и противникът да бъде открит) и не винаги има достатъчно охранение, дръг въпрос че срещу торпедоносци патрулът се справя, но срещу пикиращи бомбандировачи е безсилен.

            Comment


              #81
              Моят ударен самолетоносач: Вземаме за основа Илъстрис, сменяме силовата уредба на двувална турбоелектрическа, това освен другите предимсва позволява да направим ПТЗ-то по-дълбоко, изнасяме елеваторите по бордовете, на нас не ни трянва да минаваме през Панамският. махаме бордовата броня, оставаме само противосколочна защита на хангарите и машинното, спестената маса отива са двуетажен хангар за 80 самолета. въоръжението остава почти същото, 8х2х114мм, лекото зенитно се разкарва от плетната палуба, вдихга се на покрива на надстройката, всичко останало на спонсори под полетната полуба, два катапулта. Ако остане резерв от маса (не съм правил точни разчети) отива за противоосколочна защита на бойните постове и на второ място за палубите.

              Comment


                #82
                Смятам че сега е времето да кажа и какви ще са оръдията които ще използувам (понеже Тъндъра повдигна въпроса):
                1. 20мм ерликони, в единични и здвоени установки, на всички кораби до краицер включително.
                2. 40 мм бофорси, единични двойни четворни и шесторни, на всички кораби, единичните с ръно задвижване в случай на загуба на енергия.
                3. 57 мм, единични двойни и тройни установки, когато бъдат готови последните ще заменят шесторните бофорси и ще стоят в кърмовите установки на есминците, единичните и двойните ще бъдат основно въоръжение на катери, корвети и друга дребна сволач.
                4. 114 мм , DP, на есминци, леки крайцери, самолетоносачи и линкори
                5. 155 мм, основно въоръжение на Крайцерите
                главният калибър на линкорите като му дойде времето

                Comment


                  #83
                  E oбщо взето се получава английски вариант на "мойто" корито. Тия 76мм. двуцевки на кой кораб ги има? Чини ми се че ще са проблемни откъм скорострелност. А иначе 57мм. автоматична чудесия е някак по реализируема като се има предвид че в едноцевен авиовариант реално си съществува
                  Last edited by Thunderchief; 29-12-2004, 14:12.
                  Can't talk! Got to Shoot!

                  Comment


                    #84
                    да ама моето се вмества в договорите, пък съм посочил повечко подробности пък и DP е по-добре компановано. 76мм e разработено в края на войната (въобще през ВСВ няма нито едно успешно оръдие от междинен калибър, зенитно)
                    http://www.navweaps.com/Weapons/WNUS...mk27-33-34.htm

                    Comment


                      #85
                      Gaden Gogi написа
                      да ама моето се вмества в договорите, пък съм посочил повечко подробности пък и DP е по-добре компановано. 76мм e разработено в края на войната (въобще през ВСВ няма нито едно успешно оръдие от междинен калибър, зенитно)
                      http://www.navweaps.com/Weapons/WNUS...mk27-33-34.htm
                      Mи толкоз съм могъл, толкоз съм посочил:weird: :wall: :mhehe: :1087: А 76мм. явно не е вариант за ползване в такъв случай, защото когато корабите ще бъдат залагани и ползвани, него още няма да го има(а и реално май го е имало само на ескортни кораби). После твойто и мойто корито са предназначени за различни райони на земното кълбо. А по повод договорите пак да ти кажа, не мисля че около 1935 г. когато ако се е анализирал внимателно опита на Митчел първото "ми" корито е щяло да слезе от стапел, на някого му е пукало реално за подписан преди едно десетилетие договор. Всеки се е готвел за война. Така че от съответствието на ограниченията твойто губи.
                      Can't talk! Got to Shoot!

                      Comment


                        #86
                        Ще прозвучи грубо ама: страшно много си в грешка, дори Есекс отговаря на договорите. + това ти изхождаш от сегашните си знания и ти е известно началото на войната. А тогава това не е било така, друг въпрос че флот не се строи наведнъж, а постепенно.
                        И нещо друго не мисля че губи, корабът е много добре балансиран, след малко ще кажеш че и краицерът ми губи защото е строен съгласно договорите,

                        Comment


                          #87
                          Айде да си напиша линкорът:
                          35 000 т стандарно водоизместване, двувален, турбоелектроход, силова уредба унифицирана с тази на самолетоносачите.
                          въоръжение 2х4х356 в носа, над тях 2х2х114, по пордовете (за един борд) 6х2х114, в кърмата 3х2х114, общо 34 бр. и колкото се съберат 40 и 57 мм. Защита, по новата схема, пояс висок 1,5 над водата, с изтъняване 3м под нея, вътрешен наклонен на 25 градуса, 250 мм, външен 70мм същата исочина на цялата дължина на корпуса, ПТЗ 7м като противоторпедната преграда е от горната палуба до дъното, 50мм, ебонит мус във външните отсеци на ПТЗ, както и във кофердамите извън нея, целият нос в продължение на 10м също,горна палуба 50 мм, основна 150 в пределите на цитаделата и над винтовете, в носа от носовият траверс само горна палуба, корпус с обводите на Венгард + булб.

                          Comment


                            #88
                            Gaden Gogi написа
                            Ще прозвучи грубо ама: страшно много си в грешка, дори Есекс отговаря на договорите. + това ти изхождаш от сегашните си знания и ти е известно началото на войната. А тогава това не е било така, друг въпрос че флот не се строи наведнъж, а постепенно.
                            И нещо друго не мисля че губи, корабът е много добре балансиран, след малко ще кажеш че и краицерът ми губи защото е строен съгласно договорите,
                            За крайцера нищо не казвам. Обаче намаленото водоизместване ще доведе до това, че трябва да возиш албакори, суордфиши и гладиатори, докато аз ще го карам на F6F, евентуално F4U, TBM и Helldiver, и като цяло ще си нося с мене повече бензин, бомби, ракети и патрони при кажи речи равен брой самолети. Малко ми е трудно да се абстрахирам от сегашните си знания.
                            356мм ми се чини дребновато, аз бих му турнал 406/45(сори сегашните ми знания пак се обаждат)
                            Last edited by Thunderchief; 29-12-2004, 16:18.
                            Can't talk! Got to Shoot!

                            Comment


                              #89
                              пропуснах да спомена развита противоосколочна защита.

                              Comment


                                #90
                                Thunderchief написа
                                За крайцера нищо не казвам. Малко ми е трудно да се абстрахирам от сегашните си знания
                                Аз тогава искам подводница ядрен реактор, харпуни и самонасочващи се торпеда.
                                Още в началото на темата май пишеше че трябва да се съобразяваме с действителността, аз примерно мога да обоснова всяко от решеният приложени по корабите.
                                Питай ако се съмняваш.

                                Comment

                                Working...
                                X