Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    -не може да патрулира достатъчнодалече
    100-150 км без проблеми.

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    - не може д апатрулира достатъчно дълго
    3-5 часа.

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    - не носи достатъчно оператори
    Хеликоптерите са AEW, а не AEW&C. Операторите са на кораба.

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    - не носи достатъчен радар
    Руския на 150 км хваща 1 кв м, ако добре си спомням. За китайския нищо не се знае.

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    - вибрира което не е добре нито за операторите нито за радара.
    Нямам идея, но сигурно са го сметнали на вибрации. Иначе стабилизацията на лъча е електронна.

    Gaden Gogi написа Виж мнение
    Иначе ми е любопитно от КАКВО ще успее да ПВОшне един такъв подобен , и като как точно ще го направи...не че не може да се намери някой ептен изпаднал бандустан където и това да свърши работа....
    Не ми е ясно какви точно са съмненията. Самолетите на противника със сигурност трябва да летят ниско и да стрелят отдалеч, защото иначе ще ги цамбурнат.

    Comment


      Недостатъчно далече и недостатъчно дълго. Индийците си тестват някакви презареждания във въздуха. Някъде бях чел за някакво тяхно учение, скоро след приемането на новите Ориони на пакистанска служба, след което бяха достигнали до извода, че без презареждане няма да се оправят.
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        Недостатъчно за какво? Няма да се справят с какво? Може и да е така, разбирам, но нека малко по-конкретно да говорим.

        Comment


          Няма да се справят със заплахата от страна на пакистанския флот и ВВС при евентуален конфликт където мисията им (на индийският флот) е контрол над Арабско море и блокада над Пакистан. Орионът не е 'оръжие-чудо' но е game changer, позволява на притежателите му да имат по-рано и по-ясна картина какво къде се случва, съответно да са по-ефективни в "беленето на луковицата" т.е. атаките срещу външните защитни слоеве на самолетоносача и групата му. Каква е ролята и какво точно помага в тоя случай един AEW самолет, на страната на индийците в тоя сценарии, мисля не е нужно да се говори. Само дето индийците при планирането нещо сметнали, че всъщност при настоящото положение с хеликоптерите няма да имат достатъчно рано и да поддържат във времето достатъчно пълна картина. А целта им е това да го прави автономна Carrier Battle group.
          Бай Китаец също много добре ги знае тия работи. И има местно работещо решение и руско такова на хеликоптер. И западно да имаше, пак щеше да изкарва прототипи на AEW самолет, щото знае че хеликоптерното решение не е пълноценно решение. Саката работа си е.
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            А, да. И после много интересно, ама някакви ислямисти взеха, че атакуваха баш базата, където са въпросните Ориони и думнаха няколко от тях.
            Recalibrating my lack of faith in humanity...

            https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              100-150 км без проблеми.
              3-5 часа.
              .
              Я пак ...това е далечина И патрул, или далечина ИЛИ патрум. 'щото мноУ ми е интересно как ще патрулираш 3-5 часа при продължителност на полета 2,5 часа...
              Кухулин написа Виж мнение
              Хеликоптерите са AEW, а не AEW&C. Операторите са на кораба..
              и защо никой друг не го може това и се опитва да си държи операторите на самолета? говорим за сега, не за светлото бъдеще.


              Кухулин написа Виж мнение
              Руския на 150 км хваща 1 кв м, ако добре си спомням. За китайския нищо не се знае..
              Я ми поажи типова цел с 1 квадрат отражаема повърхност, просто ми е любопитно


              .[/QUOTE]

              Comment


                Gaden Gogi написа Виж мнение
                Я пак ...това е далечина И патрул, или далечина ИЛИ патрум. 'щото мноУ ми е интересно как ще патрулираш 3-5 часа при продължителност на полета 2,5 часа...
                2.5 часа е на Ка-31, китайския ще патрулира много по-дълго. Дават му 4 часа при ASW, а AEW трябва да е около час повече.



                Мерлин например патрулира над 5 часа като AEW.

                Gaden Gogi написа Виж мнение
                и защо никой друг не го може това и се опитва да си държи операторите на самолета? говорим за сега, не за светлото бъдеще.
                Значи, тук може би има известна неяснота по проблема. Някакви оператори винаги има. Част от тях (1-2) работят с оборудването, другите (около 10) се грижат за тактическата ситуация.

                При хеликоптерите тази втора функция - тактическия компонент - не може да се осъществи, дори да има място за операторите. Техните радари работят само в долната полусфера, тоест следят обектите на малки и свръх-малки височини. Просто разширяват радио-хоризонта. Останалата част от пространството се покрива с корабните системи. Следователно има нужда от фузия на данните, като хеликоптера е само един от сензорите.

                Gaden Gogi написа Виж мнение
                Я ми поажи типова цел с 1 квадрат отражаема повърхност, просто ми е любопитно
                Аз по принцип не се интересувам много от авиация и не съм се вдълбочавал особено точно в този аспект, но от общи съображения би следвало примерно на Ф-18 да е от този порядък, плюс минус нещо.

                Comment


                  albireo написа Виж мнение
                  А целта им е това да го прави автономна Carrier Battle group.
                  Абсолютно съм съгласен, че за тая цел AEW-хеликоптерите са крайно недостатъчни.

                  Comment


                    albireo написа Виж мнение
                    Няма да се справят със заплахата от страна на пакистанския флот и ВВС при евентуален конфликт където мисията им (на индийският флот) е контрол над Арабско море и блокада над Пакистан.
                    Виж бреговата ивица на Пакистан, те са си живи опечени за блокада, та през 1971 когато бяха от двете страни на Индия загубиха, какво остава за сега.
                    Сега е вече просто география...

                    Comment


                      Някакво любителско филмче изрових от 2004. Ако прескочите красивата борба на разрушителят с вълните от 15.00 мататък се вижда как Су-33 си излитат от палубата за кацане вместо от трамплина.

                      Което значи че ако ситуацията е напечена, Кузнецов може да плюе по двойка изтребители на няколко секунди (един от пистата за кацане и един от трамплина едновременно), ако самолетите са конфигурирани за прехват с няколко Р-73 и гориво на половина. Не е лошо като за крокозебра.
                      Аз си мисля, че корабите от серията (не говоря за Варяг, там май ги няма ПКР) са кръстени крайцери, не само заради спогодбите касаещи проливите. В смисъла влаган в понятието "крайцер" от средата на 20 век, а именно универсален кораб, те наистина са си крайцери, може би последните в класа си. Силно ПВО (авиокрилото + ЗРК) и ударни възможности срещу морски цели (ПКР + Миг29К и Х31 в случая си индиеца).
                      Ако индийците мислят да го ползват като крайцер, значи са направили правилният избор. Ако пък като ударен самолетоносач, авиокрилото е малко, все пак това е само една ескадрила, ама дори така срещу Пакистан ще свърши работа ако се наложи.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        от 15.00 мататък се вижда как Су-33 си излитат от палубата за кацане вместо от трамплина.
                        .
                        Това е прекрасно нали.....оили би било прекрасноп ако беше истина
                        Всъщност самолета не излита от там, той каца, пробягва по палубат аи отива на втори кръг...също както този след него, който е заснето от момента в който приближав акораба.
                        Тъй че крокизеберът си остава крикизебер, при това импотентетн.
                        Колкото до ракетите, тях от няколко петилетки ги няма, след като при бункеровка за залели апаратната им с мазут, шахтите се ползват за скалдови помещение...пък и самото наличие на такив анеща на такъв кораб моментално го превръща в патка, може и д алети и да плув аи да ходи...и всичко праив еднакво зле.
                        Друг въпрос е как при информационно превъзходство на противника, и превъзходство в скорост и далекобойност, като как кузя би могъл да с еприближи и да ги ползва тези ракети...които освен всичко други искат и външно целеоказание...абе паткоиден крокизебер

                        Comment


                          С риск да изглеждам малко глупаво ще попитам:
                          Каква е концепцията на ВМС на НОАК за използването на самолетоносачи? Досега военно-морската им стратегия се основаваше на установяване на военно-морско превъзходство до втората островна верига. Очевидно авионосците няма да се ограничат до там.
                          Last edited by Duque de Caixas; 21-09-2012, 09:30.

                          Comment


                            Duque de Caixas написа Виж мнение
                            Досега военно-морската им стратегия се основаваше на установяване на военно-морско превъзходство до втората островна верига. Очевидно авионосците няма да се ограничат до там.
                            Лично аз не съм срещал информация, която да сочи към промяна на доктрината. Едва ли скоро ще прескочат втората верига, имат прекалено много проблеми за решаване там. Предполагам, че основната цел на бъдещите АУГ ще е контрол върху Филипинско море.

                            Comment


                              Какво е НОАК?

                              А иначе по въпроса за Викрамадитя:
                              Не всичко е география, самите индийци не смятат така. Трябва си налична техника. Според мен правилно смятат.


                              Ако индийците мислят да го ползват като крайцер, значи са направили правилният избор. Ако пък като ударен самолетоносач, авиокрилото е малко, все пак това е само една ескадрила, ама дори така срещу Пакистан ще свърши работа ако се наложи.
                              Не смятат да го ползват като крайцер. Пък и как биха могли 'да го използват като крайцер'. Смятат да го ползват по същия начин както са ползвали досегашните си самолетоносачи. Индия има все пак доктрина в тая област и тя не от вчера.
                              И в настоящия си вид няма да свърши работа с/у Пакистан. Трябва му по-силен AEW елемент, както досега дискутирахме. Проблемът е и в самия Викрамадитя. Колкото и да се мъчиш да преправяш, като тръгваш от мелез няма как да направиш нормален самолетоносач. Малко (неестествено малко) авиокрило за такова водоизместване и асансьори на неподходящи места са първите неща, за които се сещам.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment

                              Working...
                              X