Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sailor_Malan написа Виж мнение
    Кой? Талази пакистански Мираж V ли? Ами няма как да стане. Още повече че индийците имат сериозен коз за усилване - Су-30 МКИ и Ил-78. Пакитата такива опции нямат. Те могат само да се надат на Големия жълт брат да ги спасява, ако му скимне.
    Ако разглеждаме нещата симетрично - да, така е. Ситуацията обаче е асиметрична. Пакистанците могат да организират удар със силите на цялата авиация и с цел да пробият блокадата на точно определено място в точно определено време. Индийците трябва да отклоняват постоянно сили, за да държат блокадата през цялото време и в цялата акватория. Въпрос на инициатива.

    Иначе да, при достатъчна подкрепа от страна на индийските ВВС проблеми няма.

    Comment


      Някой знае ли какво се случва с Адмирал Нахимов? Нали 2012 трябва да е пуснат на вода? А има ли някакви слухове с какви карасоти ще/са го накичили при модернизацията. Човек може доста да си развихри фантазията какво би събрал на 30 000 тонен тежък крайцер. Питам защото Киров са ми много красиви кораби, пък само два са останали. При подходяща модернизация, няма нищо в морето освен АУГ което да има големи шансове срещу такова животно. А ПВО-то дори при оригиналният кораб е нещо много сериозно.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Пакистанците могат да организират удар със силите на цялата авиация и с цел да пробият блокадата
        Е то това си е съвсем симетрично. Означава, че останалите фронтове ще бъдат оголени, което е идеално за IAF A предвид това, че индийците поддържат и адекватен капацитет за управление във въздуха за целия театър (Ей го де представителя, в три броя, с опция за още два и то не е с оригиналните си руски радари и авионика) и адекватен капацитет за презареждане във въздуха, което поудължава мисиите на Су-30 предвид факта, че каручката е двуместна с всички свързани с това предимства

        хазартни изцепки от сорта на съберем всичко да нападнем блокадния индийския флот, нищо добро не предвещават, щото колкото и да е "слабо" ПВОто на 1135.6 и на Шивалик (да е слабо, колко да е слабо - Щил), само Су-30МКИ от индийска страна страна са 272 от тях 146 вече са на служба, МиГ-29 без морските са 68 и в момента се модернизират и това без да упоменаваме Мираж 2000, МиГ-21/HAL Tejas и ползваните под наем Ту-22М3 в морската авиация, от друга страна пакистанските ВВС просто няма какво да пратят, за морската им авиация да не споменаваме(Мираж 5 си е живо камикадзе).
        To пакитата неслучайно си направиха Бомба и си дружат с китайците. Иначе нищо добро не ги чака при евентуален конфликт. Симетричен или не.

        За адмирал Нахимов, плановете са модернизацията да приключи окончателно през 2017
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Някой знае ли какво се случва с Адмирал Нахимов? Нали 2012 трябва да е пуснат на вода? А има ли някакви слухове с какви карасоти ще/са го накичили при модернизацията. Човек може доста да си развихри фантазията какво би събрал на 30 000 тонен тежък крайцер. Питам защото Киров са ми много красиви кораби, пък само два са останали. При подходяща модернизация, няма нищо в морето освен АУГ което да има големи шансове срещу такова животно. А ПВО-то дори при оригиналният кораб е нещо много сериозно.
          Нещо се споменаваше по руските форуми, че заради ремонта на индиеца сигурно ще забавят модернизацията на Нахимов. Иначе аз не споделям възторга от точно този кораб - от друго време е. Но щом го има, хубаво е да се използва някак.

          Comment


            Sailor_Malan написа Виж мнение
            хазартни изцепки от сорта на съберем всичко да нападнем блокадния индийския флот
            Не, грешно съм се изразил. Става дума за някаква операция по прекарването на кораб/конвой през блокадата. В никакъв случай нападане над авионосната група. А слабата ПВО я посочвам във връзка с това, че самия ескорт не може да се отдалечи много от самолетоносача, тоест блокадата ще трябва да се поддържа от авиокрилото.

            Отново, да, съгласен съм, че с допълнителни сили към АУГ няма проблем.

            Comment


              Saylor Malan, пропускаш това:

              А АУГ дори на Викрамадитя си е напълно адекватна за налагане на морска блокада на Пакистан. Индийците имат достатъчно опит в тази насока и знаят какво правят.

              Comment


                Кухулин написа Виж мнение
                Нещо се споменаваше по руските форуми, че заради ремонта на индиеца сигурно ще забавят модернизацията на Нахимов. Иначе аз не споделям възторга от точно този кораб - от друго време е. Но щом го има, хубаво е да се използва някак.
                Благодаря, аз изръчках поне десет форума преди да питам, но навсякъде най-новата информация е от 2011. На снимките оттогава не изглежда много завършен, но радарите май ще са нови.
                Знам какво имаш в предвид, че е от друго време и концепция и съм съглассен, ама много ми харесва животното! Даже повече от любимият Арли Бърк.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  За адмирал Нахимов, плановете са модернизацията да приключи окончателно през 2017
                  Знае ли се какво мислят да му сложат? Особено на мястото на 20-те гранита, предполагам някоя от по-новите ПКР както и нова УВС. А стоте С-300 предполагам ще си останат (вероятно във вариант С-400), ако и заменят АК-630 с Кащани(то и сега ги има), или заменят всичко с Палаш...Въобще това животно може да отрази атаката на две ескадрили ударни самолети и десетина ПКР едновременно. Да не говорим че Киров е най-впечатляващото нещо за демонстриране на флага след американски АУГ и има и политическа стойност а не само бойна. А и не хаби гориво, което го прави икономичен Работя в сферата на корабоплаването и знам че цената на горивото на голям кораб дневно може да достигне до 30 000 долара при икономична скорост от около 12 възела.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Финансирането на стойност 5 милиарда рубли (около 160-170 млн. вечнозелени) започва от сега, в смисъл този месец. Доколкото разбирам искат да сложат колкото УВП за Клуб/Яхонт може да се поберат (а мястото при водоизместване от над 20к тона не е ограничено физически, а финансово), на мястото на Форт ще има може би или ъпгрейднат Полимент или дълбока модернизация на Риф и с възможности за ПРО. Във всеки случай корабът е огромен и може да му се сложи практически неограничено количество всякакво оръжие.

                    Мераците са много, но 160 милиона не са огромна сума за такъв проект(освен ако е без въоръжение и без презареждане на реактора, които да са в отделна графа или да се отпуска финансиране и по още направления).

                    Най-качествените източници за чудото:
                    http://forums.airbase.ru/2012/09/t20...1144.1494.html ( за 1144 по принцип)
                    http://forums.airbase.ru/2012/09/t70...0-go.9043.html (много плява)
                    Мненията на alexNAVY пак на балансер форумите.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Плагодаря Пилот. Чудя се дали през всичките години стоене в дока, дали двата реактора са работели. Защото рестартирането им ако ги са ги спрели е съизмеримо с цената на нов реактор.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Amazon написа Виж мнение
                        А и не хаби гориво, което го прави икономичен Работя в сферата на корабоплаването и знам че цената на горивото на голям кораб дневно може да достигне до 30 000 долара при икономична скорост от около 12 възела.
                        Огромното предимство на атомната енергетична установка е гигантската автономност на висока скорост. Един от най-добрите начини да се реализира това предимство е използването на атомни ескорти в АУГ.

                        Американците отдавна са се отказали да използват атомни ескорти. Защо?

                        Comment


                          Amazon написа Виж мнение
                          Работя в сферата на корабоплаването и знам че цената на горивото на голям кораб дневно може да достигне до 30 000 долара при икономична скорост от около 12 възела.
                          Сумата ме впечтли наистина. За какъв кораб говориш ?

                          Comment


                            Кухулин написа Виж мнение
                            Американците отдавна са се отказали да използват атомни ескорти. Защо?
                            Защото е скъпо да се построят атомни ескорти.

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Американците отдавна са се отказали да използват атомни ескорти. Защо?
                              Доктрина. Ако искаш да имаш много кораби, не може всички да са супер. За да монтираш два атомни реактора (това са си две ядрени електроцентрали) на кораб то той трябва да е с големината на Киров клас.
                              Подводните ядрени ракетоносци са с надводоно водоизместване сравнимо с това на Киров и по-голямо подводно водоизместване. Цената е чудовищна, имаш нужда от много специалисти на борда, заради самата големина на кораба и екипажа ще скочи до 700 човека като при Киров.
                              От друга страна ескортите на АУГ са или рарушители, или малки крайцери на корпус от разрушител. Сравнително по-ефтини са и са универсални - не са създадени само и единствено, като част от АУГ. Да не говорим, че дори съвременна фрегата при повече късмет може да потопи не само Петър Велики, ами и Форд.
                              А иначе мислиш ли, че ако US NAVY имаха 12 Киров, нямаше да ги прикрепят към АУГ, дори и само като ПВО крайцери?
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                Сун Дзъ написа Виж мнение
                                Сумата ме впечтли наистина. За какъв кораб говориш ?
                                Контейнеровоз с над 3000 контейнера. Разбира се тук се ключва и заплатите на екипажа, ама те са само 20-тина човека.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X